RIPPER - ograniczenia wielkości?

/ 7 odpowiedzi
Chcaiłem się zapytać, czy są jakieś ograniczenia przy łowieniu szczupaka i sandacza dotyczące wielkości ripperów - chodzi mi o to że posiadam sporą gumę o dł. 17cm i dostosowanym do niej (czyli dużym) hakiem z główką jigową. Czy mogę z taką przynętą wybierać się na szczupaki i sandacze, czy jest dla nich zbyt duża ?                                                                                                             Prosze o pomoc z racji tego, że dopiero zaczynam swoją przygodę z spiningiem i dziękuje !
minus


Nie ma ograniczeń co do wymiaru gum. Nie ma jednak co przeginać z wielkością, trzeba po prostu dostosować przynętę do łowiska... 20 centymetrowy szczupak potrafi rzucić się na większego od siebie woblera więc wszystko jest możliwe.
   (2010/05/05 17:56)

Perch91


Zgodzę się z tobą ,,minus".Jednak Patrick musisz pamiętać o tym że szczupaki i sandacze wolą większe przynęty jesienią gdyż nie tracą nie potrzebnej energii na uganianie się za drobniejszą przynętą.Twoja przynęta jest dobra jednak radziłbym ci spróbować troche mniejszych przynęt ok 10 cm na początek im wiecej bedziesz spinningował tym przekonasz sie ze szczupaka lub andacza możesz rownie dobrze złowec na 3cm kopytko jak i 20 centymetrowego rippera:).Pozdrawiam (2010/05/05 20:00)

irek z


Zgodzę się z kolegom Perch,zacznij od mniejszych gabarytów.Nieraz na paprocha potrafi walnąć niezła rybka.Ja osobiście stosuje ripery do 12 cm,to mój max. (2010/05/05 20:20)

u?ytkownik31907


ja stosuje małe przynęty i średnie wiosna i latem a dozę jesienią i zima. nawet do 25 cm gumy . choć czasem latem tez robię taka wariacje aby skosić rybkę (2010/05/06 08:07)

bakpawel


Do siningisty rozumiem że chcesz pomóc ludziom ale na miłość boską pisz polskie znaki bo ochydnie się czyta twoje wypowiedzi i całą resztę na twoim blogu słownik w łapę i na dobre ci to wyjdzie (2010/05/06 08:18)

u?ytkownik31907


powiem tak olewam cie ciepłym moczem a jak masz cos do mnie to zapraszam powiedz mi to prosto w oczy jesli masz jakas odwage fagasie (2010/05/06 09:05)