Zaloguj się do konta

Remont łodzi

utworzono: 2016/02/19 14:54
jacekpaw

Witam wszystkich co powiecie na naprawę takiego sprzętu pomożecie ? dodam że chodzi mi o całość, może zadam pytania w punktach będzie łatwiej nie pogubię się:
1.Od czego zacząć od środka na zewnątrz czy odwrotnie
2.Jak zeszlifuje farby po czym poznam jaki to laminat abym wiedział jakim łatać (poliestrowa/epoksydowa)
3.Czy całość dookoła i w środku mogę polecieć Topkotem
Łajba ma być do wędkarstwa i poza wędkowaniem wyciągana na brzeg/piach i czy Topkot od spodu wytrzyma takie szarpanie???
Łódź ma 430cm i około 147cm [2016-02-19 14:54]

ogtw

2. Świeżo szlifowany laminat można rozpoznać po zapachu: epoksydowa ma nieprzyjemny zapach, ale jest twardsza. Moim zdaniem można nakładać żywicę poliestrową na laminat epoksydowy i odwrotnie. Ważne żeby powierzchnia była czysta (bez lakieru) [2016-02-19 15:26]

Walenty G

Zacznij od środka, potem kabina, wygląda na dorabianą, więc na pewno jest malowana. Jeśli chodzi o kadłub musisz uważać na żelkot, ostatnia warstwa przed laminatem, może być biały, ale niekoniecznie. Topkot zalecałbym tylko do środka, na zewnątrz dałbym farby 2 składnikowe. Ciąganie po piachu nie wytrzyma nawet topkot, piasek jest jak papier ścierny i po kilku wyciągnięciach na brzeg będzie po topkotach, farbach a następnie i po laminacie. Jeśli ma być wyciągana za każdym razem na brzeg, proponowałbym jakieś drewniane płozy a może nawet metalowe. [2016-02-19 15:57]

jacekpaw

Tak kabinę sam poprzedni właściciel robił i powiem mocna konstrukcja. Płozy wzmocnienie dobra myśl podpowiedzcie jakiego materiału użyć. Z góry dziękuję [2016-02-19 18:06]

aldente

Skoro masz tam możliwości używania płóz, to zamiast tego, czemu nie chcesz trzymać łajby na przyczepce podłodziowej na rolkach? Wtedy najwygodniej  jest slipować łódkę do wody. Apropos napraw...na Twoim miejscu odwiedziłbym jakiegoś szkutnika w okolicy i tam zasięgnął informacji.
[2016-02-19 22:55]

jacekpaw

To chyba małe nieporozumienie ja myślałem o plozach takim wzmocnieniu dna lodki jakiś piaskownik z aluminium czy coś takiego a nie dodatkowe konstrukcje na brzegu czy przyczepki. [2016-02-21 15:38]