Robinson Cortez Light Perch Jig vs Tango

/ 3 odpowiedzi
Cześć,

Chciałbym prosić użytkowników tego Corteza o opinie na jego temat? Czy to prawda, że szczytówka ugina sie pod ciężarem przelotek?
http://www.fishing-t...g-24m-05-7g-jig
Widać tu na zdjęciu faktycznie jakąś dziwną tą przelotke szczytową.

I czy lepszym wyborem bedzie Tagno 300 czy Cortez 270? Byłem już zdecydowany na Tango, w łapie leży świetnie, ale ten Cortez nie daje mi spokoju.  Zamierzam łowić ultra lekkimi przynętami (niektórymi nawet poniżej grama) z opadu, maleńkimi obrotówkami i mikro woblerkami okonie, wzdręgi, płocie, klenie, jazie, pstrągi i co tam z Parsęty jeszcze uda mi sie wyciągnąć.
Zielan

To stary Cortez - prehistoria kolego. Co do przelotek - na pewno ubzrojenie wędek nie jest "firmowe". Nowe Cortezy to zupełnie inne wędki moim zdaniem znacznie lepsze (porównuję Pike Spiny). Wędka w teście, który podałeś nie widziała ryby. Zresztą nie tylko ona jedyna. Panienka na zdjęciach wybrała się na spacer a nie łowić rybki. (2016/04/02 18:29)

Wolansio

To stary Cortez - prehistoria kolego. 

Znalazłem go w katalogu robinsona z 2013. 3 lata to chyba nie taka prehistoria biorąc pod uwagę Tango (które nawet nie wiem ile ma lat ale na pewno wiecej)?
Co do przelotek - na pewno ubzrojenie wędek nie jest "firmowe"
Tak myślałem. Czy tylko dla mnie ta przelotka szczytowa wyglada na nieproporcjonalnie wielką? Czy to możliwe, żeby szczytówka uginała sie pod jej ciężarem, jak napisał ktoś w komentarzu?!
  (2016/04/02 19:48)

Zielan

Stare Cortezy znikły w 2014 roku z katalogu. Robinson już ich nie sprzedaje. Od 2015 są nowe odświeżone wędki. Komentarze na FT nie są zbyt wiarygodnym źródłem informacji. Uważam, że to fanaberie. Uważam też, że powinienieś przed zakupem obejrzeć, obmacać wędkę. (2016/04/02 20:17)