Rekordowy boleń

/ 42 odpowiedzi / 7 zdjęć
http://www.catch-zone.com/101-boleniowa-przygoda-pasja-rekord/

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

JOPEK1971


Jednego nie kumam,po co koleś podkurcza paluchy przy prezentacji metrowej rapy? :) (2017/02/07 17:25)

zbynio5o


Bo sobie tipsy zrobił, kumasz już ? :)) (2017/02/07 18:09)

Jakub Woś


Możliwe, ze miał te 101cm nie bede się spierał bo mnie tam nie było ale z fotek to na 80cm wygląda :) Jeśli miał to pozostaje pogratulować. (2017/02/07 18:18)

luxxxis


Jednego nie kumam,po co koleś podkurcza paluchy przy prezentacji metrowej rapy? :)

To popularny uchwyt,jednak wredny w realizacji,chodzi o to aby jak najmniej zasłaniać rybę.Zwróć uwagę że 80proc zdjęć jest tak zrobione--te z łowcą i rybą. (2017/02/07 18:21)

zbynio5o


Możliwe, ze miał te 101cm nie bede się spierał bo mnie tam nie było ale z fotek to na 80cm wygląda :) Jeśli miał to pozostaje pogratulować.

 
Mogę sie z tobą założyć o całe moje królestwo że ma te 100 cm. Chyba że nową afere zaczynasz :))
  (2017/02/07 18:33)

ogtw


Ja mam od zgięcia w łokciu do końca palców 40 centymetrów, a jak przełożę ten wymiar do ryby ze zdjęcia, to wychodzi mi mniej niż 70 cm.
Ryba jest ładna. (2017/02/07 20:33)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik146847


Teraz zacznie się gdybanie , ma , nie ma , wiem chłopak sobie wydrukował miejszą miarke . Miara chyba nie kłamie i pogratulować łowcy , taka ryba nie często się zdrza (2017/02/07 20:59)

Gragha


Czytając powyższe aż musiałem się zalogować ;)  Nie faworyzując ani ryby, ani matematyka powyżej, jakim cudem 40 cm ustawione, circa pod kątem 40 stopni można przekładać na długość ryby. Wystarczy troche wyobraźni przestrzennej żeby zobaczyć że łokieć jest mniej więcej na wysokości płetwy grzbietowej, a palce na końcu pokryw skrzelowych. 

Używając banalnych równań jak chociażby pitagorasa, można przyjąć że ryba od końca pokrywy skrzelowej do płetwy grzbietowej ma circa 25-35 cm. Oczywiście znając budowę ciała bolenia mozna dojśc do wniosków dalszych, jednak na pewno nie takich że ryba ma 70 cm a okolice metra. Czyli zdjecia z miarką też sfingowane ? ;) Jaki ten kraj jest piękny kiedy racjonalne myślenie jest przyciemniane przez ból tyłka lub polską typową zazdrość ;) Zdjęcie z miarką mi wystyarczy za dowód, inni niech dalej żyja w świecie spisków ;) (2017/02/07 21:03)

pakul1206


Pewnie że nie ma metra. (2017/02/07 21:06)

Jakub Woś


86 cm i w takie wymiary jak ten czy dwa powyższe wierzę. (2017/02/07 21:49)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Iras1975


86 cm i w takie wymiary jak ten czy dwa powyższe wierzę.

Ładny kloc. Większy od tego "metrowego"

  (2017/02/07 22:31)

ryukon1975


Jakoś nie ogarniam. Rybie do metra brakuje minimum 20 cm. Nawet jeśli autor pisze w wąskiej grupie na "elitarnej" stronie wśród kolegów z których jak widać jeden robił te zdjęcia nic to nie da. Nie oszukają ludzi którzy też łowią i wiedzą jak wygląda na zdjęciu metrowa ryba. Hasła jednak mają piękne "C&R", "niekomercyjna strona", i podobne. Aż tak z tą komercją tam nie walczcie i kupcie sobie jedną miarkę w skali centymetrowej na pięciu. Będzie znacznie lepiej, będziecie mogli wyjść między ludzi. (2017/02/08 04:29)

Sith


Możliwe, ze miał te 101cm nie bede się spierał bo mnie tam nie było ale z fotek to na 80cm wygląda :) (...)
Patrząc na miarkę i położoną na niej rybę, chyba nie ma wątpliwości ale cóż, Polak inaczej nie umie:
Helmut widząc, że krowa Hansa daje więcej mleka, modli się "Panie Boże spraw, żeby moja też tyle dawała", Jasiu widząc, że krowa Stasia daje więcej mleka, modli się "Panie Boże spraw, żeby ta Stasina krowa zdechła"...
  (2017/02/08 06:06)

Jakub Woś


Możliwe, ze miał te 101cm nie bede się spierał bo mnie tam nie było ale z fotek to na 80cm wygląda :) (...)
Patrząc na miarkę i położoną na niej rybę, chyba nie ma wątpliwości ale cóż, Polak inaczej nie umie:
Helmut widząc, że krowa Hansa daje więcej mleka, modli się "Panie Boże spraw, żeby moja też tyle dawała", Jasiu widząc, że krowa Stasia daje więcej mleka, modli się "Panie Boże spraw, żeby ta Stasina krowa zdechła"...
 
Za dużo miarek z mini centymetrami widziałem nad wodą, za dużo ładnych boleni żeby łykać jak kaczka takie fotki.
  (2017/02/08 08:35)

ogtw


Aby obliczyć długość ryby, należy szerokość okularów pomnożyć przez 7, od tego odjąć różnicę w procentach pomiędzy odległością - od ryby do obiektywu aparatu a odległością – od ryby do okularów na nosie. Jeżeli szerokość okularów wynosi 12cm, odległość od ryby do obiektywu równa jest 1,5m a odległość od ryby do okularów 30cm, to długość ryby wynosi niecałe 70cm.
  (2017/02/08 08:45)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

pawelz


Wow, matematykow mamy zacnych :).
1) 12 cm okulary przeciwsloneczne do dla dzieci. Mam na nosie okulary. Sa male (taki mam rozstaw zrenic). Mialem nawet problem z doborem oprawek. Tydzien temu zmienialem. Poszedlem zmierzyc z ciekawosci i maja 15 cm. Przypuszczam ze te maja okolo 16cm albo wiecej. Przykrywaja temu czlowiekowi na pewno wieksza czesc twarzy niz moje.
2) ta ryba na 100% nie jest rownolegle ustawiona do aparatu. Ogon jest cofniety w stosunku do glowy wiec i pitagoras sie klania.

Smiesza mnie takie szacowania na podstawie zdjec. Moze gosc ma 2m wzrostu, duza twarz i wielkie lapy. Ryba z pewnoscia jest duza, na tym zdjeciu moze i nie wyglada na 1m, ale kazde zdjecie mozna tak wykonac , ze 40 cm ryba bedzie wygladala jak olbrzym a metrowka jak niewielka uklejka. (2017/02/08 09:02)

ogtw


Wow, matematykow mamy zacnych :).
Poszedlem zmierzyc z ciekawosci i maja 15 cm. Przypuszczam ze te maja okolo 16cm albo wiecej.
Mam małą głowę i stąd te kłopoty z matematyką. (2017/02/08 09:27)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

pawelz


No widzisz, Twoje maja 12, moje 15 a przymierzalem tydzien temu takie z 17 z ktorych musialem zrezygnowac, bo byly za duze, a wg pani z VisionExpress to normalny rozmiar. Wiec liczenie czegokolwiek na tak przyjetych zalozeniach moze byc bardzo krzywdzace. (2017/02/08 09:40)

Iras1975


Nic tylko czekać, aż pojawią się za chwilę szczupaki/sandacze 150 cm, płocie po pół metra, leszcze 90-100 cm i inne "rekordy"... :) (2017/02/08 09:44)

Iras1975


Mierzenie ryby okularami może być mało precyzyjne :) (2017/02/08 09:47)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ryukon1975


Nawet oszukać trzeba umieć. Autor nie jest głupi, wie jak ustawić rybę przed obiektywem by namieszać w głowach mniej obeznanym. Jednak dobre oszustwo ma swoje granice powiedzmy o 5 % długości. Nikt nawet nie będzie dochodził bo to niemożliwe. Tu jest zdjęć kilka i nie przesłodzono o łyżkę cukru, tu ktoś walną cały worek tak jak napisałem wyżej około 20 % długości . Z drugiej strony zdjęcia mają z całą pewnością minimum 6-7 miesięcy a artykuł dodany 7.02. 17. Może autor tak długo sobie wmawiał ten rekord że sam w niego uwierzył? Tu jednak przedawnień nie ma, wszystko jest na zdjęciach. Nawet jak je wyśle do komisji rekordów WŚ i dostanie medal to nie uwierzę, raczej jednak nie wysłał i nie wyśle. (2017/02/08 10:10)

Gragha


A wszędzie spiski, specjalnie fabrykowane miarki, stado fotografów którzy wiedzą jak omamic oglądających :) Kolega widzę to CBŚ się nadaje. Dla mnie sprawa wygląda inaczej, zdjęcie z miarka jest wystarczająco wiarygodne, pozostałe zdjęcia są wykonane z okropnych kątów które rybę fakt faktem zmniejszają, wystarczyłoby jedno zdjęcie z większej odległości z ryba równoległa do obiektywu i byłoby po sprawie, a spiski można by spisać na kartce papieru, zwinąć rulonik i wsadzić sobie go w dupe. Niestety jest inaczej, i zawsze w naszej polskiej naturze jest doszukowanie się oszustwa i na wstępie oczernianie każdej napotkanej osoby. Autorowi życzę pięknej ryby a reszcie osób szukających spisku tego samego co tu wyprawiacie gdy wam przyjdzie się pochwalić waszym okazem :) (2017/02/08 10:27)

Gragha


Szach mat matematycy :D moje przedramiema ma grubo ponad 45cm.kto wie czy autor nie jest wyższy ode mnie :)) te sposoby mierzenia jak sami widzicie są o kant dupy rozbić. Niestety jeśli żyjemy w czasach że same zdjęcie i uśmiechnięta geba autora nie wystarcza żeby pogratulować koledze to pozostaje nam tylko współczuć. Co innego jakby oficjalnie oglaszal że to rekord Polski i bujal się pp tych pseudo wędkarskich czasopismach gdzie połowa rekordów ma tak szemrana przeszłość. Over n out! (2017/02/08 10:27)