Rekordowy szczupak

/ 123 odpowiedzi
jurek


To prawda co pisze kolega .......wolus.......... nie został zgłoszony , a wędkarz jeżeli chce zgłosić to tylko ( jeżeli chodzi o rekord Polski ) ....przez 24 godziny po złowieniu i zadzwonić do Komisji Połowów Rekordów ..............więc chyba nie uznają rekordu ....nawet aura w otoczeniu wskazuje , że to zima -----więc mógł być złowiony nielegalnie...........co innego jeżeli wędkarz by złowił zrobił zdjęcia i zważył , a potem uwolnił rybę ??????????? (2009/07/22 07:36)

jurek


Prostuję ............oczywiście miał być to kolega ......longin......... , a nie ...wolus.... , jak napisałem powyżej...................sorry za błąd ................pozdrawiam ............Jurek............oczywiście ....PDK . (2009/07/22 07:40)

jurek


Zgadzam się również z kolega ......Mirkli......... , gdzie podziała się wędka i coś do podebrania takiej ryby ...........nawet zdjęcia są rozjaśnione przez program komputerowy...................., BY NIE ZOBACZYĆ ZA DUŻO ŚNIEGU.............coś mi tu śmierdzi!!!!!!!!!!!!!! ...PDK . (2009/07/22 07:47)

jurek


Zdaje mi się , że jak tak dalej pójdzie to będzie niezła aferka...............jeżeli przyzna się do złowienia wędkarz z podaniem swych danych ................to można go będzie postawić przed Sądem Koleżeńskim danego Koła czy Okręgu..............jeżeli był złowiony w styczniu--- to sprawa jest ważna do końca roku kalendarzowego..PDK. (2009/07/22 07:52)

jurek


Oczywiście , że dwie pręgi istnieją i są rzeczywiście od siatki rybaka lub kłusownika..............już ja to znam wyciągam sieci bardzo często z naszych jezior i rzek ....nawet w zimę pod lodem............robią siekierą dwa wielkie otwory oddalone od siebie nawet 100m ........a wśród nich takie jak dla wędkarza ( dla zmyłki ) ............i dalej za pomocą długiego kija ..jeden przeciąga sieć do następnego otworu itd. , aż dojdzie do tego2 -dużego i na obu końcach mocują się po dwa kamienie lub inne ciężarki..........pozdrawiam Społeczny strażnik Jurek . (2009/07/22 08:04)

leleon


Wolus - tak szczerze, maczałeś w tym palce? (2009/07/22 08:28)

u?ytkownik6876


Dla mnie odzustwo (waga ) , lub kłusownictwo bo jak można wyjąc 29 kg szczupaka na wędkę z pod lodu ? I po drugie kto świadomie idzie łowic na lodzie ryby tych rozmiarów , chyba tylko ten kto szarpie i jest przygotowany na wyszarpanie suma nawet 50kg . Pozdrowienia z urlopu ( szkoda że bez łowienia ) . (2009/07/22 14:31)

u?ytkownik3921


Witam! Wolus- aleś dał temat przynajmniej forum się ruszyło ;-) Dodam więc moje trzy grosze. Panowie, przecież to jest strona gospodarstwa rybackiego i pomijając kwestie etyki i fotomontażu, nikt nie napisał że ryba została złowiona na wędkę. To po prostu rekord rybacki...A pręgi od siatki(moim zdaniem mogło być to jednak "oko") widać od razu. (2009/07/22 16:03)

u?ytkownik5494


leleon jestem słabym grafikiem. Mój program do obróbki to Paint. (2009/07/22 21:25)

u?ytkownik31907


czytacie ww. ta ryba byla wyciagnieta na klocka i niejest to rekord tylko klusol (2010/03/22 09:25)

szymbor


na klocka?? (2010/03/22 09:34)

u?ytkownik32021


tak napewno na klocka. kiedys za gówniarza w latach 80tych też na klocki każdy łapał. szczupak o wadze 10 kg to była norma. ale takiego to nigdy nie widzialem (2010/03/22 10:55)

karp1225


Nie trzeba byc grafikiem aby Szczupak był ogromny - jest on na wyciągniętych rękach i  wystarczy tylko blisko podejśc z aparatem(jeśli ma się szeroki kąt to jeszcze lepszy efekt) i jest monstrum...
Inna sprawa mz  nie jest on złowiony na wędkę - stawiam na sieci... (2010/03/22 12:19)

jimyzoo


Było o  tym głośno na niejednym forum i to dość dawno, nawet chyba w WW ukazał sie artykuł, szczupak został skłusowany spod lodu (nie pamiętam jakim sposobem), zdjęcie wyglada jak wyglada bo to zdjęcie zdjęcia (facet który skłusował tego szczupaka pokazał komuś album i ten ktoś zrobił zdjęcie zdjęciu, masło maślane ale mam nadzieje, że wiecie o co chodzi:) ). Pozdrawiam (2010/03/22 14:10)

slawko


Koleś jak te zdjęcia widzę to odrazu idę do społecznej straży rybackiej może uda mi się uratować parę ryb w okresie ochronnym piszesz w lipcu a zdjęcie zrobione w zimie jeśli nawet ubiegłej to trwała ona któcej jak 2009/2010 chyba że to skandynawia lecz to nie POLSKI REKORD. (2010/03/22 17:03)

wedkarz2309


Już gdzieś te zdjęcia widziałem...

Faktycznie za spokojnie trzymają te ryby, bez żadnego grymasu na twarzy...

 

W pewnej chwili pomyślałem, że to są dwie różne pełne ikry samice, ponieważ:

1. Na jednym zdjęciu jest brak śladów po sieci...

2. A na zdjęciu, na którym widać te ślady, to widać bardzo pobobną kreskę w jeszcze jednym miejscu w okolicach głowy ryby...

Ale po dokładnej obserwacji widać po plamkach, że to jest ta sama ryba:)

Więc sieć raczej odpada, a te "ślady po siatach", to jekieś zagięcia zdjęcia, czy coś w podobie...

 

Takie jest moje osobiste zdanie na ten temat, mogę się mylić:)

(2010/03/22 17:58)

wedkarz2309


"...bardzo pobobną kreskę..."



Sorry za błąd - już się poprawiam:)

 

""...bardzo podobną kreskę..."

(2010/03/22 18:03)

wedkarz2309


"...bardzo pobobną kreskę..."

 

Sorry za błąd - już się poprawiam:)

 

"...bardzo podobną kreskę...""

(2010/03/22 18:05)

u?ytkownik7555


HEJ ! HEJ !

Chlopaki , o ile dobrze pamietam (nie czytalem wszystkich dzisiejszych wypowiedzi )  to ten temat byl juz poruszany (chyba zeszly sezon,tak,tak )  jakis czas temu. Nawet zdjecia te same !

To juz kiszka totalna, facet za grosz wstydu nie ma !

Albo czlowiek jest nie bardzo z rozumem albo rozglosu szuka.

(2010/03/22 18:26)

szymbor


spotkałem się już z tym zdjęciem na innych forach .... i ludzie jak i grafik pisał że to zdjęcie nie jest prawdziwe .. chodzi o rozmiar .... (2010/03/22 18:47)

marcinhudak


Popieram kolegę można skorzystać z programu Exif reader 3.00 on nam powie wszystko co było robione na tym zdjęciu komputerowo i jaki aparat zrobił to zdjęcie.Ten zdjęcie szczupaka zostało zeskanowanie drukarka 3w1 HP Scanjet djf2100.

Link do programu:
http://www.dobreprogramy.pl/Exif-Reader,Program,Windows,11554.html (2010/03/22 19:07)

u?ytkownik10466


Oglądałem tę fotke już jakiś czas temu,łącznie z komentarzem autora i z tego co pamietam (na 99,99 proc)to ten esox został wydarty z wody na klocka w okresie ochronnym,fotka reklamowała chyba jakieś prywatne jezioro.Szczupły ogromny jednak nie sądzę żeby łowca pokusił się o oficjalne zgłoszenie-to zwykły kłusol,nie wędkarz,ja tak to widzę.Czy to fotomontarz? nie sadzę,jakość kiepska jednak pamietam że wcześniej ją widziałem a wtedy była bez zarzutu,pozatym szczupaki tej wielkosci padały już wcześniej chociażby okaz 27kg pokonany w chyba 97 roku przez rybacki żak głębinowy na Darginie bodajże czy 25 na Niegocinie.Sam osobiście widziałem 3 lata temu pokonanego 22,6 kg ,na żywca,nigdzie nie zgłoszony,takie okazy są rzadkie-ale są.Wielu wędkarzy nigdy nie zgłasza rekordowych ryb bo i po co?dla prasowej wzmianki?rybacy też nie chwalą sie za bardzo tym co w siaty im wpada. (2010/03/22 19:27)

wiechu1603


Co do tego rekordu i tych zdjęć to ja juz je widziałem dobre dwa lata temu w googlach w grafice. Dla mnie to nie rekord tylko jakaś ściema, a jeszcze do tego szczupak złapany  (nie złowiony ) z pod lodu, także dla mnie to nie rekord. (2010/03/22 19:38)

robson1


nie jestem w temacie,dajcie link do tego szczupaka (2010/03/22 19:44)

marcinhudak


(Robson1) Ma pan na pierwszej stronie na samej górze... (2010/03/22 19:58)