Zaloguj się do konta

Rejestr wpisywać ryby objęte okresem ochronnym?

utworzono: 2012/04/12 19:21
erykom

wypełnianie rejestru dotyczy każdej ryby nawet złowionej w okresie ochronnym?przykładowo teraz złowie suma to mam go wpisać do rejestru mimo okresu ochronnego?często trafi się przyłów ryby objętej okresem ochronnym... [2012-04-12 19:21]

wypełnianie rejestru dotyczy każdej ryby nawet złowionej w okresie ochronnym?przykładowo teraz złowie suma to mam go wpisać do rejestru mimo okresu ochronnego?często trafi się przyłów ryby objętej okresem ochronnym...

Wpisujesz ryby które masz zamiar zabrać!!! Jak ryba ma okres ochronny to jej nie zabierasz więc sprawa jasna :/

[2012-04-12 19:27]

Jack14

@dron66 no niby tak ale jest też wielkie ale [2012-04-12 19:34]

Diablo

@dron66 no niby tak ale jest też wielkie ale

jakie ale? Złowisz, odhaczasz w wodzie i wypuszczasz. Nie wpisujesz. Chyba że macie jakieś inne wytyczne w swoich okręgach.
[2012-04-12 19:36]

mr Artur

możesz wpisać na końcu w uwagach -- a sum do wody :)
[2012-04-12 19:36]

Sniper64

wypełnianie rejestru dotyczy każdej ryby nawet złowionej w okresie ochronnym?przykładowo teraz złowie suma to mam go wpisać do rejestru mimo okresu ochronnego?często trafi się przyłów ryby objętej okresem ochronnym...

Wpisujesz ryby które masz zamiar zabrać!!! Jak ryba ma okres ochronny to jej nie zabierasz więc sprawa jasna :/

Cześć :)
Dokładnie tak!
Wiadomo że nie wolno zabierać ryb w okresach ochronnych,a wpis robisz kolego tylko tych rybek które masz chęć zabrać sobie na smaka do domu i wkładasz je do siatki..to tyle..Pozdrawiam wszystkich:)
[2012-04-12 19:39]

Jack14

Jestem za [2012-04-12 19:51]

bodekk66

popieram was, bo trafi nam się ktoś z kontroli i po swojemu odczyta regulamin i można mieć w tym dniu wędkowanie z głowy,jedziemy co nie którzy wiele km na łowiska aby mieć czas na relax,wystarczy że na tym forum czasami dostajemy b.gąraczki [2012-04-13 14:42]

egzekutor

u mnie w rejestrze wpisane jest zabrane łamane na wypuszczone. więc chyba wszystkie trzeba wpisywać. [2012-04-13 17:53]

Romuald55

W każdym rejestrze jest instrukcja co i kiedy należy wpisywać do poszczególnych rubryk.Trzeba być analfabetą/a podobno w Polsce takich nie ma/ żeby nie zrozumieć co tam pisze. [2012-04-13 19:02]

LABEO

W każdym rejestrze jest instrukcja co i kiedy należy wpisywać do poszczególnych rubryk.Trzeba być analfabetą/a podobno w Polsce takich nie ma/ żeby nie zrozumieć co tam pisze.

Święta racja!!!
[2012-04-13 20:39]

Sniper64

Chłopaki z wyczuciem...:))) w słowach! Kolega zapytał więc mu trzeba wytłumaczyć co i jak..często zdarza się tak że regulamin jest nie zrozumiały dla wędkarzy,więc starsi starzem powinni pomódz:) Pozdrawiam wszystkich..
[2012-04-13 21:19]

Jack14

Ja się cieszę, że tak samo jak w zeszłym roku tak i w tym wpisuję tylko to co "zabieram".

Obowiązek wpisanie daty i numeru łowiska reszta po zakończeniu łowienia.

Pozdrawiam.

[2012-04-14 17:47]

89krzysztof

Jak ludzie dostają pozwolenie na łowienie, skoro nie znają podstaw ? Nie wiedzą co i jak ... To przerażające.  [2012-04-14 18:58]

koal

u mnie w rejestrze wpisane jest zabrane łamane na wypuszczone. więc chyba wszystkie trzeba wpisywać.

Niekoniecznie - możesz trzymać ryby w siatce i wtedy je wpisujesz do rejestru a na końcu możesz je wypuścić - czasami tak robimy z synkiem jak robimy sobie "zawody" - na koniec liczenie, zdjęcie i do wody :)

[2012-04-14 20:22]

jarekk

u mnie w rejestrze wpisane jest zabrane łamane na wypuszczone. więc chyba wszystkie trzeba wpisywać.

Mam wrażenie, że gość konstruujący ten zapis nie do końca wiedział do czego ma służyć rejestr. Ponieważ PZW to coś na kształt "generatora idiotyzmów" takie rzeczy w zasadzie nie powinny dziwić :) Ciekawe dlaczego nie ma tam mowy o spadach łamanych przez pobicia, skubnięcia i pstryki ! :) [2012-04-14 23:32]

Iras1975

Co do ryb w złowionych i wypuszczonych to uważam, że nie powinno się ich wpisywać do rejestru i u nas tak jest (jez. Lusowskie).

Zabawnie jednak może wyglądać prowadzenie rejestru podczas łowienia spławikówką płoci, uklei itp... Każdą rybę wpisywać zaraz po złowieniu? Dla mnie to niepoważne.

Co ma zrobić np osoba chcąca sobie potrenować przed zawodami spławikowymi? Chyba tylko poprosić kogoś by usiadł obok i zapisywał. :)

[2012-04-15 08:53]

covent

cyt:" 2. Każda złowiona i zatrzymana ryba z gatunków objętych limitem z wyłączeniem okonia musi być po złowieniu niezwłocznie

odnotowana w rejestrze połowów."

źródło: http://www.lowisko.home.pl/pzwnsinfo/zezwolenie/2012/zezwolenie2012.pdf

Czyli np łowiąc wymariowe certy czy wzdręgi, których u nas jest niemało trzeba je wpisywać od razu do rejestru:)

Oczywiście ryb niezabranych nie wpisujemy. W moim okręgu.

[2012-04-15 09:20]

egzekutor

W każdym rejestrze jest instrukcja co i kiedy należy wpisywać do poszczególnych rubryk.Trzeba być analfabetą/a podobno w Polsce takich nie ma/ żeby nie zrozumieć co tam pisze.

Nie ma metody łowienia tylko i wyłącznie szczupaków.Na te same przynęty co łowi się szczupaki można łowić okonie,klenie, jazie czy inne drapieżniki.Prawo nie zabrania łowienia drapieżników w okresie ochronnym szczupaka.Inaczej to wygląda od strony etycznej.Łowienie ryb na tarliskach,w okresach ochronnych z etyką wędkarską nie ma nic wspólnego i z tego powodu można ponieść konsekwencje.Sądy Koleżeńskie mogą ukarać takie zachowanie.Oczywiście mowa jest o łowieniu,nie o zabieraniu takich ryb.To już byłoby przestępstwo
Romuald stwierdziłeś , że nie czytamy podstawowych dokumentów i jest to analfabetyzm. Tobie też można zarzucić to samo wkleiłem Twój post dot. łowienia szczupaków w okresie ochronnym. na końcu piszesz , że zabranie takiego szczupaka w okresie ochronnym to przestępstwo i to też przerażające , że nie rozumiesz co czytasz bo to wykroczenie. skoro ja jestem analfabeta to Ty jesteś pierwszy.pozdrawiam [2012-04-15 10:21]

egzekutor

Święta racja!!!

Labeo jesteś ponoć tak dobrze oczytany i wszystko rozumiesz w mgnieniu oka, znasz ponoć regulamin forum to wkleję jeden z twoich postów dot. zabierania żony na ryby cyt. 
Labeo Przepraszam za sposób prezentacji tematu, ale post pisałem wieczorkiem z małą córką na kolanach ,tu kliknie tam wciśnie i poszło a spać nie chciała więc cóż było robić ,mała na kolanka i WĘDKUJE.PL.  Zakładając tamten temat namieszałeś w szacie i w ogóle. jak nie jesteś analfabetą to powinieneś wiedzieć, że jest coś takiego jak edycja postu więc tłumaczenie i zganianie na córkę jest trochę nie dok końca poważne. witam cię jako trzeciego analfabetę.  [2012-04-15 10:27]

egzekutor

Mam wrażenie, że gość konstruujący ten zapis nie do końca wiedział do czego ma służyć rejestr. Ponieważ PZW to coś na kształt "generatora idiotyzmów" takie rzeczy w zasadzie nie powinny dziwić :) Ciekawe dlaczego nie ma tam mowy o spadach łamanych przez pobicia, skubnięcia i pstryki ! :)

Jarekk jak chcesz możesz wpisywać nawet porańce w swój rejestr. jest chyba różnica w wyciągnięciu ryby a pstryknięciem. Pozdrawiam [2012-04-15 10:29]

egzekutor

Jak ludzie dostają pozwolenie na łowienie, skoro nie znają podstaw ? Nie wiedzą co i jak ... To przerażające. 

Krzysztofie jesteś bardzo dziwnie nastawiony do ludzi popatrz na swoje posty zawsze przemądrzały i tylko potrafisz wszystkich zrugać za cokolwiek napisane na tym forum. piszesz ze ludzie nie znają podstaw co rozumiem, ze nie czytaja dokumentów ,to twój post cyt. 
Pytanie takie. Czym usunąć z palców resztki pianki montażowej ? Całe palce mam teraz czarne, a niczym się nie da tego usunąć. Zmywacz do paznokci, rozpuszczalnik, pasta bhp itd. Ktoś coś pomoże ?   
jeżeli jesteś tak dokładny to powinieneś włożyć rękawiczki jednorazowe przy takich pracach jak nie potrafisz czytać co jest napisane na instrukcji obsługi chronić skórę i oczy. trochę więcej pokory w życiu. wpisałem, że w rejestr notuje wszystkie ryby bo jak widzisz nie do końca dla wszystkich jest to jasne. wystarczy napisać wpisujemy tylko zabrane ryby a rubryka wypuszczone służy do..... i tu czekam na Twoja odpowiedz. pozdrowienia  [2012-04-15 10:40]

egzekutor

Co do ryb w złowionych i wypuszczonych to uważam, że nie powinno się ich wpisywać do rejestru i u nas tak jest (jez. Lusowskie).

Zabawnie jednak może wyglądać prowadzenie rejestru podczas łowienia spławikówką płoci, uklei itp... Każdą rybę wpisywać zaraz po złowieniu? Dla mnie to niepoważne.

Co ma zrobić np osoba chcąca sobie potrenować przed zawodami spławikowymi? Chyba tylko poprosić kogoś by usiadł obok i zapisywał. :)

Irek może masz rację. patrzyłem ze swojej strony łapię tylko drapieżniki szczególnie szczupaki(nie jest ich tyle co białej ryby dwa lub trzy dziennie) a ze względu , że większość wypuszczałem wpisywałem złowiono 3 wypuszczono 3. gdy zdawałem rejestr prezes kola mówił, ze to dobrze bo będą mieli pogląd na populacje danej ryby na jakimś akwenie.wiec nie brałem pod uwagę fakty złapania np.100 płotek.  człowiek uczy się całe życie więc dziękuję za informacje choć nie zakładałem tego tematu.  [2012-04-15 11:01]

Pitbul

Chłopaki z wyczuciem...:))) w słowach! Kolega zapytał więc mu trzeba wytłumaczyć co i jak..często zdarza się tak że regulamin jest nie zrozumiały dla wędkarzy,więc starsi starzem powinni pomódz:) Pozdrawiam wszystkich..

Kolego! nie kreuj się na Lennona tylko napisz (jako strażnik- konkretnie), że każdy wykupujący opłatę dostaje "pozwolenie" i dla przeciętnie rozumiejącego słowo pisane wszystko jest tam zawarte. Dodatkowe obostrzenia dotyczą wód "pstrąga i lipienia" i są opisane w osobnym informatorze. Są Okręgi wymagające wpisu ryby złowionej -idiotyzm- bo może być wypuszczona i statystycznie taki wpis prowadzi do zafałszowania danych (np Katowice !). Są inne okręgi żądzą się innymi wymogami co do wypełniania rejestru. Jednym słowem! Patrz gdzie łowisz oraz co nad daną wodą masz pisać i kiedy ! Takie jest prawo ludzi, którzy twoją statystykę wywalą niestety do kubła. Takie prawa ustanowili i na tym polega w ich rozumieniu RACJONALNA gospodarka rybacka. W przyszłym roku na wiosnę odbędą się sprawozdawczo - wyborcze zebrania w kołach PZW - każdy ma szanse nadkruszyć beton....T [2012-04-15 20:27]

Pitbul

Rejestr (taka książeczka ) z definiciij powinna służyć  statystyce - czyli wymogom RZGW dotyczącym ewidencji ryb pozyskanych z łowiska w celu corocznego uzupełnienia - zaintrodukowania dla zrównoważenia POPULACJI UBYTKÓW W ICHTIOFAUNIE. Zazwyczaj stosuje się inplantację stosownej liczby narybku. W przypadku PZW, na zbiorniki wody stojącej częściej zapuszcza się "KROCZKA" i żadziej "SELEKTA" bez zamykania wody dla efektu "rozejścia się ryby po zbiorniku", co zwane jest przez autochtonów "igrzyskami" lub "corocznym big game"" ! I tak kasa wyplywa grubą strugą, co rok, bez efektów i statystycznie ZG iZO mają tzw "sykces zarybieniowy".Żeby było śmieszniej to nawet karpiarze dają się nabrać na tą sztuczkę :)Panowie ! liczcie kasę ! To, że ktoś teoretycznie przeznacza kasę, nie oznacza, że robi Wam dobrze :)
[2012-04-15 21:00]

Roxola

"Są Okręgi wymagające wpisu ryby złowionej -idiotyzm- bo może być wypuszczona i statystycznie taki wpis prowadzi do zafałszowania danych (np Katowice !)."

W katowickim jeżeli ryby zostaną wypuszczone nie wpisujemy np.wagi ryb, ale poziomą kreskę
Ma to również dobre strony.

[2012-04-15 22:01]