Robinson Acoustic - z wbudowanym sygnalizatorem

/ 14 odpowiedzi
Robinson w 2017 ma w planach wprowadzić do sprzedaży kolowrotek Acustik Feeder FD. Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Sprawdzi się?
SlawekNikt

Patent całkiem ciekawy przyznać to trzeba, przynajmniej w moim mniemaniu. A to czy się sprawdzi to już należałoby sprawdzić "pod rybą", bo na sucho to wiele rzeczy się sprawdza, ale w tzw. "praniu" to już różnie bywa ... (2016/11/13 20:28)

Jakub Woś

Patent całkiem ciekawy przyznać to trzeba, przynajmniej w moim mniemaniu. A to czy się sprawdzi to już należałoby sprawdzić "pod rybą", bo na sucho to wiele rzeczy się sprawdza, ale w tzw. "praniu" to już różnie bywa ...

Racja, trzeba sprawdzić w praniu. Myślę, że sprawy techniczne idzie dopracować jak pomysł chwyci. (2016/11/14 18:31)

ewenementatrniex

pomysł dość ciekawy ale wydaje mi sie ze to juz wynalazek nie kołowrotek
  (2016/11/14 19:02)

ryukon1975

Żaden wynalazek. Widziałem pierwszy taki kołowrotek jakieś 25 lat wstecz. Był to Cormoran. Niestety nie mogę napisać że go używałem dlatego że był to w tamtych czasach sprzęt daleko poza moim zasiegiem. Jednak ogólnie sama koncepcja padła a ten Cormoran nie był z całą pewnością jedynym takim na rynku. Oczywiście nie znaczy to że nie znajdą się wędkarze którym się takie rozwiązanie nie będzie podobać, pewien bliżej nieokreślony procent (którego nie mam zamiaru prorokować;)) jego nabywców będzie z całą pewnością zadowolony. (2016/11/14 19:19)

SlawekNikt

Jak już Krzysztof napisał pomysł nie jest żadnym novum, a że do tej pory klasyczne, że tak napisze kolokwialnie sygnałki rządzą to zapewne wina właśnie dopracowania konstrukcji. Ja ogólnie rzadko używam sygnalizatora, ale jakbym miał wybór czy go ciągnąć jako dodatkowe wyposażenie czy mieć go wbudowanego w kołowrotek to możliwe, że wybrałbym to drugie rozwiązanie. W linku poniżej macie takie sprzęciki ;-)

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiX7JXq_ajQAhVEiiwKHQ2fDAUQFggkMAA&url=https%3A%2F%2Fwww.olx.pl%2Foferta%2Fkolowrotek-z-elektronicznym-sygnalizatorem-bran-catking-CID767-ID7bLbD.html&usg=AFQjCNFBxNBu9jMc65R0IRRK68uqXYB8aw (2016/11/14 20:32)

pstrag222

Cormoran Elbas - Nawet go odświeżyli
Mitchel ma rówież takowe kołowrotki , wiec , czy to taka nowośc na nowy sezon??? Wszystkie te firmy potrafią tylko kopiować , ten rok pokazuje to w ogromnym znaczeniu (2016/11/14 20:48)

SlawekNikt

Moim zdaniem najpoważniejszą kwestią będzie zasilanie tego urządzenia w kołowrotku i z tego też zapewne powodu pomysł ten za bardzo nie chwycił.
Pisząc zasilanie mam na myśli długość czasu jaką sprzęt wytrzyma na baterii czy bateriach, a to z kolei prowadzi do pytania jak często i jakie trzeba będzie te bateryjki kupować czyli pisząc krótko ile będzie kosztować użytkowanie bo sam zakup to nie wszystko ...? (2016/11/15 17:07)

notaki

A mnie nawet ważniejszy od wytrzymalosci baterii wydaje się CO powoduje impuls powodujący włączenie się alarmui na ile sygnalizacja odpowiada rodzajowi brania .
Wrzucony filmik pozwala przypuszczać, ze jest to wlasciwie każda zmiana położenia czy samego kolowrotka, czy rotora ( tak mi się przynajmniej wydaje )
Na tej zasadzie dzialające sygnalki można kupic od pieciu zlotych wzwyż  ( szarpnięcie powoduje alarm  bez mozliwosci jakiejkolwiek oceny co , jak, i w jaka stronę  szarpneło ) , więc... cóz...... chyba wolę dolożyc ta piatke do tego co mam...
P.S. w dawnych latach masowo robilem kumplom takie sygnalki. Dwie miedziane blaszki  z plaskiej baterii, sciskane z regulowaną silą śrubką, pomiedzy nimi zyłka. szarpnięcie wyciagalo żyłkę , zwierało blaszki i uruchamialo alarm ( co tam się chciało.. dbrzęczek, światelko,  ). Proste, skuteczne, i kosztowalo grosze

(2016/11/15 19:11)

SlawekNikt

A mnie nawet ważniejszy od wytrzymalosci baterii wydaje się CO powoduje impuls powodujący włączenie się alarmui na ile sygnalizacja odpowiada rodzajowi brania .
Wrzucony filmik pozwala przypuszczać, ze jest to wlasciwie każda zmiana położenia czy samego kolowrotka, czy rotora ( tak mi się przynajmniej wydaje )
Impuls dający sygnał pochodzić powinien moim zdaniem ze szpuli podczas prób wyciągania linki przez ryby. Rotorem czyli całym kołowrotkiem i wiatr może poruszać ... (2016/11/16 14:29)

SlawekNikt

Kolego notaki, za te wskazówki, których udzielamy producentowi może jakiś przyzwoity gratisik będzie ;-) (2016/11/16 14:30)

JKarp

A ja tylko chciałem zapytać czy taki kołowrotek potrafi pokazać brania do brzegu ? tzw opuszczane ?
Od razu odpowiem - nie pokaże w żaden sposób. Widziałem pierwsze wersje Cormorana kiedyś z tym pikaczem. Sta wiem, że nie pokaże. I dlatego takie wynalazki nie mają racji bytu.
JK (2016/11/16 17:08)

Januszrobak

Właśnie jestem nieszczęśliwym nabywcą 2 kołowrotków od czwartku. Jeden ma jakąś wadę w wyłączniku ON-OFF i raz daje innym razem nie daje sygnału.a jak się już uruchomi to sam się nie wyłączy. Drugi jest nadczuły i sygnał daje w zalezności od wiatru a nie od "brania". Obydwa w poniedziałem wysyłam do sprzedawcy. (2018/08/25 15:25)

erykom

Właśnie jestem nieszczęśliwym nabywcą 2 kołowrotków od czwartku. Jeden ma jakąś wadę w wyłączniku ON-OFF i raz daje innym razem nie daje sygnału.a jak się już uruchomi to sam się nie wyłączy. Drugi jest nadczuły i sygnał daje w zalezności od wiatru a nie od "brania". Obydwa w poniedziałem wysyłam do sprzedawcy.
Dlatego zamiast takich wynalazków wolę zwykłe sygnalizatory elektryczne i sprawdzone w boju.Te kołowrotki to chyba z tego samego worka co sygnalizatory Elektryczne YORK :) Znajomy ma to jeden wielki koszmar:)))
(2018/08/25 17:35)

hakon

ja mam dziala fajnie choc z sygnalizatora nie korzystam (2018/08/25 18:40)