Rejestr połowu ryb

/ 42 odpowiedzi

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

darek-salamon


No wage ryby logiczne ze w domu mozesz ale gatunek i ile sztuk nad wodą.Wagi nie ma obowiazku zabierania nad wode raczej miarke.Diablo co chcesz udowodnic tak naprawde ? Jak sam nie umiesz sie wyowiedzieć o co Ci chodzi?Ze glupcy sporzadzili Ci regulamin? (2014/06/28 14:57)

Diablo


No wage ryby logiczne ze w domu mozesz ale gatunek i ile sztuk nad wodą.Wagi nie ma obowiazku zabierania nad wode raczej miarke.Diablo co chcesz udowodnic tak naprawde ? Jak sam nie umiesz sie wyowiedzieć o co Ci chodzi?Ze glupcy sporzadzili Ci regulamin?



Na prawdę dalej nie wiesz co chcę napisać? To Ci napiszę drukowanymi. Łowię w dwóch okręgach w obydwu są zapisy że rybę należy wpisać bezpośrednio po złowieniu. W obydwu w czasie kontroli miałem sprawdzaną zawartość siatki i porównaną z zapisami w rejestrze. Tak więc w okręgach w których łowię: TO CO MASZ W SIATCE MUSISZ MIEĆ W REJESTRZE.

W innych okręgach może być inaczej i z tym się nie spieram. To napisałem w drugim swoim poście. A tobie radzę informację czerpać u różnych źródeł a nie tylko z REALU. Radzę również więcej powściągliwości w klepaniu totalnych bzdetów na forum, obrażaniu innych i wprowadzaniu w błąd.

Znam limity, nie jestem niedouczony. Zapisując rybę w rejestrze i wypuszczając do wody nie tworzę ani bałaganu ani grochu z kapustą w okręgu. W części okręgów ryby należy wpisywać bezzwłocznie i każdy kto ma taki zapis został przez Ciebie wprowadzony w błąd i być może sugerując sie twoją wiedzą z realu płaci w tym momencie mandat. (2014/06/28 16:25)

darek-salamon


Jak zabierasz na 100% to wpisujesz nikogo nie obrazam .Jak sraznikowi mowisz ze ryby zabierasz to to się zgadza , pyta co masz jakie ile i wtedy sprawdza rejestr.Bo tak sam gadasz.I on wtedy musi sprawdzić.Mnie kontrolowano dwa razy raz w Barkowicach raz na kotlinach i straznik sprawdzal z PSR co mam w siatce .Zobaczył zapytal czy biorę do domu ja ze nieeeee podziekowal i nie czepial sie wpisu ze nie wpisane.To jak to Diablo jest? Straznik byl glupi czy ja? (2014/06/28 16:47)

darek-salamon


To samo twierdzi sam komendant PSR w PIOTRKOWIE nie wpisuje sie ryb wypuszczanych.Ty swoje kończe te wywody .Zglos do kola do okregu ze to suchy zapis i koniec. (2014/06/28 16:54)

Diablo


Jak zabierasz na 100% to wpisujesz nikogo nie obrazam .Jak sraznikowi mowisz ze ryby zabierasz to to się zgadza , pyta co masz jakie ile i wtedy sprawdza rejestr.Bo tak sam gadasz.I on wtedy musi sprawdzić.Mnie kontrolowano dwa razy raz w Barkowicach raz na kotlinach i straznik sprawdzal z PSR co mam w siatce .Zobaczył zapytal czy biorę do domu ja ze nieeeee podziekowal i nie czepial sie wpisu ze nie wpisane.To jak to Diablo jest? Straznik byl glupi czy ja?




Pisząc że " mące .....jem wodę, jestem niedouczony, nie znam limitów " obrażasz mnie i uważam że moderator powinien pouczyć Cie za takie wypowiedzi. W okręgach gdzie łowie ryba w siatce = ryba do zabrania. Jak ryby nie zabierasz nie trzymasz jej w siatce. Po raz trzeci powtórzę że różnie jest w różnych okręgach jak widzę dalej nie potrafisz tego pojąć. Więc na ostatnie pytanie odpowiedz sobie sam. (2014/06/28 17:00)

u?ytkownik165777


Witam . U mnie to znaczy okręg katowicki w siatce wyłącznie ryby przeznaczone do zabrania i niezwłocznie zmierzone i wpisane w rejestr - to dla mnie jest proste .  Wczoraj łowiłem na żywca w towarzystwie ,, działacza '' w moim kole pzw i pytam co zrobić z płotką na przynętę której nie wypuszczam ale też nie daję do siatki tylko prosto na hak i do wody , odpowiedział że nasi strażnicy żądają by rybka była wpisana  . Spytałem jak wytłumaczę jej brak jak zje ją szczupak skoro na łowisku ryb rozdawać nie wolno ? - na to nie potrafił odpowiedzieć .Nadgorliwość strażników i poczucie władzy . (2014/06/28 17:44)

darek-salamon


Jak zabierasz na 100% to wpisujesz nikogo nie obrazam .Jak sraznikowi mowisz ze ryby zabierasz to to się zgadza , pyta co masz jakie ile i wtedy sprawdza rejestr.Bo tak sam gadasz.I on wtedy musi sprawdzić.Mnie kontrolowano dwa razy raz w Barkowicach raz na kotlinach i straznik sprawdzal z PSR co mam w siatce .Zobaczył zapytal czy biorę do domu ja ze nieeeee podziekowal i nie czepial sie wpisu ze nie wpisane.To jak to Diablo jest? Straznik byl glupi czy ja?




Pisząc że " mące .....jem wodę, jestem niedouczony, nie znam limitów " obrażasz mnie i uważam że moderator powinien pouczyć Cie za takie wypowiedzi. W okręgach gdzie łowie ryba w siatce = ryba do zabrania. Jak ryby nie zabierasz nie trzymasz jej w siatce. Po raz trzeci powtórzę że różnie jest w różnych okręgach jak widzę dalej nie potrafisz tego pojąć. Więc na ostatnie pytanie odpowiedz sobie sam.

Sory  widać z czym i co się zaraz Tobie kojarzy ,masz takie mysli jak glupio sam myslisz mącisz kijem wodę .inaczej zawracasz kijem wisłę tak mi sie nie dopisalo. Niedouczony i niedoinformowany obraza? Pierwsze słysze.Kontrargumenty masz slabe juz Ci tu napisali  ze sie mylisz  a i  ja to napiszę przedstawiasz wszystko ze swojego punku widzenia ,dalej sam drążysz temat.Ja juz przestaje.Na zawodach gdzie trzymasz ryby do wypuszczenia w kieszeni?    Na trawie.Zrozum proszę do czego jest rejestr i czemu ma słuzyć.Wpisywanie ryb wypuszczanych nic nie wnosi i nie ma korzysci z tego rejestru. (2014/06/28 18:24)

Jędrula





Na prawdę dalej nie wiesz co chcę napisać? To Ci napiszę drukowanymi. Łowię w dwóch okręgach w obydwu są zapisy że rybę należy wpisać bezpośrednio po złowieniu. W obydwu w czasie kontroli miałem sprawdzaną zawartość siatki i porównaną z zapisami w rejestrze. Tak więc w okręgach w których łowię: TO CO MASZ W SIATCE MUSISZ MIEĆ W REJESTRZE.

W innych okręgach może być inaczej i z tym się nie spieram. To napisałem w drugim swoim poście. A tobie radzę informację czerpać u różnych źródeł a nie tylko z REALU. Radzę również więcej powściągliwości w klepaniu totalnych bzdetów na forum, obrażaniu innych i wprowadzaniu w błąd.

Znam limity, nie jestem niedouczony. Zapisując rybę w rejestrze i wypuszczając do wody nie tworzę ani bałaganu ani grochu z kapustą w okręgu. W części okręgów ryby należy wpisywać bezzwłocznie i każdy kto ma taki zapis został przez Ciebie wprowadzony w błąd i być może sugerując sie twoją wiedzą z realu płaci w tym momencie mandat.

 

 

 

 

 

Tak jak @Diablo mówi , u mnie /na ślasku jest dokładnie tak samo ,ryba w siatce musi być wpisana obligatoryjnie i nie interesuje mnie co powie tam jakiś komendant tylko najważniejsze jest dla mnie prawo/przepisy . Darek , to czyta spora rzesza młodzieży , zanim coś napiszesz to sprawdź czy masz rację bo ktoś może dostać działkę za taki numer . Po drugie ,trzymanie ryb w siatce przez całą noc czy gorzej dzień jest okrutne ( po to aby zrobić sobie zdjęcia ) ,nawet jeżeli w danym okręgu przepis na to pozwala .

 

 

            I.  Na wodach Okręgu PZW Katowice wędkarza obowiązuje: 

                                                                                                                                                                                       

· roczny limit połowu ryb  w ilości 35 szt. łącznie dla następujących  gatunków ryb: karp, lin, węgorz, szczupak, sandacz, pstrąg potokowy.

· dobowy limit: szczupak, sandacz -  2 szt. łącznie,

· zakaz podmiany ryb złowionych i przetrzymywanych w siatkach,

· ryby nie przeznaczone do zabrania należy wypuścić od razu, bez przetrzymywania w siatkach,

· utrzymanie stanowiska wędkarskiego w czystości w promieniu 5 m bez względu na stan, jaki zastał przed rozpoczęciem połowu,

· zakaz połowu z wysp z wyjątkiem wysp posiadających stałe połączenie z lądem np. kładką lub innym trwałym przejściem.

·  usunięcie bojki, markera lub innego znacznika bezpośrednio po  zakończeniu wędkowania.

 

 



(2014/06/28 18:51)

Massa


Ja pisze jakie jest faktyczne prawo .A kazdy porzadny i szanujący takie prawo wedkarz wie jakie sa limity polowowe dobowe.Ze jezeli pisze 2 szt karpia dziennie nie ma w siatce 10 ciu szt .Jezeli leszcza jest limit 5 kg nie ma w siatce 10 kg.O ihtiologach i odłowach to nie ten temat 20-cia szczupakow w siatce kto madry tyle trzyma? Ty sam znasz limity??? wątpie buch-chaaaa -chaaaa.Jaki straznik czlowieku ?????? Tylko sprawdza ryby czy maja wymiar i jakie masz w siatce i ile , nie czy wpisane .Powiem tak nie wprowadzaj ludzi w bład.Komendant PSR jest glupi Twoim zadniem gratulacjeU ciebie sprawdza straznik z SSR-u chyba tak nie douczony jak widać TY kolego.A mnie z PSR-u i wiem co mogę.Wpisywanie ryb wypuszczanych ubawiłeś nas wszystkich ,wpisuję a potem wypuszczam i w rejestrze skreslam i mażę wszystko,ale jaja dobre:-) Ktoś lapie w jeden dzień 100 malych ryb wypuszcza i wpisuje . Z kad czerpiesz wiedzę bo to ciekawe.Z internetu??Bo ja z realu Amen.
Jaki bufon!I kto tu jest niedouczony!!!!! Kol.Diablo,Jędrula i inni,zastanawiam się dlaczego uświadamiacie tego gościa,bez urazy ale czy jesteście głupsi niż on?Nie uwłacza wam ta rozmowa?Jak widać on wie wszystko,na YT obejrzał już wszystkie filmy wędkarskie:) Przepraszam Moderatorów za mój ton ale ten facet tu szkodzi i jak wyżej napisano wiecznie,bezpodstawnie obrażą.



(2014/06/28 19:34)

darek-salamon


To okręgi macie jakies dziwne kolega powyzej napisał łapie jednorazowo tyle ryb ze musialby miec kilka rejestrów.A ryby wypuszcza ,wpis ryb wypuszczanych ? Bezsens. zeby  ryby wpisywać trzeba je zabierać by faktycznie zaczelo ich w wodzie ubywać jezeli już ,chodzi o zarybienia pozniejsze.Błedne wpisane  informacje zwracasz wraz z rejestrem? Diablo pisze zdrowy czlowiek psychicznie nie trzyma ryb w siatce.To moze niech to powie setką  zawodników gdzie tony ryb co  roku na wielu zawodach są meczone godzinami w siatce potem ,przesypywane z siatek do wiader  ważone  i obijane  tam mozna? .Mam siatę pól metra szeroką i pieć m długą co tym rybą moze sie stać? No chyba ze ktoś 5 kg ryb trzyma w siateczce 1 m długosci i wąskiej.Ile ryb plywa do gory brzuchami po nie jednych zawodach ,sam widzialem.Obligatoryjnie dostanie pan mandat bo zachodzi podejrzenie ze pan te ryby zabierze a nie są wpisane .Na siłe wam ryby wciskają tym sposobem.Potem sie chwala ile to ich wędkarze ryb wedlug rejestru wylapali.Dostają na zarybienia pieniadze a i tak nie zarybiają jak trzeba.Teraz napisze limit na lowisku karpia 2 szt dziennie limit dotyczy ryb zabieranych.A ja zabieram jednego bo na koniec wedkowania zdecydowalem ze 1 karpia wypuszczę i co w rejestrze mam  sklamać i wpisać ze zabralem dwa? Chce zlapać rybę zycia karpia 5 kg ,,,w siatce mam juz dwa karpie po dwa kilo .I łowię trzeciego tego co ma 5 kg .Dwa uwalniam ,zatrzymuje jednego wpisuje do rejestru ale i na koniec wedkowania jego tez wypuszczam .I w rejestrze nie ma prawdy bo  nic nie zabralem a wraz widnieją trzy karpie..Zakaz podmiany ryb zlowionych i przetrzymywanych w siatkach? Co ma na mysli ustawodaca regulaminu?A to chyba ze przyniosę na lowisko dwa karpiki swoje a podmienie na większe po dwa kilo a male wypuszcze .Ja u was nie lowie tylko w okregu Piotrkow jak straż nic nie ma do ryb w siatce, ich nie interesuje  i nie obchodzi czy wpisane jak mają być wypuszczone  czego mam sie bac?Na razie zakazu ogolnego nie ma w regulaminie.A jak ktoś jedzie na dwa dni na ryby ma prawo je trzymać w siatce zeby ryba byla jak najswiezsza po zabraniu do domu. (2014/06/28 20:05)

Bernard51


· ryby nie przeznaczone do zabrania należy wypuścić od razu, bez przetrzymywania w siatkach,

Nie wiem czemu tu się toczy nie zrozumiała dyskusja, w większości okręgów jest zapis który Jędrula wstawił i nie ma dyskusji rybę którą włożysz do siatki musisz wpisać do rejestru, a co z nią zrobisz to twoja brocha możesz zabrać możesz wypuścić a możesz na miejscu zjeść nawet na surowo. Nieraz mając w siatce nie tylko ja ale widzę że inni też ileś tam różnych ryb ale nie chce mi się oprawiać to na koniec wypuszczam ale to nie znaczy że muszę coś wykreślać lub poprawiać w rejestrze.

Banialuki dla przedszkolaków tu przedstawiasz kolego Salamon, staraj się zabierać głos w dyskusji kiedy jesteś pewien swoich wypowiedzi i nie wprowadzaj młodych początkujących w błąd, bo jak Wiesiek pisze to czytając twoje teorie i praktykując mogą zapłacić mandat za rybę w siatce a nie wpisaną bo ponoć na koniec mam zamiar ją wypuścić.

Zdązyłem jeszcze edytować co ty piszesz co ty sugerujesz, że złowiłeś dwie ryby bo taki jest limit dobowy i dwie masz w siatce ale jedna masz ochotę zabrać to tylko jedną wpisujesz aby być w porządku z statystyką połowów w okręgu bo drugą wypuścisz na koniec.

Piszesz coś o realu ale to akurat jest nie realne.


(2014/06/28 20:13)

Massa


 

To okręgi macie jakies dziwne kolega powyzej napisał łapie jednorazowo tyle ryb ze musialby miec kilka rejestrów.A ryby wypuszcza ,wpis ryb wypuszczanych ? Bezsens. zeby  ryby wpisywać trzeba je zabierać by faktycznie zaczelo ich w wodzie ubywać jezeli już ,chodzi o zarybienia pozniejsze.Błedne wpisane  informacje zwracasz wraz z rejestrem? Diablo pisze zdrowy czlowiek psychicznie nie trzyma ryb w siatce.To moze niech to powie setką  zawodników gdzie tony ryb co  roku na wielu zawodach są meczone godzinami w siatce potem ,przesypywane z siatek do wiader  ważone  i obijane  tam mozna? .Mam siatę pól metra szeroką i pieć m długą co tym rybą moze sie stać? No chyba ze ktoś 5 kg ryb trzyma w siateczce 1 m długosci i wąskiej.Ile ryb plywa do gory brzuchami po nie jednych zawodach ,sam widzialem.Obligatoryjnie dostanie pan mandat bo zachodzi podejrzenie ze pan te ryby zabierze a nie są wpisane .Na siłe wam ryby wciskają tym sposobem.Potem sie chwala ile to ich wędkarze ryb wedlug rejestru wylapali.Dostają na zarybienia pieniadze a i tak nie zarybiają jak trzeba.Teraz napisze limit na lowisku karpia 2 szt dziennie limit dotyczy ryb zabieranych.A ja zabieram jednego bo na koniec wedkowania zdecydowalem ze 1 karpia wypuszczę i co w rejestrze mam  sklamać i wpisać ze zabralem dwa? Chce zlapać rybę zycia karpia 5 kg ,,,w siatce mam juz dwa karpie po dwa kilo .I łowię trzeciego tego co ma 5 kg .Dwa uwalniam ,zatrzymuje jednego wpisuje do rejestru ale i na koniec wedkowania jego tez wypuszczam .I w rejestrze nie ma prawdy bo  nic nie zabralem a wraz widnieją trzy karpie..Zakaz podmiany ryb zlowionych i przetrzymywanych w siatkach? Co ma na mysli ustawodaca regulaminu?A to chyba ze przyniosę na lowisko dwa karpiki swoje a podmienie na większe po dwa kilo a male wypuszcze .Ja u was nie lowie tylko w okregu Piotrkow jak straż nic nie ma do ryb w siatce, ich nie interesuje  i nie obchodzi czy wpisane jak mają być wypuszczone  czego mam sie bac?Na razie zakazu ogolnego nie ma w regulaminie.A jak ktoś jedzie na dwa dni na ryby ma prawo je trzymać w siatce zeby ryba byla jak najswiezsza po zabraniu do domu.

 

 

 

 

 

 

heheheh !!! A nie mówiłem Panowie ! Nie warto polemizować , dziecko we mgle :)))))))))))))


(2014/06/28 20:14)

Jędrula


Ja pisze jakie jest faktyczne prawo .A kazdy porzadny i szanujący takie prawo wedkarz wie jakie sa limity polowowe dobowe.Ze jezeli pisze 2 szt karpia dziennie nie ma w siatce 10 ciu szt .Jezeli leszcza jest limit 5 kg nie ma w siatce 10 kg.O ihtiologach i odłowach to nie ten temat 20-cia szczupakow w siatce kto madry tyle trzyma? Ty sam znasz limity??? wątpie buch-chaaaa -chaaaa.Jaki straznik czlowieku ?????? Tylko sprawdza ryby czy maja wymiar i jakie masz w siatce i ile , nie czy wpisane .Powiem tak nie wprowadzaj ludzi w bład.Komendant PSR jest glupi Twoim zadniem gratulacjeU ciebie sprawdza straznik z SSR-u chyba tak nie douczony jak widać TY kolego.A mnie z PSR-u i wiem co mogę.Wpisywanie ryb wypuszczanych ubawiłeś nas wszystkich ,wpisuję a potem wypuszczam i w rejestrze skreslam i mażę wszystko,ale jaja dobre:-) Ktoś lapie w jeden dzień 100 malych ryb wypuszcza i wpisuje . Z kad czerpiesz wiedzę bo to ciekawe.Z internetu??Bo ja z realu Amen.
Jaki bufon!I kto tu jest niedouczony!!!!! Kol.Diablo,Jędrula i inni,zastanawiam się dlaczego uświadamiacie tego gościa,bez urazy ale czy jesteście głupsi niż on?Nie uwłacza wam ta rozmowa?Jak widać on wie wszystko,na YT obejrzał już wszystkie filmy wędkarskie:) Przepraszam Moderatorów za mój ton ale ten facet tu szkodzi i jak wyżej napisano wiecznie,bezpodstawnie obrażą.

 

 

 

 

 

Mylisz się , uświadamiać trzeba , szczególnie tych młodych , głupi nie jestem więc uważaj co mówisz .



(2014/06/28 20:25)

Tedi2


Patrze na wedkarzy i widze że mało kto wypełnia te rejestry , albo wypisuja głupoty, tak dla zabawy. (2014/06/28 20:25)

darek-salamon


Patrze na wedkarzy i widze że mało kto wypełnia te rejestry , albo wypisuja głupoty, tak dla zabawy.

I  PSR o tym wie i sie smieją sprawdzają tylko wymiary i okresy ochronne razem z limitami patrza tylko na date i łowisko.Mowie ze wypuszczam i nic sie nie dzieje. (2014/06/28 20:39)

berthold


a mnie kolega wczoraj na rybach zadał pytanie co ma zrobić jak łowi np ryby na wodzie Opolskiej i wpisze w rejestr Opolski te ryby co złowi ale potem w ten sam dzień z tą siatą idzie na wodę Śląską i łowi takie same ryby i wpisuje w rejestr Śląski ,,dodam że woda Opolska i Śląska są oddalone od siebie około 200 metrów ,,to jest pytanie oczywiście hipotetyczne ale ciekawe (2014/06/28 21:05)

Diablo


Ja pisze jakie jest faktyczne prawo .A kazdy porzadny i szanujący takie prawo wedkarz wie jakie sa limity polowowe dobowe.Ze jezeli pisze 2 szt karpia dziennie nie ma w siatce 10 ciu szt .Jezeli leszcza jest limit 5 kg nie ma w siatce 10 kg.O ihtiologach i odłowach to nie ten temat 20-cia szczupakow w siatce kto madry tyle trzyma? Ty sam znasz limity??? wątpie buch-chaaaa -chaaaa.Jaki straznik czlowieku ?????? Tylko sprawdza ryby czy maja wymiar i jakie masz w siatce i ile , nie czy wpisane .Powiem tak nie wprowadzaj ludzi w bład.Komendant PSR jest glupi Twoim zadniem gratulacjeU ciebie sprawdza straznik z SSR-u chyba tak nie douczony jak widać TY kolego.A mnie z PSR-u i wiem co mogę.Wpisywanie ryb wypuszczanych ubawiłeś nas wszystkich ,wpisuję a potem wypuszczam i w rejestrze skreslam i mażę wszystko,ale jaja dobre:-) Ktoś lapie w jeden dzień 100 malych ryb wypuszcza i wpisuje . Z kad czerpiesz wiedzę bo to ciekawe.Z internetu??Bo ja z realu Amen.
Jaki bufon!I kto tu jest niedouczony!!!!! Kol.Diablo,Jędrula i inni,zastanawiam się dlaczego uświadamiacie tego gościa,bez urazy ale czy jesteście głupsi niż on?Nie uwłacza wam ta rozmowa?Jak widać on wie wszystko,na YT obejrzał już wszystkie filmy wędkarskie:) Przepraszam Moderatorów za mój ton ale ten facet tu szkodzi i jak wyżej napisano wiecznie,bezpodstawnie obrażą.

 

 

 

 

 

Mylisz się , uświadamiać trzeba , szczególnie tych młodych , głupi nie jestem więc uważaj co mówisz .


Też kiedyś przyświecała mi zasada " głupszemu się ustępuje"

I do czego to doprowadziło takie ustepowanie. Większość znaczących funkcji jest pełniona przez idiotów bo im się ustępowało. Wprowadzanie w błąd, niedoinformowanie, niedouczenie trzeba prostować  i pouczać a debilizm, głupotę i kretynizm tępić wszelkimi możliwymi sposobami.

(2014/06/28 22:02)