Zaloguj się do konta

Rejestry połowów a kontrola....

utworzono: 2010/05/16 19:07
pawelz

Tylko PZŁ nie zatrudnia brygad strzelających na masową skalę do zwierzyny, a PZW ma swoje brygady rybackich siepaczy, którzy dla kasy odłowią nawet żaby.

Zbiorowe polowania,odstrzały nienotowane,odstrzały dewizowe, kłusownictwo, hodowle uzupełniające populacje,polityka degradacji łowisk,odstrzały selekcyjne, okresy ochronne, Straż Leśna, Straż Łowiecka itd......  podobienstwo jest? Człowiek wszystko wytnie w pien co żyje w naturze,czy to sie nazywa PZW czy PZŁ. Bron znaczenia nie ma.




a dewizowcy z obcych państw? przyjeżdżają na  polowania do nas! walą z takiej broni którą,którą u nas jest zakazana dla myśliwych...a broń jest najnowszej generacji.celowniki laserowe,podczerwienie itd.automaty samo powtarzające strzały!kalibry takie że można do czołgu walić! do tego zwierzyna napędzana prosto na takich fanatyków! nie patrzy się w tedy czy chory czy zdrowy,stary czy w sile genetycznej do dania potomstwa następnemu miotowi!liczy się jak najwięcej sobie postrzelać! jak nie gdyś w Bieszczadach do Wilków...z kałachów!    

Widzisz, Ci przynajmniej placa odpowiednia kase. Nie pochwalam tego oczywiscie, ale przynajmniej jest to w jakims minimalnym stopniu rekompensowane.
A teraz pomysl o wedkarzach. Polacy maja mniejsze prawa niz obcokrajowcy. Gosc np. z Anglii przyjezdza do Polski np na OS na Sanie i placi dokladnie tyle samo co Polak. I to moze jeszcze bylbym w stanie zrozumiec. Ale Polak, ktory nigdy nie lowil ryb, nie ma bialej karty nie moze lowic na zadnej panstwowej wodzie (w tym OS'y). Obcokrajowiec, nie dosc ze placi tyle samo, to moze w Polsce wiecej niz Polak. To jest chore.
[2010-05-25 10:04]

Do kol. Mastiff.
Jesli bronisz jakiejs ideii publicznie, to wazne jest co o niej myslisz. A Ty walczysz o te rejestry ja lew. Nie wazne, ze sa bez sensu. Tobie kaza je sprawdzac a Ty bedziesz to robil.
Jesli uwazasz ze sa OK, to jeszcze moze jakos to zrozumiem. Robisz to dla ideii.
Ale jesli uwazasz ze sa do d..y a sprawdzasz i probojesz karac ludzi za ich brak, to jestes hipokryta.

Ludzie. Jesli jakis idiota wymyslil co glupiego, to nalezy zrobic wszystko aby to zmienic. Rejestry nie sa jakas ustawa, przepisem ktory moze znowelizowac tylko sejm. Tu wystarczy jedna decyzja tych u gory PZW.

Odpowiedz mi na pytanie, jako straznik SSR. Co zrobisz, jak nie pokaze Ci rejestru ?


NIE WALCZE O REJESTRY, ALE O USZANOWANIE I PRZESTRZEGANIE PRAWA, A ŻE WYPEŁNIANIE REJESTRÓW JEST WYMAGANE PRAWEM (RAPR), a ja jestem funkcjonariuszem publicznym upoważnionym do egzekwowania od wędkarzy tego prawa, więc musze sprawdzac ich posiadanie i wypełnianie! Takie sa OBOWIĄZKI SSR! Czy sobie tego życzysz ,czy nie! Czy to Ci sie podoba, czy nie! Czy to jest aż tak trudne dla ciebie kolego do załapania!? Czy rzucasz sie do Policjanta jak zatrzyma Cie bo złamałeś zasady ruchu ,a w Twoim mniemaniu sa one do luftu bo coś tam jest bez sensu?! Stawiasz sie funkcjonariuszowi bo masz inne zdanie?! Nie kupujesz biletu MPK, bo Twoim zdaniem jest za drogi i nie podali Ci paluszków i Coli podczas jazdy?! Nie wypełniasz 10-ciu dokumentów, np. przy rejestracji auta, bo jest ich za dużo i niepotrzebne?! TO JEŚLI TO WSZYSTKO, CO CI NIE PASUJE I KRYTYKUJESZ ROBISZ, TO  JESTEŚ PRZECIEŻ HIPOKRYTĄ!!!!!!!  Nie wypełniaj tych cholernych rejestrów, a dowiesz się co strażnik Ci może zrobić! Po co ja Ci mam to tłumaczyć ,jak i tak będziesz wiedział swoje! Napisz do Komendanta Głównego SSR i uświadom go, że strażnicy to hipokryci i masz w dupie wypełnianie rejestrów bo sa beeeeeeeee i nie rozumiesz ich idei, podaj swoje dane (żeby nie było, że jesteś tchórzem), ładnie się pożegnaj i po sprawie. Taką samą informacją uracz PZW i masz cały problem z głowy. Weź się obraź, zabierz zabawki i zmień piaskownicę. PRZECIEŻ W KAŻDYM POŚCIE JESTEŚ NA "NIE" ZE WSZYSTKIM, to daj sobie na luz, nie denerwuj siebie i innych, wystąp z PZW i przestaw sie na płatną komercję. Nikt Cie nie trzyma. Chociaż tym zrobisz coś dobrego i pożytecznego dla wędkarzy i społeczników PZW. Możesz zrobić to nawet "społecznie".





[2010-05-25 10:45]

ciekawi mnie dlczego te rejestry wam tak przeszkadzaja? ile to fatygi wpisac cos do niego?
[2010-05-25 10:47]

Jedna malutka książeczka, może ze dwadzieścia literek z cyferkami do wpisania, a burza i protesty jakby kazali pieśń pochwalną, albo epopee narodową  pisać do każdej ryby i łowiska! Jezuuuuuuuuuuu, co za naród!!!!!!!!!!  [2010-05-25 10:54]

ha zawsze tak będzie ze coś będzie przeszkadzać także nie ma się co za bardzo zamartwiać zresztą na tym portalu tak już jest. sa takie osoby co lubia dowalac innym
[2010-05-25 11:03]

pawelz

To co uprawiasz, to czysta demagogia. Na cene biletow MZK mam niewielki wply (w praktyce zaden - nie jestem ani pracownikiem a tym bardziej dyrektorem ani nikim kto mialby jakikolwiek wplyw na ceny biletow). Prawo w Polsce jest jakie jest. Moge sie z nim nie zgadzac. Pewne przepisy sa dla mnie idiotyczne i szczerze mowia lamie je z czysta swiadomoscia. Zdajac sobie sprawe z konsekwencji tego czynu. 90% wlascieli psow lamie prawo nie sprzatajac po swoich pupilach. Choc akurat tu uwazam ze prawo jest OK tylko nikt go nie egzekwuje.
Natomiast w przypadku rejestrow powinienem miec wplyw na to czy on jest czy nie. Czy Ci sie to podoba czy nie ale tak samo ja jak i Ty nalezymy do tej samej organizacji o nazwie PZW. Dlaczego odbierasz mi prawo wypowiadania zdania na temat przepisow uchwalanych przez "moje" tzw stowarzyszenie. Jak mam wyrazic protest. kazdy czlonek stowarzyszenia ma prawo do zabrania glosu w sprawach tegoz stowarzyszenia. Ty chcialbys alby wierchuszka ustalala co jej sie przysni a pozostali morda w kubel. Tak ma byc i juz.
Powiem tak. Czasami, jak mi sie przypomni wklepe cos do rejestru, ale czesciej tego nie robie. I niestety, ale nie jestem swiadom konskwencji swojego czynu. Dlatego zapytalem na publicznym forum, co mi grozi. Sad grodzki (bo mandatu na pewno nie przyjme) ?. Na podstawie jakiego paragrafu ( tylko nie pisz o statucie PZW i jego regulaminie). RZGW jako wlasciciel wod nie wymaga rejestrow.
PS. Juz wczesniej o tym pisalem. Wypisze sie z PZW jesli oplaty dla zrzeszonych i niezrzeszonych beda takie same (zgodnie z prawem). Nie wazne jakie. Wazne aby byly takie same. Inaczej nie bede robil przyslugi PZW bo w imie czego ?.
[2010-05-25 11:24]

Kurcze, ta Odra wylała i nie wiadomo kiedy da sie spokojnie połowić. Pogoda tez jakaś taka nie majowa. Za miesiąc wakacje dzieci mają, a woda w jeziorach i morzu zimna. Hmmmmm..... [2010-05-25 11:39]

nom macie lipę mnie powódź praktycznie nie dotknęła
[2010-05-25 11:43]

kaczor69

Czy okręgi nie mogłyby ich publikować w formie PDF aby były ogólnie dostępne (rejestry oczywiście) dla mnie zdobycie wszystkich potrzebnych było nie lada problemem.

 

Pozdrawiam całą brać, a szczególnie zalanych (przez wodę oczywście) szczerze Wam współczuję.

[2010-05-25 13:51]

szymbor

hahaha jeszcze trochę a każde łowisko będzie dzielone dla kilku wędkarzy :P a żeby połowić trzeba będzie się wpisać dwa dni wcześniej na dane łowisko :D
[2010-05-25 13:57]

pawelz

Sa lowiska gdzie jest gorzej niz piszesz :).
Na OS na San ludzie wykupuja juz nawet z polrocznym wyprzedzeniem licencje. Zeby polowic z "marszu" na OS'e trzeba miec duzo szczescia. Z regoly licencji nie ma.
[2010-05-25 14:49]

robcik

Jedna malutka książeczka, może ze dwadzieścia literek z cyferkami do wpisania, a burza i protesty jakby kazali pieśń pochwalną, albo epopee narodową  pisać do każdej ryby i łowiska! Jezuuuuuuuuuuu, co za naród!!!!!!!!!!


Odpowiedź brzmi: NIEREFORMOWALNY !!!

[2010-05-25 15:38]

szymbor

Sa lowiska gdzie jest gorzej niz piszesz :).
Na OS na San ludzie wykupuja juz nawet z polrocznym wyprzedzeniem licencje. Zeby polowic z "marszu" na OS'e trzeba miec duzo szczescia. Z regoly licencji nie ma.



no ja rozumiem ale patrz że to odcinek specjalny :P a ja mówię o wodach pzw :P

[2010-05-25 16:06]

pawelz

To tez jest woda PZW :). Ale domyslam sie o co ci chodzi. Masz na mysli odcinki tzw "normalne", czyli tam gdzie pozostaly niedobitki ryb.

[2010-05-25 16:54]

rusikus

Uwazam ze jak jest taki przepis to powinno sie do niego stosowac.
Ile zajmuje wypelnianie rejestru przed lowieniem? 1min? Po lowieniu 1min?
[2010-05-25 18:50]

robcik

Do kol. Mastiff.
Jesli bronisz jakiejs ideii publicznie, to wazne jest co o niej myslisz. A Ty walczysz o te rejestry ja lew. Nie wazne, ze sa bez sensu. Tobie kaza je sprawdzac a Ty bedziesz to robil.
Jesli uwazasz ze sa OK, to jeszcze moze jakos to zrozumiem. Robisz to dla ideii.
Ale jesli uwazasz ze sa do d..y a sprawdzasz i probojesz karac ludzi za ich brak, to jestes hipokryta.

Ludzie. Jesli jakis idiota wymyslil co glupiego, to nalezy zrobic wszystko aby to zmienic. Rejestry nie sa jakas ustawa, przepisem ktory moze znowelizowac tylko sejm. Tu wystarczy jedna decyzja tych u gory PZW.

Odpowiedz mi na pytanie, jako straznik SSR. Co zrobisz, jak nie pokaze Ci rejestru ?.


Czasy się zmieniają ,ale niektórzy całe życie w opozycji . Tak kolego pawelz czy jest dobrze czy jest źle koledze nie dogodzi nikt . Za komuny koledze było źle , i za demokracji też koledze jest źle . Żyjesz kolego w wolnym kraju , masz wolną wolę , a więc w ramach protestu nie wypełniaj rejestru . Jak PSR i SSR będą chciały cię ukarać to polecam jeszcze koledze żeby się kolega oflagował . A wszystko w ramach protestu . Ostatnie zdanie kolegi , a mianowicie:

cytat:
"Odpowiedz mi na pytanie, jako straznik SSR. Co zrobisz, jak nie pokaze Ci rejestru ?."

pokazuje z kim mamy do czynienia . Osobiście wk....ją mnie takie postawy .


[2010-05-25 19:51]

tomasz26552

Koledzy 6 dni mnie nie było a widze że temat goracy
[2010-05-25 21:03]

robcik

Koledzy 6 dni mnie nie było a widze że temat goracy

Bo to jest debata na wyższością świąt Bożego Narodzenia na świętami Wielkiej Nocy :))


[2010-05-25 21:06]

robcik

Bo to jest debata o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy :))

Poprawiłem swój poprzedni wpis w którym nie wiedzieć czemu pozjadałem litery :))
[2010-05-25 21:11]

tomasz26552

To ja wole święta Bożego Narodzenie a do rejestrów to już się przyzwyczaiłem po 10 latach samo wchodzi w krew
[2010-05-25 21:12]

robcik

To ja wole święta Bożego Narodzenie a do rejestrów to już się przyzwyczaiłem po 10 latach samo wchodzi w krew


Dokładnie !!!

[2010-05-25 21:13]

szymbor

Uwazam ze jak jest taki przepis to powinno sie do niego stosowac.
Ile zajmuje wypelnianie rejestru przed lowieniem? 1min? Po lowieniu 1min?


tak tylko że te rejestry nic nie wnoszą .... a ile drzewek trzeba ściąć żeby zrobić taki shit ... chyba PZW zbiera makulaturę żeby mieć coś na zarybienia :P haha


[2010-05-26 00:18]

z tym ze nic nie wniesie to nie jest tak do końca. w moich stronach nawet dobrze prowadza zarybienie oprócz dwóch zbiorników których nie można zarybiać
[2010-05-26 08:18]

pawelz

Do kol. Mastiff.
Jesli bronisz jakiejs ideii publicznie, to wazne jest co o niej myslisz. A Ty walczysz o te rejestry ja lew. Nie wazne, ze sa bez sensu. Tobie kaza je sprawdzac a Ty bedziesz to robil.
Jesli uwazasz ze sa OK, to jeszcze moze jakos to zrozumiem. Robisz to dla ideii.
Ale jesli uwazasz ze sa do d..y a sprawdzasz i probojesz karac ludzi za ich brak, to jestes hipokryta.

Ludzie. Jesli jakis idiota wymyslil co glupiego, to nalezy zrobic wszystko aby to zmienic. Rejestry nie sa jakas ustawa, przepisem ktory moze znowelizowac tylko sejm. Tu wystarczy jedna decyzja tych u gory PZW.

Odpowiedz mi na pytanie, jako straznik SSR. Co zrobisz, jak nie pokaze Ci rejestru ?.


Czasy się zmieniają ,ale niektórzy całe życie w opozycji . Tak kolego pawelz czy jest dobrze czy jest źle koledze nie dogodzi nikt . Za komuny koledze było źle , i za demokracji też koledze jest źle . Żyjesz kolego w wolnym kraju , masz wolną wolę , a więc w ramach protestu nie wypełniaj rejestru . Jak PSR i SSR będą chciały cię ukarać to polecam jeszcze koledze żeby się kolega oflagował . A wszystko w ramach protestu . Ostatnie zdanie kolegi , a mianowicie:

cytat:
"Odpowiedz mi na pytanie, jako straznik SSR. Co zrobisz, jak nie pokaze Ci rejestru ?."

pokazuje z kim mamy do czynienia . Osobiście wk....ją mnie takie postawy .



Widzisz kolego. W PRL'u nie moglem byc w opozycji bo mialem wtedy kilkanascie lat. Nie wiem ile Ty masz, ale smiesza mnie ludzie 40 - 40 paro letni ktorzy teraz udaja wielce pokrzywdzonych za komuny i za czasow stanu wojennego. Mieli wtedy po 10-15 lat ale sa teraz wielkimi kombatantami.
A co do obecnych czasow, to zyje mi sie calkiem dobrze. A to dlatego ze nie oczekuje niczego od nikogo. Jak sam nie zapracuje to nie roszcze sobie praw do czegos na co mnie nie stac.
Nie stac mnie na wykupienie rocznej oplaty za OS (1200 zl) to nie krzycze ze drogo. Jade 1 - 2 razy do roku i ciesze sie z tego.
To niektorym tutaj marzy sie socjalizm, czyli wszyskim po rowno. Nie wazne czy dzialalnosc PZW bilansuje sie czy nie. Kazdy chce lowic za grosze, bo na tyle go stac. W d..e maja rachunek ekonomiczny i to ze za te smieszne 150 zl / rok sie nie da lepiej. Im sie wydaje, ze dostana wszystko za darmo. No bo przeciez na wiecej ich nie stac. Dopoki takie myslenie i podejscie bedzie funkcjonowalo wsrod 80% naszego spoleczenstwa, nigdy w tym kraju nie bedzie dobrze. Nie tylko w wedkarstwie.
A wracajac do ryb. Na poparcie moich slow. Poprosilem o odpowiedz tych, ktorzy uwazaja, ze placimy duzo za skladki, ile wg nich powinna skladka wynosic i dlaczego tyle ?. Oczywiscie w przyblizeniu. Widzisz, bylem pewien ze nikt rzeczowo, z analiza podparta jakimikolwiek statystykami, nie odpowie. Kazdy po prostu chce, nie liczac sie z faktami. Najlepiej jaby PZW drukowalo pieniadze i za nie zatrudnialo straznikow, zarybialo itp. A to w imie tych ktorzy wlasnie w obecnych czasach sobie nie radza i nie stac ich na realne ceny karty wedkarskiej.
Zeby bylo jasne. Zrozumiem znizki dla emerytow i rencistow. Te grupy spolecznie juz wiele nie sa w stanie zwojowac. Im trzeba pomoc. Ale na pewno nie starym bykom na zasilkach, ktorzy tylko czekaja az im ktos da. A kazdego uczciwie pracujacego, nawet za 1200 zl / miesiac stac na wydatek 200 zl / rok. A jesli nie to juz naprawde mi przykro. Ale albo zrobi cos zeby bylo go stac, albo przestanie lowic ryby. Od tego sie nie umiera.


A co do tej kontroli. Odpowiedziales rzeczywiscie merytorycznie. A ja zadalem proste pytanie. Skoro wymaga sie odemnie rejestru, to chce wiedziec co mi grozi - tak naprawde - za jego niewypelnianie. I tu tez nikt zainteresowany mi nie odpowie. Bo 99% wedkarzy tego po prostu nie wie. Klepia te cyferki bo tak ich guru w Warszawie za nich zadecydowal, wmawiajac im ze to dla ich dobra. A ten 1% ktory byc moze wie nie odpowie, bo sam sobie podetnie galaz. Tak naprawde ni grozi mi nic poza wykluczeniem ze struktur PZW. A ide o zaklad ze tego nie zrobia.
[2010-05-26 09:46]

pawelz

Niestey , nie ma edycji na tym forum, wiec stad drugi post.
"Tak kolego pawelz czy jest dobrze czy jest źle koledze nie dogodzi nikt".
Widzisz. Mi jest calkiem niezle. Tak naprawde ma gdzies te rejestry i sie nimi nie przejmuje, ale wkurza mnie jak publicznie ktos bez jakiegokolwiek uzasadnienia broni tych rejestrow. Przepraszam. Jest jedno. "Bo tak jakis idiota wymyslil, wiec musimy je wypelniac.".
A co do narzekania, to odnosze wrazenie, ze na pewno to nie jestem ja, ktory narzeka na stan naszych wod. To raczej wiekszosc z tu piszacych narzeka na:
- to ze nie moga lowic gdzie tylko dusza zapragnie a tylko w swoich okregach, a gdzie indziej trzeba bulic.
- to ze placa wysokie skladki na PZW a ryb nie ma.
- to ze nie ma kontroli
- to ze ryby nie biora itp itd.

Widzisz, w przeciwienstwie do innych ja nie narzekam. Przyjmuje stan jaki jest. Nie podoba mi sie, ale zdaje sobie w przeciwienstwie do innych, ze ta te oplaty nic wiecej nie dostane.
Chce lowic wiecej i lepiej, po prostu jak mam kase jade na OS'y, jak nie mam babram sie po Pilicy i lowie jaziki.

Natomiast wiekszosc ma postawe roszczeniowa, nie proponujac nic w zamian.
[2010-05-26 10:01]