Rekord Polski szczupaka

/ 30 odpowiedzi / 2 zdjęć
witam co otym sadzicie czytałem własnie kwietniowe ww mam nadzieje ze go nie uznaja
ps. dlaczego usunieto poprzedni watek?
szymon198226


ja tesz tak myśle ryba szykowana na rekord jeszcze trohe bendom nęcić ołowien (2011/03/17 20:55)

plotka97


Też bym wolał aby tego rekordu nie uznali ale trzeba przyznać że rybka nawet po tym karmieniu kaczkami prezentuje się świetnie (2011/03/17 21:04)

ryukon1975


Przez takich ludzi którzy chcą się wynieść ponad innych wędkarstwo traci wszystko co najpiękniejsze.Dlatego nigdy nie zgłosiłem żadnej medalowej ryby a trochę ich było ,takich pod normy medalowe też dużo więc nie musiałem dociążać by dostać medal co z całą pewnością zdarzało się niejednokrotnie.
Nie biorę tez udziału w zawodach,bo raz bylem i okazało się że tam nie ma ryb,nie ma kolegów,nie ma nawet ludzi,wszystko przysłoniły nagrody i chęć ich posiadania.
Zastanawiam się nad zakupem dużego akwarium,może sobie wyhoduję coś na rekord Polski.:)Czekam na podpowiedzi jaki gatunek koledzy proponujecie? :) (2011/03/18 06:04)

Norbert Stolarczyk


Szczupak ten jest rekomendowany do nagrody miesiąca 04/2011 więc puki co nie ma obaw, a jeżeli załapie się na RP no to cóż będzie rekordzista.


  (2011/03/18 07:39)

kwasik


To jest numer z datą 1 kwietnia. (2011/03/18 08:45)

kolocarp


Witam - do Twojego akwarium to może piranie ja kiedyś miałem taką dostalem w prezencie miała 4 cm jak zacząlem testowac na niej kulki proteinowe to urosła do 40 cm w ciągu dwóch lat w końcu musiałem ją oddac ponieważ nie miesciła się w akwarium pozdro. (2011/03/18 08:50)

ryukon1975


Dla mnie może być i pirania,ale za nią raczej nie dają u nas medali:( Pozdrawiam. (2011/03/18 09:13)

greyhunter


Ostatnio tyle sie ich łowi, że chyba wkrótce i ję wciągną na rejestr ;)

A swoją drogą ciekawe jak te ciepłolubne ryby wytrzymują zimę...

(2011/03/18 09:23)

ryukon1975


Właśnie czytałem wspomniany artykuł.Szczupak był podobno od dawna przygotowywany do pobicia rekordu.Szczupak był dokarmiany kaczętami z hodowli w której przeprowadzano eksperymenty genetyczne,a drób tam hodowany rośnie niezwykle szybko.Jeszcze ciekawsze jest że zgłaszający rekord to podobno znany wędkarz i sekretarz klubu.
Prezesi,sekretarze itp. to mówi dużo.:( (2011/03/18 10:00)

u?ytkownik57785


No to teraz czas na suma karmionego trzodą chlewną, psami, kotami, kozami, cielakami etc..... A potem jakiś "prezes" go złowi na uklejeczkę i pobije rekord wszechświata. (2011/03/18 11:36)

Rufin


Koledzy,czy ktoś może dołączyc zdjęcie tego szczupaka?W necie znalazłem tylko zdjęcie szczupaka  o masie 15kg,który kandyduje do nagrody miesiąca,a może to ta sama ryba,(tylko,że 15 kg to jeszcze do rekordu wiele brakuje)tylko ja źle rozumuje? (2011/03/18 12:29)

ryukon1975


Nie to nie jest ten sam.WW 4/2011 str.61 pół strony o tym 15 kg,drugie pół to "Kontrowersyjny rekord Polski" szczupak 142 cm , 25,60 kg.Póki co jego sprawa w zawieszeniu,bo cytuję "pytania czekają na ostateczną decyzję ichtiologów".Więc jeszcze nie wiadomo czy to będzie rekord Polski czy wstyd dla zgłaszającego.Niestety nie mogę dołączyć zdjęcia. (2011/03/18 13:03)

sigurd1980


Będzie z tego prima aprilisowy żarcik :))))))))))))))))))))))) (2011/03/18 18:37)

u?ytkownik10466


Dla mnie osobiście to już nie jest wędkarstwo,to niesmaczna próba zaistnienia na siłę jakiegoś utłuka bez ambicji i honoru.Dziwię się że ktoś w ogóle bierze pod uwagę takie chamskie sztuczki i numery,takich domorosłych hodowców nie godzi się nawet nazywać wędkarzami,rolnik,hodowca to tak,ale napewno nie wędkarz...Gdyby temu szwindlowi udało się formalnie pobić rekord Biegana to dla mnie będzie to całkowita porażka,upadek wszelkich norm i wartości,etyka i honor spuszczona w klozecie...Choynowski ,Wyganowski się w grobach przewracają patrząc jak polskie wedkarstwo schodzi na psy... (2011/03/18 19:42)

u?ytkownik10466


Z Dekalogu Wedkarza:
5-Pamietaj ,nie to cie wyróżnia od innych wedkarzy jakie ryby łowisz,ale jak je łowisz,wiesz    bowiem przecie że można łowić łososia z powodzeniem,ale brzydko,nader zaś pięknie nawet
płotkę
6-Nie będziesz dążył do tego aby łowić jak najwięcej,ale jak największe okazy danego gatunku i to w warunkach wymagajacych od ciebie wysokich zalet sportowych... (2011/03/18 20:04)

Jack14


Co mi tam rekord jak chodziłem jeszcze do szkoły podstawowej, a było to naście lat temu łowiąc z częściowo zatopionej barki widziałem takiego szczupłego, ktory wyglądał jak konar drzewa.

Wiem że byłem młodszy, załamanie wody, powiększenie itp ale takiego "bydlaka" widziałem tylko jeden raz (możliwe że ten jeden jedyny raz w życiu). Nie wisiał na haku nie miał fotki ale jak dla mie to był rekordzista i był znacznie dłuższy od tego rekordu.

Wiem rekord dotyczy złapanego czy też złowionego ale warto rowież pisać o tych rybach (bez bajek), które czasem widzimy i które nas wędkarzy inspirują ale unikają bardzo skutecznie i o to właśnie chodzi.

 

(2011/03/18 20:11)

margor1976


macie panowie jakiś link do artykułu, bo nie wiem o co halo, z góry dzięki (2011/03/18 20:11)

margor1976


witam co o tym sadzicie czytałem właśnie kwietniowe ww mam nadzieje ze go nie uznają
ps. dlaczego osunięto poprzedni watek?

no właśnie ja też zapytam dlaczego usunięto poprzedni wątek (2011/03/18 20:13)

u?ytkownik26041


widziałem te zdjęcia i czytałem artykuł szczupły piękny ,ale dokarmiać to już przesada bo co roku będą bili rekord polski tą samą rybą prezesi (2011/03/18 20:19)

u?ytkownik10466


Lepiej...może zrobią wypożyczalnię...jak filmy,po piątaku za dzionek a jak...dostaniesz takiego olbrzyma na łańcuchu i w baniaku z wodą,do tego taczka i już pędząc chodnikiem myślisz gdzie go sobie złowić... (2011/03/18 20:42)

ryukon1975


Jeśli to żart to bardzo kiepski.Dalszy komentarz obraża naczelnego i tego niby wędkarza więc dodam go gdy się dowiemy co to jest prawda czy żart aby nie obrazić kogoś bezpodstawnie. (2011/03/18 20:43)

pstrag222


Jeśli żart to kiepskiej jakość (2011/03/18 21:26)

plotka97


Też szukałem tego zdjęcia ale nie znalazłem żeby wstawić go tutaj ale znalazłem te dwa czy to możliwe że szczupak może naturalnie tak urosnąć (2011/03/19 22:49)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik10466


Też szukałem tego zdjęcia ale nie znalazłem żeby wstawić go tutaj ale znalazłem te dwa czy to możliwe że szczupak może naturalnie tak urosnąć


Może,choć rzadko i w wyjątkowo sprzyjających warunkach,z reguły są to tzw.sielawowce,osobniki bytujące na znacznych głębokościach żerujące w toni a więc poza zasięgiem szarego kowalskiego.Ryba której udało się dorosnąć do takich rozmiarów to nie ten sam średnio rozgarnięty szczupol co okupuje przybrzeżne pasy oczeretów,wiek,spryt,nieufność i specyficzne warunki bytowe czynią z niego wybitnie trudnego i rzadkiego przeciwnika.Niemiej jednak ONE są,największym szczupakiem jaki został wydarty z wody jest 27kg okaz pokonany przez rybacki żak głębinowy na jeziorze Dargin,26-tka padła w podobny sposób na ?...i tu mnie pamięć zawodzi.:).Będąc jeszcze małym chłopcem widziałem na własne oczy,u rybaka w kadzi,okaz 20 z groszem,pamiętam to doskonale,jak wywalony z tego koryta leżał na takiej chamskiej wadze do kartofli i jak mój dziadek go ważył...Tak więc szczupaki takich gabarytów są jeszcze w naszych wodach,tylko wędkarze rzaaaaaaadko je łowią,rybacy to i owszem,lecz dla nich to zwykły kawał mięcha który wyżera im stada sielaw,oni nie prowadzą statystyk,tabel rekordów itd...fakt wpadnięcia w siaty takiej perełki maja gdzieś bo dla nich to znaczy tyle co zeszłoroczny śnieg. (2011/03/20 08:02)