Rodbuilding - czyli Wędkoroby

/ 24 odpowiedzi
Złamałeś kolejną wędkę ''meid in czaina'',bez znaczenia czy butem,klapą bagażnika czy na półmetrowym szczupaku.I co dalej??? Idziesz do sklepu po kolejny kij zrobiony z ryżu? 
Czy może zajrzeć do jakiejś pracowni montującej wędki na zamówienie?
Jestem ciekaw Waszych opinii i wiedzy na ten temat.
Pozdro

u?ytkownik38843


Takie wędki na zamówienie sporo kosztują, chyba że się ma znajomego "wędkoroba" dlatego ja niestety muszę kupować "wędki z ryżu" i uważać na klapę samochodu:) (2010/10/09 09:59)

u?ytkownik37148


Ceny tych ręcznierobionych są wysokie. Ale jakość wykonania ... miodzio. Możesz założyć własną pracownię i zostać wędkorobem. Nie dość że będziesz miał sper wędkę dużo taniej to jeszcze zarobisz hehe (2010/10/09 11:37)

LukaszM


Uuu pracownia już gotowa? (2010/10/09 19:54)

LukaszM


To chyba kupę roboty przy takim kijaszku co?

Ja ogólnie też nie posiadam żadnej takiej wędki ale miałem kilka w ręku i naprawdę byłem pod wrażeniem. Szczerze jak miał bym zamiar kupić naprawdę coś dobrego za nie małe pieniądze to nie szukał bym chyba po sklepach tylko kupił właśnie w takim zakładzie. Zamiast wybierać z pośród tego co już ktoś zrobił i sprawdzać czy mi pasuje (a prawie zawsze chociaż jakiś jeden mały element nie będzie cię zadowalał) to idziemy do takiego gościa i opisujemy wymarzony kijek ze wszystkimi szczegółami (tak jak nam się śni po nocach) a on nam go robi ;D Jezu ale się podkręciłem, super sprawa... No i najważniejsze, że jest robiony ręcznie (a więc niebywale dokładnie) no i wszystkie materiały są najwyższej jakości (2010/10/09 20:50)

modesty wand


To chyba kupę roboty przy takim kijaszku co?


Wcale nie,jeśli są wszystkie materiały to dwa dni i kijek gotowy.
A pracownia już od jakiegoś czasu gotowa,kilka wędzisk zrobionych ale jakoś ciężko u mnie z czasem...
(2010/10/10 18:19)

warun


Ja wiem że się takich rzeczy nie mówi i w ogóle konkurencja itp ale może zdradzisz gdzie materiały zdobyć?

Pozdrawiam
Warun (2010/10/10 20:18)

modesty wand


Jest Bass pro Shops,Ebay ale ja kupuje w Polsce. :) (2010/10/11 08:08)

pawelz


Ceny tych ręcznierobionych są wysokie. Ale jakość wykonania ... miodzio. Możesz założyć własną pracownię i zostać wędkorobem. Nie dość że będziesz miał sper wędkę dużo taniej to jeszcze zarobisz hehe

Nie koniecznie.
Kupno blanku i komponentow plus oddanie do uzbrojenia jest w wiekszosci wypadkow znacznie tansze niz kupno gotowego firmowego kija.
Odniose sie tu do wedkarstwa muchowego gdzie proceder zbrojenia wedek "pod zamowienie" jest bardzo popularny. W przypadku wedek firm Sage, Winston czy T&T ceny wedek zbrojonych wynosza okolo 70% ceny oryginalu. I jest tak pomimo tego ze te "recznie robione" sa czesto lepsze niz firmowe. Ale gwarancja robi swoje. Kije firmowe maja najczesciej dozywotnia bezwarunkowa gwarancje. W przypadku zbrojonych u nas mamy gwarancje tylko na blank.
O tym trzeba pamietac. (2010/10/11 10:48)

modesty wand


Blanki Sage, Winston czy T&T to światowa ekstraklasa,no i ceny też kosmiczne a cena wędki jest zależna też od renomy i prestiżu pracowni. (2010/10/11 15:04)

LukaszM


A konkretnie cene ustalasz jak ktoś już poda Ci wszystkie parametry co do zamawianego kija, tak? (2010/10/11 21:50)

modesty wand


A konkretnie cene ustalasz jak ktoś już poda Ci wszystkie parametry co do zamawianego kija, tak?

Niekoniecznie ale chciałbym żeby cena gotowego kija była w okolicach 500 pln-ów.Będą to wędki o długości ponad 2,7m z drewnianymi insertami i ze starego,dobrego IM6. (2010/10/11 22:08)

LukaszM


Ty no to 500 zł to nie jest taki kosmos. Spodziewałem się że tysiak to będzie absolutne miniumum za taki ręcznie robiony kij. (2010/10/11 22:22)

Romuald55


Nie jest to zbyt drogi sposób na dobre kije.Mam dwie karpiówki trzyelementowe 3.90 c.w.150g.z podwójną rękojeścią.Lekkie ale o dużej mocy i akcji parabolicznej.BAJKA. (2010/10/12 07:14)

u?ytkownik10466


Ukręcenie sobie kijka nie jest wbrew pozorom takie trudne,komponenty łatwo dostepne,żyłka majsterkowicza,trochę czasu,parę metrów jakiejś podłogi,jakaś kombinowana suszarka obrotowa i kijaszek jak marzenie gotowy.Po instrukcję co i jak polecam się wybrać na Jerkbait.pl,wszystko od a do z + zdjęcia poglądowe (2010/10/12 08:42)

LukaszM


Takie całkiem łatwe to to raczej nie jest ale jak komuś już mało strugania woblerów to może spróbować ;p
Ja bym się osobiście nie porywał z racji tego, że takie materiały są drogie a jak coś zchrzanię to będę w plecy kilkaset złotych. Może kiedyś jak już się trochę bardziej dorobię to spróbuję z ciekawości a narazie wolał bym dołożyć tą stówę za robociznę i powierzyć wykonanie kija komuś takiemu kto ma doświadczenie w tych sprawach. A na razie zostanę przy skrobaniu woblerów i spławików ;p (2010/10/12 19:20)

pawelz


Nie zbroilem nigdy wedki ale mam znajomych ktorzy to robili. Wiem ze 2 sprawy sa najtrudniejsze.
1) rozmieszczenie przelotek - nie mozna od tak sobie doczepic ich gdzie popadnie.
2) ustalenie "kregoslupa" blanku. Blank nie pracuje we wszystkich plaszczyznach jednakowo. Z tego trzeba zdawac sobie sprawe. Na tym samym blanku mozna zbudowac dwie rozne wedki. Jesli zrobimy to swiadomie to OK. Ale jesli przez niewiedze, to mozemy spiep... sobie wedke. (2010/10/13 08:39)

DelTor0


Czesc,

Jak mozesz to zadawaj pytania w tym watku:

http://forum.wedkuje.pl/f,wedkarski-rodbuilding-czyli-zabijanie-nudy,591365,0.html

Co do przelotek to jak dla mnie to troche przy duze i troche przy ciezkie do okoniowki. Proponowalbym cos z tych:

http://www.sklep.brc.com.pl/pl/p/Przelotki-Minima-4-MATCH%2C-TiCH%2C-CM4CG-/434

http://www.sklep.brc.com.pl/pl/p/Przelotki-Minima-4-MATCH%2C-HardChrome%2C-XM4XG/407

Napisz pod jakiej wielkosci kolowrotek planujesz robic tego patyka to bedziemy mogli wiecej doradzic :)

(2013/09/16 18:04)

u?ytkownik32263


Ooo... Pawełek już odpisał:)

Faktycznie ten zestaw jest ciut przyciężki dla okoniówki, zresztą przelotki te pasują najbardziej do blanków 15-30 lbs. Poza tym skoro startowa jest 30-stką to młynek musi być minimum w rozmiarze 3000 a to trochę za dużo na patyka z przeznaczeniem na okonia. (2013/09/16 18:55)

piotrcarp


Dokladnie tak jak koledzy juz pisali taki blank powinien byc zbrojony na lekko i do tego maly kolowrotek. Najlepiej zebys mial juz kolowrotek i kija zbroil do tego kolowrotka. (2013/09/16 19:58)

DelTor0


Jak dla mnie to pod kolowrotek 1000-2000 a kolowrotek 2500 to dwa rozne zbrojenia bym dawal :)

Np przy kolowrotku 1500 mam przelotke wyjsciowa wielkosci 16 w sytemie KR a przy kolowrotku 2500 mam przelotke wielkosci 20 w KR.

(2013/09/17 10:51)

piotrcarp


Jak dla mnie to pod kolowrotek 1000-2000 a kolowrotek 2500 to dwa rozne zbrojenia bym dawal :)

Np przy kolowrotku 1500 mam przelotke wyjsciowa wielkosci 16 w sytemie KR a przy kolowrotku 2500 mam przelotke wielkosci 20 w KR.


Tak jak piszesz ale na system KR to kasy koledze braknie wiedz musi dac Hardloye Fuji lub Batsonowskie:) A temat ciagniemy dalej tu  http://forum.wedkuje.pl/f,wedkarski-rodbuilding-czyli-zabijanie-nudy,591365,0.html (2013/09/17 11:42)