Zaloguj się do konta

Robinson taurus pro carp 505

utworzono: 2012/01/23 23:22
altershepi

Witajcie, chciałbym zakupić kołowrotek ROBINSON TAURUS PRO CARP 505

I ciekawi mnie opis...

Zacytuję:

"Wyposażony jest w system wolnej szpuli „super bait runner” z precyzerem, co ułatwia łowienie w każdych warunkach łowiska i praktycz¬nie eliminuje możliwość samoczynnego wyłączenia sprzęgła wolnego biegu"

Te  "praktycz¬nie" nie jest z błędem, tak jest na aukcji....

I teraz mam pytanie czy w każdym kołowrotku może zdarzyć się wyłączenie wolnego biegu? np podczas mocnego brania karpia\amura?

Czy może sprzedający tym tekstem chce się wykpić że jeśli bym go kupił a by się okazało że wywala z WB to jest kryty bo w końcu jest słowo " praktycz¬nie " czyli dopuszczające do takiej możliwości?

Proszę o odpowiedzi doświadczonych w boju z wolnym biegiem... :) 

Ewentualnie jaki kręciołek dobry kręciołek którego nie musiał bym wymieniać po sezonie (możliwie najtańszy z szpulą typu Long Cast) 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i rady.

A TU JESZCZE LINK DO TEJ AUKCJI..... KOŁOWROTEK ROBINSON TAURUS PRO CARP 505 NOWOŚĆ2012


Pozdrawiam

[2012-01-23 23:22]

mario1973

Wyłączenie wolnego biegu podczas silnego brania? Nie zdarzyło mi się nigdy, i raczej niemożliwe-chyba ze wędka spadnie z podpórki:) Co do tego Robinsona to okaże się po sezonie lub w trakcie. Sprzęt jest nowy więc jeszcze nie sprawdzony. Czekam na przesyłkę więc jak dotrze to napiszę jak ma się jego praca na sucho. Rewelacji się nie spodziewam, ale wybrałem go zamiast Jaxona Top Carp, chociaż moje stare Vertigo pracuje nadal bezawaryjnie.
[2012-02-01 09:04]

mario1973

No i dotarł. Pierwsze wrażenie pozytywne. Troczę może niektórych drażnić złoty kolor szpuli i plastików. Korbka solidna aluminiowa. Pracuje dosyć cicho,ale ma jedna wadę. Hałasuje łożysko OWC. Bez blokady jest dużo ciszej. Solidny kabłąk,mocna sprężyna zamykająca.Rolka prowadząca sądząc po schemacie na dwóch łożyskach. Hamulec w miarę precyzyjny, ale to okaże się podczas holu. Luzy na korbce przez za mało precyzyjne spasowanie tego sześciokątu skręcanego z drugiej strony śrubką z plastikowym łepkiem. Na początku myślałem że to luz na przekładni. Włącznik wolnej szpuli jakoś ma dziwny luz i lata sobie. W Vertigo jest sztywny. Hamulec wolnej szpuli bardzo precyzyjny, wręcz ideał. Stopka sztywna, kołowrotek nie buja się. Wykryłem jeszcze luz wzdłużny kosz szpuli, minimalny ale jest. Porównując go do Jaxona Vertigo jest na takim samym poziomie. Dużo lepszy od Cormorana, na którym się w zeszłym roku naciąłem. Producent dość odważnie daje 5 lat gwarancji. Obym się mylił.
[2012-02-07 12:25]