Zaloguj się do konta

Rejestr Połowu cd.

utworzono: 2010/05/20 09:21
jaazz7

Przeczytałem dość ostrą wymianę poglądów miedzy przeciwnikami a zwolennikami rejestru.Mętlik informacyjny,brak konkretów i w dalszym ciągu ble ble ble.Staram się zrozumieć jednych i drugich/ja należę do tych pierwszych-nie/że ta rejestracja coś przyniesie-co?coś tam zmieni-co?Budzi we mnie bunt fakt że karta z roku na rok drożeje a tu straszą mnie że jeśli tego kwitka nie oddam to będę musiał dodatkowo dopłacić 10 zł,pytam dlaczego?Jaka jest podstawa prawna?Czy rybacy dzierżawiący wody są też tak skrupulatnie rozliczani ze swoich połowów?Czy ich też obowiązują wymiary ochronne,okresy ochronne,limit połowów?Zastanawiam się czy po 40 latach przynależności do związku pora aby się z niego wypisać?Mała strata ktoś powie,oczywiście żadna.Ale jeśli takich jak ja znajdzie się więcej,jaki będzie sens tego związku?A wędkować będę dalej są przecież łowiska specjalne,ich właściciele czekają na taką sytuacje.U nich będzie można wykupić abonament bez dodatkowych warunków. [2010-05-20 09:21]

Witam.

Nie potrzebnie znowu ten temat się pojawia, ale jak już.

Ja nie jestem ani za ani przeciw i zaraz wyjaśnię o co chodzi.

Jeżeli mają te rejestry pomóc wędkarzom na wyeliminowanie kłusownictwa jestem za.

Pod tym względem jest bardzo dobre rozwiązanie ponieważ eliminuje łowienie więcej niż dzienny limit połowu. Moim zdaniem tylko w tym miejscu rejestry się sprawdzają. Chociaż limity ilościowe czy wagowe są i tak za duże w RAPR.

Przeciw:
Moim zdaniem i nie tylko moim rejestry nie powodują zmian w naszych łowiskach pod względem zarybień. Rejestry może małej ilości procentowej służą co poniektórym okręgom do oszacowania ile ryb zostało wyłowionych i czym można zarybić. Lecz tak jak mówię jest promil.

Nadal twierdzę, że wolałbym widzieć te pieniądze które są przeznaczane na te kartki żeby były oddane na inne cele takie jak np. zarybianie, zwiększona kontrola na łowiskach, a może jakąś część kasy przeznaczyć SSR. W tedy inaczej by wyglądała sytuacja nad wodą. Spowodowało by to częstsze kontrole i wyeliminowało by zapędy amatorów na zabieranie masy ryb nie wiadomo z jakich przyczyn. Ja podejrzewam, że Ci co zabierają masę tych ryb nie robią to chyba dla tego bo mają liczną rodzine tylko w stopniu zarobkowym. Nawet przestrzegając RAPR można nieźle się obłowić. Jeżeli mamy nikły stan odwiedzających Strażników i to nie tylko PSR czy SSR to same w sobie rejestry nie pomogą.

Lecz jak będzie jedynie może czas pokazać. Jak już napisałem jestem za lecz tylko w jednym one zdają egzamin, lecz to jeszcze nie jest dopracowane, ale od czegoś trzeba zacząć.

Pozdrawiam i połamania.

[2010-05-20 10:10]

A i ponawiam jeszcze tylko pytanie z innego postu

Czy dla niezrzeszonych np na łowieniu od czasu do czasu po jedno dwu albo tygodniowym opłaceniu są wydawane rejestry?
[2010-05-20 12:40]

kostekmar

Jeżeli rejestry mają zastąpić jak mówiono odłowy kontrolne to jestem za, ponieważ działacze nie będą zabierali tych odławnianych ryb, które rzekomo tylko do liczenia służyć mają. Jeżeli w innym celu niejasnym celu to uważam, że jest to noepotrzebne. [2010-05-21 12:05]

kostek7773

Witam.
Wytłumacz mi w jaki sposób rejestry połowu maja się przyczynić do zmniejszenia kłusownictwa?
czy też do łowienia ryb ponad limit dzienny danego gatunku? Tak naprawdę to  do tych rejestrów połowów każdy wędkarz może wpisywać sobie polowy jakie chce i nikt mu tego nie udowodni czy faktycznie takie ryby złapał wcześniej-takie są fakty i raczej nikt sobie z tego nic nie robi!!!
Nie na co dyskutować wiele tylko trzeba jasno powiedzieć że w naszym kraju źle się dzieje w każdym sektorze gospodarki i lepiej już nie będzie,a co najwyżej jeszcze gorzej. Wędkuję już prawie 30 lat i to w dodatku bardzo intensywnie i przez ten okres byłem może 3 razy kontrolowany przez strażników-totalna kpina!!!! A kłusole robili,robią i będą robić co będą chcieli bo nawet nie ma kto ich ścigać a jeśli już złapią to kary finansowe są śmieszne albo w sądzie usłyszą wyrok-mała szkodliwość społeczna!!!Bo i o takich wyrokach czytałem.Prawdo podobnie to już mój ostatni sezon wędkarski w przyszłym roku już nie wykupię karty wędkarskiej bo to nie ma sensu to wszystko jest za drogie a jeziora są prawie puste ile razy do diabła można wracać z łowiska o kiju???Wolę jechać na łowisko komercyjne(już byłem kilka razy)i wiem że bez ryby nie wrócę,na co się nastawię to taką rybę złapię,to nic że za rybę trzeba płacić ale wiem przynajmniej za co płacę!!! A zarząd PZW i jego członkowie niech dalej sobie debatują na swoich zebraniach co tu zrobić aby jeszcze więcej zarobić-przestało mnie to już interesować.
Nie ma co ukrywać gdyby ryba w jeziorach była to by brała,ale jej po prostu nie ma albo jest bardzo mało i takie są fakty skoda życia i czasu na częste i wielogodzinne siedzenie nad studnią!!!
[2010-05-21 12:09]

jaazz7

Kolego Kostek też łapię ryby ze 40 lat/ale ten czas leci/przeżyłem już raz rejestr obowiązkowy,póżniej nie obowiązkowy też.Rejestr niczego nie zmieni,ani nie zlikwiduje kłusownictwa ani niczego innego.Ci którzy brali ryby ponad miarę będą ją brać dalej,ci którzy wracają o kiju dalej będą wracać tylko ze wspomnieniami Chyba masz rację Kolego pora się rozstać ze związkiem.Niech działają sobie jakieś oszołomy,SSR i temu podobni zblazowani społecznicy.Łowiska specjalne tylko na to czekają,a jest ich co raz więcej.pozdrawiam
[2010-05-21 15:46]

Kolego Kostek też łapię ryby ze 40 lat/ale ten czas leci/przeżyłem już raz rejestr obowiązkowy,póżniej nie obowiązkowy też.Rejestr niczego nie zmieni,ani nie zlikwiduje kłusownictwa ani niczego innego.Ci którzy brali ryby ponad miarę będą ją brać dalej,ci którzy wracają o kiju dalej będą wracać tylko ze wspomnieniami Chyba masz rację Kolego pora się rozstać ze związkiem.Niech działają sobie jakieś oszołomy,SSR i temu podobni zblazowani społecznicy.Łowiska specjalne tylko na to czekają,a jest ich co raz więcej.pozdrawiam

Najlepiej jak oszołom i ZBLAZOWANY niespołecznik jak najprędzej złoży legitymację i jego noga nie postanie na wodach PZW. Będzie luźniej. I to biegusiem. Żadnego przymusu do członkowstwa nie ma ,a już rzygać się chce od czytania tego ciągłego narzekania. Wyjazd, łowiska specjalne czekają!

[2010-05-21 16:01]

jaazz7

Jak to miło pan społecznik na posterunku!!!!!a już zacząłem się martwić brakiem aktywności patrolowej na forum
[2010-05-21 16:07]

A ty jeszcze nie na łowisku specjalnym?! Jeszcze kisisz legitymacje PZW przy dupie? Ty zawsze tak tylko obiecujesz? No pędź już ,płakał nikt nie będzie za toba w PZW, a wręcz odwrotnie!!!!! Pa już. [2010-05-21 16:11]

jaazz7

Myślę że jesteś bardzo zestresowanym strażnikiem,wielkim recenzentem wszelkich postów,znawcą sztuk wszelakich.Sprawdzę jeszcze czy kącik porad kulinarnych jest też przez ciebie wnikliwie cenzurowany.Po tobie też nikt nie będzie płakał
[2010-05-21 16:19]

Hahahahahahahaha......uuuuuhhhhhhhh.... ale mi aż w pięty poszło :D Sprawdź sprawdź dokładnie, ale nie na tym portalu, bo przecież nie wypada tak się panoszyć gdzieś ,gdzie jest tylu oszołomów PZW i portal ściśle współpracuje z tym znienawidzonym PZW. Za grosz kultury... hahahahahahaha..... Dintojra. [2010-05-21 16:26]

jaazz7

O jakiej ty kulturze piszesz poziom jaki prezentujesz w żaden sposób do żadnej kultury nie przystaje.Być może jest to kultura SSR??Nie mam zamiaru obrażać wszystkich ludzi działających w tej organizacji,może są inni.Mam cichą nadzieję że takich jak ty jest mniejszość
[2010-05-21 16:36]

TO PRZECZYTAJ TO,CZY NIE OBRAŻASZ INNYCH !

[2010-05-21 16:41]

O jakiej ty kulturze piszesz poziom jaki prezentujesz w żaden sposób do żadnej kultury nie przystaje.Być może jest to kultura SSR??Nie mam zamiaru obrażać wszystkich ludzi działających w tej organizacji,może są inni.Mam cichą nadzieję że takich jak ty jest mniejszość

Grunt ,że takich jak ty ,nie ma wcale. Nie powinieneś już iść? To jest portal współpracujący z PZW ,nie wstyd ci tu jeszcze przebywać? Masz swój wiek,to miej swój honor! No chyba ,że ani tego ,ani tego! Na to wygląda! Jesteś tu dintojra! Trudne słowo?

[2010-05-21 16:47]

jaazz7

Jeśli obraziłem innych biję się w pierś i przepraszam!!!ciebie nie można obrazić masz patent na obrażanie innych.twoja małość cię przerasta i jak to ktoś powiedział gdyby miała skrzydła to byś latał.odleciął z korzyścią dla tego portalu/nawet jeśli on jest PZW/
[2010-05-21 16:47]

Masz pierwszeństwo, bij się w piersi, troche po czasie i lataj. Czas na ciebie wzorze cnót. Aleś ty uparty.... Ładnie się pożegnaj i baj. [2010-05-21 16:53]

Aha, i jak narazie, to ty obraziłeś NIE TYLKO MNIE, ale wszystkich, którym praca społeczna dla wedkarzy nie jest obca, A NIE JA! Ja narazie się powstrzymuje od nazwania cie po imieniu i obrażenia, w odróżnieniu od ciebie. [2010-05-21 16:57]

jaazz7

ja nie obrażam żadnych działaczy społecznych!!!Mam dla ich pracy szacunek,jeśli robią to z  chęci niesienia pomocy innym.Służenia swoją wiedzą i umiejętnościami.Tacy ludzie mają pokorę życiową.Szacunek dla innych nawet jeśli różnią się poglądami i światopoglądem.Potrafią dyskutować i przekonywać.Brak argumentów nie upoważnia nikogo do obrażania innych.Ci którzy chcą postępować wg wytycznych-niech sobie tak postępują ale nie mają prawa tego narzucać innym.Jeśli mam wątpliwości szukam sposobu aby je rozwiać,pytam i rozmawiam,mam takie prawo!A jeśli się to komuś nie podoba to jego problem

[2010-05-21 17:33]

Kolego Kostek też łapię ryby ze 40 lat/ale ten czas leci/przeżyłem już raz rejestr obowiązkowy,póżniej nie obowiązkowy też.Rejestr niczego nie zmieni,ani nie zlikwiduje kłusownictwa ani niczego innego.Ci którzy brali ryby ponad miarę będą ją brać dalej,ci którzy wracają o kiju dalej będą wracać tylko ze wspomnieniami Chyba masz rację Kolego pora się rozstać ze związkiem.Niech działają sobie jakieś oszołomy, SSR  i temu podobni, zblazowani społecznicy.Łowiska specjalne tylko na to czekają,a jest ich co raz więcej.pozdrawiam.

Jeszcze tu jesteś? To może ja przypomnę ,bo chyba wzrok i pamięć nie ta. Chyba to ty jesteś zestresowany, polecam ten kącik porad kulinarnych. 

[2010-05-21 17:42]

withanight88

"Chyba masz rację Kolego pora się rozstać ze związkiem.Niech działają sobie jakieś oszołomy,SSR i temu podobni zblazowani społecznicy"

ja nie obrażam żadnych działaczy społecznych!!!Mam dla ich pracy szacunek,jeśli robią to z  chęci niesienia pomocy innym.

to jak to jaziu z Toba jest raz mowisz tak , za chwile cos innego i przepraszasz za to co powiedziales wczesniej... nie rozumiem zbytnio takiego postępowania. 

SSR - spoleczna staż rybacka a mozwisz, ze społeczników nie obrazasz i masz do nich szacunek ? -w dziwny sposob to wyrażasz

[2010-05-21 19:30]

withanight88

chciałbym jeszcze dodać- niech nikt nie mówi, ze bronie Mastiffa, bo staje po stronie wiekszej części SSr a nie pojedyńczej jednostki. Wg mnie SSr jest "przyszłością " w walce z klusownictwem.

Sam chcialem pełnic funkcje strażnika SSr lecz nie mam stażu w PZW

[2010-05-21 20:35]

brukarz89

Jeżeli sami nie bedziemy przestrzegali przepisow to ani rejestr ani zadne sankcje nie pomogą. Ssr niech służy porządkowi i nie ubliżajmy nikomu,zwłaszcza na forum
[2010-05-21 21:02]

Tym bardziej,że Mastiff jest już baaaardzo dużym chlopczykiem i jak widać umie bronić się sam. :D [2010-05-21 21:18]

rastif

Pozdrawiam wszystkich,uważam SSR jest potrzebnatylko aby była bardziej skuteczna,wtedy może przynosiło by to jakiejś efekty w walce z kłusolami. Takie przepychnki na naszym portalu la tak zawansowanych wędkarzy to wielki wstyd!. [2010-05-22 07:33]