RodBuilding pracownie - wędkarskie zabijanie nudy

/ 2115 odpowiedzi / 528 zdjęć
ZanderHunter

Andrzej, wstaw foty tego swojego Batsona to oczy uciesze ;)

Proszę Cię bardzo '"Byczku"....:) aczkolwiek nie ja go zbudowałem ale duszę kijek ma...:) na pewno nie masówka... (2013/03/16 12:51)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ZanderHunter

...rękojeść dzielona korek portugalski + korko-guma barwiony pod kolor kręcioła Red-Arc...:) (2013/03/16 12:56)

ZanderHunter

...uchwyt Fuji SKSS jak dla mnie bardzo wygodny + niesamowite wrażenia podczas tzw. sandaczowych "pstryków"...palec wskazujący + środkowy znajduje się bezpośrednio na blanku... (2013/03/16 12:58)

ZanderHunter

...końcówka szczytówki pomalowana w kolorze fluo dla lepszej widoczności...:)
(2013/03/16 12:59)

ZanderHunter

...w dolniku końcówka Fuji EWCB z doważeniem...bardzo przydatna rzecz... (2013/03/16 13:00)

ZanderHunter

...mały gadżet...na blanku...moja ulubiona rybka...:) dodam że pierwszą rybką którą "powąchał" mój kijek był sandacz...także zaczęło się obiecująca zgodnie z przeznaczeniem...:) (2013/03/16 13:03)

ZanderHunter

...na koniec małe "wynaturzenie"...i chciałem dodać że jak na razie jest to mój ideał pod gumy do opadu...przynęty przy których się idealnie spisuje to główki 8-12g i przynęta 3,5"-4' a takimi łowię...bardzo mocny i sztywny dolnik żeby porządnie przyłożyć "mętnookiemu" w nochala...z odpowiednią szczytówką pokazującą opad...wiadomo kij po sandacza koledzy powinien być sztywny jak poranny "wzwód"...:)

Pozdrawiam.
(2013/03/16 13:08)

u?ytkownik32263

No Andrzeku nie wiedziałem że się szarpnąłeś na komplet SICków. Ja mam tylko szczytową:( Reszta to Alconite. Rękojeść korek portugalski A Premium ze wstawkami Brunta i korkogumy. I wszystko szlifowane tymi rencoma;) I to jeszcze na wiertarce. Oj było roboty, było. A na dziś już tylko lakierek i będę się delektować widokiem tej zanderkowej szpady do czerwa. Oj musi szybko zlecieć;)
Pozdro! (2013/03/16 13:16)

u?ytkownik32263

A teraz papierosek, kawka i zabieram się za lakierowanie:)
Pozdro! (2013/03/16 13:20)

ZanderHunter

Nooooo....pięknie Tomku! czuć w powietrzu profesjonalizm...:) bardzo fajnie Ci to wyszło jak na pierwszy raz...:) hmm...złota nić dobrze to wygląda...nic tylko teraz powiesić na ścianie i spoglądać co jakiś czas na tą szpadę do czerwca...:)

Pozdrawiam. (2013/03/16 15:00)

ZanderHunter

No Andrzeku nie wiedziałem że się szarpnąłeś na komplet SICków. Ja mam tylko szczytową:( Reszta to Alconite. Rękojeść korek portugalski A Premium ze wstawkami Brunta i korkogumy. I wszystko szlifowane tymi rencoma;) I to jeszcze na wiertarce. Oj było roboty, było. A na dziś już tylko lakierek i będę się delektować widokiem tej zanderkowej szpady do czerwa. Oj musi szybko zlecieć;)
Pozdro!

Tak Tomku trochę mnie to kosztowało...na początku myślałem aby wstawić wszystkie tytanowe ale to już by była lekka przesada dla mojego portfela...:)

P:) (2013/03/16 15:06)

u?ytkownik32263

Pozdro!

Tak Tomku trochę mnie to kosztowało...na początku myślałem aby wstawić wszystkie tytanowe ale to już by była lekka przesada dla mojego portfela...:)

P:)

Andrzej tylko że ja też przemyślałem jedną kwestę przy tym poppingu. Mianowicie jak najlżejsze przelotki , w szczególności na szczycie dla lepszej dynamiki. A tak się składa że SICki są cięższe od Alconitów. Więc 2:0 dla Alconite bo lżejsze dla patyka i kieszeni:) Ale przy cięższym sprzęcie już powoli myślę o SIC, do Mb 843-2 MHX. Kwestia pozostaje jaka będzie prowizja:))) (2013/03/16 17:52)

DelTor0

Andrzej, wstaw foty tego swojego Batsona to oczy uciesze ;)

Proszę Cię bardzo '"Byczku"....:) aczkolwiek nie ja go zbudowałem ale duszę kijek ma...:) na pewno nie masówka...

Dzieki, fajna kosa :) Niezle uzbrojona, te SIC-ki to na cale zycie Tobie starcza :)

(2013/03/16 17:53)

u?ytkownik32263

Nooooo....pięknie Tomku! czuć w powietrzu profesjonalizm...:) bardzo fajnie Ci to wyszło jak na pierwszy raz...:) hmm...złota nić dobrze to wygląda...nic tylko teraz powiesić na ścianie i spoglądać co jakiś czas na tą szpadę do czerwca...:)

Pozdrawiam.

A wielkie dzięki!

Ale kijek chyba nie wytrzyma do 1.06, raczej go szybciej odpalę na kamionkowskie okonie bo gramaturą jest w sam raz na te głębsze miejsca. A może i szczupły...

Ze złotą nitką pomysł był taki od samego początku. Po prostu lubię zestawianie czarnego ze złotym. Zresztą lubię ciut pstrokacizny, ale takiej ze smakiem:) Za to przy MBku chyba zrobię ze złotej nitki podomotkę, tak aby kolorek wystawał po obu stronach przelotki. Tylko jest problem: złota nitka jest grubsza od czarnej i ciut boję się żeby nie wylazła spod głównej omotki. Ale muszę to jeszcze przetestować. A teraz wrzucam forty mojego super "profesjonalnego" warsztatu:) (2013/03/16 17:58)

DelTor0

Fotki:)

No kijaszek przedni :) Chyba teraz sezon na zlote wstawki, Piotr tez omotkuje ze zlota wstawka, a ja wlasnie skonczylem omotkowanie 5 minut temu, i tez zlota wstawka hehehe

Bez obaw jezeli chodzi o alconite ;) Powinny spokojnie pociagnac przez caly zywot kijka :)

I jak ci sie omotkowalo te najmniejsze i najbardziej upierdliwe przelotki? Ostatnio dwa razy do nich podchodzilem, zrobilem 3 z pieciu, ale mi cos nie pasilo. Wczoraj zdarlem wszystko i robilem jeszcze raz z suwmiarka zeby wszystkie byly identycznej dlugosci i byly jak najkrotsze (mniej lakieru = mniejsza waga w szczycie) 

No, ale teraz przynajmniej jestem zadowolony. Zostal tylko napis i lakierowanie...

(2013/03/16 18:06)

DelTor0

Lego Technics górą! :)))

Dziala i o to chodzi :D Lakier LB czy HB?

(2013/03/16 18:09)

u?ytkownik32263

Fotki:)

No kijaszek przedni :) Chyba teraz sezon na zlote wstawki, Piotr tez omotkuje ze zlota wstawka, a ja wlasnie skonczylem omotkowanie 5 minut temu, i tez zlota wstawka hehehe

Bez obaw jezeli chodzi o alconite ;) Powinny spokojnie pociagnac przez caly zywot kijka :)

I jak ci sie omotkowalo te najmniejsze i najbardziej upierdliwe przelotki? Ostatnio dwa razy do nich podchodzilem, zrobilem 3 z pieciu, ale mi cos nie pasilo. Wczoraj zdarlem wszystko i robilem jeszcze raz z suwmiarka zeby wszystkie byly identycznej dlugosci i byly jak najkrotsze (mniej lakieru = mniejsza waga w szczycie) 

No, ale teraz przynajmniej jestem zadowolony. Zostal tylko napis i lakierowanie...

Oj Pawełku z tymi 4,5 były jaja jak berety;) Kurde nie wiedziałem jak do nich podejść :-/ Na początku próbowałem na taśmę ale nijak potem bym nie mógł ich omotkować. Wiec poratowałem sie klejem termicznym. Choć i tu było dużo zrywania ponownego przekładania. Generalnie cały wczorajszy dzionek zszedł na same przelotki. Bo złote akcenty bezproblemowe się okazały. Co do Alconitów nie boję się o nie ale jak pisałem wyżej zostały wybrane bo tańsze i lżejsze od SICków. (2013/03/16 18:13)

u?ytkownik32263

Lego Technics górą! :)))

Dziala i o to chodzi :D Lakier LB czy HB?

HB U-40 Trondak bo mam już dość duże doświadczenie z lakierowaniem omotek a poza tym tak mi poradził Hubert Matuszewski. Za to źle dobrałem mieszadło-patyczek drewniany i ciut dłużej trzeba było mieszać aby pozbyć się bąbelków. (2013/03/16 18:16)