Rekwirowanie sprzętu wędkarskiego

/ 172 odpowiedzi

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

u?ytkownik57785


Przepraszam, zapomniałem, zarekwirować można sprzęt ,który służył do 
kłusownictwa .To tylko moje skromne zdanie,przepraszam że ośmieliłem się  cokolwiek

napisać.Pozdrawiam





Nie kolego. Sprzęt kłusowniczy się konfiskuje. 
A to różnica.

(2011/04/08 11:23)

YYZ


Mandat za brak wpisu do rejestru to dla mnie śmiech na sali! Rozumiem taki mandat w chwili kiedy zabieram ryby, lub pływa nam coś w siatce, a rejestr niewypełniony ... ale wpisy przed rozpoczęciem wędkowania i za brak takowego - mandaty? ... kolejny durnowaty wymysł "mądrych głowaczy" z PZW. Ciepłe posadki, państwo w państwie (2011/04/08 11:31)

u?ytkownik57785


Mandat za brak wpisu do rejestru to dla mnie śmiech na sali! Rozumiem taki mandat w chwili kiedy zabieram ryby, lub pływa nam coś w siatce, a rejestr niewypełniony ... ale wpisy przed rozpoczęciem wędkowania i za brak takowego - mandaty? ... kolejny durnowaty wymysł "mądrych głowaczy" z PZW. Ciepłe posadki, państwo w państwie




Tym razem to wprowadziły te lenie i nieroby z ministerstw, Ustawami. 

3.Ustawa wprowadza regulacje prawne umożliwiające nakładanie mandatów karnych za wykroczenia ustawowe oraz te zawarte w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb a w szczególności;............itd

(2011/04/08 11:37)

cierpliwy1


Po naszemu. Zabezpieczenie sprzętu służącego do połowu, może nastąpić nie w przypadku uchylania się od prowadzenia rejestru, ale gdy odmówimy przyjęcia mandatu za nie prowadzenie rejestru.


proste - Maciek napisał to kilka razy, trzeba czytać ze zrozumieniem.


Spokojnie kolego ,ustawa zezwala na nakładanie
mandatu  za nieprowadzenie rejestru i to co napisał kolega Mastiff wcześniej na pewno wszyscy
zrozumieli.Ja tez wcześniej napisałem, że zgodnie z ustawą trzeba postępować.
Osobiście uważam takie postępowanie za złe.Wyobraź sobie siedzącego dziadka
 z wędką nad wodą ,który nic jeszcze nie złowił ,należy 60lat do PZW ,co roku dokonywał
opłaty i zapomniał (starość) dokonać wpisu.Strażnik PSR ,jak znam życie, pisze mandat,
a kolega wędkarz ma 880zł renty i nie chce przyjąć mandatu,jak uważasz trzeba
mu zatrzymać sprzęt wędkarski? bo ja uważam to za nonsens .
Trochę dalej siedzi podobny dziadek troszkę młodszy ma jeszcze dużo siły i łowi na
"szarpaka",albo łowi na cztery wędki i w takich sytuacjach zgadzam się z mandatem,
ewentualnie zatrzymaniem sprzętu ,bo sprzęt ten służył do kłusownictwa.Życzę wszystkim,aby nie doszło do tego żeby  policja zatrzymująca kierowcę za przekroczenie prędkości ,przy odmowie przyjęcia mandatu,nie zatrzymywała samochodu do chwili rozprawy.
Serdecznie pozdrawiam.
                       Pozdrawiam (2011/04/08 11:46)

JaroDaw


Ja też uważam że co najmniej 50% reguł które nakłada na nas PZW jest idiotyczne, i niszczy tylko swobodę i poczucie relaksu nad wodą. Dlaczego nie piszę że to jest bez sensu i do dupy i dlaczego pierwszą rzeczą którą robię nad wodą (jeżeli nie wcześniej w domu) jest wpis DATA i NR ŁOWISKA ? Bo uważam że te durne zasady są po to , by strażnicy mieli możliwość egzekwowania od wędkarzy przestrzegania przepisów, limitów, wymiarów itp itd.

Odpowiadam pytaniem na pytanie
Po co karać za brak wpisu data i nr łowiska ?A co za problem wpisać data i nr łowiska?
sorka post nie w tym temacie, nigdy mi się to nie przydażyło (2011/04/08 11:50)

cierpliwy1


Zgadzam się z Tobą ,ja staram się nie zapominać o wpisie do rejestru .Podpisuje
się dwoma rękoma pod postem yyz.Stare pierdziele z PZW tak doradzają ,że potem
powstają dziwne przepisy ustawowe. (2011/04/08 12:01)

YYZ


nie jest to żaden problem, ale czasem zdarza się zapomnieć, a strażnicy tylko czyhają na takich zapominalskich i jak znam życie nie popuszczą ... tylko po to by pokazać kto tu ma władzę. Brak samego wpisu to nie żadna działalność szkodliwa dla środowiska. Upomnienie rozumiem ..ale mandat? (2011/04/08 12:02)

JaroDaw


Napisałem a propo Twojej wypowiedzi:
"""Jeżeli wspomniałeś o Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb ,to mandat można 
nałożyć  tylko wtedy ,jeżeli w/w regulamin pokrywa się z ustawą .W innym 
przypadku jest to nie możliwe.Nie zapominajmy ,iż podstawą mandatowania jest
ustawa a nie uchwała.Pozdrawiam"""


Gdyby nie było przewidzianego mandatu za nieprowadzenie rejestru, połowa wędkarzy by go ni prowadziła.Pokazałeś dwa skrajne przypadki, ale czy zwykły wędkarz ma być inaczej traktowany ( wedle przepisów) niż dziadek 60lat?  Po drugie nie wierzę, że ktokolwiek zastosował by aż takie środki w tej sytuacji. SKRUCHA i skończy się na upomnieniu, jak nie to mandat się przyjmuje i koniec. Ale jak dziadek 60lat będzie się kłócić ze strażnikami, to jego problem.  (2011/04/08 12:10)

JaroDaw


nie jest to żaden problem, ale czasem zdarza się zapomnieć, a strażnicy tylko czyhają na takich zapominalskich i jak znam życie nie popuszczą ... tylko po to by pokazać kto tu ma władzę. Brak samego wpisu to nie żadna działalność szkodliwa dla środowiska. Upomnienie rozumiem ..ale mandat?

jazda bez pasów bezpieczeństwa też nie ma wpływu na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu.


Czy koledzy czujecie się prześladowani ? U Was , na Was czyhają ? (2011/04/08 12:14)

u?ytkownik57785


nie jest to żaden problem, ale czasem zdarza się zapomnieć, a strażnicy tylko czyhają na takich zapominalskich i jak znam życie nie popuszczą ... tylko po to by pokazać kto tu ma władzę. Brak samego wpisu to nie żadna działalność szkodliwa dla środowiska. Upomnienie rozumiem ..ale mandat?





Sory kolego, ale teraz to sie wkur....łem na Twoje pojęcie o tym, co woli strażnik i co jest priorytetem Straży Rybackiej! Gwarantuję Ci, że te kretyńskie kontrolowanie rejestrów, to największa udręka wszystkich strażników w tym kraju! Wolę złapać 1 kłusownika w tygodniu, niż czerpać wątpliwą przyjemność z przeglądania 70 rejestrów podczas jednego patrolu! To jest nasze, jako strażników, PRZEKLEŃSTWO PZW, ale MUSIMY TO ROBIĆ, więc nie pisz pierdół, że strażnik CZYCHA na takich co nie zrobią wpisu! Nie masz pojęcia o obowiązkach strażników, to pisz o kwiatkach, albo pszczółkach, a nie o czymś, o czym nie masz pojęcia, a oceniasz. Jak każą sprawdzać strażnikowi grubość spławików i kolor wypychacza do haków, to będą to robić, bo takie mają polecenia przełożonych!

(2011/04/08 12:25)

u?ytkownik57785


Co do dziadków na rybach, to wielokrotnie strażnicy za nich im sami wpisują dane do rejestrów, bo jest to stary, schorowany człowiek, któremu wiek i kondycja zdrowotna nie pozwala wykonać wielu czynności najprostszych, a wędkarstwo jest dla niego priorytetem. Nie rób ze strażników członków obozowego KAPO. (2011/04/08 12:30)

cierpliwy1


Widzisz kolego JaroDaw Ustawa zezwalająca na mandatowanie za brak wpisu do
rejestru przed złowieniem i wrzuceniem do siatki jakiejkolwiek rybki jest zła.
Wspomniałeś o nie prowadzeni rejestrów przez wędkarzy ,bez straszaka (mandat).
Od czego w takim razie są organa wewnętrzne PZW (Sąd Koleżeński,SSR)
przecież można pozbawić na jakiś czas możliwości łowienia na wodach PZW.
 Prawda jest inna Sądy Koleżeńskie służą do ukarania członka ,który jest nie grzeczny,
inaczej ma czelność nie zgadzać się z często głupimi posunięciami panów władców z
PZW. Cyba jesteśmy ostatnim komunistycznym stowarzyszeniem  RP (2011/04/08 12:40)

JaroDaw


Co do dziadków na rybach, to wielokrotnie strażnicy za nich im sami wpisują dane do rejestrów, bo jest to stary, schorowany człowiek, któremu wiek i kondycja zdrowotna nie pozwala wykonać wielu czynności najprostszych, a wędkarstwo jest dla niego priorytetem. Nie rób ze strażników członków obozowego KAPO.





Albo z SSR -SS   ;) (2011/04/08 12:41)

JaroDaw


Widzisz kolego JaroDaw Ustawa zezwalająca na mandatowanie za brak wpisu do
rejestru przed złowieniem i wrzuceniem do siatki jakiejkolwiek rybki jest zła.
Wspomniałeś o nie prowadzeni rejestrów przez wędkarzy ,bez straszaka (mandat).
Od czego w takim razie są organa wewnętrzne PZW (Sąd Koleżeński,SSR)
przecież można pozbawić na jakiś czas możliwości łowienia na wodach PZW.
 Prawda jest inna Sądy Koleżeńskie służą do ukarania członka ,który jest nie grzeczny,
inaczej ma czelność nie zgadzać się z często głupimi posunięciami panów władców z
PZW. Cyba jesteśmy ostatnim komunistycznym stowarzyszeniem  RP

Jednak mój skreślony post był na miejscu, tylko o tym jeszcze nie wiedziałem.NIE UWAŻAM ŻE KARANIE MANDATEM LUB GRZYWNĄ, ZA BRAK WPISU DATA I NR ŁOWISKA, JEST ADEKWATNE DO POPEŁNIONEGO WYKROCZENIA. Prawo jest prawem, bez względu na to co o nim sądzimy, jesteśmy zobowiązani go przestrzegać. 
PS: Sprawdź w wolnej chwili kto odpowiada za powołanie ustawy o rybactwie śródlądowym, a przekonasz się gdzie ta "komuna" siedzi (2011/04/08 12:48)

cierpliwy1


Kolego Mastiff ,nie biorę pod uwagę SSR tylko PSR,ponieważ społeczni nie wiele
mogą ,ale to może dobrze .Sam doskonale wiesz ,jak bardzo różni ludzie
działają w SSR.Ty widzę że dużo się udzielasz pewnie i rozmawiasz ze
znajomymi wiec znasz przepisy ,ale zaręczam Ci jesteś jednym z niewielu (2011/04/08 12:53)

u?ytkownik57785


Widzisz kolego JaroDaw Ustawa zezwalająca na mandatowanie za brak wpisu do
rejestru przed złowieniem i wrzuceniem do siatki jakiejkolwiek rybki jest zła.
Wspomniałeś o nie prowadzeni rejestrów przez wędkarzy ,bez straszaka (mandat).
Od czego w takim razie są organa wewnętrzne PZW (Sąd Koleżeński,SSR)
przecież można pozbawić na jakiś czas możliwości łowienia na wodach PZW.
 Prawda jest inna Sądy Koleżeńskie służą do ukarania członka ,który jest nie grzeczny,
inaczej ma czelność nie zgadzać się z często głupimi posunięciami panów władców z
PZW. Cyba jesteśmy ostatnim komunistycznym stowarzyszeniem  RP



To ja wolę zapłacić 50 zł, zamiast narażać się na wstyd kolegów w kole i być narażonym na rozpatrywanie mojego dziecinnego gapiostwa przez Sąd kolezeński w swoim kole.

(2011/04/08 12:54)

cierpliwy1


Ok kolego JaroDaw , jeżeli masz taką możliwość ,to sprawdź czy doradzał,
ewentualnie kto doradzał przy projekcie ustawy a wtedy wszystko będzie jasne (2011/04/08 12:58)

cierpliwy1


Mastiff to żaden wstyd ,tylko życie ,nie każdego stać na płacenie mandatów za
bzdety (2011/04/08 13:02)

JaroDaw


Mastiff to żaden wstyd ,tylko życie ,nie każdego stać na płacenie mandatów za
bzdety


(parkowanie na trawniku, śmiecenie, palenie w miejscu publicznym, zatrzymywanie pojazdu na zatoczce autobusowej lub zakazie, nie odśnieżanie chodnika...itp.....) tyle tych bzdetów ;/ (2011/04/08 13:10)

adamoski


Co do dziadków na rybach, to wielokrotnie strażnicy za nich im sami wpisują dane do rejestrów, bo jest to stary, schorowany człowiek, któremu wiek i kondycja zdrowotna nie pozwala wykonać wielu czynności najprostszych, a wędkarstwo jest dla niego priorytetem. Nie rób ze strażników członków obozowego KAPO.


Nawet ZUS do dziadków powyżej 70 roku życia się nie czepia , bo taki człowiek ma prawo zapomnieć:) 

(2011/04/08 13:20)

pawelz


"Sory kolego, ale teraz to sie wkur....łem na Twoje pojęcie o tym, co woli strażnik i co jest priorytetem Straży Rybackiej! Gwarantuję Ci, że te kretyńskie kontrolowanie rejestrów, to największa udręka wszystkich strażników w tym kraju! Wolę złapać 1 kłusownika w tygodniu, niż czerpać wątpliwą przyjemność z przeglądania 70 rejestrów podczas jednego patrolu! To jest nasze, jako strażników, PRZEKLEŃSTWO PZW, ale MUSIMY TO ROBIĆ, więc nie pisz pierdół, że strażnik CZYCHA na takich co nie zrobią wpisu!"

Teraz troche chyba sie zagalopowales. A kto kazde PZW sprawdzac rejestry ???.
Skoro to takie przeklenstwo to olej rejestry i gon klusoli.
PZW nie ma obowiazku karania za lamanie wewnetrznych przepisow (Brak wypelnionego rejestru). Ma jedynie taka mozliwosc. A to duza roznica.
Z ktorej PZW skrupulatnie skorzystala.
Owszem te 200 zl jest niezlym straszakiem i od tego roku pewnie wielu wedkarzy ktorzy swiadomie poprzednio rejestry olewali, teraz wypelnia (w tym i ja). (2011/04/08 13:24)

u?ytkownik57785


Mastiff to żaden wstyd ,tylko życie ,nie każdego stać na płacenie mandatów za

bzdety




A za "niebzdety" stać? Co to jest zapłata mandatu? To płacenie frycowego za niedostosowanie się do istniejącego prawa. A czemu się nie dostosowujemy? A to już mało istotne. Płacenie mandatów wymyślono po to, aby zdyscyplinować. W każdej dziedzinie życia człowiek gdzieś tam płaci za swoje błędy. I nie ważne czy są one spowodowane ignorancją, sklerozą, czy niedopatrzeniem. Każdemu w życiu codziennym, w miarę dorastania dochodzi ileś tam, jakichś tam obowiązków. Wędkarzom również. Wystarczy potraktować wypisanie rejestru jako czynność nieodzowną w wypadku wędkowania, i po kłopocie. A zwykła skleroza, gapiostwo, przeoczenie, nie są tłumaczeniami. Chcę jachać autem-muszę zabrać dokumenty, kluczyki, zapiąć pasy itp. Chcę jechać autobusem, pociągiem, tramwajem, muszę kupić I SKASOWAĆ bilet.... Zwykłe czynności, które są niezbędne aby być w porządku. Wystarczy ZA PA MIĘ TAĆ. 

(2011/04/08 13:29)

u?ytkownik61983


Widzę że płacenie mandatów nie każdemu jest na rękę, a może samowolka nad wodą ?

Witaj Maciek :))

(2011/04/08 13:41)

u?ytkownik57785


Teraz troche chyba sie zagalopowales. A kto kazde PZW sprawdzac rejestry ???.
Skoro to takie przeklenstwo to olej rejestry i gon klusoli.
PZW nie ma obowiazku karania za lamanie wewnetrznych przepisow (Brak wypelnionego rejestru). Ma jedynie taka mozliwosc. A to duza roznica.
Z ktorej PZW skrupulatnie skorzystala.

Owszem te 200 zl jest niezlym straszakiem i od tego roku pewnie wielu wedkarzy ktorzy swiadomie poprzednio rejestry olewali, teraz wypelnia (w tym i ja).



Ty jak coś chlapniesz, to jak łysy grzywką o kant koła.... PZW sprawdza rejestry? Ustawa to nakazuje! Dlatego robi i karze mandatami za to PSR, a nie PZW, a PSR z PZW ma tyle wspólnego, co ja z Eskimosami, znam kolor śniegu i chłód lodu i wiem, że jest taki. NIE MOGĘ OLAĆ POLECEŃ PRZEŁOŻONYCH I REGULAMINÓW, KTÓRE NAKŁADAJĄ NA MNIE TEN OBOWIĄZEK!  TO TY MOŻE OLEJ POLECENIA SWOJEGO SZEFA!  OLEJ RAPR, olej KODEKS DROGOWY, KARNY ADMINISTRACYJNY, kto Ci go każe respektować? A zbuntuj się i olej! To Ci dofanzolą grzywny i inne kary, aż Ci w pięty pójdzie. Chyba każda organizacja, związek, partia, stowarzyszenie i inne tego typu twory, mają swoje regulaminy, zakazy i nakazy i konsekwencje za ich łamanie i ignorowanie, tak?! A za rejestr jest 50 zł u PSR, a nie 200, a w SSR jest Sąd kolezeński zaledwie. Nawet to trzeba wiedzieć.

(2011/04/08 13:43)

pawelz


Ktory punkt ustawy nakazuje czlonkowi PZW na prowadzenie rejestrow ? (2011/04/08 13:48)