RodBuilding pracownie - wędkarskie zabijanie nudy

/ 2115 odpowiedzi / 528 zdjęć
piotrcarp

Super te kijki:) Ja dzisiaj za mojego MB sie zabiore i cos poprobuje z rozmieszczaniem przelotek. Widze Tomku ze nie tylko mi sie podoba zloto z czernia. Pierwszego kija tak robilem i tego teraz tez robie z dodatkami zlotymi cos w tym zlocie jednak musi byc. A pomysl z dawaniem zlotych podomotek przy takim kiju nie bedzie czasami zbytnio spowalnial go? (2013/03/16 18:17)

DelTor0

Swoja pierwsza 4.5 omotkowalem chyba z poltora godziny ;) Teraz mam system, kleje bardzo cienkimi kawalkami tasmy z dwoch stron :)

A i nie zdziw sie jak lakier bedzie jeszcze bardzo miekki po 4 godzinach na suszarce, to normalne :) Za pierszym razem myslallem ze cos spierdzielilem, a poprostu po 4 godzinach lakier nie splywa jua ale ciagle jest bardzo miekki. Wylaczas suszarke i po 12 godzinach juz powinien przypominac w miar lakier. Ale wlasciwe zelowanie dopiero po 24 godzinach.

(2013/03/16 18:20)

DelTor0

HB U-40 Trondak bo mam już dość duże doświadczenie z lakierowaniem omotek a poza tym tak mi poradził Hubert Matuszewski. Za to źle dobrałem mieszadło-patyczek drewniany i ciut dłużej trzeba było mieszać aby pozbyć się bąbelków.

No to spoko, bo ja za pierszym razem myslelm ze cos popierdzielilem z lakierem hehehe A wszystko bylo w porzadku, poprostu nie wiedzialem jak lakier wlasciwie sie zachowuje ;)

(2013/03/16 18:21)

u?ytkownik32263

Super te kijki:) Ja dzisiaj za mojego MB sie zabiore i cos poprobuje z rozmieszczaniem przelotek. Widze Tomku ze nie tylko mi sie podoba zloto z czernia. Pierwszego kija tak robilem i tego teraz tez robie z dodatkami zlotymi cos w tym zlocie jednak musi byc. A pomysl z dawaniem zlotych podomotek przy takim kiju nie bedzie czasami zbytnio spowalnial go?

Piotrze przy MBku raczej nie spowolni to wędeczki. To za mocna pała. Poza tym ma zupełnie inne ugięcie, praktycznie pełna parabola. Co innego gdybym robił to na moim poppingu. Tu bankowo dużo stracił bym na dynamice. Tylko najpierw muszę posprawdzać czy złotko nie będzie się wybijać co wiąże się z koniecznoscią nawinięcia ze trzech takich omotek na różnych średnicach, myślę że te 2, 5-7 i ok 10 mm styknie aby stanowczo przetestować system. (2013/03/16 18:28)

DelTor0

Super te kijki:) Ja dzisiaj za mojego MB sie zabiore i cos poprobuje z rozmieszczaniem przelotek. Widze Tomku ze nie tylko mi sie podoba zloto z czernia. Pierwszego kija tak robilem i tego teraz tez robie z dodatkami zlotymi cos w tym zlocie jednak musi byc. A pomysl z dawaniem zlotych podomotek przy takim kiju nie bedzie czasami zbytnio spowalnial go?

Raczej bym nie robil podomotki w tym kijku, do wedek ponizej 30lb nie ma potrzeby, na szczyt pojdzie duzo wiecej lakieru i nici, i zwolni kijka. 

Taka cos znalazlem o podomotce: 

Myślę że do 30lb można sobie darować. Powyżej 30lb warto rozważyć. Do kija 30 lb można spokojnie zastosować przelotki jednostopkowe – Mam uzbrojone bardzo dużo kijów 40 lb , 50lb do 130 150 g na jednej stopce tylko wyjściową daję dwustopkową.

(2013/03/16 18:32)

u?ytkownik32263

Raczej bym nie robil podomotki w tym kijku, do wedek ponizej 30lb nie ma potrzeby, na szczyt pojdzie duzo wiecej lakieru i nici, i zwolni kijka. 

Taka cos znalazlem o podomotce: 

Myślę że do 30lb można sobie darować. Powyżej 30lb warto rozważyć. Do kija 30 lb można spokojnie zastosować przelotki jednostopkowe – Mam uzbrojone bardzo dużo kijów 40 lb , 50lb do 130 150 g na jednej stopce tylko wyjściową daję dwustopkową.

Chyba nie będzie tak źle Pawle tym bardziej że nie planują jakiejś mega szerokiej bo ma mniej wychodzić niż w tym poppingu, tak na 3-4 zwoje. Ale w każdym razie jeszcz popytam się, poczytam. Bo MBek jest planowany na kwiecień więc ciut czasu jeszcze zostało:) (2013/03/16 18:43)

DelTor0

Robie te boczne wstawki jak na tej stronce:

http://clients.criticalimpact.com/newsletter/newslettercontentshow1.cfm?contentid=1411&id=242

Two or Three Wrap Trim Band - i nie ma potrzeby podomotki :)

(2013/03/16 18:53)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

piotrcarp

Nie wiemk czy we wszystkich MB tak jest, ale w tym moim scianki nie sa jednakowej srednicy nawet niema potrzeby naciskac kija zeby bylo widac gdzie jest miekka strona a gdzie leci kregoslup. Dla potwierdzenia oczywiscie sprawdzilem to tak jek sie powinno to robic. (2013/03/16 18:54)

DelTor0

Nie wiemk czy we wszystkich MB tak jest, ale w tym moim scianki nie sa jednakowej srednicy nawet niema potrzeby naciskac kija zeby bylo widac gdzie jest miekka strona a gdzie leci kregoslup. Dla potwierdzenia oczywiscie sprawdzilem to tak jek sie powinno to robic.

Sporo jest modeli blankow z rozna srednica, sa takie nawet z dwoma kregoslupami, lub kregoslupami nie lecacymi prosto... Nie uwaza sie tego podobno za wade. Tak czy siak to najwazniejszy jest prawidlowo wyznaczony kregoslup w czesci szytowej.

(2013/03/16 19:03)

piotrcarp

Na szczytowej czesci jest dobrze wyczuwalny kregoslup ale na dolniku nie moge tego wyczuc ani pod lekkim naciskiem ani pod mocniejszym ,jedynie widac po ktorej stronie jest blank cienszy. Na poczatku i na koncu dolnika ciensza scianka jest potej samej stronie czyli leci to liniowo wzdluz blanku. Na szczytowce tez ciensza scianka leci liniowo wzdluz po tej samej stronie. (2013/03/16 19:11)

DelTor0

Niektorzy wyznaczaja tylko na szczytowej, a dolnik obracaja tak zeby razem ze szczytowa tworzyly jak najbardziej prosta linie :) (2013/03/16 19:15)

u?ytkownik32263

Robie te boczne wstawki jak na tej stronce:

http://clients.criticalimpact.com/newsletter/newslettercontentshow1.cfm?contentid=1411&id=242

Two or Three Wrap Trim Band - i nie ma potrzeby podomotki :)

Faktycznie można i tak:) Tylko że dość ciężko tak zrobić omotkę przelotki bo od strony oringu będzie ona wchodzić na przelotkę. A ja chcę aby obie części złotej nitki były na gołym blanku. (2013/03/16 19:20)

u?ytkownik32263

Nie wiemk czy we wszystkich MB tak jest, ale w tym moim scianki nie sa jednakowej srednicy nawet niema potrzeby naciskac kija zeby bylo widac gdzie jest miekka strona a gdzie leci kregoslup. Dla potwierdzenia oczywiscie sprawdzilem to tak jek sie powinno to robic.

W moim p 844 też tak jest, są różnice w średnicy, podobnie mam w HM80. I przy poppingu nawet miałem spory problem ze znalezieniem kręgosłupa bo skubany przeskakiwał w dwóch róznych miejscach. Tyle że w jednym mocniej, w drugim słabiej:) Ale przy dość duzym nacisku w końcu wyznaczyłem brzuszek na szczytówce. Za to dolnik prawie na pałę, oko, robiony:) (2013/03/16 19:26)

piotrcarp

Super to wyglada:) Pod DPSa nawijam 4 rzedy tasmy i pytanie czy to ma jakies znaczenie 3 czy 4 rzedy? W ten sposob wyjdzie mniej kleju i mysle ze wystarczajaco bedzie to trzymalo co myslice o tym? (2013/03/16 21:20)

DelTor0

A jedno pytanko Piotr, skracales gwint przy tym DPS? Przymierz sobie kolowrotek i pewnie spokojnie bedzie go mozna skrocic o 1cm :) 

Co do tasmy to bez roznicy, przy 4 bedziesz mial chyba solidniej, wiecej punktow oparcia :)

(2013/03/16 21:25)

piotrcarp

1cm spokojnie mozna odciac ale czy to cos daje czy tylko zmniejszenie wagi i to chyba tez niewiele? (2013/03/16 21:36)

DelTor0

Waga tylko. No chyba ze ktos nie lubi jak mu dlugi gwint wystaje ;) 

Producenci specjalnie robia troche dluzsze zeby w razie czego mozna bylo sobie dostosowac.

(2013/03/16 21:40)

u?ytkownik32263

Przyznają Pawle że przy tym KT 4,5 świetnie Ci wyszło. Lecz nie wiem ile czasu by mi zajęło tak dokładne nawiniecie bo mimo że jestem opanowany, czasem pękam;) Ale teraz poważniej, mi bardziej jednak się podobają kolorowe omotki na blanku czyli niewchodzące na przelotkę. Choć będę musiał pomyśleć czy by Twoim sposobem nie nawijać.
Pozdro! (2013/03/16 22:10)

DelTor0

Najgorzej jest wypracowac sposob. Piersza, ale przy tym wczesniejszym MHX, nawijalem chyba z poltorej godziny, a ile sie na wk... to moje hehehe

Teraz mam juz swoja metode i idzie ok i w miare szybko. Staram sie zeby omotki byly tez takiej samej dlugosci przy wszystkich KT, do czego przydaje sie suwmiarka. A te zlote wstawki wszystkie na calej wedce maja 5 nawojow... ;) 

(2013/03/16 22:21)

JakubUrsynow

Piękne kijki:) To zaczątek mojego:) Cudo to nie jest ale to pierwszy i oszczędzam na materiałach;)

Blank mikado oszlifowany papierem ściernym i pastą polerską, generalnie czeka na przelotki a rękojeść wygląda tak: (2013/03/16 23:46)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

DelTor0

Wlasnie na takich przerobkach najwiecej nauczyc sie mozna :) (2013/03/16 23:56)

piotrcarp

I calkiem fajnie sie prezentuje na zdieciu a od czegos trzeba zaczac i taki kijek bedzie bardziej cieszyl niz taki kupiony nawet za spora kase:) Ja tez jutro wstawie jakies fotki bo wlasnie koncze moja rekojesc kleic (2013/03/17 00:15)