Zaloguj się do konta

Robienie kulek proteinowych

utworzono: 2012/02/28 17:32
Orsi1

W tym roku mam zamiar zabrać się za jeziorowe karpie.Postanowiłem łapać i nęcić proteinami ale zbankrutował bym kupując kilka kilo protein więc postanowiłem otworzyć produkcję.I tutaj mam kilka pytań.Karp na wiosnę i lato woli słodkie  czy śmierdziuchy?Czy podczas suszenia ich w domu / świeżym powietrzu nie stracą aromatu???Złym pomysłem jest suszenie przy grzejniku???Ile trzeba suszyć kulki aby nadawały się do dłuższego przechowywania?? Czy po użyciu konserwantu do kulek karpie będą brać gorzej? 
[2012-02-28 17:32]

1.Karp na wiosnę i lato woli słodkie  czy śmierdziuchy?2.Czy podczas suszenia ich w domu / świeżym powietrzu nie stracą aromatu???3.Złym pomysłem jest suszenie przy grzejniku???4.Ile trzeba suszyć kulki aby nadawały się do dłuższego przechowywania?? 5.Czy po użyciu konserwantu do kulek karpie będą brać gorzej? 

1.Musisz przetestować metodą prób i błędów.często są to połączenia typu;banan-ryba  lub truskawka-halibut.2.nie powinny ,chyba że to będzie jakiś aromat do ciast.3.Dobrym o ile temperatura nię będzie zbyt wysoka bo w wyższej temperaturze kulki mogą pękać. 4. minimum 10 dni .Ja susze 10-12 dni w temperaturze pokojowej a potem przesypuje kulki do siatki po cebuli (może być stara siatka wędkarska) no i sobie tak wiszą w piwnicy do wiosny. 5.niewiem ,kiedyś używałem ale po powąchaniu butelki przestałem (butelka "waliła"chemią) kulki niby pachniały normalnie ale jakoś mi teraz "nie pasi" ten konserwant. [2012-02-28 18:13]

Orsi1

Dzięki Jarku za odpowiedzi.Mam jeszcze jedno pytanie.Czy dało by radę kulki konserwować w pojemniku z ryżem???Ryż jest w sumie bardzo higroskopijny więc wyciągnął by całą wilgoć z kulki przy czym kulka nie straciła by aromatu :P [2012-02-28 18:30]

eliot

Wiosna  ja najczęściej  krab  kałamarnica  halibut
[2012-02-28 18:31]

JKarp

Dzięki Jarku za odpowiedzi.Mam jeszcze jedno pytanie.Czy dało by radę kulki konserwować w pojemniku z ryżem???Ryż jest w sumie bardzo higroskopijny więc wyciągnął by całą wilgoć z kulki przy czym kulka nie straciła by aromatu :P

CześćJak chciałbyś zamrozić kulki to jak najbardziej do woreczków możesz dosypać ryżu.JK [2012-02-28 18:37]

Czy dało by radę kulki konserwować w pojemniku z ryżem???
Nigdy tak nie robiłem ale pewnie można .Wiem że tak niektórzy robią. [2012-02-28 18:43]

piotrcarp

Lepszym sposobem od suszenia na kamien jest suszenie przez kilkanascie godzin a nastepnie zamrozic kuleczki popakowane w odpowiadajace Ci porcje
[2012-02-28 18:59]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia