Zaloguj się do konta

Rekordowy Sum z Rybnika

utworzono: 2011/10/22 15:59
zbynio5o

Może nie wszyscy czytali o Sumie  261 cm. i 109 kg.

Co o tym sądzicie ?

http://www.wedkarz.pl/wp-webapp/article.html?id=1251#comments


Moim zdaniem, mógłbym pogratulować wyniku ale dokumentacja tego wydarzenia przez łowce jest masakryczna .


[2011-10-22 15:59]

obcy91

no i co bedzie nowy rekord znow czy jak? [2011-10-22 16:05]

To chyba nie pierwszy taki smok z tej wody, nie?  [2011-10-22 16:06]

Hmm. Musze przyznać, że nie słyszałem o tym ( mimo że mieszkam blisko rybnika)
Dotychczas najbardziej znany był ten sum 250cm i 102 kg wagi .No cóz jesli to prawda to gratuluje zdobyczy. dzieki za link                                          pozdro
[2011-10-22 16:07]

RYbnik to takie nasze Polskie Ebro ;)
[2011-10-22 16:11]

Adam01

Gratulacje dla niego! Jak sam udowodnił, to wędkarz łowi a nie sprzęt! Gratulacje! [2011-10-22 16:25]

perwer

Sa tam smoki straszne.Co do gościa to jestem troche przerażony.Wybiera sie gość na sumy ,ani maty,ani przyrządów do wyciągania suma,a to co robił po wyciągnięciu to jakaś masakra.

Mógł sie tym nie chwalić ,bo szkoda słów.....Jedyne co mi sie podobało z tego opisu ,że wyciągnoł na wędke z bazaru za 75 zł.


[2011-10-22 16:32]

cienki002

Mądry to on rzeczywiście nie jest... Chwalić sie tym, że wiózł go na taczce ciągnąc ogon po ziemi przez pół kilometra, a później tym że go pociął na 3 części... ręce opadają. [2011-10-22 17:06]

Ale cena za spreparowanie łba tego suma, powaliła mnie na kolana. [2011-10-22 17:24]

perwer

Drogo troche,poprzedni spreparowany łeb z kolosa Rybnickiego poszedł za 1500 zeta na allegro... [2011-10-22 17:40]

tomaszgud

szkoda ryby i tyle!!
[2011-10-22 19:24]

CZzesio

Ładne rybsko ......było :(   ...Szkoda tylko ,że rybom głowy nie odrastają ....bo wędkarz był by "syty "i ryba cała (po jakimś czasie) ;) ...ciekawe czy zjadł ze smakiem choć kawałek tej ryby ?
[2011-10-22 19:37]

JKarp

Sa tam smoki straszne.Co do gościa to jestem troche przerażony.Wybiera sie gość na sumy ,ani maty,ani przyrządów do wyciągania suma,a to co robił po wyciągnięciu to jakaś masakra.

Mógł sie tym nie chwalić ,bo szkoda słów.....Jedyne co mi sie podobało z tego opisu ,że wyciągnoł na wędke z bazaru za 75 zł.

Cześć

Szkoda, że nie podał nazwy tej wędki. Sam bym se kupił ;-) Darek wędka za 75 zeta a mata sumowa nawet nie wiem ile. Najważniejsza pleciona, kręcioł i haczyki.
Jak barwnie napisał: krew, śluz, płyny organiczne... Masakra.

Janusz JKarp




[2011-10-22 19:38]

DelTor0

Ryba piekna, ale w jaki sposob skonczyla naprawde zenujacy...

Mogl sobie oszczedzic te ostatnie szczegoly...

[2011-10-22 20:11]

Jeden z forumowiczów, @czarek 58 zwrócił moją uwagę na kwestię pozyskania żywców na tego suma. Autor i łowca suma napisał : " Wszyscy tutejsi sumiarze kupują żywce w niedalekim gospodarstwie stawowym. Kupują srebrne karasie i karpiki."  Stąd moje i kolegi pytanie do kolegów ze Śląska i  nie tylko tam wędkujących, a mianowicie- jak to jest z tym niedalekim gospodarstwem stawowym i co na to Wasz Okręg PZW? Pozwala, nie pozwala, wie o ty, nie wie o tym, toleruje, nie toleruje.....?
[2011-10-22 20:18]

perwer

Jeden z forumowiczów, @czarek 58 zwrócił moją uwagę na kwestię pozyskania żywców na tego suma. Autor i łowca suma napisał : " Wszyscy tutejsi sumiarze kupują żywce w niedalekim gospodarstwie stawowym. Kupują srebrne karasie i karpiki."  Stąd moje i kolegi pytanie do kolegów ze Śląska i  nie tylko tam wędkujących, a mianowicie- jak to jest z tym niedalekim gospodarstwem stawowym i co na to Wasz Okręg PZW? Pozwala, nie pozwala, wie o ty, nie wie o tym, toleruje, nie toleruje.....?

Maciek nie wiem jak tam jest w Rybniku,zuważ ze podłożyli mu świnie tzn.linka 23 cm i gostek dostał za swoje.Może to jakaś taktyka na kare he he...Zbiornik gdzie miejscówy(najlepsze) kosztują 100 zł za dobe ,tak że pewnie wszystkie chwyty dozwolone.To jest zbiornik PZW ,ale ze swoim osobnym regulaminem ,oraz dopłatą.

Jak to wygląda na zbiornikach ujętych w wykazie...hmmmm Maciek co Ci będe pisał,regulamin regulaminem,a życie życiem.Przepis martwy.....pisze za siebie i swoje obserwacje....Nie mam pojęcia jak to wygląda gdzieś indziej.

[2011-10-22 21:14]

Bo powiewa mi to szczerze mówiąc, bo jest to zmartwienie wędkarzy i strażników z tego rejonu, ale jak czytają to wędkarze niedoświadczeni, to mogą zgłupieć jak to w końcu jest z tym wprowadzaniem żywców z innej wody. Dlatego pytam o zdanie "tambylców". [2011-10-22 21:20]

perwer

No mogą zgłupieć,ale regulamin jest regulaminem i pisze że nie wolno robić takich rzeczy.


[2011-10-22 21:40]

mimi127

Oj.......... Nie rozlewjmy łez na rozlanym winem.  Ciepłe akweny rodzą wielkie ryby! Problem jest w tym dlaczego późną jesienią są łowione takie okazy na ciepłych zbiornikach? Nie chce nikogo urazić ale prawda jest taka że tam  ryby żerują całym rokiem i rosną .Ciekawe jak jest na rzekach?()Wracając do tematu  nieważne są istoty żywe w zbiornikach spustowych elektrowni ale ważne jest to żeby energia była czysta i nie zagrażała nikomu).  Pozdrawiam i zapraszam do przemyśleń ...... [2011-10-22 23:19]

perwer

Oj.......... Nie rozlewjmy łez na rozlanym winem.  Ciepłe akweny rodzą wielkie ryby! Problem jest w tym dlaczego późną jesienią są łowione takie okazy na ciepłych zbiornikach? Nie chce nikogo urazić ale prawda jest taka że tam  ryby żerują całym rokiem i rosną .Ciekawe jak jest na rzekach?()Wracając do tematu  nieważne są istoty żywe w zbiornikach spustowych elektrowni ale ważne jest to żeby energia była czysta i nie zagrażała nikomu).  Pozdrawiam i zapraszam do przemyśleń ......


Ta sielanka na Rybniku i tak sie skończy,bo elektrownia prawdopodobnie w przyszłym roku przejdzie na chłodzenie azotowe .

[2011-10-23 05:33]

pstrag222

piekna ryba
a wedkarz zrobił co chciał nikt nie ma prawa mu tego zabronic wiec po co co te teksty?
a słyszalem ze na rybniku na tzw ciepła woda sie pomału konczy od paru lat co roku mniej jest
[2011-10-23 09:01]

JKarp

Cześć
Miał prawo i zrobił co chciał tylko po co te szczegóły z kawałowaniem ryby?
Chce udowodnić, że ryba była cięższa niż waga po pocięciu pokazała. Jak chciał tak zrobić to mógł sobie kupić wagę do 150kg z trójnogiem, matę sumową i okazać szacunek rybie. No a potem dać buzi w wąsiska i wypuścić bo nie sądzę, że taki sum nadaje się do zjedzenia.
Janusz JKarp
[2011-10-23 10:53]

pstrag222

witaj
ja go nie bronie ani nie gardze nim jego wola co uczynił
mógł wypuscic i ja zapewne tez bym wypuscił aby moc jeszcze raz sie zmierzyc z taka bestia
podja taka decyzje wiec dajmy mu spokój
[2011-10-23 11:10]

JOPEK1971

Myślę że na podstawie opowieści łowcy, powstanie film "Rybnicka masakra piłą mechaniczną 5" ;-))) A tak naprawdę, jestem przeciwny rekordom wagowym propagowanym przez czasopismo WW,bo z tego powodu zatłuczono wiele okazów,które mogłyby dostarczyc emocji wielu wędkarzom,facet zarżnął taki okaz tylko po to by go zważyc, bo innego rozsądnego powodu nie zauważam,szkoda że trafił na tego buraka.  [2011-10-23 11:44]

dario35

Myślę że na podstawie opowieści łowcy, powstanie film "Rybnicka masakra piłą mechaniczną 5" ;-))) A tak naprawdę, jestem przeciwny rekordom wagowym propagowanym przez czasopismo WW,bo z tego powodu zatłuczono wiele okazów,które mogłyby dostarczyc emocji wielu wędkarzom,facet zarżnął taki okaz tylko po to by go zważyc, bo innego rozsądnego powodu nie zauważam,szkoda że trafił na tego buraka. 


co z tego ze ja zwazyl rekordu itak mu nie uznaja popierwsze wymagane jest miedzy innymi zdiecie ryby na wadze no i chyba potrzeba dwuch swiatkow podac a tam nikogo przeciez nie bylo wiec uwazam smierc tego suma za totalny bezsens ,ani to mieso dobre ani rekordu nie bedzie [2011-10-23 16:34]

JOPEK1971

Powiedz mi co w rekordach ryb jest ważne dla wiekszości,waga czy długośc?Można się pochwalic okazem za pomocą fotografii,nie trzeba jej cwiartowac,a jeszcze można ją wypuścic. [2011-10-23 16:47]