Zaloguj się do konta

Rejestry - Okręg PZW w Legnicy

utworzono: 2013/01/22 14:24
MASTINO

Rejestracja połowu ryb obowiązkowa
Komunikaty | 2013-01-20 | Publikujący: Okręg PZW w Legnicy  


W oparciu o uzgodnienia, jakie zapadły w październiku 2012 r. na spotkaniu Okręgów PZW Strefy I i w listopadzie 2012 r. na naradzie Okręgów PZW Dolnego Śląska, podjęto uchwałę nr 93/2012 z dnia 25.11.2012 r. wprowadzającą obowiązek prowadzenia w 2013 roku "Rejestracji amatorskiego połowu ryb" na wodach obwodów rybackich, jeziorach i zbiornikach zaporowych naszego Okręgu. Obowiązek dotyczy wszystkich członków PZW wędkujących na wodach Okręgu PZW Legnica objętych rejestracją połowu ryb.
Wędkarze z Okręgów PZW Dolnego Śląska: Jelenia Góra, Legnica, Wałbrzych i Wrocław dokonują wpisów w "Rejestrze amatorskiego połowu ryb" zamieszczonym w zezwoleniu "ZR-1" (zielone).
Członkowie Okręgów PZW: Nadnotecki w Pile, Słupsk, Szczecin i Zielona Góra dokonują wpisów w "Rejestrze" wydanym przez macierzysty Okręg. Członkowie naszego Okręgu wędkujący na wodach tych Okręgów dokonują wpisów w zezwoleniu "ZR-1" na stronach od 58 do 64.
Członkowie Okręgów PZW: Chełm, Częstochowa, Lublin, Piotrków Trybunalski, Radom, Tarnobrzeg i Zamość, zgodnie z zawartymi porozumieniami, rejestrują swoje połowy na naszych wodach w zezwoleniu "ZR-2" (niebieskie). Zezwolenia "ZR-2" zintegrowane z "Rejestrem amatorskiego połowu ryb" oraz "Wykazem wód Okręgu PZW Legnica objętych rejestracją amatorskiego połowu ryb" wydawane bedą bezpłatnie w tych Okręgach.
Członkowie naszego Okręgu wędkujący na wodach tych Okręgów rejestrują swoje połowy w "Rejestrach" tych Okręgów, które wraz z zezwoleniem można pobrać bezpłatnie w wyznaczonych kołach PZW na terenie naszego Okręgu: Głogów "Famaba", Głogów "Kleń", Głogów Miasto i Huta, Jawor, Legnica Miasto, Lubin Miasto, Polkowice Miasto i Prochowice i Biurze Zarządu Okręgu.

Członkowie Okręgów PZW: Gdańsk, Katowice, Koszalin, Leszno, Poznań i Siedlce, którzy wykupią 50% roczną składkę okręgową Okręgu PZW Legnica w wysokości 62 zł. będą rejestrować połowy na naszych wodach w zezwoleniu "ZR-50" (pomarańczowe).

Rejestr jest integralną częścią zezwolenia.

50 % roczne składki okręgowe można opłacić w wyznaczonych punktach sprzedaży na terenie tych Okręgów. 
Wędkarze naszego Okręgu mają obowiązek rejestrowania połowów na wodach Okręgów PZW: Gdańsk, Katowice i Koszalin.
Członkowie Okręgów PZW: Bydgoszcz, Kalisz, Kielce, Sieradz i Skierniewice, wędkujący na naszych wodach w ramach podpisanych porozumień, prowadzą rejestrację połowów na drukach rejestru, które można pobrać u skarbników we wszystkich kołach PZW naszego Okręgu.
Członkowie naszego Okręgu są zwolnieni z obowiązku rejestrowania połowów ryb wędką na wodach tych Okręgów.



[2013-01-22 14:24]

Artur z Ketrzyna

Nie wiem o co chodzi z tymi rejestrami w tym przypadku. Domyślam się że różnią się kolorem ponieważ tyczą się innych okręgów, co ma ułatwić wędkującemu w kilku okręgach odrużnic właściwy rejestr połowu.
każdy okręg ma inne wody w swoim wykazie, dlatego jego rejestr połowu jest inny niż sąsiedniego okręgu. No i jeszcze niektóre okręgi mają ostrzejsze regulaminy.

Tyle że my te rejestry wypełniamy sumiennie, a okręgi nie robia z nich zestawienia pożytków dla poszczególnych wód, i nie sugerują sie nimi przy przeprowadzanych zarybieniach. Które powinny być odwzorowaniem tego co pozyskujemy, by populacja ryb była w nienagannym stanie.
[2013-01-22 15:20]

fumel

a propo rejestru z zeszlego roku to do kiedy trzeba oddac rejestr i czy jest jakas kara??karte mozna kupic do konca kwietnia bodajze
[2013-01-22 16:00]

89krzysztof

a propo rejestru z zeszlego roku to do kiedy trzeba oddac rejestr i czy jest jakas kara??karte mozna kupic do konca kwietnia bodajze

Nie musisz oddawać wcale, jeśli nie opłacasz składek na przyszło rok.
Nie kupujesz karty. Kartę wyrabia się raz na całe życie.
[2013-01-22 16:09]

fumel

to przy oplacaniu skladki na 2013 oddaje rejestr i daja mi nowy?jak tak oki.myslalem ze juz jakas kara bedzie znajac zycie.dziekuje za odp
[2013-01-22 16:34]

adler

a propo rejestru z zeszlego roku to do kiedy trzeba oddac rejestr i czy jest jakas kara??karte mozna kupic do konca kwietnia bodajze

Nie musisz oddawać wcale, jeśli nie opłacasz składek na przyszło rok.
Nie kupujesz karty. Kartę wyrabia się raz na całe życie.

***********************************************************************

Z całym szacunkiem Krzysztof mylisz się i nie mów jeśli nie jesteś pewien. 

Opłacasz czy nawet jeśli nie zamierzasz  w danym roku opłacić składek, to rejestr musisz oddać do końca okresu rozliczeniowego. Niestety koledzy obowiązuje to w całym kraju. Natomiast jeśli ktoś nie odda rejestru lub go zgubi płaci karę . Ta kara w okręgach wynosi różnie, średnio około 50 zł. Tak to wygląda na dzień dzisiejszy w całym kraju ( czyt. PZW).  
PS. Oczywiście, po zdaniu Rejestru Połowu otrzymujesz nowy rejestr na nowy sezon pod warunkiem że opłacisz aktualne składki. 

[2013-01-22 17:03]

xemit

Jaki jest sposób prawny na wyegzekwowanie kary za nieoddany rejestr dla wędkarza, który nie opłacając składki z automatu przestał być członkiem koła.Czyżby liczono na to że zaniesie te 50 zł ,zamiast kupić np 2x0,7l  lub ewentualnie 5 x czteropak?

[2013-01-22 18:34]

89krzysztof

a propo rejestru z zeszlego roku to do kiedy trzeba oddac rejestr i czy jest jakas kara??karte mozna kupic do konca kwietnia bodajze

Nie musisz oddawać wcale, jeśli nie opłacasz składek na przyszło rok.
Nie kupujesz karty. Kartę wyrabia się raz na całe życie.

***********************************************************************

Z całym szacunkiem Krzysztof mylisz się i nie mów jeśli nie jesteś pewien. 

Opłacasz czy nawet jeśli nie zamierzasz  w danym roku opłacić składek, to rejestr musisz oddać do końca okresu rozliczeniowego. Niestety koledzy obowiązuje to w całym kraju. Natomiast jeśli ktoś nie odda rejestru lub go zgubi płaci karę . Ta kara w okręgach wynosi różnie, średnio około 50 zł. Tak to wygląda na dzień dzisiejszy w całym kraju ( czyt. PZW).  
PS. Oczywiście, po zdaniu Rejestru Połowu otrzymujesz nowy rejestr na nowy sezon pod warunkiem że opłacisz aktualne składki. 


Miałem roczną przerwę w opłacaniu składek, nie oddałem rejestru, na następny roku przyszedłem po nowy i oddałem tamten sprzed dwóch lat, a kary żadnej nie było. Pozdrawiam.
[2013-01-22 19:03]

fumel

widze ze zdania sa podzielone.zadfalem jedno male pytanie a tu powazna rozmowa.z karą roznie moze byc,zalezy chyba na kogo sie trafi w kole(sekretarz)
[2013-01-22 20:48]


adler

moderator
a propo rejestru z zeszlego roku to do kiedy trzeba oddac rejestr i czy jest jakas kara??karte mozna kupic do konca kwietnia bodajze

Nie musisz oddawać wcale, jeśli nie opłacasz składek na przyszło rok.
Nie kupujesz karty. Kartę wyrabia się raz na całe życie.

***********************************************************************

Z całym szacunkiem Krzysztof mylisz się i nie mów jeśli nie jesteś pewien. 

Opłacasz czy nawet jeśli nie zamierzasz  w danym roku opłacić składek, to rejestr musisz oddać do końca okresu rozliczeniowego. Niestety koledzy obowiązuje to w całym kraju. Natomiast jeśli ktoś nie odda rejestru lub go zgubi płaci karę . Ta kara w okręgach wynosi różnie, średnio około 50 zł. Tak to wygląda na dzień dzisiejszy w całym kraju ( czyt. PZW).  
PS. Oczywiście, po zdaniu Rejestru Połowu otrzymujesz nowy rejestr na nowy sezon pod warunkiem że opłacisz aktualne składki. 




Nie słuchaj głupot żadnej kary nie dostaniesz też miałem przerwe i dopiero w tym roku zaniosłem stary rejestr oddałem kupiłem znaczki i gitara  a jak bym nie oddał to też dobrze nawet się nikt nie upominał. [2013-01-22 22:02]

MASTINO

Proszę o bardziej rozsądne i wyważone odpowiedzi, a zwłaszcza niektórych o kompetentne. Kary za to są, a to, że ktoś tam ich nie pobierał, to jego sprawa i zatarcia przez niego tej sprawy.

http://forum.wedkuje.pl/f,nieoddany-rejestr-polowow-jakie-konsekwencje,327930,0.html

[2013-01-22 23:25]

Roxola

a propo rejestru z zeszlego roku to do kiedy trzeba oddac rejestr i czy jest jakas kara??karte mozna kupic do konca kwietnia bodajze

Nie musisz oddawać wcale, jeśli nie opłacasz składek na przyszło rok.
Nie kupujesz karty. Kartę wyrabia się raz na całe życie.

***********************************************************************

Z całym szacunkiem Krzysztof mylisz się i nie mów jeśli nie jesteś pewien. 

Opłacasz czy nawet jeśli nie zamierzasz  w danym roku opłacić składek, to rejestr musisz oddać do końca okresu rozliczeniowego. Niestety koledzy obowiązuje to w całym kraju. Natomiast jeśli ktoś nie odda rejestru lub go zgubi płaci karę . Ta kara w okręgach wynosi różnie, średnio około 50 zł. Tak to wygląda na dzień dzisiejszy w całym kraju ( czyt. PZW).  
PS. Oczywiście, po zdaniu Rejestru Połowu otrzymujesz nowy rejestr na nowy sezon pod warunkiem że opłacisz aktualne składki. 


_________________________________________________________________________________________
Czy zawiadomienie o ukaraniu przychodzi pocztą, ponieważ 5 lat wstecz nie oddałam rejestru z bielskiego ? 
Do dnia dzisiejszego nikt się o niego nie upomniał..........To tak w temacie rejestrów z innego okręgu.A prowadzenie rejestrów mnie nie dziwi, bo większość osób już się do tego przyzwyczaiła. [2013-01-22 23:34]

Bernard51

Opłacasz czy nawet jeśli nie zamierzasz  w danym roku opłacić składek, to rejestr musisz oddać do końca okresu rozliczeniowego. Niestety koledzy obowiązuje to w całym kraju. Natomiast jeśli ktoś nie odda rejestru lub go zgubi płaci karę . Ta kara w okręgach wynosi różnie, średnio około 50 zł. Tak to wygląda na dzień dzisiejszy w całym kraju ( czyt. PZW). 

To jest teoria a życie sobie ,moglbym napisac na ten temat więcej, ale jak się to mówi
"żaden ptak wlasnego gniazda nie kala"
[2013-01-23 05:37]

Fumel jak oddasz rejestr przy wykupieniu zezwolenia to napisz jaką karę zapłaciłeś za nie oddanie rejestru na czas, wtedy niedowiarki zobaczą czy kary są egzekwowane czy też nie. [2013-01-23 09:15]

Artur z Ketrzyna

a propo rejestru z zeszlego roku to do kiedy trzeba oddac rejestr i czy jest jakas kara??karte mozna kupic do konca kwietnia bodajze

Nie musisz oddawać wcale, jeśli nie opłacasz składek na przyszło rok.
Nie kupujesz karty. Kartę wyrabia się raz na całe życie.

***********************************************************************

Z całym szacunkiem Krzysztof mylisz się i nie mów jeśli nie jesteś pewien. 

Opłacasz czy nawet jeśli nie zamierzasz  w danym roku opłacić składek, to rejestr musisz oddać do końca okresu rozliczeniowego. Niestety koledzy obowiązuje to w całym kraju. Natomiast jeśli ktoś nie odda rejestru lub go zgubi płaci karę . Ta kara w okręgach wynosi różnie, średnio około 50 zł. Tak to wygląda na dzień dzisiejszy w całym kraju ( czyt. PZW).  
PS. Oczywiście, po zdaniu Rejestru Połowu otrzymujesz nowy rejestr na nowy sezon pod warunkiem że opłacisz aktualne składki. 


_________________________________________________________________________________________
Czy zawiadomienie o ukaraniu przychodzi pocztą, ponieważ 5 lat wstecz nie oddałam rejestru z bielskiego ? 
Do dnia dzisiejszego nikt się o niego nie upomniał..........To tak w temacie rejestrów z innego okręgu.A prowadzenie rejestrów mnie nie dziwi, bo większość osób już się do tego przyzwyczaiła.

Kto był na zebraniu w swoim kole to będzie wiedział, czy coś się zmieniło.
Bo mogło to się zmienić w każdym okręgu. Wystarczy wprowadzić uchwałę.

Np. O Olsztyński wprowadził obowiązek zdawania wypełnionych rejestrów, jak tez ustalił karę pieniężną za nie dopełnienie tego obowiązku w wysokości 10 zł.

Uchwała Nr 55/4507/2010

 

Zarząd Okręgu PZW w Olsztynie na posiedzeniu w dniu 13.11.2010 wprowadza z dniem 01.01.2011 roku obowiązkowy rejestr połowu ryb. Członek PZW, który nie zwruci rejestru za rok poprzedni (począwszy od rejestru za rok 2011) zobowiązany jest dokonać opłaty w wysokości 10 zł za wydanie nowego. Rejestr połowu stanowi integralną cześć zezwolenia na amatorski połów ryb.

Konto; DnB NORD............

[2013-01-23 14:33]

cierpliwy1

Już wam pisałem ,że rejestr wiąże się z przepisami unijnymi a dokładnie z Lokalnymi Grupami Rybackimi  w których PZW figuruje jako czynnik społeczny i grupy te wystąpiły o dość duże pieniądze.Okręgi,które o pieniądze nie wystąpiły nie muszą prowadzić rejestrów.
____ [2013-01-23 15:48]

osa12

Chore Państwo, chorzy urzędnicy tego państwa!

Jak obserwuję, nikt nie wie po co są, skąd się wzieły, czemu służą, .... rejestry połowu.

Ot, takie biurokratystyczne utrudnienie  dla wędkarzy.

Pozdrawiam


[2013-01-25 13:18]

adler

a propo rejestru z zeszlego roku to do kiedy trzeba oddac rejestr i czy jest jakas kara??karte mozna kupic do konca kwietnia bodajze

Nie musisz oddawać wcale, jeśli nie opłacasz składek na przyszło rok.
Nie kupujesz karty. Kartę wyrabia się raz na całe życie.

***********************************************************************

Z całym szacunkiem Krzysztof mylisz się i nie mów jeśli nie jesteś pewien. 

Opłacasz czy nawet jeśli nie zamierzasz  w danym roku opłacić składek, to rejestr musisz oddać do końca okresu rozliczeniowego. Niestety koledzy obowiązuje to w całym kraju. Natomiast jeśli ktoś nie odda rejestru lub go zgubi płaci karę . Ta kara w okręgach wynosi różnie, średnio około 50 zł. Tak to wygląda na dzień dzisiejszy w całym kraju ( czyt. PZW).  
PS. Oczywiście, po zdaniu Rejestru Połowu otrzymujesz nowy rejestr na nowy sezon pod warunkiem że opłacisz aktualne składki. 


_________________________________________________________________________________________
Czy zawiadomienie o ukaraniu przychodzi pocztą, ponieważ 5 lat wstecz nie oddałam rejestru z bielskiego ? 
Do dnia dzisiejszego nikt się o niego nie upomniał..........To tak w temacie rejestrów z innego okręgu.A prowadzenie rejestrów mnie nie dziwi, bo większość osób już się do tego przyzwyczaiła.
***********************************************************************
Witam.Odnawiam wątek Olu. Gdyż teraz przeczytałem nasz nowy rejestr, a w nim :   

                                                  INFORMACJE DODATKOWE

Rejestracja połowów ryb jest obowiązkiem każdego wędkującego członka PZW i dotyczy wszystkich wód Okręgu Opolskiego. 

 Zgodnie z uchwałą Prezydium ZO nr 73/prezydium/2006 z dnia 18/12/2006 każdy członek Okręgu PZW Opole, który nie wywiąże się z obowiązku terminowego zdania rejestru połowu za bieżący rok podlega opłacie sankcyjnej w wysokości 30, - zł.

Można to także znaleźć w : ZASADY WĘDKOWANIA w OKRĘGU OPOLSKIM w 2013 ROKU.

ZASADY WĘDKOWANIA NA ROK 2013. W OKRĘGU PZW OPOLE

http://www.pzw.org.pl/opole/wiadomosci/70865/60/przypominamy




[2013-02-08 21:13]

I co z tego że tak pisze w rejestrze, nikt nikogo nie ukarze 30 złotami za nie oddanie rejestru na czas, a wiecie dlaczego bo się boją że na pierwszym lepszym zebraniu sprawozdawczym ktoś może się zapytac ile sztuk np: szczupaka zostało wyłowione na danym zbiorniku przez wędkarzy w sezonie, to jest dla pzw problem bo prawie żaden okręg statystyk nie prowadzi bo jak to powiedzieli u mnie nie ma na to czasu, nasuwa się pytanie to w końcu po co te rejestry? [2013-02-08 21:33]

adler

Piszesz bzdury, słuchasz co ktoś jakieś kłamstwa mówi. 

Przewertuj wiadomości okręgów na str. : http://www.pzw.org.pl/home/

Znajdziesz tam wykazy statystyk z rejestrów. Nie będę Ci podawał gotowców, za to masz miłą lekturę na zimowe wieczory. Zresztą masz, bo wiosna tuż, tuż. 

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/25/cms/szablony/9500/pliki/wyniki_rejestracji_2011.pdf

 oto strona : http://www.pzw.org.pl/katowice/cms/9500/rjestracja_polowow


[2013-02-08 22:00]


adler

moderator

Piszesz bzdury, albo jesteś słabo doinformowany. 

Przewertuj wiadomości okręgów na str. : http://www.pzw.org.pl/home/

Znajdziesz tam wykazy statystyk z rejestrów. Nie będę Ci podawał gotowców, za to masz miłą lekturę na zimowe wieczory. 


Pewnie że gotowców mi nie podasz bo takich niema ha,ha, a najlepsze jest że ty też tak myślę o tym wiesz a idziesz w zaparte, no ale jak to mówią ile ludzi tyle charakterów. Pozdrawiam. [2013-02-08 22:16]

adler


adler
moderator

Piszesz bzdury, albo jesteś słabo doinformowany. 

Przewertuj wiadomości okręgów na str. : http://www.pzw.org.pl/home/

Znajdziesz tam wykazy statystyk z rejestrów. Nie będę Ci podawał gotowców, za to masz miłą lekturę na zimowe wieczory. 


Pewnie że gotowców mi nie podasz bo takich niema ha,ha, a najlepsze jest że ty też tak myślę o tym wiesz a idziesz w zaparte, no ale jak to mówią ile ludzi tyle charakterów. Pozdrawiam.


Daniel nie ośmieszaj się dalej, przecież Ci na końcu swego postu podałem gotowce . Oto jeden z nich : http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/25/cms/szablony/9500/pliki/wyniki_rejestracji_2011.pdf Tutaj masz resztę wyników ,sprawozdań:   http://www.pzw.org.pl/katowice/cms/9500/rjestracja_polowow

Poczytaj, nie mędrkuj, nie siej fermentu na forum i liczę że przeprosisz, a kolegów rozsiewających ploty uświadomisz. Jak nie wiesz zapytaj, bo tędy droga.

Pozdrawiam Krzysztof.
[2013-02-08 22:35]

Jeżeli myślisz że wszystkie okręgi prowadzą statystykę rejestrów to się mylisz kolego,nikt tu plot ani fermentu na forum nie sieje, wypraszam to sobie,jeszcze jednego nie wiem za co niby mam cię przeprosic, czy za to że czujesz się ważnym bo jesteś moderatoem, forum drogi kolego jest po to by każdy mógł się wypowiedziec i nie ważne że ty masz inne zdanie odemnie i ja nie oczekuje od ciebie za to przeprosin, rada na przyszłośc szanuj wypowiedzi innych nawet jak się z nimi nie zgadzasz.. Cześc. [2013-02-08 23:10]

adler

Daniel posłałem Ci bezpośrednie linki z wykazami, statystykami na temat o który prosiłeś . Nie rozumiem dlaczego się rzucasz, kłócisz i obrażasz? Tak trudno Ci wejść na tę stronę i sprawdzić? Przeprosić, pytasz? kogo? tak , bo znieważasz takimi wyrażeniami kolegów z swojego okręgu i koła. Sam nie pamiętasz co napisałeś wcześniej? To Ci przypomnę:

#603365 wysłano: 2013/02/08 21:33


tinca75
I co z tego że tak pisze w rejestrze, nikt nikogo nie ukarze 30 złotami za nie oddanie rejestru na czas, a wiecie dlaczego bo się boją że na pierwszym lepszym zebraniu sprawozdawczym ktoś może się zapytac ile sztuk np: szczupaka zostało wyłowione na danym zbiorniku przez wędkarzy w sezonie, to jest dla pzw problem bo prawie żaden okręg statystyk nie prowadzi bo jak to powiedzieli u mnie nie ma na to czasu, nasuwa się pytanie to w końcu po co te rejestry?


odpowiedz
cytuj
zgłoś naruszenie


Więc zajrzyj i sprawdź, przejrzyj inne okręgi to mile się zdziwisz tymi zestawieniami. Niestety jest to wymóg społeczności wędkarskiej, by te dane upubliczniać. 

Temat uważam za zakończony gdyż został przeze mnie dosadnie wyjaśniony, więc nie oczekuję odpowiedzi, a szanuję wypowiedzi które zawierają prawdziwe informacje, a nie co ślina na język przyniesie.

Pozdrawiam Krzysztof. 

[2013-02-09 21:06]