Zaloguj się do konta

Robótki ręczne / przynęty

utworzono: 2010/11/07 11:43
AbbiD

Tak więc odkąd pamiętam jestem zwolennikiem spinning-owania, głównym moim artefaktem są gumy i blachy oraz woblery z największym naciskiem na gumy na które łowie najczęściej.
Ostatnio mając odrobinę więcej czasu poza pracą zaczołem robić własne przynęty ulepszać gumy blachy dodając kolejne wabiki.
Szperając po portalu natrafiłem na koguty, na które jeszcze nigdy nie łowiłem i których nie posiadam a co gorsza nie ma ich w miejscowych sklepach wędkarskich. Siedząc przy kawie postanowiłem sam zrobić swojego pierwszego koguta z dostępnych w domu materiałów. Myślę, że nie jest to łowna przynęta a dopiero prototyp koguta dlatego chciałbym usłyszeć wasze opinie co powinienem w nim zmienić co ulepszyć, co dodać co ująć oraz czym zastąpić materiały których użyłem przy robieniu tego oto "prototypu"
Materiały których urzyłem:
-pióra
-włosy z maskotki/lalki kolor brąz i biel
-złota dratwa
-kordonek do obwiązania kotwiczki
-ołów
-drucik pod kątem 45'
masa całości ok 15g

zdjęcia:
[img]http://img825.imageshack.us/f/20101107413.jpg/[/img]
[img]http://img249.imageshack.us/f/20101107414.jpg/[/img]
[2010-11-07 11:43]

Sorry kolego ale te piora biale nie nadaja sie do kogutow bo sa poprostu za sztywne i w wodzie nie daja odpowiedniego ufektu. Zamiast nich daj piora strusia. Ale wykonanie jest jak najbardziej profesjonalne no i połamania na kogutach ;)
[2010-11-07 11:50]

AbbiD

no troszeczkę bardziej dostępny materiał niż  strusie pióra ?
[2010-11-07 11:58]

kaban

Radziłbym poszukać piór w sklepach mających akcesoria dla muszkarzy.Zestaw kogutów na wzór znajdziesz na blogu kolegi Sandokan 45.Prototyp jak to prototyp-wymaga wielu ulepszeń ale sama chęć do zrobienia czegoś samemu to 90% sukcesu.
[2010-11-07 13:18]

sorbik

Jak na pierwszego koguta to może być:) ale tak na poważnie to musisz wiele się jeszcze nauczyć tzn. jak zrobisz około 50 kogutów to już będziesz miał większe pojęcie. Przede wszystkim użyłeś niewłaściwych materiałów. Są one bardzo ważne przy konstruowaniu tych przynęt. Nie mogą być przypadkowe, dowolnie dobrane według uznania. Będą ci potrzebne  główki ołowiane z wbudowanym drutem pod kątem 45 stopni, pióra siodłowe lub szyjne koguta, chenile no i nić stilonowa. Jeszcze musisz nauczyć się układania piórek. [2010-11-07 16:23]

IREK44

powinineś wzorować się na orginałach , barwy,jakość materiału ,sądzę że znajdziesz alternatywę i dojdziesz do perfekcji . Polak Potrafi
[2010-12-12 19:12]

osa2012

Tutaj kolega robi koguty na kotwiczce a ja gdzies na naszym forum czytałem ze weszło prawo ze na kotwiczce nie moze byc tylko na główce jiglowej
[2010-12-13 10:44]