Zawody Zakładów Legnickiej Strefy Ekonomicznej.

Relacja z zawodów Morskich Zakładów Legnickiej Strefy Ekonomicznej Kołobrzeg 17.12.2017r.
 To już III zawody Morskie LSSE organizowane przez Sekcję wędkarską WINKELMANN koła PZW Legnica”Miasto” w kategorii drużynowej i w kategorii indywidualnej. 
 Zawody zaplanowano na dzień 22.04.2017r.w których to udział potwierdziły zakłady Legnickiej Strefy Ekonomicznej tj. WINKELMANN Legnica, Wezi-Tec Legnica, Viessmann, FAIST Chemtec Złotoryja, TBMECA i ELDISY Środa Śląska. 5-cio osobowe drużyny zakładów LSSE po raz kolejny dzięki uprzejmości dyrekcji swoich zakładów za co jesteśmy ogromnie wdzięczni .mogliśmy przystąpić do wędkarskiej rywalizacji o najwyższe trofeum w zawodach morskich LSSE.
 Az 6 razy termin zawodów był przekładany z powodu złych warunków atmosferycznych i dopiero za 7 razem dnia 17.12.2017r. los się do nas uśmiechną i mogliśmy przystąpić do wędkarskiej rywalizacji lecz w mniejszym składzie. 
Najwytrwalszymi zakładami okazały się WINKELMANN Legnica, Wezi-Tec Legnica i FAIST Chemtec Złotoryja. Gdy przybyliśmy do portu w Kołobrzegu przywitał nas biały puch który właśnie przykrył wszystko. 
Musieliśmy zachować szczególną ostrożność wchodzenia na kuter i na samym kutrze. 
O godz.5.00 ruszyliśmy w morze na trzecie kamienie. Rejs 12-sto godzinny pozwalał nam na 5 godz. wędkarską rywalizację. Morze okazało się idealne do wędkowania wiatr 2-3 Bft mały uciąg bez mrozu, lepiej nie można było sobie wymarzyć.
 Drużyna .Winkelmann dwa lata z rzędu wygrywała zawody, więc rywalizacja będzie ostra, nikt nie ma zamiaru odpuszczać. Atmosfera super, zresztą jak może być inaczej znamy się już trzy lata. Pierwszy sygnał szypra i pierwsze kilka dorszy na pokładzie powyżej 40 cm. Ładnie się zaczęło choć nie dla wszystkim, jednak budzi to nadzieję że będzie dobrze .Pamiętamy nasze inne wyprawy większość to bulki, czyli małe.
 Drugie napłynięcie nikt nic nie łapie rozglądamy się wokół siebie –lipa, żadnych kutrów wokół na, ,na horyzoncie widać skupisko kutrów może 5 jednostek ale bardzo daleko. 
Nagle sygnał -pikery w morze i to właśnie to-jedno podbicie i siedzi. Dorsze lądują na pokład i następne i następne. Większość powyżej 40 - 50 cm. ale i bolki też się trafiają.
 Atmosfera się ożywia w kastach średnio 10 dorszy.
 Płyniemy dalej może 10 minut i znów łowimy a wokół nas nikogo. Nagle okrzyk- bosak wszystkie głowy skierowane w morze, koledzy z innej drużyny pomagają podczepić rybę bo obsługa kutra się nie kwapi tak na oko to 60 cm. Nie będę tu opisywał jednostkę ale szyper zna się na rzeczy lecz pozostała załoga to niestety duży minus. Sporo dorszy powyżej 50 cm- największy to 69 cm. 
Ogólnie mówiąc- pogoda super ,rybki dopisały i wszyscy zadowoleni a to najważniejsze. 
I miejsce zajęła firma WINKELMANN Legnica z wynikiem 3120 pkt.
 II miejsce zajęła firma Wezi-Tec Legnica z wynikiem 3005 pkt. 
III miejsce za firma FAIST Złotoryja z wynikiem 2673 pkt.  
Największy dorsz należał do kol. z firmy Wezi-Tec 69 cm. 
Oprócz gratulacji, pucharów dla drużyn, pucharów w kategorii indywidualnej i za najdłuższego dorsza, organizator przewidział talony wartościowe na zakup sprzętu wędkarskiego. A za najdłuższego dorsza wszyscy uczestnicy zawodów dodatkowo ufundowali nagrodę specjalną. Do zobaczenia za rok Sekcja WINKELMANN Legnica .Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.