Robinson Carbo Mix Feeder

/ 7 odpowiedzi
Chciałbym poznać opinie użytkowników wędkuje z użytkowania tego kija. Czy występowały jakieś problemy w czasie użytkowania? Czy to sprzęt wart swojej ceny? 
Jędrula

Kolego , po pierwsze zadajesz pytanie w grupie zamkniętej , po co ?

Po drugie ten feeder to mientka klucha z kompozytu , waży 410 gram przy cw 40-80 i 3.60 m . Przy tych parametrach taka wędka powinna być lekka i cieniutka a tu jest kołek .  Odradzam , szukaj czegoś poniżej 300 gram ale nie wiem czy zmieścisz się w tej kwocie .

(2014/03/27 09:52)

sosen82

Kolega zadał pytanie w dobrej grupie. Po to chyba jest stworzona grupa Robinson, żeby prowadzić w niej dyskusje na temat ich sprzętu.
Mientka kluch nie jest, przy łowieniu gruntowy waga nie ma znaczenia. Kij jest oparty na podpórkach. Fakt jest to jeden z tańszych modeli ale nie odbiega niczym od konkurencji. Prawdę mówiąc dozbieraj sobie kilka groszy więcej i kup Robinsona Tritium Feeder 3,60 m 3+2 35–80 g waży tylko 260 gram.  (2014/03/27 11:55)

Jędrula

Kolega zadał pytanie w dobrej grupie. Po to chyba jest stworzona grupa Robinson, żeby prowadzić w niej dyskusje na temat ich sprzętu.
Mientka kluch nie jest, przy łowieniu gruntowy waga nie ma znaczenia. Kij jest oparty na podpórkach. Fakt jest to jeden z tańszych modeli ale nie odbiega niczym od konkurencji. Prawdę mówiąc dozbieraj sobie kilka groszy więcej i kup Robinsona Tritium Feeder 3,60 m 3+2 35–80 g waży tylko 260 gram.      Ale przez ten fakt dostanie mniej odpowiedzi bo nie wszystkim się chce dołączać do zamkniętej grupy . Po drugie przy feederze waga ma zawsze znaczenie , za waga idzie szybkość kija , która przy łowieniu na drgającą szczytówkę jest niezmiernie ważna .  Przerobiłem wiele feederów od tych kluchowatych i ciężkich aż do tych z węgla o najniższej wadze i nikt mi kitu nie wciśnie .
(2014/03/27 12:06)

sosen82

Nie wątpię w twoje doświadczenie, przerabiałeś temat wielu kijów. Na każdy coś złowiłeś i w miarę zdobywanego doświadczenia brnąłeś dalej i wybierałeś lepszy sprzęt.  Kolega wyżej ma wybór wybrać od razu odpowiedni kij, lecz czy to wzbogaci jego doświadczenie? Nie będzie miał porównania kluchy między dobrym węglowym kijem. Pewnie jest młody i ma wiele jeszcze przed sobą. Niech zacznie od tańszych wędek, mniej boli gdy coś nie przypadnie do gustu. (2014/03/27 12:17)

nizgor

Wiem, że to jeden z tańszych modeli ale na razie nie stać mnie na coś lepszego. Moj kolega  jest początkującym i łowi nim na jeziorze i nie ma zastrzeżeń. Każdy ma swoje upodobania.   Chcialem poznac opinnie innych wedkarzy. Nie każdy jest mistrzem i musi posiadać najdroższe zabawki. Na to przyjdzie odpowiednia pora. Nie sprzet czyni z nas zawodnika.A temat zalożyłem tutaj żeby uniknąć durnych odpowiedzi. W internecie roi się od pseudo znafców, ktorym akurat nie spodobala sie nazwa, wyglad lub producent i wieszaja psy. Dziękuję kolegom wyzej za wskazówki.  (2014/03/27 16:02)

Tobek

Cześć :D
Swoją przygodę z feederem rozpocząłem moją przygodę z drgającą szczytówką :D Na początku wydawał mi sie bardzo czuły, niezbyt ciężki ;D dość komfortowo się na niego łowiło :D
Po 2 miesiącach zakupiłem drugi kij Robinson Diplomat do 60gr 360 cm ;D Różnica jest ogromna ;D Wcześniej czuły CarboMix teraz stał się wręcz nieczuły :D Jednak zakupiłem szczytówkę bardziej delikatną i czułość bardzo się poprawiła ;D ukazała nawet branko  5 cm wzdrążki.
Łowię na nią dalej i uważam że jest to dobry kij dla wedkarza rozpoczynajacego przygodę z metodą ds, który dysopnuje takim a nie innym budżetem.
Pozdrawiam (2014/03/28 17:09)

Infernal1995

Dokładnie tak samo miałem jak pisze kolega Tobek. Na początku wydawał mi się lekki i czuły, a później kupiłem nowy kijek o cw do 140g i powiem, że różnica jest ogromna. Przede wszystkim lekkość, smukłość blanku, wykończenie, elastyczność (Robinson bardziej pałowaty), no i 4 szczytówki w zestawie. Jak zarzucam cięższy zestaw (nowym kijkiem) to mam wrażenie, że może się zaraz złamać, ale to tylko wrażenie, bo kijek tylko wydaje się delikatny. Tak naprawdę ma dużą moc. Jak bym miał możliwość cofnięcia czasu to kupiłbym od razu coś z wyższej półki. Tak to jestem można powiedzieć 100 w plecy, bo nie korzystam z tego wędziska. (2014/03/28 18:28)