Remont i konserwacja drewnianej łodzi

/ 8 odpowiedzi
Witam, Zamierzam wyremontować/zaimpregnować łódkę i proszę o radę jak po kolei to wykonać, ponieważ nigdy tego nie robiłem. Łódź będzie stała na wodzie. Obecnie dwa sezony stała na brzegu. Deski są raczej zdrowe a łódka wizualnie wygląda dużo lepiej niż większość na naszych jeziorach. Chciałbym się zmieścić w kwocie max 400zł na impregnaty, farby a nie chcę kupować duńskich i szwedzkich pięknych środków, ważne aby nie przeciekała i pływała nic więcej :) 
Bardzo proszę kogoś, kto będzie miał trochę czasu i chęci opisać jak po kolei powinienem zabrać się za remont i impregnację przed postawieniem na wodę. 
Czy silnik elektryczny pchnie tą łajbę (długość 420 cm, szerokość 140 cm) gdy np. będzie troszkę wiało?

Fotoszok.pl
Fotoszok.pl
Fotoszok.pl
Fotoszok.pl
Fotoszok.pl
Fotoszok.pl

Fotoszok.pl

Fotoszok.pl

Fotoszok.pl

Fotoszok.pl

Fotoszok.pl

Fotoszok.pl
HornBoats

Ja swoją ślicznotkę co roku na wiosnę jak już podeschła najpierw opalałem ze starego bitgumu, w widoczne szczeliny szły pakuły i były zalewane bitgumem. Następnie część siedząca w wodzie pistoletem zamalowywałem bitgumem szczególnie grubo na szczelinach, a pozostałe elementy drewnochron ( zawiera parafinę i ładnie się błyszczało). W sezonie mycie prontem :-) (2014/04/29 21:46)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

T lewy

chyba mało kto już z drewnianą się męczy :) a szkoda. (2014/04/30 19:19)

HornBoats

dobrze napisałeś kolego ... " się męczy" :-))) (2014/04/30 19:34)

T lewy

Drewniane mają to coś. (2014/04/30 20:03)

HornBoats

Zdecydowanie zgadzam się, ale ja ze swoją miałem dużo problemów... an tyle dużo, że teraz nawet domu z bali bym nie chciał co kiedyś było moim marzeniem
Taki uroki drewna... Rozsądne by było zalaminować dno
(2014/04/30 22:23)

T lewy

Chodzi o nałożenie maty szklanej? Czy koszt wykonania zamknie się w 400zł? Znajomy właśnie taką opcję mi również polecił. (2014/05/03 17:51)

HornBoats

hmmm.... 4,2x1,4m .....

myślę, że nie ... w granicach 1000zł jak robić samemu...
bo do tego trzeba liczyć żywicę, matę, inicjator( utwardzacz), farbę teflonową z podkładem, jakieś papiery ścierne, koty, wałki, aceton...

tylko wtedy masz sztywną i mocną konstrukcję i co najważniejsze nie biorąca wody....
oczywiście z góry też trzeba dobrze drewnochronem przelecieć kilka razy aby szybko nie spróchniało.. lub żeby laminat nie oddzielił się od drzewa bo taki przypadek też widziałem :-))
Natomiast masz na kilka lat spokój, a nie co roku mazanie się w smole..

(2014/05/03 18:33)

T lewy

No właśnie smołą co roku bym nie chciał. Ale koszt 1000 zł odpada bo za troche wiecej można mieć w miarę platik. Wydaje się ze drewno jest zdrowe i chciałbym ją uratować ale nie kosztem 1000zł. Mi się ta łódka po prostu podoba i czy jest jakiś sposób pływać ją przez jakies 5 lat? (2014/05/03 19:27)