Zaloguj się do konta

Remont i zarybianie zbiornika Owiesno

utworzono: 2011/04/06 10:09

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

mulak1

Co do remontu zbiornika Owiesno nie trzeba być fachowcem,żeby stwierdzić że to wszystko jest niedobrze zrobione.Nie było żadnego nadzoru i za interesowania naszego Koła i Okręgu jak trwały prace remontowe.A zalanie i zarybianie to osobna heca,w to trawsko wpuszczono wodę wlano jakieś środki na to trawsko i wpuszczono ryby.Wczoraj byłem w Owieśnie zobaczyć jak ta woda kiśnie a trawsko po całym stawie,najwięcej od strony tarliska.Przeszedłem od upustu do tarliska leżało 8 karpi,pacząc na wodę wygląda na martwą.Od strony głównego parkingu niesamowity smród z tej trawy która kiśnie na brzegu i w wodzie szkoda słów. [2011-04-06 10:09]

mulak1

Co do remontu zbiornika Owiesno nie trzeba być fachowcem,żeby stwierdzić że to wszystko jest niedobrze zrobione.Nie było żadnego nadzoru i za interesowania naszego Koła i Okręgu jak trwały prace remontowe.A zalanie i zarybianie to osobna heca,w to trawsko wpuszczono wodę wlano jakieś środki  i wpuszczono ryby.Wczoraj byłem w Owieśnie zobaczyć jak ta woda kiśnie a trawsko po całym stawie,najwięcej od strony tarliska.Przeszedłem od upustu do tarliska leżało 8 karpi,pacząc na wodę wygląda na martwą.Od strony głównego parkingu niesamowity smród z tej trawy która kiśnie na brzegu i w wodzie szkoda słów.

[2011-04-06 10:24]

sandra1

Do wiadomości wędkarzy koła PZW w Bielawie. Koło nasze nie było zleceniodawcą remontu zbiornika OWIESNO i nie jest odpowiedzialne za jego remont. Nad całością czuwał zarząd okręgu w Wałbrzychu.Nie jest prawdą , że nasze koło nie monitorowało prac na tym zbiorniku. Niestety nie mieliśmy wpływu na prace które zostały wykonane. Chciałbym również zaprosić kolegę na czyn na zb. OWIESNO w dniu 9.04.11 o godz. 9-ej napewno pomoże nam w posprzątaniu zbiornika.
[2011-04-06 20:58]

mulak1

Szanowny kolego,na wpuszczenie wody w tą trawę i ryb,przypuszczam że też nie mieliście żadnego wpływu.Nikt nie pomyślał że to będzie gniło i kisło,a ryby będą się dusiły,gdy złapie lód,i zaczną działać te środki które zostały wlane.Dziękuje  za zaproszenie na czyn Mulak 1.
[2011-04-07 11:50]

tomaszek200289

jest to porażka . tyle pieniedzy poszło na remont i jak ten staw wyglada z ta trawa wstyd wstyd wstyd. lepiej było wogole nie czyscic go a za te pieniadze kupic ryby i zarybic okoliczne stawy. pozdrawiam
[2011-04-07 14:42]

zaku81

Z tego co piszecie to rzeczywiście nie ma zbyt dobrego zbiornika, muszę sam podjechać i zobaczyć go w końcu.
[2011-04-07 17:41]

trebor123

Dziś przejeżdżałem przez Owiesno i faktycznie staw wygląda strasznie. Z jednej strony trawy i trzciny w wodzie a z drugiej strony zgnita trawa. Mam nadzieje że przyroda upora się z tym problemem. Po paru miesiącach wróci wszystko do normy i spotkamy się tam na zawodach.  [2011-04-07 21:38]

sandra1

Czasami przyrodzie trzeba pomóc najlepiej własnymi rękoma a nie biadolić że staw wygląda strasznie.Liczę że kolega TREBOR pojawi się naczynie w sobotę razem z kolegą MULAK 1 który już przyjął zaproszenie na czyn. Proszę zabrać ze sobą grabie , będziemy pomagać NATURZE. A przy okazji możemy podyskutować na temat "KTO CO ZROBIŁ A KTO BIADOLIŁ"
[2011-04-07 22:09]

sandra1

Zastanawiam się komu i dlaczego przeszkadza to że zbiornik jest zarośnięty ? A może dzięki tym trawą ryby będą mialy szanse przeżyć po otwarciu zbiornika dłużej niż jeden miesiąc !!! Jestem pewien że wędkarze {nie mylić z mięsiarze } poradzą sobie nawet gdyby trawa nie znikła. Nie jest też prawdą że środki które zostały zastosowane do oprysków oraz trawy miały zły wpływ na ryby , gdyż po zimie zotało wyłowionych tylko 7-em sztuk śniętych ryb. Większe spustoszenie zrobią sami ludzie.
[2011-04-07 22:26]

tomaszek200289

jest to problem bo jak na 10 zutów 5 nie wyciagniesz tylko zerwiesz w tej trawie to zobaczysz czy Ci nie bedzie przeszkadzac. ale jak nigdy nie łowiłas w takich trawach to sie nie wypowiadaj ze nie przeszkadza
[2011-04-14 23:29]

tomaszek200289

co masz na mysli mówiac miesiarze? to co nie wolno złowic i wziąść???? zapoznaj sie z regulaminem mozna 2 wziasc na dobe. w czym wiec problem? to po co sie płaci 200zł składki???
[2011-04-14 23:34]

Fish-Killer

Po to wpuszcza się ryby aby je łowić, a co do tych traw to nie ma problemu bo szybko zgniją ale problem jest w małych drzewkach które tam rosły, one tak szybko nie znikną.
Jeszcze chciał bym dodać że, jak już wzięto bardzo duże pieniądze za remont tego zbiornika to powinno być zrobione jak należy i w jakimś rozsądnym czasie. Ale co ja mogę wiedzieć ja mam opłacić kartę i siedzieć cicho.
[2011-04-15 13:01]

piczka

Z tego co piszecie to rzeczywiście nie ma zbyt dobrego zbiornika, muszę sam podjechać i zobaczyć go w końcu co tam jest i tam wyglada.

[2011-04-15 19:19]

mulak1

Szanowny kolego na wodach Bielawy Owiesno,Cegielnia,Park i Szewska wędkujemy według Regulaminu bez żadnych zmian.To znaczy 2 wędki 4 liny 3 karpie itd.Ale w naszym Kole panują dziwne zasady wprowadzania wędkarzy w błąd.W Owieśnie na tablicy pisze 2 karpie i że zatwierdził Okręg Wałbrzych co jest nie prawdom ,każdy może zadzwonić do Okręgu i się przekonać.Od wędkarzy wymaga się Regulaminu i zasad nawet są mandaty za wykroczenia,a dla Koła to co.Odsyłam kolegów na stronę Powiatowej Straży Rybackiej,Aktualności z dnia 2011 03 21 o Zasadach wędkowania w Bielawie i Okręgu.Pisałem też o samowoli nad naszymi wodami .Proszę wejść na Aktualności na Bielawy stronie,Zbiornik Owiesno zobacz więcej i do dołu.Koledzy nie dajmy się robić w Balona, to nie jest prywatne Koło PZW. Bielawa jest tylko gospodarzem a zasady i zmiany wprowadza OKRĘG na wniosek Bielawy...........
[2011-04-16 10:52]

zaku81

to jest chyba najgorszy widok na tym zbiorniku, a jest jeszcze parę innych.
[2011-04-17 16:28]

zaku81

No i jak tam panowie po pierwszym dniu łowienia??? zbiornik był otwarty od 18.00 ja byłem zobaczyć ok 14.00 to juz pierwsi wędkarze czekali ze sprzętem na otwarcie:)
[2011-04-17 20:57]

mulak1

Tak Jak pisałem wcześniej że woda wygląda na martwą.Ryby wytruli tym świństwem  co wlali do wody na trawę.Potem złapał lód,to dokończył dzieło. Byłem na zawodach zobaczyć, tragedia 3 karpie złapali.Na otwarciu byłem od 18godz do 22 było około 50 wędkarzy jak odjechałem zostało 2 osoby nic nie było złapane tragedia.Tak wygląda działalność naszego koła, Nasze pieniądze idą w błoto.Szewska i Cegielnia nie zarybiona a Owiesno to wielkie śmierdzące bagno bez ryby.DZIAŁAJCIE PANOWIE TAK DALEJ TO ZROBICIE WIELKIE BAGNO.

[2011-04-18 10:57]

puma12

Byłem dzisiaj zobaczyć to tragedia karp leży martwy w wodzie z wody wszędzie wystają jakieś trawska patyki i inne śmieci szkoda gadać siedziało około 20 wędkarzy nikt nie miał siatki z rybami w wodzie. Tam są w ogóle ryby ?
[2011-04-19 21:18]

zaku81

To jest przykład na to jak są wypi....e nasze pieniądze! Miałem podjechać tam na święta z wędką ale sobie odpuszczę.
[2011-04-20 07:25]

O Owieśnie można zapomnieć na jakieś 20 lat ...
[2011-04-21 16:40]

rybitwa62

Definicja "mięsiarza" jest bardzo prosta.

1. Mięsiarzowi zawsze muszą się zwrócić wszelkie opłaty jakie wnosi łącznie z kosztami dojazdu do łowiska.

2. Mięsiarz nigdy nie odpuszcza, dopóki ryba bierze to będzie siedział na łowisku cały dzień i nie daj Bóg jak ktoś zająłby wcześniej jego miejsce ( i co za durnie wymyślili te limity i wymiary ochronne).

3. Mięsiarzowi wszystko przeszkadza, krzewy, drzewa, trzcina i inna roślinność nadwodna, ptaki które wyławiają "jego opłacone" ryby, a najbardziej koledzy wędkarze, którym ryba bierze, a jemu przez pół dnia nawet nie "pykło".

4. Mięsiarz nigdy nie może doczekać się otwarcia łowiska po zarybieniu. Przybywa na łowisko od kilku do nawet kilkunastu godzin wcześniej i czeka przy wcześniej upatrzonym stanowisku aby czasami nikt mu go wcześniej nie zajął. 

5. Mięsiarz niezadowolony z pobytu na łowisku (bo nic nie złowił, a przecież mu się należy) zastawia po sobie wszystkie śmieci jakie przywiózł na całodzienną wyprawę (a niech te ch..je sprzątają bo tu i tak jest syf, a nie ryby).  

6. Dla mięsiarza najgłupszym wędkarzem jest taki co na ryby jeździ dla relaksu dla którego nie jest ważne czy dzisiaj coś złowi czy nie, ale to że przyjemnie spędzi czas na wodą korzystając z uroków przyrody. Ale tacy wędkarze są wręcz przez niego uwielbiani bo przecież dzięki nim dla mięsiarza zostaje więcej ryb.

Teraz uderzmy sie w pierś i ilu taki widzimy przed oczami naszej wyobraźni. Ten opis to nie jest wymysł, ale doświadczenia z pobytu nad łowiskami.

[2011-04-24 12:42]

rybitwa62

To, że w wodzie rośnie trawa i inna roślinność wcale nie znaczy że będzie ona gnić i w jakiś sposób zatruwać wodę. Nie jest to przecież staw hodowlany więc wpuszczona ryba musi się czymś żywić i gdzieś chronić przed różnej maści drapieżnikami. Uderzające jest to, że nikt z forumowiczów nie dochodzi co za materiał używany jest do poszerzania nowej grobli, a jest tam na co popatrzeć np. resztki asfaltu i inne tego typu rzeczy. Kto to kontroluje? Takie działania ułatwiają pozbywania się różnych odpadów np. resztek środków ochrony roślin i itp. stosowanych w rolnictwie. Może to z tamtego miejsca dostają się trucizny które powodują gwałtowne obumieranie roślinności. Gwałtowne obumieranie roślinności powoduje jej gnicie, a temu procesowi towarzyszy pochłanie sporej ilości tlenu rozpuszczonego w wodzie. Brakowi tlenu w wodzie łatwo zaradzić zwiększając tempo wymiany wody w zbiorniku, ale przecież zrobiono groblę i wymiana następuje niewielką rurą w grobli. Może to wina tego, że zbudowano groblę która odcięła swobodny dopływ wody wpływającej szerokim frontem z rowów odwadniających okoliczne łąki i pola. Woda była wymieniana całą szerokością stawu, a teraz tylko od tej nieszczęsnej rury. Pozostała woda tworzy zastoisko, które w czasie upałów będzie miało temperaturę dużą wyższą od od pozstałej częsci zbiornika. Im wyższa temperatura wody tym mniej w niej tlenu i trudniejsze warunki życia dla zbiorowości zwierzęcej i roślinnej. Niezapominajmy, że roślinność wodna jest niemal jedynym producentem tlenu w wodzie. Przed przebudową zbiornika też rosła tam roślinność, ale nie było problemów z gniciem. Łatwo więc zauważyć, że dopiero ta przebudowa doprowadziła do problemów. Ja nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale moim skromnym zdaniem usunięcie tej nieszczęsnej grobli przywróci dawne stosunki wodne na zbiorniku i skończą się wszystkie problemy. 

[2011-04-24 13:42]

mulak1

Szanowny kolego jeśli chodzi o tak zwanych; twoim zdaniem mięsiarzy,to do końca nie wiem o co ci chodzi i do kogo pijesz .Bo regulamin Pzw tych twoich punktów nie zabrania,zabrania tylko śmiecenia.Jeśli chcesz przebywać nad wodą nie musisz opłacać karty i zazdrościć innym którzy mają więcej czasu od ciebie.Co do wału w Owieśnie to masz trochę racji , nie dobrze to zrobili.Piszesz o środkach ochrony roślin ,właśnie takie były wlane do wody tusz przed zarybieniem o nazwie RANDAL na chwasty chcieli tym zlikwidować tą trawę potem złapał lód i wszystko kisło a ryba miała mało tlenu i pobierały  zatruty pokarm z tej trawy.

[2011-04-26 10:41]

Fish-Killer

Ja się nie zgodzę co do tego że, ta trawa gnijąc nie będzie szkodzić ponieważ jak wiadomo do rozkładu potrzebny jest tlen a z kąt będzie pobierany jak nie z wody. A jeśli do tego dojdą upały to zbiornik będzie stracony bez dopływu wody i z tym gnijącym zielskiem ryby się poduszą i to w dużych ilościach.

[2011-04-26 12:05]

zaku81

Jasne że jak przyjdą upały to dopiero się tam zacznie ciekawie robić! , ale "rybą gnicie nie przeszkadza"? to tak jak by pić herbatę z gnojówy! Ludzie zastanówcie się co piszecie bo aż szlag trafia jak się czyta taki bzdurne teksty
[2011-04-26 18:46]

sianki5

koles jestes bardzo niepowazny jestes przy korycie wiec sfolgujnie bron dogmatow ktore Ci nawtykal prezes
[2011-05-26 18:53]