Zaloguj się do konta

Robinson Kinetik Pike Jig i Shimano Catana.

utworzono: 2020/02/20 20:15
Diablo20011

Zaczynam właśnie swoją przygodę z spiningiem i chciałby usłyszeć wasze opinie na temat tego sprzętu. Wędzisko: Robinson Kinetik Pike Jig  2,40 10-30 g oraz kołowrotek: Shimano Catana 2500. [2020-02-20 20:15]

ryukon1975

Jeśli chcesz coś przeczytac na temat sprzętu na szczupaka patrz w link niżej. Z miejsca mogę Ci napisać że Catana 2500 nie nadaje się do takiego spininngu. Kija o którym piszesz nie znam.
ttps://forumwedkarskie.pl/index.html/sprz%C4%99t-w%C4%99dkarski/zestaw-spinningowy-na-szczupaka-dla-pocz%C4%85tkuj%C4%85cych-r178/h [2020-02-20 20:34]

Jakub Woś

Mam Kintetik Pike Spin 270 10-30g , mój brat ma Catanę 2500. W tym przedziale cenowym to solidny wybór. Kij jest bardzo wytrzymały i pięknie pracuje pod szczupakami. [2020-02-21 06:27]

WedkarzIncognito

Tematu kija nie poruszam, nie znam, nie używam, to się nie wypowiadam, ale odnośnie młynka to mogę pare linijek napisać. Zacznę od powszechnej miłości i pogardy dla Catany, jedni kochają inni nienawidzą, mi bliżej do tych którzy uważają że Catana to dobry wybór w tej cenie, bez rewelacji, wodotrysków i fajerwerków. Catanę w rozmiarze 2500 można dostać już za około 150zł, więc w mojej opinii to dobra relacja cena do jakość. Użytkowanie w moim przypadku odbywało się średnio dwa razy w tygodniu i tyczy się modelu 4000 z przednim hamplem i przełożeniem 5,2;1 i osobiście nie mogę złego słowa powiedzieć na ten młynek, ponieważ u mnie wszystko działa bez zarzutów. Kołowrotek jest "zestrojony" z wędziskiem o c.w 15-42, a przynęty które zwijał, zwija i będzie zwijał to przeważnie gumy i obrotówki. Wahadłówek i woblerów używam sporadycznie, a ciężar wabików w większości przypadków to gramatura od 20 do 45 gram. Zestaw użytkowany był w rozmaitych warunkach, w ciepłe, pogodne dni, ale również w te chłodniejsze i deszczowe, a nawet na "minusie" miał okazje się sprawdzić. Młynek używany przeważnie na wodach "stojących", ale pare razy walczył z trudami królowej polskich rzek i dawał radę, w sumie nadal daje radę. Catana nadal mieli (drugi sezon), równo nawija, mechanicznie wszystko sprawne, owszem nie ma już takiej płynności jak przy drugim czy trzecim wypadzie, ale najważniejsze że nadal kręci jak kręcił bez stuków,puków i innych szmerów. Podsumowując Catana to dobry młynek w niedużych pieniądzach, du... nie urywa, ale problemów też nie powinien stwarzać. [2020-02-21 10:08]

Diablo20011

Dziękuję za dotychczasowe opinie. Czekam na więcej waszych doświadczeń z tym sprzętem. Może ktoś ma ochotę coś polecić kołowrotek do max 150zł wędka max 110zł. [2020-02-21 11:49]