Zaloguj się do konta

Rejestracja łodzi do patrolowania SSR

utworzono: 2014/03/14 11:30

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Luzik12

Witam

Szanowni forumowicze , w związku iż w tym roku dla naszej grupy Społecznej Straży Rybackiej ,planujemy wyposażyć w łódź do patrolowania z silnikiem spalinowym (ok 40KM) .Na zalewie którym będą odbywać się patrole jest strefa ciszy i w uchwale starostwa, prawnie o taką rejestrację łodzi może wnosić Okręg PZW gdyż łódź musi być zarejestrowana jako uprawniona do rybactwa . Samo SSR nie ma takiej możliwości . Zaznaczę że sprzęt należy do osoby prywatnej która zdeklarowała się użyczyć go dla naszej grupy SSR .

Zasięgnąłem informacji w naszym Okręgu PZW i poinformowano mnie iż nie ma możliwości rejestracji łodzi( w naszym przypadku prywatnej) na naszą grupę.

Okręg PZW ma 1 taką łódź zarejestrowaną(sprzęt jest własnością Okręgu) na tym Zalewie ale korzystają z niej etatowi strażnicy PZW .

W takim wypadku czy np. umowa dzierżawy łodzi z silnikiem spalinowym na koło wędkarskie pzw mogła by taką rejestrację umożliwić ?

Czy na łodziach zarejestrowanych do amatorskiego połowu ryb można dokonywać kontroli przez strażników SSR .? __________________
[2014-03-14 11:30]

JKarp

Rozumiem, że jako SSR chcecie obejść przepisy :-(
Tu masz dwa linki: http://forum.wedkuje.pl/f,uzywanie-silnika-w-strefie-ciszy,673344,0.html http://forum.wedkuje.pl/f,uprawnienia-ssr,663422,0.html

JK [2014-03-14 12:32]

SZUWARdragon2

Rozumiem, że jako SSR chcecie obejść przepisy :-(
Tu masz dwa linki: http://forum.wedkuje.pl/f,uzywanie-silnika-w-strefie-ciszy,673344,0.html http://forum.wedkuje.pl/f,uprawnienia-ssr,663422,0.html

JK
Popieram I jak juz proponowalem (parodie ssr NA nowy temat)

[2014-03-14 12:47]

Romuald55

No cóż,na tym forum są sami znawcy prawa.Nawet stanowionego lokalnie.Więc ja jako laik w temacie odpowiem Koledze Luzik12.
Regulamin SSR ustanawia starosta jako organ powołujący SSR.Do starosty należy zwrócić się o informacje i ewentualne zezwolenie na używanie prywatnej łódki do prowadzenia kontroli,jeżeli taki zakaz istnieje w Twoim powiecie.
Co do używania silnika spalinowego;
wojewoda na wniosek władz lokalnych może zakazać jak również zezwolić niektórym podmiotom jego używanie.
Innym tematem jest używanie silnika 40 KM.Do takiego silnika trzeba mieć uprawnienia.
[2014-03-14 14:15]

Luzik12

Rozumiem, że jako SSR chcecie obejść przepisy :-(
Tu masz dwa linki: http://forum.wedkuje.pl/f,uzywanie-silnika-w-strefie-ciszy,673344,0.html http://forum.wedkuje.pl/f,uprawnienia-ssr,663422,0.html

JK

Kolego JKarp


Źle mnie zrozumiałeś , linki które mi podałeś znam , z tym że każdy powiat ma inną treść uchwały o strefie ciszy, i to się ma nijak do tej która obowiązuje na naszym(moim) akwenie (mogę przesłać na maila).tak się składa że w moim powiecie ma zupełnie inne brzmienie ,i tzw. Katalog służb , przedsiębiorstw (tu żegluga pasażerska ) jest ściśle określony ale nie zamknięty.


Czy próbuje obejść przepisy?? Tak się skada że gdyby tak było to pływał bym bez jakichkolwiek zezwoleń bo bynajmnje dla mnie jeżeli ktoś obchodzi prawo to jes łamie. Wiem że SSR ma

opinie" patologiczną" ale poziom wędkarzy (nie wszystkich) kulturalny jak i sportowy jest takim sam , No sam sobie odpowiedz skąd się biorą strażnicy SSR .

Po rozmowie z Naczelnikiem Ochrony Środowiska Powiatu uzyskałem informację iż taką łódz można zarejestrować jednak o taką rejestrację musi wnieść dany Okręg PZW .Naczelnik jednoznacznie wskazał  właśnie w uchwale gdzie znajduje się SSR w tym przypadku jest to okręg .


I tak SSR to taki twór który jest pomiędzy starostwem a okręgami pzw , w starostwie jest powołane i podlega PSR , a działa na akwenach pzw , i jedni i drudzy mają Ją w d...pie więc temat powstał na tym forum .



Popieram I jak juz proponowalem (parodie ssr NA nowy temat)

W przeciwieństwie do niektórych na tym forum nie zakładam tematów ani nie nabijam sobie postów ja TY. Bo niby co twój post wnosi do dyskusji . Swoje osobiste animozje zachowaj dla siebie. Przeglądnąłem to forum i linki które mi podał JKarp ,wkurza mnie jak w dyskusji ktoś zawiera głos , nie masz nic sensownego do powiedzenie to po co się męczysz .

[2014-03-14 14:34]

JKarp

No cóż,na tym forum są sami znawcy prawa.Nawet stanowionego lokalnie.Więc ja jako laik w temacie odpowiem Koledze Luzik12.
Regulamin SSR ustanawia starosta jako organ powołujący SSR.Do starosty należy zwrócić się o informacje i ewentualne zezwolenie na używanie prywatnej łódki do prowadzenia kontroli,jeżeli taki zakaz istnieje w Twoim powiecie.
Co do używania silnika spalinowego;
wojewoda na wniosek władz lokalnych może zakazać jak również zezwolić niektórym podmiotom jego używanie.
Innym tematem jest używanie silnika 40 KM.Do takiego silnika trzeba mieć uprawnienia.

I starosta przy okazji zniesie strefę ciszy :-(((Wybacz ale jakoś do znawców prawa po ostatnich popisach ja Ciebie nie zaliczam.Ja rozumiem tak - jest ustanowiona strefa ciszy.Każdy podmiot może sobie pływać na łódce z jeszcze mocniejszym silnikiem ale w ramach prowadzonej akcji czyli policja wodna, PSR i SSR, WOPR. Ścigacie kłusoli, ucieka ktoś bez uprawnień - jest wszystko ok. Ale jeśli pływacie tylko od łódki do łódki w celu sprawdzenia dokumentów wiosła w dłoń. A jak nie chcecie wiosłować pozostaje pieszkom po brzegu.
Moje pytanie brzmi -  po co SSR łódź z takim silnikiem? Kto zapłaci za benzynę? Za naprawy i konserwację silnika ?Po co okręgowi łódź z silnikiem w strefie ciszy?Moim zdaniem sokoro SSR może używać prywatnych samochodów to i łódka też może być prywatna - oczywiście wiosłowa lub z elektrykiem.
" No sam sobie odpowiedz skąd się biorą strażnicy SSR "No właśnie skąd...Wy macie współpracować z PSR wiec niech oni już skoro musowo mają łódkę z silnikiem. 
JK
[2014-03-14 15:10]

SZUWARdragon2

Rozumiem, że jako SSR chcecie obejść przepisy :-(
Tu masz dwa linki: http://forum.wedkuje.pl/f,uzywanie-silnika-w-strefie-ciszy,673344,0.html http://forum.wedkuje.pl/f,uprawnienia-ssr,663422,0.html

JK

Kolego JKarp


Źle mnie zrozumiałeś , linki które mi podałeś znam , z tym że każdy powiat ma inną treść uchwały o strefie ciszy, i to się ma nijak do tej która obowiązuje na naszym(moim) akwenie (mogę przesłać na maila).tak się składa że w moim powiecie ma zupełnie inne brzmienie ,i tzw. Katalog służb , przedsiębiorstw (tu żegluga pasażerska ) jest ściśle określony ale nie zamknięty.


Czy próbuje obejść przepisy?? Tak się skada że gdyby tak było to pływał bym bez jakichkolwiek zezwoleń bo bynajmnje dla mnie jeżeli ktoś obchodzi prawo to jes łamie. Wiem że SSR ma

opinie" patologiczną" ale poziom wędkarzy (nie wszystkich) kulturalny jak i sportowy jest takim sam , No sam sobie odpowiedz skąd się biorą strażnicy SSR .

Po rozmowie z Naczelnikiem Ochrony Środowiska Powiatu uzyskałem informację iż taką łódz można zarejestrować jednak o taką rejestrację musi wnieść dany Okręg PZW .Naczelnik jednoznacznie wskazał  właśnie w uchwale gdzie znajduje się SSR w tym przypadku jest to okręg .


I tak SSR to taki twór który jest pomiędzy starostwem a okręgami pzw , w starostwie jest powołane i podlega PSR , a działa na akwenach pzw , i jedni i drudzy mają Ją w d...pie więc temat powstał na tym forum .



Popieram I jak juz proponowalem (parodie ssr NA nowy temat)

W przeciwieństwie do niektórych na tym forum nie zakładam tematów ani nie nabijam sobie postów ja TY. Bo niby co twój post wnosi do dyskusji . Swoje osobiste animozje zachowaj dla siebie. Przeglądnąłem to forum i linki które mi podał JKarp ,wkurza mnie jak w dyskusji ktoś zawiera głos , nie masz nic sensownego do powiedzenie to po co się męczysz .
   To po c..j ci 40 km w Luce?



[2014-03-14 15:41]

Jędrula

Rozumiem, że jako SSR chcecie obejść przepisy :-(
Tu masz dwa linki: http://forum.wedkuje.pl/f,uzywanie-silnika-w-strefie-ciszy,673344,0.html http://forum.wedkuje.pl/f,uprawnienia-ssr,663422,0.html

JK

Kolego JKarp


Źle mnie zrozumiałeś , linki które mi podałeś znam , z tym że każdy powiat ma inną treść uchwały o strefie ciszy, i to się ma nijak do tej która obowiązuje na naszym(moim) akwenie (mogę przesłać na maila).tak się składa że w moim powiecie ma zupełnie inne brzmienie ,i tzw. Katalog służb , przedsiębiorstw (tu żegluga pasażerska ) jest ściśle określony ale nie zamknięty.


Czy próbuje obejść przepisy?? Tak się skada że gdyby tak było to pływał bym bez jakichkolwiek zezwoleń bo bynajmnje dla mnie jeżeli ktoś obchodzi prawo to jes łamie. Wiem że SSR ma

opinie" patologiczną" ale poziom wędkarzy (nie wszystkich) kulturalny jak i sportowy jest takim sam , No sam sobie odpowiedz skąd się biorą strażnicy SSR .

Po rozmowie z Naczelnikiem Ochrony Środowiska Powiatu uzyskałem informację iż taką łódz można zarejestrować jednak o taką rejestrację musi wnieść dany Okręg PZW .Naczelnik jednoznacznie wskazał  właśnie w uchwale gdzie znajduje się SSR w tym przypadku jest to okręg .


I tak SSR to taki twór który jest pomiędzy starostwem a okręgami pzw , w starostwie jest powołane i podlega PSR , a działa na akwenach pzw , i jedni i drudzy mają Ją w d...pie więc temat powstał na tym forum .



Popieram I jak juz proponowalem (parodie ssr NA nowy temat)

W przeciwieństwie do niektórych na tym forum nie zakładam tematów ani nie nabijam sobie postów ja TY. Bo niby co twój post wnosi do dyskusji . Swoje osobiste animozje zachowaj dla siebie. Przeglądnąłem to forum i linki które mi podał JKarp ,wkurza mnie jak w dyskusji ktoś zawiera głos , nie masz nic sensownego do powiedzenie to po co się męczysz .
   To po c..j ci 40 km w Luce?

 

 

 

 

Gdzie , w czym? Szuwarku ,plizzz....

 



 



 

[2014-03-14 16:21]

Luzik12

Tak więc odpowiadam na pytania JKarp



JKarp Innym tematem jest używanie silnika 40 KM.Do takiego silnika trzeba mieć uprawnienia.

Niekoniecznie musi to być silnik 40KM napisałem ok 40KM , jednak z uwagi na zużycie paliwa pewno byłby słabszy lub taki który bedzie dostępny . Nie znam się na silnikach , kolega ma uprawnienia do sterowaniem łodzią z silnikiem spalinowym powyżej 5kW , czyli patent sternika motorowodnego posiadamy .



JKarp Moje pytanie brzmi - po co SSR łódź z takim silnikiem?


Po to że z wody można podpłynąć w każde niedostępne miejsce , szybciej kontrolować akwen , ok15km kwadratowych , więc łodzią wiosłową odpada , silnik elektryczny jest za słaby nie wystarczy na powrót i to wg. Mnie jest właśnie powodów dla którego potrzebny jest taki silnik.


JKarp Kto zapłaci za benzynę? Za naprawy i konserwację silnika ?


Jeżeli jesteś aktywnym członkiem koła to powinieneś wiedzieć na co idą twoje pieniądze, co do naprawy i konserwacji to w prywatnej sferze.


JKarp Po co okręgowi łódź z silnikiem w strefie ciszy?


Po to że jedną już ma tylko dla etatowych a ci nam odmówili wspólnych patroli wodnych (w dzień )


JKarp Moim zdaniem sokoro SSR może używać prywatnych samochodów to i łódka też może być prywatna - oczywiście wiosłowa lub z elektrykiem.

Oczywiście co do samochodu się zgodzę , ale do łodzi nie gdyż sprzęt prywatny rejestrowany jest do amatorskiego połowu ryb a nie do patrolowania lub takowego wykorzystania , łódz musi być zarejestrowana jako uprawniona do rybactwa wtedy można legalnie prowadzić kontrolę a o taką rejestrację do starostwa może wnosić okręg PZW .


JKarp Wy macie współpracować z PSR wiec niech oni już skoro musowo mają łódkę z silnikiem


Co do współpracy z PSR to się zgodzę ,ale korzystanie z ich sprzętu nawet wspólnie to jest problem z tego że sprzętu mają mało no i nie zawsze z niego korzystają .


Osobiście nie widzę nic złego że jako nowa Grupa SSR chcemy mieć możliwość korzystania z silników spalinowych , jednak jeżeli nie będzie takiej możliwości to pozostaniemy przy tym czym obecnie dysponujemy .


Pozdrawiam

L12






[2014-03-14 17:23]

SZUWARdragon2



Osobiście nie widzę nic złego że jako nowa Grupa SSR chcemy mieć możliwość korzystania z silników spalinowych , jednak jeżeli nie będzie takiej możliwości to pozostaniemy przy tym czym obecnie dysponujemy .


Pozdrawiam

L12.        Osobiscie widze ze jako nowa grupa ssr macie przepisy w dupe!!!     Policji wodna I PSR

ma  uprawnienia ktorych wy (ssr) nie macie!!!








[2014-03-14 18:04]

JKarp

Dzięki za odpowiedzi.Jednak nadal uważam, że w strefie ciszy niech będzie strefa ciszy.Mała mobilna łódka z elektrykiem daje większe możliwości pojawienia się w każdym miejscu zbiornika i po cichu możliwość pojawienia się znienacka :-) ( Oczywiście trzeba ją dowieźć ).
Poza tym - skoro jest problem ( bo jest ) dlaczego na siłę szukasz rozwiązania pytając:" W takim wypadku czy np. umowa dzierżawy łodzi z silnikiem spalinowym na koło wędkarskie pzw mogła by taką rejestrację umożliwić ?"Dlaczego koło PZW ma mieć zarejestrowaną łódką z silnikiem spalinowym w strefie ciszy?Właśnie to jest obejście prawa. Łódka zarejestrowana na kogoś innego a używa ktoś inny.JK

[2014-03-14 18:13]

Luzik12

       Osobiscie widze ze jako nowa grupa ssr macie przepisy w dupe!!!     Policji wodna I PSR

ma  uprawnienia ktorych wy (ssr) nie macie!!!


Dzieciaku nie pisz jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem , już ci to raz napisałem , w dupie to tym masz rozum , jesteś zrażony do SSR twój problem , wyjeżdżasz o uprawnieniach o których nie masz pojęcia , temat jest rejestracja łodzi .Nie zawieraj głosu jeżeli się na czymś nie znasz .


JKarp nic na siłę nie szukam  , jak napisałem nie biędzie to nie .


JKarp Właśnie to jest obejście prawa. Łódka zarejestrowana na kogoś innego a używa ktoś inny.

Nie do końca , łódz okręgu uprawniona do rybactwa zarejestrowana jest na okręg a korzystają z niej etatowi strażnicy . Czyli łódz w kole a pływają strażnicy z koła .

JKarp Mała mobilna łódka z elektrykiem daje większe możliwości pojawienia się w każdym miejscu zbiornika i po cichu możliwość pojawienia się znienacka :-) ( Oczywiście trzeba ją dowieźć ).

Racja zgoda ,tylko łodzie zarejestrowane na amatorski połów ryb nie wchodzą w grę bo to też było by obejście prawa , tylko łódz uprawniona do rybactwa , wiem że niektórzy strażnicy SSR używają co mają do dyspozycji bo myślą że jak coś robią  społecznie i za darmo to wolno , ale potem są tego konsekwencje  opinią którą ma teraz SSR i sprawami w sądzie.



Ok dzięki za dyskusję temat uważam za ZAMKNIĘTY













[2014-03-14 19:11]

cierpliwy1

Mam pytanie 
Czy ustawa mówiąca na temat strefy ciszy daje możliwość różnych regulacji starostwu ?
[2014-03-14 19:32]

bluehornet

Na wniosek założyciela wątku temat zamykam.
[2014-03-14 19:49]