Zaloguj się do konta

Rekordowy sum z Zalewu Rybnickiego

utworzono: 2012/07/23 17:53
kamil11269

może to  ten sam  sum ;)
[2012-07-23 18:01]

danon1973

No piękna ryba :) ciekawi mnie tylko jak on ją zważył?
Poprzednia rekordowa ryba była wieziona do skupu złomu, żeby ją zważyć bo nikt nie miał takiej wagi. Domyślam się, że ryba padła... bo chyba nie wytrzymała przewózki do skupu złomu, zważenia, powrotu i wypuszczenia... chociaż nie znam się, może sumy potrafią długo poza wodą wytrzymać.
Ciekawe jak ta ryba została zważona? :)
Są takie wagi wędkarskie?
[2012-07-23 18:04]

No piękna ryba :) ciekawi mnie tylko jak on ją zważył?
Poprzednia rekordowa ryba była wieziona do skupu złomu, żeby ją zważyć bo nikt nie miał takiej wagi. Domyślam się, że ryba padła... bo chyba nie wytrzymała przewózki do skupu złomu, zważenia, powrotu i wypuszczenia... chociaż nie znam się, może sumy potrafią długo poza wodą wytrzymać.
Ciekawe jak ta ryba została zważona? :)
Są takie wagi wędkarskie?

sa takie wagi i specjalne maty do warzenia
[2012-07-23 18:06]

DelTor0

No piękna ryba :) ciekawi mnie tylko jak on ją zważył?
Poprzednia rekordowa ryba była wieziona do skupu złomu, żeby ją zważyć bo nikt nie miał takiej wagi. Domyślam się, że ryba padła... bo chyba nie wytrzymała przewózki do skupu złomu, zważenia, powrotu i wypuszczenia... chociaż nie znam się, może sumy potrafią długo poza wodą wytrzymać.
Ciekawe jak ta ryba została zważona? :)
Są takie wagi wędkarskie?


Popszedni rekord nie byl wypuszczony, chyba ze do oleju ;)

[2012-07-23 18:07]

Roxola

Komentarze pod artykułem....  pozostawię bez komentarza  :) [2012-07-23 18:07]

Komentarze pod artykułem....  pozostawię bez komentarza  :)


ludziom naprawdę nie dogodzi ,nawet w tej sytuacji maja ale ....
[2012-07-23 18:25]

okonek1235

Witam, i po kiego jechac do Hiszpani jak mamy polskie EBRO.Pozdrawiam. [2012-07-23 18:30]

bardzo ladny ja sie menczyłem w piątek z 20 kg , i 144 cm cos pieknego 1,5 godziny frajdy , fotki są na forum :)) [2012-07-23 19:18]

Woa-VooDoo

Wielki plus dla tego wędkarza.Nastawił się na suma i był przygotowany na zważenie takiego okazu a nie tak jak w przypadku tego gościa co kroił suma , narzekał że wnętrzności tracił po drodze przy przewożeniu taczką ...  [2012-07-23 22:56]

Jak zwykle najważniejsze jest jak zawiózł, jak zważył, czy wypuścił. Byłem, widziałem, mogę zapewnić, że wszystko było zrobione jak należy, więc nie trzeba kombinować i dorabiać mrocznej historii do tego wydarzenia. [2012-07-24 21:06]

Bernard51

A guzik prawda trzeba bylo to ubic i wyrzucić na smietnik po kiego licha to wpuszczono na Rybnik-ELDORADO WEDKARSKIE- kiedys, dzis wyzar wszystko,dla wedkarzy  plaza. Degradacja tego zbiornika postepuje nadal dzieki obcemu przybyszowi !!
[2012-07-24 21:43]

Iras1975

Sum na brzegu? Młotkiem w łeb i po krzyku... A jak ktoś będzie się odzywał niepotrzebnie, to pyrę w "dziób" i się zatka. Upolował i jego sprawa co z tym zrobi.

Palantów chcących odpowiedzieć na tego posta uprzedzam, że nie mam już czasu(dzisiaj) na głupoty.

Dobranoc.:)

[2012-07-24 22:07]

covent

Strach popływać w takiej wodzie:) [2012-07-25 08:30]

danon1973

A guzik prawda trzeba bylo to ubic i wyrzucić na smietnik po kiego licha to wpuszczono na Rybnik-ELDORADO WEDKARSKIE- kiedys, dzis wyzar wszystko,dla wedkarzy  plaza. Degradacja tego zbiornika postepuje nadal dzieki obcemu przybyszowi !!

To sum europejski jest obcym przybyszem w polskich wodach?
[2012-07-25 08:45]

Woa-VooDoo

Istna katastrofa , ile ten sum wyje wigilijnych karpi :OPewnie nie jeden wędkarz zjedzie bez kompletu ryb w siatce i bagażniku z łowiska. [2012-07-25 08:45]

getka

ryba piękna ale robi dziurę w ekosystemie zalewu bo on nie zjada raczej małej stynki do 10 15 cm on je wszystko co ma 30+ i większe a musi zjeść w tydzień pewnie tyle ile waży..
[2012-07-25 09:09]

jurek

Masz rację Bartoszu , #getka , te sumisko zjada bardzo dużo ryb i nie tylko karpi , ale gratki dla pogromcy .
[2012-07-25 12:42]

Bernard51


To sum europejski jest obcym przybyszem w polskich wodach?

Kolego obcy przybysz na Rybniku!!- nie bylo tam kiedys suma?

[2012-07-25 13:03]

Roxola

Zalew Rybnicki jest akwenem sztucznym, utworzonym na potrzeby elektrowni, więc i wody tam kiedyś takiej nie było.Nawet jeżeli taki sum nadal pływa w tym zbiorniku, to jest to jego środowisko.Są też tacy, którzy są dumni z zarybienia rzek np. kilkoma tonami suma, to dlaczego ma być czymś złym sum w Rybniku ?Przeczytałam regulamin tego zbiornika i nigdzie nie znalazłam zapisu o zakazie wypuszczania suma, po złowieniu. http://www.ref.rybnik.pl/zalew-wedkarstwo.html Według mnie, wędkarz nie okazał się pazerny na stare mięso i suma złowi kolejny wędkarz,który sam oceni, czy chce go zjeść, czy wypuścić. Były tam już piranie, krokodyle, skalary, żółwie.... http://www.tvs.pl/38832,krokodyl_w_zalewie_rybnickim.html a nadal pływają ogromnych rozmiarów karpie, tołpygi, amury.., których właściwie też tam nie powinno być. http://marfish.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=672:zalew-rybnicki&catid=85:slaskie&Itemid=62 Leszcze i płocie również dorastają na Rybniku do rzadko spotykanych rozmiarów.



[2012-07-25 14:05]

jurek

Masz rację Olu , że sum nie jest inwazyjnym gatunkiem , Rybnik to specyficzne łowisko i plus , że woda jest cieplejsza nawet w zimie .

Wędkarz ma prawo zabrać lub wypuścić rybę i nie ma w tym nic złego , wszystko zgodne z przepisami . Raczej taki na patelnię się nie nadaje , sam łój i tłuszcz . A i dla wypreparowania jego głowy , nie warto go zabierać , niech inni wędkarze też mają szanse na złowienie go i wypuszczenie .
[2012-07-25 15:15]

Sam łój i tłuszcz? Ile ich złowiłeś kolego? Ja na Rybniku asystowałem już chyba przy 20 sztukach i choć nie były tak wielkie, to kilka z nich trafiło na stół. Mogę powiedzieć z całą stanowczością, że nie zauważyłem żadnych przeciwwskazań by rybę powyżej 50 kilogramów zjeść. Próbowałem wędzonego suma który ważył 56 kilogramów. Zakładam, ze ten 100 kilogramowy nie miałby też specjalnych wad jeśli chodzi o jego spożycie.  Ale jeśli chodzi o E.Rybnik, to trzeba wiedzieć, że są tam miejsca, gdzie rybę bezwarunkowo trzeba wypuścić. Tyle, że ten sum nie był w takim miejscu złowiony. Wędkarz postąpił według własnych zasad i gdyby nawet postanowił go pokroić na dzwonka, uszanowałbym jego wolę. [2012-07-25 18:50]

frotto

To nowy rekord Polski dalej rośnie :)
[2012-07-25 21:52]

Bernard51

OLu kiedy -szczerze bylas z tyczką lub bacikiem na Rybniku na cieplej wodzie??
I jakie mialaś wyniki ?/
[2012-07-25 23:00]

Roxola

OLu kiedy -szczerze bylas z tyczką lub bacikiem na Rybniku na cieplej wodzie??
I jakie mialaś wyniki ?/

__________________________________________________________________________________________________

I po co Bernard, ten sarkazm  ?To że mam ulubioną metodę łowienia, to nie znaczy, że jestem w niej zamknięta i innymi się nie posługuję.Byłam tam ostatnio około 5 lat temu, jeżeli pytasz i nie dlatego, że mi się nie podoba, ale mam tam około 60kma podobną odległość mam na Odrę lub Wisłę, bez dodatkowych opłat dla członków PZW za wędkowanie.Łowienie w rzece daje mi większą przyjemność niż na zbiorniku sztucznym.Nie sądzę, żebym się skusiła na wędkowanie przy zrzucie ciepłej wody, bo dzienna opłata wynosi tam nawet 100złTu link do cennika i jeżeli Cię na to stać, to z mojej strony życzę powodzenia. http://www.haczyk.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=105:zbiornik-rybnik-cennik-opat-2012
A jeżeli jesteś zainteresowany wynikami na tyczkę, na Rybniku to też podaję link http://www.katowice.pzw.org.pl/wiadomosci/53136/60/miedzynarodowe_splawikowe_zawody_wedkarskie_katowice_%E2%80%9C_halle
Nadal uważam, że wędkarz mógł sam zdecydować co z rybą zrobić. Czy chce ją zjeść, czy wypuścić. [2012-07-26 08:52]

Bernard51

Nadal uważam, że wędkarz mógł sam zdecydować co z rybą zrobić. Czy chce ją zjeść, czy wypuścić.TZN nie podlega dyskusji co z ryba mogl i zrobil jego broszka zadecydowal mial takie prawo bo to jego ryba. Wiem że 100-wa to nie malo przynajmniej dla mnie, ale za ta stówe dzis przez 12 godz jak polapiesz leszczy malych tez nie za duzo a takie po 50+ zaledwie 3-7 max to jest to w porównaniu z dawnym Rybnikiem pustynia!!
Na cieplej wodzie byly zastawiane sieci rybackie i odlawiana byla ryba dla ZOO w Chorzowie,
to nie sa tak odlegle czasy, dzis po wpuszczeniu suma i sie rozmnozyl bo warunki ma konkretne jak inna ryba (leszcz na cieplej wodzie odbywl 3 razy w roku tarlo)dorastajac do warunków wedkarskich palaszuje wszelka drobnice i dlatego zadalem pytanie czy bylas z tyka i bate na Rybniku to nie jest jakis sarkazm w stosunku dla Ciebie dziewczyno tylko stwierdzienie faktów!
jeszcze w 90-tych latach z madą i peczakiem w grudniu, styczniu,lutym jezdzac pod "deby"na splawik grunt ok 4-4,5 m wkladalo sie do wody i wyjmowalo sie rybke50-72cm drobnice nie dopuszczal byl glodny-okres kiedy malo wedkarzy bylo nad wodą.
Bylem z synem w wtorek po SW. Welkanocnych i mialem brania jak na Plawniowicach a przez 1-1,5 godz bylo zero, podejrzewam ze zerowal w tym rejonie kolega SUM. Wiem ktos zadecydowal ze komercja edzie przynosila zyski po wpuszczeniu suma na przybyszach z Faterlandu i dlatego jest jak jest?
[2012-07-26 09:49]