Zaloguj się do konta

Rekordowy Sum z Rybnika

utworzono: 2011/10/22 15:59
cierpliwy1

Przykro mi ,ale ja dla mnie to zwykła rzeź ,takich ryb nie zabieramy.Proponuje aby dać ogłoszenie ,że ten co daruje życie tak pięknej rybie dostanie świniaka .
[2011-10-23 17:52]

Woa-VooDoo

Za sam taki opis WW nie powinni mu uznać rekordu [2011-10-23 18:19]

Przykro mi ,ale ja dla mnie to zwykła rzeź ,takich ryb nie zabieramy.Proponuje aby dać ogłoszenie ,że ten co daruje życie tak pięknej rybie dostanie świniaka .


Jeżeli takie ryby mają pozostać w łowisku, to zarybianie inna rybą jest bezsensowne, sam wędkarz który wyłowił tego suma stwierdził że był świadkiem jak zarybili szczupakiem (pół tony) to ile z tych szczupaków uniknęło paszczy suma ? Jeśli będą je wypuszczać to jakie ryby tam pozostaną poza sumem ?  [2011-10-23 19:06]

siri34

Dokładnie Mirku!Wyławiać te smoki z łowisk jak najwięcej bo żre to bydle tyle że masakra. A rozmnażają się i rosną w błyskawicznym tempie
[2011-10-23 19:50]

Kardelen

Witam.Mój tesciu zjadł kawałeczek tego suma i się najadł a i smakował mu.Sposób opisu połowu jest nieco masakryczny,jednakże wczesny ranek, duża ryba,brak transportu,brak dużej wagi,podniecenie,itd. Oczywiście każdy jest zwolennikiem złap i puśc, lecz czy nikt nie zabrał ryby z łowiska? (Niech pierwszy rzuci kamieniem ten z czystym sumieniem).Kto i jak wyciągnął by takiego potwora delikatnie,strzelił by sobie fotke i delikatnie wypuścił.Nigdy pewnie czegos takiego nie trafię ale sam się zastanawiam nad tym jak bym się zachował.Nie wiem,może i podobnie choc sam nie lubię ryb słodkowodnych i ich nie jadam,to naprawdę sam nie wiem i wielu z nas też nie
[2011-10-23 21:40]

Diablo

Witam.Mój tesciu zjadł kawałeczek tego suma i się najadł a i smakował mu.Sposób opisu połowu jest nieco masakryczny,jednakże wczesny ranek, duża ryba,brak transportu,brak dużej wagi,podniecenie,itd. Oczywiście każdy jest zwolennikiem złap i puśc, lecz czy nikt nie zabrał ryby z łowiska? (Niech pierwszy rzuci kamieniem ten z czystym sumieniem).Kto i jak wyciągnął by takiego potwora delikatnie,strzelił by sobie fotke i delikatnie wypuścił.Nigdy pewnie czegos takiego nie trafię ale sam się zastanawiam nad tym jak bym się zachował.Nie wiem,może i podobnie choc sam nie lubię ryb słodkowodnych i ich nie jadam,to naprawdę sam nie wiem i wielu z nas też nie

Najlepsze jest to że bardzo dużo ludzi twierdzi uparcie że taka ryba jest niedobra. Ciekawe skąd wiedzą? Czyżby sami kiedyś zabrali? Czy tylko z zazdrości chcą się wyładowac?
[2011-10-23 21:43]

wedkarz2309

Zostawię to bez komentarza...
Zauważyłem natomiast mały niuans i teoretycznie rekord nie powinien zostać uznany, ponieważ został złowiony z naruszeniem regulaminu łowiska, a mianowicie:wędkować na tym zbiorniku można w godzinach od 6 do 22, a niemal cała akcja (czyt. hol), rozgrywała się w czasie, kiedy wędkowanie jest zabronione.
Jeśli się mylę, to mnie poprawcie koledzy:) [2011-10-24 10:00]

2. Warunki wędkowania:

wędkowanie dozwolone jest z brzegu w godzinach od 5.00 do 22.00.

W okresie od 01.06 do 30.09. dopuszcza się wędkowanie od godz. 4.00 do 23.00,

z wyjątkiem odcinka tzw. „zrzutu ciepłej wody” gdzie dopuszcza się połów w nocy.

[2011-10-24 12:47]

Płakać po stracie tak ogromnego czegoś może tylko ktoś, kto nie ma pojęcia ile coś takiego potrzebuje pokarmu. W tym łowisku podobnych potworów jest mnóstwo. Nietrudno więc pomyśleć ile ryby pada ofiarą tych stworzeń. Jestem za tym, by wszystkie sztuki powyżej 1m długości musiały być uśmiercane. Jak by nie patrzeć na etykę kolegów czy na ekologię, duża ilość podobnych olbrzymów jest szkodliwa i niepożądana. Gdybym coś podobnego złowił osobiście bym to zabił. A że ogromne cielę, to trzeba by je poćwiartować. Nie na każde łowisko można dojechać TIREM wyposażonym w dźwig. Tak więc należy się zastanowić zanim się wyda wyrok na wędkarza. W Hiszpanii już się drapią po głowach, bo sum stał się m.in w Ebro prawdziwą plagą. 

Co do E.Rybnik jest światełko w tunelu. Elektrownia ma przejść na chłodzenie azotem, więc bezpowrotnie skończy się ciepła woda w zalewie. Hurray! A wtedy te potwory będą rosły bardzo... o wiele wolniej w każdym razie. Wtedy zbiornik rybnicki powoli przekształci się w zwykłe, piękne jezioro. 

[2011-10-24 12:55]

I wtedy ja tam będę wędkował z prawdziwą przyjemnością. [2011-10-24 12:57]

Woa-VooDoo

Dokładnie , wyrżnąć wszystko z wody co ma powyżej 1 m i zostawić nie miarowe wzdręgi  i leszcze z tasiemcami  [2011-10-24 14:42]

dario35

Powiedz mi co w rekordach ryb jest ważne dla wiekszości,waga czy długośc?Można się pochwalic okazem za pomocą fotografii,nie trzeba jej cwiartowac,a jeszcze można ją wypuścic.


TEZ TAK UWAZAM powinna sie liczyc miara [2011-10-24 16:48]

blazej1989

Co tu dużo mówić ryba piękna ale reszta jak dla nie ma nic wspólnego z wędkarstwem. I nie mowie o tym że gościu zabrał tego suma bo miał do tego prawo ale cały opis tego wydarzenia jest żenujący i brak jakiejkolwiek estetyki w nim. Po przeczytaniu tego pozostaje tylko niesmak.  Bardzo spodobał mi się także pomysł kolegi lukasa31 "by wszystkie sztuki powyżej 1m długości musiały być uśmiercane" proponuje robić tak przez rok a przez następne kilka lat będzie spokój z większymi okazami których w naszym zbiornikach jest mnóstwo!
[2011-10-24 17:11]

erykom

wydaje mi sie ze to jakis fotomontaz!!!!!!!!!!!!! [2011-10-24 19:56]

Qoorchuck

To chyba nie pierwszy taki smok z tej wody, nie? 


Ten zbiornik słynie z dorodnych sumów (ponad 100kg), sandaczy (ok. 10kg) i karpi (ok.25kg). [2011-11-18 18:42]

bednar14

Moje zdanie jest takie że zrozumiem jak ktoś zabierze do dom suma 10 kg czy 20 kg ale 109 kg! No to już jest przesada po co komu tyle mięcha STAREGO mięcha! Pewnie tłusty był....teraz chyba każdy z nas posiada telefon komurkowy z aparatem fotograficznym lub jakąś cyfrówke. A i miarkę każdy wędkarz ma przy sobie więc można swoje trofeum zmierzyć i wypuścić.
[2011-11-18 19:48]

lukkimido

Jeśli nie jedzie się na ryby "z doskoku", to trzeba mieć WSZYSTKO co potrzebne do bezpiecznego holowania i humanitarnego podbierania ryb. Autor napisał o planownej wyprawie i dobrze wiedział co czeka na sumiarzy na Rybniku... więc pozostawię to bez komentarza :/ gratuluję rekordu...  i nic poza tym, bo nie zachwyca mnie widok potwornie wymęczonej ryby.   [2011-11-18 20:16]

Romuald55

A jak takiego zważyć żywego nad wodą? [2011-11-18 21:39]

JKarp

Cześć
Trójnóg i waga odpowiednia. Oczywiście specjalna mata do ważenia sumów.
Janusz JKarp
[2011-11-18 22:08]

Daniec

Kardelen, pokaż w kogo mam rzucać tymi kamieniami?!!!

Pozdrawiam

Daniec

[2012-01-11 10:29]

zbychu51

Jak się nie znasz na takich sprawach to nie zabieraj głosu.
[2012-01-11 13:49]

zbychu51

Masz absolutną rację ja się z tobą zgadzam i przypuszczam że wielu wędkarzy też.
[2012-01-11 13:55]

sumik1974

Przykro mi ,ale ja dla mnie to zwykła rzeź ,takich ryb nie zabieramy.Proponuje aby dać ogłoszenie ,że ten co daruje życie tak pięknej rybie dostanie świniaka .


Jeżeli takie ryby mają pozostać w łowisku, to zarybianie inna rybą jest bezsensowne, sam wędkarz który wyłowił tego suma stwierdził że był świadkiem jak zarybili szczupakiem (pół tony) to ile z tych szczupaków uniknęło paszczy suma ? Jeśli będą je wypuszczać to jakie ryby tam pozostaną poza sumem ? 







Ryba je tyle ile musi,a potem długi czas nie żeruje, a nie jak wielu wędkarzy łowi tyle ile da się i przerabia się na kotlety lub ląduje  w śmieciach bo odechciało mu się skrobać po wyczerpującym wędkowaniu.Nie raz widziałem ryby jak leżały za blokiem na trawie w całości.I nie uważam że ze strony suma tkwi problem.
[2012-01-11 14:16]

JKarp

Dokładnie , wyrżnąć wszystko z wody co ma powyżej 1 m i zostawić nie miarowe wzdręgi  i leszcze z tasiemcami 

CześćOj tam metr - 65cm to góra bo taki szczupły to już ładne płotki wcina.
 " Jak się nie znasz na takich sprawach to nie zabieraj głosu."?????JK [2012-01-11 14:45]

Daniec

...a ja tam myślę, że ktoś musi niezłą kasę na tym trzepać, że my wyżeramy ryby z łowisk!

Ciekaw jestem komu najbardziej zależy na takim stanie rzeczy?! Ci którzy wiedzą jak wygląda procedura zarybiania, to już wiedzą o kogo chodzi!

Na początku każdego sezonu mam kocią mordę, że sam jeszcze finansowo wspieram ten proceder.

Daniec

[2012-01-11 15:32]