Zaloguj się do konta

Reklamacja pontonu

utworzono: 2013/09/15 18:51
chermaster19

Nie polecam produktów Firmy Wild Lake Group ani sklepu pontonik.pl

Kupiłem u nich ponton za 1600 zł. Po paru dniach pływania zauważyłem że zeszło sporo powietrza. Po dokładnym sprawdzeniu w wodzie okazało się że ponton jest nieszczelny w wielu miejscach na szwach. Odesłałem go do naprawy gwarancyjnej. Sprzedawca z pontonik.pl zapewniał mnie że nie będzie śladu naprawy. Gdy kurier dostarczył mi łódź zobaczyłem ,że na miejscach klejenia gdzie przepuszczało powietrze firma ponaklejała łaty. Tak więc ponton którym pływałem kilka dni wydala jak by miał 10 lat i był cały połatany.  Nie kupujcie produktów tej firmy . Te pontony posłużą przez kilkanaście godzin a nie lat. Pieniądze wyrzucone w błoto.

[2013-09-15 18:51]

markus76

Za taką kasę taka lipa,powinni dać nowy.
Sam się zastanawiam nad kupnem pontonu na następny sezon,lecz niestety nie mam takiej kasy i zastanawiam się nad rosyjskim z allegro za 500zl niby nowe ale kto to wie czy warto.

[2013-09-15 20:06]

J-A-C-E-K

Za taką kasę taka lipa,powinni dać nowy.
Sam się zastanawiam nad kupnem pontonu na następny sezon,lecz niestety nie mam takiej kasy i zastanawiam się nad rosyjskim z allegro za 500zl niby nowe ale kto to wie czy warto.

 

W tym roku kupiłem ponton rosyjski, choć jeszcze nim nie pływałem, po napompowaniu wydawał się bardzo solidny, za taką kasę (500zł) nic lepszego nie dostaniesz.

 





[2013-09-15 20:24]

plotka97

No to rzeczywiście lipa z tym pontonem jęk tyle za niego dałeś [2013-09-15 20:45]

JKarp

CześćZgłoś do sprzedawcy niezgodność towaru z umową.Jeśli chcesz to odezwij się do mnie przez PW a podpowiem Ci co z tym zrobić i jak to się załatwia.JK [2013-09-16 06:50]

Thoma23

A to lipa...choć mam podobne doświadczenia z pontonem tylko dużo tańszym i też na szwie puścił po drugim wypadzie...
[2013-09-16 12:25]

miecz-gaz

Jaka cena taki produkt. Lecz to nie ma nic do rzeczy. Są jeszcze prawa konsumenta..Ja bym zgłosił to do organu Rzecznik Praw Konsumenta. Długi długopis i pisać biegusiem.W necie znajdziesz jak i co zrobić, albo napisz do gościa co ci proponuje pomoc.Takie ostrzeżenie sie przyda jest to jakas przestroga dla innych nabywców kupujących z neta.Sam chcę nabyć pływadełko, ale konkretne. [2013-09-23 00:13]

perwer

A jak dasz buty do reklamacji i przysla Ci z łatami na przodzie ,to co zrobisz ?

 To samo zrób z pontonem .

Chyba że bedziesz pływał nowym pontonem wyglądającym jakbys znalazł go w chasioku.
[2013-09-23 06:16]

JKarp

A czy .... wie co znaczy towar niezgodny z umową i kto za to odpowiada?Ponton nie powinien i nie może być dziurawy czyli towar jest niezgodny z umową a za niezgodność towaru z umową odpowiada Sprzedawca.Klient zobowiązany jest w ciągu dwóch miesięcy od stwierdzenia wady powiadomić Sprzedawcę o tym fakcie pisemnie . Sprzedawca ma dwa tygodnie czasu na ustosunkowanie się do wiadomości od Klienta. Po tym czasie Sprzedawca uznaje, że towar jest wadliwy. Jeśli okaże się, że wada rzeczywiście jest to Sprzedawca na swój koszt powinien dostarczyć w tym wypadku TOWAR BEZ WAD.

Jest to typowa przypadłość naszych sklepów polegająca na odsyłaniu Klienta do Dystrybutora, Producenta, Serwisu lub licho wie jeszcze gdzie aby tylko nie brać samemu odpowiedzialności za sprzedany towar co jest niezgodne z :1. Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. 2002, nr 141, poz. 1176 ze zm.) (dalej „Ustawa”). Ustawy nie stosuje się do sprzedaży energii elektrycznej, gazu, wody (chyba że są sprzedawane w ograniczonej ilości lub w określonej objętości np. woda butelkowana), sprzedaży egzekucyjnej oraz sprzedaży dokonywanej w postępowaniu upadłościowym albo w innym postępowaniu sądowym. 2. Ustawa z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U.2000, nr. 22, poz. 271 ze zm.) (dalej „ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów”) wskazuje umowy, do których nie stosuje się zawartych w niej przepisów.http://www.kochanski.pl/images/stories/pdfs/non-compliance_of_goods_with_the_contractmup.pdf
http://reklamacjatowaru.pl/poradnik/niezgodnosc-towaru-z-umowa/JK"
To jest mój post z innego tematu w którym z grubsza opisałem co należy zrobić aby odzyskać towar bez wad lub pieniądze.JK [2013-09-23 09:38]