Robinson Diplomat Salmon Spin Ryobi Arctika

/ 11 odpowiedzi
Witam. Tak sobie przeglądam ostatnio wędeczki i kołowrotki bo chciałbym sobie coś skompletować na sezon morskiej troci,belony i ewentualnie coś pod wędkowanie w morzu północnym u wybrzeży Belgii ( często gęsto mam tam zamiar przebywać😊). I tak w moje oko wpadła mi wędka Robinson Diplomat Salmo Spin 2,85 CW 10-50 i kołowrotek do tego Ryobi Arctica bąź Zauber coś koło wielkości 4000. I tu pytanie czy taki zestaw nada się pod wspomniane gatunki rybek dostępne u wybrzeży Polskiego Bałtyku i czy dała by radę w Morzu Północnym u brzegu Belgii?? Może bardziej doświadczeni wędkarze by coś tam doradzili??Miałem w ręku już kilkanaście wędek ale tak nijak mi leżały a Robinson pasował jak należy i teraz mam dylemat. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
aldente

Muszę Cię rozczarować. Złowienie troci morskiej w Morzu Północnym jest bardzo trudne. Rzadko jest to wykonalne. Przygodę tę rozpocząłbym od zbierania informacji na temat linii brzegowej, jej ukształtowania itp. na różnych forach. Chcesz łowić z brzegu? Z łodzi? Jeśli masz w pasie przybrzeżnym tylko piach, bez struktur, które lubią trocie, to masz zerową szansę. (2016/07/17 20:57)

marcin27

Mi chodziło o to czy wybrany przez mnie zestaw nada się na łowienie troci i belon u wybrzeży polski w bałtyku z plaży plus ewentualne użycie tegoż zestawu w morzu północnym również z plaży na tamtejsze rybki. Na razie co istotne to to czy zestaw wędka+kołowrotek nada się w ogóle na trocie i belony bo się na to nastawiam na początek. W tym roku o dziwo jedną belonke złapałem na wędkę Shimano Alivio BX 2,40m 10-30g i wahadełko swojej roboty plus na  wahadło Yabimo 28g sandacza i na relaxa z czeburaszką 2 okonki.Więc postanowiłem iść za ciosem i skompletować na troć morską zestaw do 500-600zł wędka i kołowrotek. Wiem że tam są w Belgii inne ryby ale na początek chciałbym skorzystać już z posiadanego zestawu. (2016/07/17 21:43)

Jakub Woś

Nie wiem jak Salmon ale mam Percha z serii Diplomat. Świetnie leży w ręce. Nad wodą tez mu niczego nie brakuje. Wykończony bardzo starannie i bardzo mocny. Uważam że będziesz z niego zadowolony. Przy jednym z zestawów od 5 lat mam zaubera 4000. Nie mogę narzekać. (2016/07/18 08:51)

Sith

Jakub, jak Cię lubię, nie spodziewałem się innej odpowiedzi, nawet nie wypadałby Ci... ;-) ale zaskoczyłeś mnie Zauberem, nie dla tego, że jest dobry, ale że nie polecasz jakiegoś ze stajni ROBINSON-a ;-) (2016/07/18 09:12)

marcin27

Miałem w rękach ale puki co brak odpowiedniej ilosci gotówki mnie chamuje.
http://www.szczupak.pl/daiwa-whisker-spin-305cm-60g-i1330.html.
Do tego Penn Slammer 360 lub 460 :-) 
Ale wiem na 100% że to mój następny zakup z którego nie zrezygnuję.  (2016/07/18 13:05)

Sith

Póki co zainteresuj się tym Viperem, do którego podałem Ci link, tutaj cena Cię nie zahamuje. Jest też do niego przyzwoity kołowrotek, za przyzwoitą cenę http://www.okonek.com.pl/dragon-koowrotek-viper-850i-p-5762.html. W tym samym sklepie kupisz to wędzisko http://www.okonek.com.pl/dragon-wdka-viper-seatrout-p-7844.html. Na pewno się nie zawiedziesz.

Ps
Pamiętaj o płukaniu kołowrotka w słodkiej wodzie, po każdym wędkowaniu w morzu, bo on nie jest dedykowany do wędkarstwa morskiego, a takie jeśli mają być na dobrym poziomie, kosztują znacznie drożej. (2016/07/18 13:20)

marcin27

Decyzja zapadła. Ale jest problem z kołowrotkiem. Czy kupić Arctika 5000 FD czy Ap Power 3000 lub 4000 FD??? 
Jeśli chodzi o marke Dragon to raz się na niej sparzyłem i więcej nie dziękuje. (2016/07/19 13:23)

Zagorzaly

Na Twoim miejscu nie wchodziłbym w ROBINSON-a.
Jeśli mogę doradzić, to zainteresowałbym się na Twoim miejscu https://bass-sklep.pl/wedka-dragon-viper-hd-seatrout-290-42.html, w rozmiarze 305cm. Solidne niezniszczalne wręcz wędzisko z serii, ktora jest kontynuacją legendarnej Millenium.

Jak piszesz takie rady to je uzasadnij?

Seria Viper i Diplomat to ta sama półka. Która lepsza? Do już tylko kwestia indywidualnego podejścia. Obydwie są dobre ale nie niezniszczalne jak to pisze największy teoretyk w sieci Sith.
  (2016/07/19 13:52)

Sith

Widzę narodziny nowego, wszystkowiedzącego Guru.
Bądź tak miły i nie wycieraj sobie buzi moją osobą.
Masz doświadczenie zarówno z ROBINSON-em, jak i z DRAGON-em? Bo jeśli nie, to Twoja opinia psu na byty się nie zda.
Życzę zdrowia...

Ps
Pisząc "niezniszczalne", miałem na myśli normalne użytkowanie, a nie łamanie na kolanie, lub miażdżenie w imadle.
Poza tym Autor tematu już dokonał wyboru wędziska, więc dalsza dyskusja jest bezprzedmiotowa, tylko Ty tego nie dostrzegłeś. (2016/07/19 14:36)

marcin27

Panowie bez spinek proszę. Osobiście chciałbym by temat się rozwinął dla każdego takiego co zaczyna i dla takiego co ma już praktykę i wiedzę. Z resztom każdy łapie na to co go stać i na sprzęt jaki mu się widzi czy też na taki bo mu marka pasuje. Jeden łapie na Jaxona za 100zł bo mu taki pasuje i na taki go stać a drugi na Daiwe za 5000 bo ma takie widzimisię i go również stać. Ja na ten przykład dodam że uprawiam surfcasting od czasu do czasu na Jaxonie i mi styka. A tak żeby nie brudzić forum to skoro jesteśmy przy wędkowaniu morskim to jakie byście polecili spodniobuty i kurtkę do brodzenia po pachy że tak powiem?? Najchętniej takie by śmiałoby można korzystać z nich cały rok powiedzmy?? Przyznam że na tych całych śpiochach czy innych nazwach dla mnie dziwnych się nie znam i nie bardzo rozróżniam co i jak. Pozdrawiam (2016/07/19 15:08)

Sklep wedkuje.pl

Ryobi Zauber