Robak na suma-Chruścik?

/ 5 odpowiedzi
koledzy proponuje larwe chrascika na suma,nie jestem pewien czy te chrzaszcze w polsce nie sa pod ochrona ale kolo mnie jest tartak i wystarczy raz machnac lopata w nadgnilych trocinac i mozna dorodnego robaka wykopac,proponuje go na suma,szczupaka a nawet sandacza pozdro
Bromar


  Kolego, larwy Chruścika są w Polsce pod ochroną od 2004 roku, więc może nie polecaj tej przynęty a i sam daj sobie z nią na wstrzymanie.

 Pozdrawiam serdecznie. (2011/04/30 07:10)

dealer081


  Kolego, larwy Chruścika są w Polsce pod ochroną od 2004 roku, więc może nie polecaj tej przynęty a i sam daj sobie z nią na wstrzymanie.

 Pozdrawiam serdecznie.


dlatego tez dodalem ze nie jestem pewien czy satpod ochrona (2011/04/30 07:42)

Diablo


  Kolego, larwy Chruścika są w Polsce pod ochroną od 2004 roku, więc może nie polecaj tej przynęty a i sam daj sobie z nią na wstrzymanie.

 Pozdrawiam serdecznie.


W Polsce żyją setki gatunków larw chruścika a  prawnie chroniony jest tylko jeden gatunek.

Ale jak go odróżnić od pozostałych..... (2011/04/30 10:03)

Diablo


koledzy proponuje larwe chrascika na suma,nie jestem pewien czy te chrzaszcze w polsce nie sa pod ochrona ale kolo mnie jest tartak i wystarczy raz machnac lopata w nadgnilych trocinac i mozna dorodnego robaka wykopac,proponuje go na suma,szczupaka a nawet sandacza pozdro




Coś tu kolego mocno namieszałeś.

po pierwsze larwy chruścika żyją w  wodzie a nie w trocinach.

po drugie chrząszczem dobrym na suma jest turkuć podjadek ale on też nie występuje w trocinach.

po trzecie zapewne myślisz o jakichś larwach chrząszczy... ale szczupak na robala? jeszcze w życiu wymiarowego szczupaka na robaka nie złowilem a trafiło się sporo. (2011/04/30 10:09)

marek-debicki


17.02.2009r. Kolega von_trzmielke na forum wedkuje.pl   w wędkarstwo-sprzęt- przynęty naturalne, dał szeroki opis chruścika w artykule chruścik-przynęta na małe rzeki. Warto przeczytać a wszystko się wyjaśni. (2011/04/30 11:59)