Rejestry połowów ryb

/ 19 odpowiedzi
Witam. Gdzie wpisywac pobyt na lowisku udostepnionym przez inny Okręg , chodzi mi o to ze mam rejestr Polowu na wodach PZW Kielce , i nie posiadam rejestru do wod Pzw Piotrkow . Pozdrawiam 
pawelz


Skoro nie posiadasz, to nie wolno Ci lowic. Okregi rozsylaja miedzy soba rejestry, ktore pozniej sa do pobrania np tam gdzie placiles skladke. (2015/03/25 16:56)

Sebastian 123


Mam opłacone skladki ,rok temu normalnie byl dodatkowy rejestr oraz dodatkowy regulamin na Okreg Piotrkow a w tym roku ten tegulamin jest razem z regulaminem Okregu Kielce lecz niema dodatkowego rejestru wiec niewiem o co chodzi  (2015/03/25 17:22)

florek13


Tak jak kolega napisał.
Nie masz rejestru - nie wolno Ci łowić.
Ja też mam Piotrków dodatkowo i odebrałem rejestr taki sam jak w zeszłym roku na Piotrków z wyszczególnionymi łowiskami.
Bez tego siedzimy w domu... (2015/03/25 17:47)

Sebastian 123


W takim badz razie jutro musze isc do skarbnika po dodatkowy rejestr  (2015/03/25 20:22)

zielony401


To Cię chyba trochę zasmucę kolego:( W okręgu radomskim były rejestry na Piotrków, Lublin i Kielce. Ja byłem tym szczęśliwcem który opłacił kartę w styczniu i dostał wszystkie rejestry. Jak się okazało liczba tych świstków była ograniczona min. na Kielce. Chcąc teraz wędkować w Kieleckim wędkarz z Radomia musi udać się do Kielc bądź wyznaczonego miasta i koła z tego okręgu i pobrać rejestr. Trochę to chore bo podobno wędkując w Kieleckim można wypełniać rejestr Radomski i się nie czepiają. W nazwie okręgu wpisujemy "Kielce" i rzekomo sprawa jest załatwiona. A jak jest w rzeczywistości to nie wiem. Połamania!!! (2015/03/27 15:23)

Johnny


Polska nierządem stoi bo gdzie w statucie PZW jest choćby wzmianka, że ,,wędkarz musi być piśmienny,, ?  A jak jest analfabetą ? p.s. Pytałem strażników czy jak nie potrafię pisać to będę przyjęty do PZW ? Odpowiedź: O C Z Y W I Ś C I E  T A K ! (2015/03/28 21:13)

Artur z Ketrzyna


To Cię chyba trochę zasmucę kolego:( W okręgu radomskim były rejestry na Piotrków, Lublin i Kielce. Ja byłem tym szczęśliwcem który opłacił kartę w styczniu i dostał wszystkie rejestry. Jak się okazało liczba tych świstków była ograniczona min. na Kielce. Chcąc teraz wędkować w Kieleckim wędkarz z Radomia musi udać się do Kielc bądź wyznaczonego miasta i koła z tego okręgu i pobrać rejestr. Trochę to chore bo podobno wędkując w Kieleckim można wypełniać rejestr Radomski i się nie czepiają. W nazwie okręgu wpisujemy "Kielce" i rzekomo sprawa jest załatwiona. A jak jest w rzeczywistości to nie wiem. Połamania!!!

A ma pan w rejestrze Okręgu Radomskiego wymienione wody Okręgu Kieleckiego?
I czy wypełniając w jednym rejestrze, twoje dane z połowów jaki pożytek zabrałeś pójdą do obu okręgów? (2015/03/28 21:33)

zielony401


Napisałem że nie wiem jak jest w rzeczywistości. Tak słyszałem. W zeszłym roku np. w Kielcach się nie czepiali Radomia o rejestry bo ich po prostu nie było. Porozumienie podpisane w połowie sezonu:/ Więc może jest cos na rzeczy;)  Spadam na ryby!!! (2015/03/29 07:20)

TECHNICZNY


w rejestrze powina być rubryka REJEST POŁOWÓW INNE OKRĘGI (2015/03/29 10:17)

zielony401


Ale to jest okręg RADOMSKI kolego. Tu wszystko jest inaczej. Tzn. nikt nic nie wie :)  (2015/03/29 16:39)

Artur z Ketrzyna


w rejestrze powina być rubryka REJEST POŁOWÓW INNE OKRĘGI

Sory ale tego u mnie nie ma.
No i jak już wyżej pisałem. Jeśli dane z rejestru maja służyć ichtiologowi do opracowywania i posłużą do: "szczególnie do planowania lepszego ich zarybiania i ochrony"
Każdy okręg gospodaruje na swoich wodach. Tak więc rejestr z jego wód, powinien trafić do biura danego okręgu.
To jak chcesz podzielić ten rejestr pomiędzy 2 okręgi?
Przynajmniej zsumowanie pożytku (wyniki całorocznego wędkowania) jaki miałeś na wodach danego kręgu powinien do niego trafić.

I jeśli już miał byś mieć inne okręgi w jednym rejestrze, to i wykaz ich łowisk wraz z nadanymi nr i ograniczeniami itd.
Potem na oddzielnych kartkach opracować zestawienie zbiorcze dla danych okręgów. By mogły być odesłane właściwie.

Jak kolega wyżej wskazał, powinieneś otrzymać rejestr w swoim kole (skarbnik jest 1 w miesiącu w okręgu, tak więc może dowieść). Lub kole tego okręgu na którego wodach chcesz wędkować. (2015/03/29 22:30)

zielony401


Nikt nic nie dowiezie. Gwarantuje!!! Trzeba kombinować samemu. Powtórzę jeszcze raz. TO JEST OKREG RADOMSKI!!! Okręg z którym niewiele innych chce współpracować. Pan Antoni Ch. prezes skutecznie komplikuje sprawne funkcjonowanie okręgu. Dlatego nikt nie traktuje nas poważnie i rejestrów nie przyślą. Tym bardziej nikt się nie pofatyguje bo maja nas gdzieś. (2015/03/30 11:02)

Artur z Ketrzyna


Nikt nic nie dowiezie. Gwarantuje!!! Trzeba kombinować samemu. Powtórzę jeszcze raz. TO JEST OKREG RADOMSKI!!! Okręg z którym niewiele innych chce współpracować. Pan Antoni Ch. prezes skutecznie komplikuje sprawne funkcjonowanie okręgu. Dlatego nikt nie traktuje nas poważnie i rejestrów nie przyślą. Tym bardziej nikt się nie pofatyguje bo maja nas gdzieś.

Jeżeli jest porozumienie, to trzeba się z niech wywiązać.
I sam prezes nic tu nie wskóra, bo są inne osoby, i pracownicy biura. Skarbnik pobiera takie druki z biura okręgu. A jeśli jest porozumienie to i biura okręgów współpracują w tej kwestii.
Wystarczy jak skarbnik twego koła sobie zaklepie parę takich operatów, i pojedzie je odebrać jak bedą. (2015/03/30 18:52)

zielony401


jak powinno być to każdy wie. A jak jest w rzeczywistości to już każdy widzi. Porozmawiaj z ludzmi z okręgu Radomskiego. A co do prezesa i całej reszty jego swity to już się nie wypowiadam bo szkoda niszczyć klawiaturę:)   (2015/03/30 22:45)

Artur z Ketrzyna


Zielony, to co dzieje się w okręgu to nie temat tego wątku. (i na tym forum nie da się normalnie o tym pisać)

Podpisali porozumienie?
To muszą się z niego wywiązać i zapewnić rejestry połowu dla wędkarzy z okręgów z którymi są te porozumienia podpisanie, i chcą skorzystać z tego porozumienia.

Jak też nie musisz odrazu do Biura ZO PZW się udać po rejestr. Koła PZW, czy w punktach gdzie sprzedają zezwolenia na ich wody, też powinni mieć. I wydać Ci na podstawie okazanej legitymacji członkowskiej z opłaconymi składkami, i powołując się na dane porozumienie (uchwałę). (2015/03/31 09:59)

zielony401


No właśnie powinni ale nie mają i nie robią nic żeby mieć. Dzwoniłem do koła i usłyszałem że "na Kielce już nie ma i trzeba udać się bezpośrednio do Kielc,bądź poszczególnych kół w okręgu. I wiem ze takie informacje podają nie tylko w moim kole. Np. na Piotrków dostałem rejestr na jeden obwód!!! Chcąc powędkować na Sulejowie muszę pobrać kolejny rejestr już w okręgu Piotrkowskim. Tak samo jest w przypadku Pilicy. Czyli trzy rejestry a tylko jeden do uzyskania w Radomiu. Pozdrawiam  (2015/03/31 11:11)

Michu0112


Rejestr połowu to wielki pic i nikomu nie jest do niczego potrzebny. Jego podobno analizy służyć maja ichtiologom we właściwym zarybianiu. Są prowadzone odłowy mające określić stan danego zbiornika wodnego i inne metody, ale nie żaden rejestr, który w dużym stopniu są tylko biurokratycznym wymysłem, wyrzucanym po oddaniu do kosza. I tyle w tym temacie (2015/03/31 13:18)

zielony401


Polejcie Mu bo dobrze gada, a przede wszystkim ma racje (2015/03/31 22:44)

zbewola


Od wielu lat dostaję kupę papierów nie służących do niczego: ani tym podpalić ogniska ani sobie wytrzeć. Chodzimy jak te bidule z wypchanymi kieszeniami dbając by to wszystko nie zmokło, czy nie wywiał wiatr... Nie znam osobiście kogoś, kto wypełnia te papierzyska. Niczemu to nie służy a to z prostego powodu: jak ktoś chce wiedzieć ile mamy ryb w rzekach i jeziorach to powinien je policzyć przed wprowadzeniem takiego obowiązku. Zresztą... powinniśmy otrzymywać jeszcze długopisy. (2017/05/11 20:52)