Rejestracja kajaku do połowu ryb

/ 48 odpowiedzi
Dziś będąc w urzędzie o 10 zarejestrować kajak do amatorskiego połowu ryb byłem pełen optymistycznej nadziei.Wchodząc na parterze wykupiłem opłatę skarbową w wysokości 17zł.Na 2-gim piętrze siedziała w pokoju Pani tak około 30-tki.Mówię grzecznie lekko uśmiechnięty,że chcę zarejestrować kajak do a.p.ryb,a Pani do mnie kajak?Powtórzyłem,że tak.w końcu dostałem kwit do wypełnienia i mam zaczekać na 2-gą Panią zajmującą się rejestracją.Jeszcze w domu w niedziele z moim przyjacielem wędkarzem, myśląc przy złotym trunku doszliśmy do tego,że po weekendzie będą w dobrym nastroju.Patrze,a tu pół biegiem leci Pani nr.2.(wiedziałem że to 2-ka,bo był to ostatni pokój)ładnie z uśmiechem powiedziałem dzień dobry."1-ka powiedziała,że czeka na 2-kę pan i chce zarej.kajak 2-ka do 1-ki to zarej.bo ja nie mam czasu jestem bardzo zajęta na to 1-ka,ale kajak 2-ka na to z machnięciem ręki zarejestruj" i poszła.Pani nr 1-den wypisała mi kwitek z nr.bocznym na kajak w 3min.Nie wiem czy miałem więcej szczęścia ,czy pomoc złotego trunku z przyjacielem?Życzę koledzy połamania .
JKarp


CześćObawiam się, że szybko się przekonasz o tym, że kajak jest kiepskim okrętem służącym do połowu ryb.JK (2012/01/31 09:47)

1z2z3z4


Sprzęt do wędkowania może nie najlepszy ale Historia bardzo ciekawa ;) (2012/01/31 10:05)

kaziks403


Gratuluję pomysłu. Pamietaj, dziobem do ryby i za nią. (2012/01/31 10:19)

MASTINO


Już wiele razy polscy urzędnicy udowadniali w różnych dziedzinach swoje niekompetencje. I tu również MOIM ZDANIEM, te "urzędniczki" pokazały swoje niekompetencje. Pośpiech, niekompetencja, brak zdrowego rozsądku, pobieżne i na "odwal" załatwienie petenta z ewidentną szkodą dla niego samego. Standard. Parę dni temu kol. @ZAMOŚCIANIN założył post o opłacie rejestracyjnej za łódkę u siebie w urzędzie. Oszukano go na 65 zł, BO TAKA KWOTA widniała na przestarzałym wniosku o rejestrację łódki wędkarskiej. Rzeczywista, potwierdzona opłata to jedyne 17 zł. (rozmowa telefoniczna z kierownikiem działu). (2012/01/31 10:28)

jarekk


Ciekawe co powiedzieli by na to autorzy idiotycznego zakazu wędkowania z pontonów :) (2012/01/31 11:09)

JKarp


CześćMaciek jak nie odpowiadasz za to co robisz czy mówisz to peplasz trzy po trzy...Znaczy mówię o urzędnikach dla jasności :-)Szkoda, że nie napisałeś jednej ważnej rzeczy - każda większa ryba wywróci kajak razem z wędkarzem.JK (2012/01/31 11:12)

JaroDaw


CześćMaciek jak nie odpowiadasz za to co robisz czy mówisz to peplasz trzy po trzy...Znaczy mówię o urzędnikach dla jasności :-)Szkoda, że nie napisałeś jednej ważnej rzeczy - każda większa ryba wywróci kajak razem z wędkarzem.JK

Cześć Wam.I teraz widzę branie większego suma :) i kajak staje się motorówką :) (2012/01/31 11:28)

MASTINO


CześćMaciek jak nie odpowiadasz za to co robisz czy mówisz to peplasz trzy po trzy...Znaczy mówię o urzędnikach dla jasności :-)Szkoda, że nie napisałeś jednej ważnej rzeczy - każda większa ryba wywróci kajak razem z wędkarzem.JK



Hej. Janusz, celowo ograniczyłem się do zdania- "załatwienie petenta z ewidentną szkodą dla niego samego."     
Pisząc o szkodzie, miałem na myśli właśnie kilka aspektów, a nie chciało mi się tyle pisać. Ale ok, podam pobieżnie kilka najważniejszych in minus. -branie dużej ryby-przetrzymywanie złowionych ryb-kotwiczenie-ruchy ciała w kapoku-zanęcanie, zarzut- machnięcie ręką -dostęp do akcesoriów wędkarskich w skrzynce-FALAJakbym się skupił, to z pomocą wszystkich byśmy jeszcze przekonali kolegę kilkoma argumentami na "NIE", że może być kiepskie wędkowanie z kajaka.
To (na zdjęciu) jest jedyny model kajaka (odkryty), z którego zdecydowałbym się wędkować, ale i tak nie wszystkimi metodami. Nigdy z tradycyjnego (turystycznego). (2012/01/31 11:29)

pawelz


Swego czasu w latach 80-tych bylem dwukrotnie na 2 tygodniowym splywie kajakowym na trasie Augustow - Wigry - Czarna Hancza - Augustow (z przewozeniem kajakow na Wigry). Oczywiscie mialem spinning i probowalem lowic na czarnej hanczy. Tragedia. Po 2 probach dalem sobie spokoj. Zlowilem nawet jakies okonki i szczupaczki, ale ciagla walka z kajakiem skutecznie mnie zniechecila. (2012/01/31 11:37)

u?ytkownik32263


Mój kumpel łowi z kajaka na Wiśle i jakoś nie ma zbyt wielkich problemów. A łowi sandacze na spina i w grudniu wytargał zanderka 92cm i 8 kilo bezboleśnie. Sam kiedyś łowiłem na spinning będąc jeszcze z dziewczyną na kajaczku i też było bezpiecznie i całkiem wygodnie choć oczywiście łódka czy ponton jest o niebo lepszym rozwiązaniem. Ale z braku laku może być i kajak. Osobiście nie widzę problemów. Grunt to opanowanie. (2012/01/31 15:15)

majes1973


Siemka wszystkim a w szczególności MASTINO.Kupiłem dopiero nowy kajak,bo stary całkiem zużyty,ale kolega wziął go za 0,7 i jest prze szczęśliwy.Co do kajaku to zacząłem pływać przed rozpoczęciem wędkowania ukończywszy 6 lat(oczywiście z opiekunem).Ci którzy nie mieli kajaku od małego nie zrozumieją tego.Co do siatki na ryby to jest stal nierdzewna kolega ślusarz chęci chęci,tak samo uchwyty do wędzisk.Tak prawdę powiedziawszy nie można przewrócić się z kajakiem tylko z niego wypaść.Mój syn ukończy w kwietniu 3 lata,a w zeszłym roku już pływał.Myślicie że bym naraził syna na jakieś niebezpieczeństwo.Co do łowienia sumów to mój kolega wyciągnął piękne sztuki (jak zmęczy suma jak nie na kajaku).Często miał zdjęcia w gazecie z sumem Nowości nie wiem czy też WW.Zaraz zaraz nie napisałem ile lat pływam na kajaku,to już minęło 33 lata.Jak chcecie to możecie wrzucić stronkę www.am.wigraszek.pl Mój jest ten brązowy,takiego jeszcze nie miałem.Prawda,że kajak może być bezpieczny.MASTINO ja bym właśnie nie łowił z tego czegoś żółtego.Osobiście nie lubię łódek.Jeszcze co do urzędników kajaki do a.p.ryb rejestrują coraz częściej i chwała im za to.Pozdrowienia i byle do marca. (2012/01/31 17:23)

majes1973


Nie dopisałem,że kapoku nie trzeba mieć ubranego tylko mieć w kajaku chyba,że nie umiesz pływać.Nara. (2012/01/31 17:32)

u?ytkownik32263


Nie dopisałem,że kapoku nie trzeba mieć ubranego tylko mieć w kajaku chyba,że nie umiesz pływać.Nara.

Z jedną rzeczą nie mogę się zgodzić z Kolegą. Ale to tylko sprawa formalna. Ryb żywych nie można trzymać siatce innej jak miękka ze sztywnymi obręczami więc stalówki odpadają. Ale co za problem większej rybce dać od razu w łeb. Żaden. Pozdrawiam Kolegę z również mojego Torunia! PS A kiedy były Twoje zdjęcia tych sumków w naszej toruńskiej prasie? Może sobie poszperam;) (2012/01/31 21:17)

majes1973


Witam toruńczyka tomas81 wiem o miękkiej siatce z obręczami,opłaciłem za rok 2012 i dostałem nowy wykaz wód opłat zasad węd.Nic się nie zmieniło no chyba,że w tamtym roku dołożyli nam okres ochronny okonia w kwietniu i 18 cm. i Drwęce,Wisłe 3i4 plus 2 zł składka podstawowa.Wracając do tematu to nie były moje zdjęcia tylko kumpla Janka i nie wiem kiedy ost.raz miał robione 4,5,6 lat temu,musiałbym się go zapytać kto ma wiedzieć lepiej niż on.Wiem,że Policja Wodna będzie mnie gnębić na początku,bo u nas na Wiśle nie spotkałem kajaku zarejestrowanego do a.p.ryb.Jak już pisałem trochę latek pływam,pozdrawiam toruńczyków i wszystkich z wedkuje.pl (2012/01/31 22:58)

u?ytkownik32263


Oj mój błąd, faktycznie nie doczytałem "mój kolega" ale i tak jestem podobnie jak Ty za możliwością łowienia z kajaków. Co nie zmienia mojego zdania że najlepszym pływadełkiem jest porządny ponton z twardym dnem. Najbezpieczniejszy na dodatek ktoś jak ja dysponującym małym samochodem może go zapakować do niego i pojechać gdzie dusza zapragnie. A łódka aby była bezpieczna i wygodna nawet dla jednej osoby musi mieć co najmniej 3 m. A do tego już trzeba mieć przyczepkę... (2012/01/31 23:31)

majes1973


Próbowałeś zarejestrować ten ponton? Ja tak szukałem w necie o rej.kajaku,że po jednej wypowiedzi chłopaka od razu ruszyłem do urzędu cyt."Jak się uprzesz to zarej.nawet dętkę od traktora tylko musisz być miły i rzucić jej parę cukrujących słówek".Widocznie u niego też rej.kobiety.jak chcesz to sprawdz to:Dz.U.212/2003 .Miałem to ze sobą na wypadek jak by mi nie chcieli zarej.kajaku.to jest dziennik ustaw i jak się nie mylę to też tam pisze,że można zarej.ponton.Trzeba grzebać,grzebać w internecie,aż się wygrzebie to czego potrzeba-narka. (2012/02/01 07:23)

Tygriusz


Jak wiecie łowienie z kajaku może wydawać się troszkę niebezpieczne ale mam w takim razie pytanie bo widzę że temat tyczy się łowienia na rzekach... jak więc wytłumaczyć fakt że można łowić kajakiem na morzu fale tam są przecież troszkę większe :) sam łowię i jeszcze nie zdążyłem znaleźć minusów :) pozdrawiam (2014/05/21 12:00)

Jack14


CześćMaciek jak nie odpowiadasz za to co robisz czy mówisz to peplasz trzy po trzy...Znaczy mówię o urzędnikach dla jasności :-)Szkoda, że nie napisałeś jednej ważnej rzeczy - każda większa ryba wywróci kajak razem z wędkarzem.JK

Dziwne kolego Januszu, że jeszcze nie poruszyłeś sprawy toczącej się w zeszłym roku.
Przypomnę to jest "STATEK"I wówczas padły chyba wszystkie możliwe odpowiedzi.Ponton, kajak, itp. to statek.
Potwierdzasz czy zaprzeczasz?  (2014/05/21 17:28)

JKarp


Szukasz zaczepki ?Czy zupa była za słona ?Ta kura to jest osioł ...JK (2014/05/21 17:39)

Jack14


Tak myślałem.
Pozdrawiam. (2014/05/21 20:58)

JKarp


Nie żartuj ...
Jak chcesz już wiedzieć to dowiedziałem się, że mogę łaskawie zarejestrować " środek pływający " ale na pytanie co to takiego ten  środek do dziś nikt nie raczył napisać...
Plama tłuszczu to też ostatecznie środek pływający.
Nie tylko ja tak to sobie wymyśliłem:http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3239&Itemid=115

JK (2014/05/21 21:11)

Artur z Ketrzyna


Nie żartuj ...
Jak chcesz już wiedzieć to dowiedziałem się, że mogę łaskawie zarejestrować " środek pływający " ale na pytanie co to takiego ten  środek do dziś nikt nie raczył napisać...
Plama tłuszczu to też ostatecznie środek pływający.
Nie tylko ja tak to sobie wymyśliłem:http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3239&Itemid=115

JK

Środek pływający to po prostu Przedmiot służący do pływania po wodzie. Do których zaliczają się łodzie, pontony, kajaki, rowery wodne. Każde ma inną konstrukcję, czy też napęd. Dlatego mowa o środku pływającym...
Nie zgodzę się też z stwierdzeniem;
Szkoda, że nie napisałeś jednej ważnej rzeczy - każda większa ryba wywróci kajak razem z wędkarzem.JK
Dziwne, bo z kajaków łowią morskie ryby i rekiny. I ci doszczelnieni wędkarze wiedzą jak to robić by nie ulec wywrotce. I nie są to małe rybki, tarpon 80 kg itd... (2014/05/22 09:03)

JKarp


Artur nie pisz co to jest " po prostu " - znajdź definicję z ustawy czy skąd chcesz bo w razie spotkania z PSR lub SSR nie powiesz " po prostu " a masz powiedzieć, " że zgodnie ustawą .... itd ".
Plama tłuszczu, materac, dętka to też środki pływające czy nie? Jeśli nie to dlaczego ? Oczywiście jeśli tak to również - skąd to wynika?

W tych dwóch linkach nie widziałem kajaków :http://www.youtube.com/watch?v=lU7fh9NiXa0http://www.youtube.com/watch?v=Oj8VFelryK8
Osobiście mam awersję do łowienia z małych łódek, pontonów i kajaków.
JK (2014/05/22 09:37)