Retro Bambus

/ 5 odpowiedzi
Szanowni koledzy po kiju!

Jeden z naszych facebookowych fanów prosi o identyfikację oraz ew. wycenę troszkę leciwego już bambusa (załączam foto) Może koledzy z troszkę większym stażem nawet na takie łowili...

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

zbynio5o


Ja na podobną łowiłem płotki w stawie na przełomie lat 60\70. Była to
  trzyskładowa muchówka bambusowa z ruchomą szpulą, firmy kormoran. Wartość kolekcjonerska, może kilkadziesiąt zł.  (2016/05/17 20:57)

sauber


Miałem kiedyś bambusa czteroskładowego ok.4m ,tata kupił,kołowrotek też w ,,spadku,, po tacie,ale człowiek był zadowolony że wogóle coś miał, zaczynało się od kija z leszczyny,wbite dwa gwozdzie na nich żyłka kolorowa,przelotki z drutu,spławik z pióra gęsi,obciążenie ołów zdobyty gdzieś na złomie.Jak tato dał haczyk to był luksus,jak nie to ze szpilki,a rybka i tak brała.......ech........To były lata *80-te ,w każdym bajorze ryby pływały to były czasy......... (2016/05/17 21:38)

adler


Witam.
Niedawno zakupiłem taki kijek na spławik . Powiem wam że kolegów nad wodą zamurowało kompletnie jak się okazało że efekty w połowach nie były gorsze niż na współczesnym kijku. Poszukuję teraz wędki bambusowej do metody gruntowej. Więc skorzystam z okazji i pytanie, czy ktoś wśród naszej społeczności posiada na sprzedaż taki kijek? 
Względem zapytania redakci to kijek polskiej firmy Kormoran jak widać na kijku jest sygnatura.
Pozdrawiam Korzysztof O.

Na fotce sygnaturka na moim kijku. (2016/05/20 21:04)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kaban


 Krakowska (jak mniemam bo pewny nie jestem) "Czapla" i szukam kołowrotka tejże firmy bo kilka mi już "uciekło" :) (2016/05/21 13:52)

adler


Witam. 
Był tu wpis z namiarem na uchwyty kołowrotka. Coś w tym nie pasowało , że był? W takim razie proszę kolegi który go wkleiłby mi go podesłał na pv. 
Pozdrawiam. (2016/05/24 11:09)