Reklamacja odległościówki firmy Dragon

/ 6 odpowiedzi
Witam Kolegów i Koleżanki,
mam do was pytanie a mianowicie wiecie może co podlega reklamacji wędzisk firmy Dragon? Mam kij za który zapłaciłem rok temu prawie 240zł i po tak krótkim czasie jego lakier zaczął odpadać. Wiadomo w wędkarstwie to nie przeszkadza ale ciągle mnie to wkurza pod względem estetycznym. Może ktoś to kiedyś już reklamował? Postaram się wrzucić foty jak to wygląda.

Pozdrawiam Boczny Trok
u?ytkownik102837


http://www.wedkuje.pl/foto_galeria/tythan-001.jpg - tak to wygląda od góry (kolor jest wyblaknięty od słońca)
 
http://www.wedkuje.pl/foto_galeria/tythan-002.jpg - a tak od dołu czyli poprawnie (2014/08/14 15:04)

jakub-jakub


Jeśli masz jakikolwiek dokument zakupu typu paragon , to w ciągu 24 miesięcy o daty zakupu za jakość towaru odpowiada sprzedawca. Jeżeli gwarancja ( tak jak w przypadku większości wędzisk Dragona) opiewa na rok, to znaczy, że przy reklamacji już po roku, nie powołujesz się na gwarancję, lecz na niezgodność towaru z umową.Niezgodność jest wtedy gdy towar ma wady , czyli w twoim przypadku odłażący lakier.Jednak musisz udowodnić że wada tkwiła w produkcie w momencie zakupu. Czyli w tym przypadku, że lakier obłazi bo ktoś spieprzył podkład(na przykład).Jeśli wada wystąpiła przed upływem pół roku od zakupu, niczego nie musisz udowadniać, bo ustawa gwarantuje, że w takim okresie domniemywa się że wada tkwiła w produkcie w momencie zakupu. Teraz czemu nie gwarancja, a niezgodność z umową:Na gwarancji będą ci naprawiać wędzisko ile razy im się zamarzy. powołując się na niezgodność z umową, powinieneś od razu rządać wymiany towaru na nowy! Masz prawo - przy gwarancji nie!Nie możesz jedynie rządać zwrotu gotówki, ale i przy gwarancji też to się nie uda.Nie możesz też powiedzieć że wada wystąpiła wcześniej niż 14 dni przed zgłoszeniem tego w sklepie. To powód do odrzucenia reklamacji. Ważne też by sprzedawca ustosunkował się NA PIŚMIE do twojej reklamacji w ciągu 14 dni.jeśli tego nie zrobi w terminie, to MA OBOWIĄZEK załatwić twoje rządanie!Reasumując: jeśli sprzedawca nie spieszy się z załatwieniem reklamacji, to go nie poganiaj.Nie wyrobi się w dwa tygodnie - musi ci załatwić sprawę choćbyś to ty sam obgryzł ten lakier zębami wkurzony na to że brań brak. (2014/08/16 22:29)

u?ytkownik32263


Gwoli ścisłości, to nie odłażący lakier ale blaknięcie metalizowanej omotki. Po prostu jest ona kiepskiego gatunku i nie zabezpieczona preparatem do omotek np. Color Lock'iek. Mam dokładnie to samo w Thytanie który ma identyczną niteczkę. Z drugiej strony nie spodziewaj się cudów w patyku za 240 złotych, to nie hand-made na zamówienie za 2 tysie. Ale popróbować możesz, bardzo dobrze opisał to Kolega @jakub-jakub. (2014/08/17 02:49)