Rekojeśc korkowa wędziska

/ 14 odpowiedzi
Czy lakierujecie korkowe rękojeści wędzisk? Czy wędzisko nie traci wcześniejszego wyważenia? Na pewno wzmacnia korek i ładnie wygląda! Co o tym sądzicie?
pluszowy


Myślę, że to zły pomysł.
Korek musi "oddychać", a lakierowanie skutecznie mu to uniemożliwi.
Wystarczy spojrzeć na kije wędkarzy, którzy w trosce o wygląd rękojeści nie zdjęli z korka folii.
Co się dzieje z takim korkiem, gdy kilka razy złapie nas nad woda deszcz? Zaczyna pleśnieć, potem gnije, a zapach roznoszący się z takiej rękojeści w domu czy samochodzie sprawia, że rodzina coraz mniej przychylnym okiem spogląda na nasza pasję ;) (2010/02/26 09:30)

jimyzoo


Czy ładnie wygląda? Rzecz gustu, mi osobiście w ogóle sie to nie podoba, druga sprawa, że uchwyt robi się śliski i niewygodny (2010/02/26 09:34)

miszczunio


Gdyby korkowa rekojesc wymagala lakierowania to zabieg ten wykonany bylby przez producenta.
(2010/02/26 09:45)

u?ytkownik221


Nie ma potrzeby lakierowania rękojeści korkowych w wędziskach, z czasem jak się ubrudzi można szczoteczką z mydłem wyszorować i znowu będzie jak nowa. Kiedyś w jednym z spinningów rękojeść korkową zaimpregnowałem gorącym woskiem , wcierałem go w korek szmatką. Kolor korka trochę przyciemniał, ale po latach użytkowania nie wydaje mi się żeby to coś pomogło. Najlepiej zostawić tak jak jest, no i zdjąć tą folię przed wędkowaniem.

Pozdrawiam

(2010/02/26 10:00)

coralgol73


Dziękuje za ciekawe, cenne informacje! Niestety rękojeść w swoim nowym spiningu już polakierowałem, ale więcej już chyba tego nie zrobię. Widzę że wszyscy jesteście na "nie". Pozdrawiam. (2010/02/26 11:41)

ryukon1975


Ogólna zasada mówi że nie naprawia się czegoś co nie jest zepsute.Też kupiłem w tym miesiącu spinning Konger Equs Contakt 3m 7-23g.Przez ponad miesiąc szukałem przystępnej oferty nie wyobrażam sobie żebym po wydaniu kilkuset zeta brał się za jakieś przeróbki.Tak jak jeden z przedmówców wspomniał jeśli pod lakier dostanie się woda korek nie będzie mógł wyschnąć i nie wyniknie z tego nic dobrego. (2010/02/26 15:19)

KYLON


NIE WOLNO LAKIEROWAĆ KORKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2010/02/26 16:41)

u?ytkownik7005


Jak polakierujecie rączke rorkową to zaleta jest to że sie świeci i ładnie wyglada, a wada że jest śliska i po ok. roku jak sie dostanie tam woda (upadek wedki do wody) to niebedzie miała jak wyparować i rączka zacznie wam gnić co za tym idzie nieprzyjemny zapach. A wiec nieopłaca sie. POZDRO

(2010/02/26 22:04)

Waldi Fish


Sądzę, że koledzy temat Ci dogłębnie wyjaśnili. Z tym zdejmowaniem folii z rękojeści korkowej to mam mieszane uczucia. Jak rozważyłem wszystkie za i przeciw, to są fakty przemawiające za zdejmowaniem i przeciw. Fakty, które przemawiają za zdjęciem to, jak koledzy napisali, w przypadku zmoknięcia korka trudności w jego wyschnięciu i śliska powierzchnia, co utrudnia uchwyt i powoduje pocenie się dłoni w ciepłe dni. Z drugiej strony, właśnie ta folia na rękojeści chroni korek przed zmoknięciem i to na tyle skutecznie, że na jednym kiju, nie zauważyłem żadnego zmoknięcia mimo połowów w deszcz, nie mówiąc już o pleśnieniu i gniciu korka. Chroni też oczywiście przed zabrudzeniem korka. Co do lakierownia korka to jestem zdecydowanie przeciw, z powodów które już podano. Pozdrawiam! (2010/02/27 12:55)

BrySiu


Witam.Jak wiemy uchwyty do wędzisk są robione z korka po to aby przy cholu swojego życiowego okazu wedzisko nie wyslizgiwało sie nam z rąk!! Po drugie jak polakierujemy uchwyt z korka a korek w pewnym stopniu jest mięki i poddatny a wgniecenia, (pracuje jak gąbka,osusza nasze spocone dłonie) to po pewnym czasie ta cienka warstwa korka zacznie nam pekać i nie wiem czy to bedzie wygladało estetycznie! (2010/02/28 08:53)

Robson-D


Panowie, a zastanawialiście się nad czymś takim jak użycie impregnatu do odzieży/butów zamszowych i skóro-podobnych? Kupiłem takie coś do butów (dokładnie nazywa się to Protector Anti-Rain koszt około 20-25 zł spray 400ml) A służyć ma to zmniejszeniu osiadania zanieczyszczeń no i w szczególności chronić ma przed namakaniem butów.

A co do zastosowaniu na wędce również było by to zasadne, bo wydaje mi się że właśnie chodzi o zabezpieczenie korka przed wilgocią i brudem.. A preparat po naniesieniu na powierzchnie wysycha nie pozostawiając żadnej tłustej warstwy ani nic podobnego..
Co o tym myślicie??
Pozdrawiam! (2010/03/26 18:18)

coralgol73


Bardzo ciekawy pomysł.  Myślę że zdało by to egzamin ale na razie nie mam na czym tego wypróbować. Chyba muszę kupić specjalnie jakiś kij z rękojeścią korkową, na pewno by się jeszcze jeden przydał :-) (2010/03/27 08:23)

Robson-D


Szczerze mówiąc to kilka dni temu zakupiłem nowy kijek.. tylko właśnie się zastanawiam czy użycie takiego preparatu nie wpłynie w jakikolwiek sposób na korek rękojeści.

Z drugiej strony, raz się żyje – dzisiaj wieczorkiem sprawdzę jaki będzie efekt użycia tego „Protector’a”

(2010/03/27 12:07)

Robson-D


Więc tak - po dłuższym braku czasu i.. odwagi ;) zdecydowałem się na użycie wymienionego przeze mnie specyfiku. Efekt - korek zmienił częściowo kolor na troszkę ciemniejszy, poza tym wszystko bez zmian. W późniejszym czasie napisze czy preparat pomógł przynajmniej częściowo ochronić korek przed wilgocią i zabrudzeniami. (2010/04/22 13:17)