Zaloguj się do konta

Rekordowy karp lub amur - ciekawostki i okazy

utworzono: 2012/07/15 08:44

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

JKarp

"Marek chyba najwyższy czas założyć  stronę do której dostęp i możliwość wypowiedzi będzie skrupulatnie weryfikowana."

"Tak , bo wy KARPIOWI , w większości macie tę manierę , która drażni innych : tworzenie nimbu niezwykłości i elitarności wokół połowu karpia i wszystkich spraw z tym związanych . Po drugie zaś : nieustannie dążycie do prywatności . Wszystko chcecie mieć prywatne i hermetyczne :zamknięte przed innymi i tylko dla karpiarzy  (co wynika z powyższych ustaleń ) . Prywatne wody , prywatne pomosty , prywatne miejscówki , fora , wątki , klub itd . Trudno nie doszukać się tutaj megalomanii .



"Jeśli chcesz żeby traktowano Cię normalnie to zachowuj się się również normalnie - pisz tylko na temat, zwięźle, nie popisuj się swoją wiedzą ( wszystko można odszukać w necie )."

Dla mnie nienormalne to dopiero jest to ,że  karp i amur jest obecny w Polsce i ,że wciąż jest wpuszczany do wód  . To jest dla mnie zjawisko szkodliwe i wybitnie patologiczne . Obojętne jest co sądzisz na ten temat , i tak nie zmienię swego zdania . Nie mam nic do ciebie czy jakiegokolwiek innego wędkarza postępującego zgodnie z literą prawa , etyką i sumieniem ,ale nie zmienię też swych zaopatrywań na pewne sprawy - tylko dlatego ,że jeden z karpiarzy bardzo tego chce."

Widzisz nimb niezwykłości powstaje przez takich jak Ty, którzy z uporem maniaka dają swoje posty psując każdy wątek o karpiach itp itd. Jak myślisz dlaczego dążymy do prywatności? Ja Ci powiem - bo ja osobiście mam dość takich wpisów jak Twoje a nad wodą mam dość chamstwa, grubiaństwa, złodziejstwa i braku normalnej życzliwości wędkarza dla wędkarza. Mam dość cwaniaczków czekających aż zwolnię nęcone miejsce a w tzw międzyczasie próbujących za wszelką cenę dorzucić do nęconego miejsca. Mam dość głupich komentarzy na temat sprzętu, kulek i ogólnie wszystkiego co dotyczy karpiowania. Przez właśnie takich jak Ty karpiarze odgradzają się od reszty wędkarzy obawiając się i słusznie tylko złośliwości i nic poza tym.Przecież ja czy ktoś nie wymagam od Ciebie, żebyś przyklasnął obecności karpi w Polsce - znam Twoje zdanie i nie musisz za każdym razem go przedstawiać. Wystarczy tylko, że nie będziesz spamował wątków poświęconych karpiom. JK
[2012-07-15 23:10]

I do powyższego wywodu dodam jeszcze tylko ,że
jeśli czujecie się grupą elitarną , macie szczególne  tzw. "parcie na szkło " ze swoimi trofeami . dążycie do prywaty nad wodą i w Internecie , to jest to całkowicie nieuzasadniona a nawet dość groteskowa tendencja . Dlaczego ? Zaraz się tego dowiemy...

Łowić karpie  i amury , mając świadomość ,że ich obecność w Polsce to samo zło i ,że "być może kiedyś znikną " , jest jak najbardziej zrozumiałym podejściem ,ale łowić je i promować , dopominając się o rozszerzenia areału hodowlanego tej ryby w  Polsce ( czyli będąc zwolennikiem zarybień ) , to już ewidentny przypadek sprzeniewierzenia się ogółowi środowisk troszczących się w mniejszy lub większy sposób o polską przyrodę .
Przecież to tak jakby - nagle , w pełni i zupełnie poważnie pochwalić zarybienia sumikiem , czebaczkiem lub innymi a nawet na kanwie tych ryb - stworzyć osobny segment wędkarstwa ( czebaczkowe , trawiankowe , sumikowe i inne ). Powstałyby wędki , zanęty i akcesoria z myślą o łowcach tych ryb . Handlowcy cieszyliby się jak dzieci , łowcy byliby w 7 niebie ...
Wyobraża sobie to ktoś ? Czy zdrowo myślący człowiek wyobraża sobie pochwałę takiego stanu rzeczy ? NIE !
To w takim razie , dlaczego ten scenariusz urzeczywistnił się z karpiem w roli głównej ?
Odpowiedź : bo jest duży , waleczny ,sprawny w przyginaniu wędki , smaczny ,  ogólnie atrakcyjny ... Przyzwolenie na jego obecność w polskich wodach  bierze się z ogólnie znanych pobudek : ze swoistej pazerności , hipokryzji i wybiórczości -zwłaszcza  gdy  w grę wchodzi  ludzki , prywatny interes. Gdyby  czebaczek , trawianka , babki , sumik i inni niewspomniani bohaterowie udramatyzowanych artykułów na temat ryb obcego pochodzenia - wykazywali podobne walory jak karp czy amur : żaden hipokryta nie wahałby się promować  ich , tak jak promuje się karpia i wszystkie poboczne sprawy z nim związane.
Nie jesteście elitarni , nie potrzebujecie żadnych prywatnych , zamkniętych od wewnątrz forów i tematów . Ponadto , ci wszyscy , którzy (tak jak wcześniej wspomniałem ) :dopominają się zarybień rybami hodowlanymi obcego pochodzenia : mają szczególny powód nie tyle do prezentacji swych sukcesów ,ale do wstydu ! I bynajmniej nie dlatego ,że ktoś  lubi łowić karpie -  (bo sam wiem ,że ciągoty wędkarskie - to stan nad , którym  trudno zapanować ) ,ale dlatego ,że łowiąc karpie :"tu i teraz " , chcesz łowić jeszcze większe "kiedyś ".
[2012-07-15 23:29]

Iras1975

Dobre 14kg z jez. Lusowskiego na kulkę własnej produkcji zaprawioną dipem AC Fruit Max
+ ok 50% alkoholu o nazwie "Grappa".

Tej ryby nie zjadłem.:)

[2012-07-15 23:44]

JKarp

I do powyższego wywodu dodam jeszcze tylko ,że
jeśli czujecie się grupą elitarną , macie szczególne  tzw. "parcie na szkło " ze swoimi trofeami . dążycie do prywaty nad wodą i w Internecie , to jest to całkowicie nieuzasadniona a nawet dość groteskowa tendencja . Dlaczego ? Zaraz się tego dowiemy...

Łowić karpie  i amury , mając świadomość ,że ich obecność w Polsce to samo zło i ,że "być może kiedyś znikną " , jest jak najbardziej zrozumiałym podejściem ,ale łowić je i promować , dopominając się o rozszerzenia areału hodowlanego tej ryby w  Polsce ( czyli będąc zwolennikiem zarybień ) , to już ewidentny przypadek sprzeniewierzenia się ogółowi środowisk troszczących się w mniejszy lub większy sposób o polską przyrodę .
Przecież to tak jakby - nagle , w pełni i zupełnie poważnie pochwalić zarybienia sumikiem , czebaczkiem lub innymi a nawet na kanwie tych ryb - stworzyć osobny segment wędkarstwa ( czebaczkowe , trawiankowe , sumikowe i inne ). Powstałyby wędki , zanęty i akcesoria z myślą o łowcach tych ryb . Handlowcy cieszyliby się jak dzieci , łowcy byliby w 7 niebie ...
Wyobraża sobie to ktoś ? Czy zdrowo myślący człowiek wyobraża sobie pochwałę takiego stanu rzeczy ? NIE !
To w takim razie , dlaczego ten scenariusz urzeczywistnił się z karpiem w roli głównej ?
Odpowiedź : bo jest duży , waleczny ,sprawny w przyginaniu wędki , smaczny ,  ogólnie atrakcyjny ... Przyzwolenie na jego obecność w polskich wodach  bierze się z ogólnie znanych pobudek : ze swoistej pazerności , hipokryzji i wybiórczości -zwłaszcza  gdy  w grę wchodzi  ludzki , prywatny interes. Gdyby  czebaczek , trawianka , babki , sumik i inni niewspomniani bohaterowie udramatyzowanych artykułów na temat ryb obcego pochodzenia - wykazywali podobne walory jak karp czy amur : żaden hipokryta nie wahałby się promować  ich , tak jak promuje się karpia i wszystkie poboczne sprawy z nim związane.
Nie jesteście elitarni , nie potrzebujecie żadnych prywatnych , zamkniętych od wewnątrz forów i tematów . Ponadto , ci wszyscy , którzy (tak jak wcześniej wspomniałem ) :dopominają się zarybień rybami hodowlanymi obcego pochodzenia : mają szczególny powód nie tyle do prezentacji swych sukcesów ,ale do wstydu ! I bynajmniej nie dlatego ,że ktoś  lubi łowić karpie -  (bo sam wiem ,że ciągoty wędkarskie - to stan nad , którym  trudno zapanować ) ,ale dlatego ,że łowiąc karpie :"tu i teraz " , chcesz łowić jeszcze większe "kiedyś ".
CześćNa nic Twoje wywody. Mógłbym jak Ty napisać, że są śmieszne i niczym nieuzasadnione. Podeprzeć swoje wywody wiadomościami z Google. Udowodnić, że pomimo iż wielu wędkarzy deklaruje, ze karp to samo zło to jeszcze nigdy jak sądzę żaden z nich nie wywalił tej ryby do kosza na śmieci a wręcz cieszą się ci wędkarze ze swojej zdobyczy. Widziałem na śmietniku reklamówki z małymi płotkami, leszczykami czy okoniami ale karpia nigdy. Ja jak zaczną brać mi leszcze na kulki szukam sposobu, żeby się pozbyć tych ryb natomiast reszta po złowieniu choćby małego karpia będzie z uporem maniaka powtarzała tą samą przynętę, zanętę żeby tylko złowić następnego. Zachowują się wtedy jak karpiarze robiąc zakupy odpowiednich zapachów, przynęt i akcesoriów. I to jest dopiero według mnie hipokryzja bo nie powiedzą głośno, że poszukują dobrych sprawdzonych np żyłek ale w sklepie, gdy nikt z forum nie widzi prowadzą długie dyskusje na te właśnie tematy w końcu robiąc zakupy. I nikt z takich wędkarzy się nie naśmiewa, nie krytykuje, że chcieliby by jeszcze zarybień bo oni ogólnie to na leszcze się nastawiają a tak karpiówka z boku lub solidny feeder to tak na wszelki wypadek niby ;-)Porównujesz karpie do sumików, czebaczków czy trawianek? Mam wrażenie, że gdyby te ryby rosłyby do wymiarów ryb jadalnych ( chodzi o to, że są konsumpcyjne a nie trujące ) na nic byłyby Twoje wywody - pewnie też byłyby zarybienia i ogólne przyzwolenie na jej ich obecność. Też byłyby duże, waleczne i i można by pisać wtedy też o hipokryzji.Zawsze mówię i powtarzam: ja i znakomita większość Karpiarzy to nie jest jakaś elita. To tacy ja Ty nazywają nas elitą a reszta wędkarzy bezwiednie powtarza za takimi jak Ty, że jesteśmy zamkniętą elitarną grupą, mającą swoje zamknięte fora i tematy. Już kiedyś Ci też powiedziałem: wypromuj sprzęt, przynęty, zanęty itp dla łowiących liny. Zrób żeby taki ktoś był rozpoznawalny jako " liniarz "- wtedy poczekaj na reakcję innych, którzy jak nic też nazwą was snobistyczną elitą. 
 
Z Zegrza :-) znaczy PZW [2012-07-16 08:14]

mazak33

[2012-07-16 17:17]

mazak33

[2012-07-16 17:18]

mazak33

[2012-07-16 17:21]

mazak33

[2012-07-16 17:21]

mazak33

16kg. kumpla [2012-08-21 11:58]

mazak33

zima jest a tu  sie nic nie dzieje!!! moze ktos cos wrzuci nowego? [2013-01-29 15:18]

mazak33

zima jest a tu  sie nic nie dzieje!!! moze ktos cos wrzuci nowego? [2013-01-29 15:18]

SiwyDym

Jeśli o mnie chodzi to skromnie karp 2kg,amur 4kg ale to tylko dlatego,że rzadko poluje na ten rodzaj ryb [2013-01-29 16:04]

arekbait

karp 15 kg
amur 15 kg
Piotrek zdjecia widziałes są u mnie na profilu:) pozdrawiam
[2013-01-29 16:13]

karp 15 kg
amur 15 kg
Piotrek zdjecia widziałes są u mnie na profilu:) pozdrawiam

widziałem, widziałem :) ładne rybki ;)
[2013-01-29 16:23]

arekbait

karp 15 kg
amur 15 kg
Piotrek zdjecia widziałes są u mnie na profilu:) pozdrawiam

widziałem, widziałem :) ładne rybki ;)

Twoje też niczego sobie:)
[2013-01-29 16:31]

JKarp

CześćMój potwór - kulka 20 mm :-)JK [2013-01-29 16:45]

mazak33

piekny potwor. pewnie nawet go nie czules ciagnac do brzegu hehe [2013-01-29 16:53]

CześćMój potwór - kulka 20 mm :-)JK


He he fajny:) [2013-01-29 17:07]

JKarp

CześćMyślałem, że to mały leszczyk. JK [2013-01-29 17:27]

TZANEV

cześć! koledzy karpiarze i nie tylko mój karpik został złapany na j.wygonin 13kg no kulke
[2013-01-29 17:35]

SZUWARdragon2

10kg na muche [pajak]przylow,ganialem za teczakiem.1615 8720 7845PS:10m walki na 10-ce. [2013-01-29 17:36]

cześć! koledzy karpiarze i nie tylko mój karpik został złapany na j.wygonin 13kg no kulke


Gratuluję. Piękna sztuka:) [2013-01-29 17:50]

cześć! koledzy karpiarze i nie tylko mój karpik został złapany na j.wygonin 13kg no kulke

ładny karp z super wody , gratuluję ;)
[2013-01-29 17:54]

TZANEV

dzieki! wasze też są super!!

[2013-01-29 17:56]

 nie ma bata :) wybiorę się prędzej czy później na te wygoninskie czarnuchy :))
[2013-01-29 18:05]