Zaloguj się do konta

Rejestr połowu ryb wpisywać wypuszczone ryby?

utworzono: 2012/07/18 22:54

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

seba0105

Czy jeżeli złowiłem ryby , a nie biore ich czy mam wpisywac je w rejestrze?
[2012-07-18 22:54]

adler

Serwus.

Jeśli ich nie bierzesz , to je od razu wypuszczasz i nie dajesz do siaty . Te w siacie do zabrania spisujesz po złowieniu . Dokładnie przeczytaj rejestr , tam jest napisane dokładnie co i jak .  Jest to obowiązkowa lektura jak regulamin RAPR . 

[2012-07-18 22:52]

89krzysztof

Serwus.

Jeśli ich nie bierzesz , to je od razu wypuszczasz i nie dajesz do siaty . Te w siacie do zabrania spisujesz po złowieniu . Dokładnie przeczytaj rejestr , tam jest napisane dokładnie co i jak .  Jest to obowiązkowa lektura jak regulamin RAPR . 


A co z rybami w siatce, które 'przeznaczone są' do zrobienia zdjęcia na koniec wędkowania i do późniejszego wypuszczenia ? Też trzeba je wpisywać?  [2012-07-18 23:08]

stoen

A co z rybami w siatce, które 'przeznaczone są' do zrobienia zdjęcia na koniec wędkowania i do późniejszego wypuszczenia ? Też trzeba je wpisywać? 

Każda ryba w siatce traktowana jest jak ryba do zabrania i powinna byc wpisana w rejestr. Co z nimi póżniej zrobisz ma znaczenie drugorzędne. [2012-07-18 23:58]

Abramis96

Oczywiscie że musisz wpisac jest na to specjalnie przeznaczona rubryka, jednakze uzupełniasz ja dopiero po wypuszczeniu badz tez zabraniu ryb do domu.  [2012-07-19 11:42]

berthold

a mi gościu podczas opłacania karty wędkarskiej zasugerował aby wpisywać wszystko co możliwe czy złapię czy nie czy wypuszczam czy nie bo oni są rozliczani z wyłowionych ryb i jak okręg policzy że od zarybiania nie wszystkie ryby zostały wyłowione to oni dostają tylko jakieś ochłapy na dalsze zarybianie i to są jakieś złotówki nie pamiętam ale coś tam nadmienił że na jednego członka wraca do nich z powrotem może ze dwa złote reszta okręgi wydają gdzieś tam nie wiadomo gdzie pewnie na sport wyczynowy dla działaczy ale do koła wraca tylko szczątkowa ilość grosza jednym słowem zachęcam do wpisywania w rejestr wszelakich bzdur byle dużo i wielkich ryb ja tak robię mimo że prawie nic nie łowię ostatnio zresztą tak jak większość tutaj ,tak przypuszczam
[2012-07-19 12:12]

jurek


A co z rybami w siatce, które 'przeznaczone są' do zrobienia zdjęcia na koniec wędkowania i do późniejszego wypuszczenia ? Też trzeba je wpisywać?

--------------------------------------------------------------------------------------------

Ryby złowione i wrzucone do siatki wędkarskiej uważa się za te , które wędkarz zabierze do domu . Bo jeżeli łowimy teraz w lecie i te ryby skupione są w siatce i ocierają się o nią i o siebie , tracą łuski , śluz , wiec takie ryby uważa się za zabrane do domu . Jeżeli wędkarz łowi kilka godzin i wkłada ryby do siatki , gdzie ryby po prostu cierpią , to wypuszczenie ich jest nieetyczne .

Od razu decydujemy się , czy złowioną rybę zabieramy ,to  więc do siatki , jeżeli decydujemy , że nie bierzemy , to wypuszczamy ją .    Po co ryby stłoczone mają cierpieć ?

W środkowej Polsce , jeżeli rybki łowimy i zaraz wypuszczamy , to nie wpisujemy jej do rejestru, wpisujemy tylko na początku wędkowania datę i nazwę łowiska .

Lecz w każdym Okręgu jest nieco inaczej i radzę przeczytać ten swój rejestr , są tam wszystkie wytyczne .
[2012-07-19 17:39]

towarex

Rubryka "wypuszczone" jest po to by wydawać jeszcze mniej kasy na zarybienia bo skoro wypuszczam to nie zmieniam rybostanu w łowisku. Okręg sobie liczy takie rejestry i porównuje zabrane/wypuszczone, oblicza procentowo gatunki i odpowiednio ustala ilość zarybień  oczywiście pomniejszoną o te "wypuszczone" bo skoro pływają dalej to trzeba uważać , żeby nie przedobrzyć z ilością...hehe.  Co ciekawe rubryki "wypuszczone" w niektórych okręgach wogóle nie ma więc jest to widzimisię okręgu.

Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi i napisze PO CO jest ta rubryka???????

 

Pozatym rzetelność wypełniania tych rejestrów jest mocno wątpliwa i na ogół mija się z rzeczywistością i wcale mnie to nie dziwi skoro poirytowany wędkarz oprócz całego sprzętu, który bierze na łowisko musi jeszcze pamiętać żeby nie daj boże nie zapomnieć DŁUGOPISU!!!!!!

[2012-07-19 18:24]

Roxola

Rubryka "wypuszczone" jest po to by wydawać jeszcze mniej kasy na zarybienia bo skoro wypuszczam to nie zmieniam rybostanu w łowisku. Okręg sobie liczy takie rejestry i porównuje zabrane/wypuszczone, oblicza procentowo gatunki i odpowiednio ustala ilość zarybień  oczywiście pomniejszoną o te "wypuszczone" bo skoro pływają dalej to trzeba uważać , żeby nie przedobrzyć z ilością...hehe.  Co ciekawe rubryki "wypuszczone" w niektórych okręgach wogóle nie ma więc jest to widzimisię okręgu.

Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi i napisze PO CO jest ta rubryka ???????

 

Pozatym rzetelność wypełniania tych rejestrów jest mocno wątpliwa i na ogół mija się z rzeczywistością i wcale mnie to nie dziwi skoro poirytowany wędkarz oprócz całego sprzętu, który bierze na łowisko musi jeszcze pamiętać żeby nie daj boże nie zapomnieć DŁUGOPISU!!!!!!


Ta rubryka jest po to, że jak żona Twoja powie, że dzisiaj chce iść na kolację do restauracji i nie chce dzisiaj czyścić ryb, to będziesz mógł im zwrócić wolność, przebrać się w garnitur i miło spędzić wieczór.
[2012-07-19 18:32]

towarex

Aha  ; ) [2012-07-19 19:04]

Pitbul

Tak gwoli ścisłości.....Najbliższy prawdy był @Jurek aczkolwiek nie do końca.Prawdą jest, że kwestie dokonywania wpisów do rejestru zostały przez Okręgi rozwiązane bardzo różnie. Dlatego podstawą jest (i tu się zgodzę) - sprawdzić, przeczytać, dopytać w swoim Okręgu jak to ma wyglądać.A to z czym się nie zgadzam to przykład chociażby z mojego Okręgu:Zawody koleżeńsko - towarzyskie. Po (np) 3 godzinach łowienia rybka jest ważona i wraca do wody. Zero wpisywania mimo, że ryby były w siatce. Tak to działa na Dolnym Sląsku.T. [2012-07-19 22:30]

Iras1975


"Od razu decydujemy się , czy złowioną rybę zabieramy ,to  więc do siatki , jeżeli decydujemy , że nie bierzemy , to wypuszczamy ją .    Po co ryby stłoczone mają cierpieć ?"

Temat z rejestrem pominę, ale pod tym się podpiszę.

[2012-07-19 22:44]

Roxola

Na Dolnym tak, ale pyta Krzysztof z mojego Okręgu, więc wpisywać musi nawet na zawodach towarzyskich.(wystarczy, ze wpiszesz symbol płotki 17 i będzie OK) Na zawodach ryby limitowane waży się zaraz po złowieniulub tak aby nie przekroczyć limitu dobowego.... jest to bezpieczne zarówno dla ryb, jak też w przypadku kontroli.
I to tak właśnie wygląda, co Okręg to obyczaj.... 
A co do wypowiedzi Jurka.., to jeżeli ja, jako wędkarz, wezmę ryb 5kg do siatki... stracą łuski i śluz, później je wypuszczę(padną góra dwie, trzy rybki) to uczynię większą stratę dla gospodarki PZW , niż jeżeli je zabiorę do domu i uśmiercę ? Również płacę składki na zagospodarowanie wód, a czy ryby zabiorę czy też nie, to już mój interes.Wypuszczanie ryb jest nieetyczne ?

[2012-07-19 23:01]

wedkarz2309

Mnie się obiło kiedyś o uszy, że rybacy mają coś z tym wspólnego, że niby to działa w taki sposób:na koniec roku, sprawdza się, ile ryb zostało zabranych (na podstawie rejestrów) i na podstawie tego, ile zostało wpuszczonych, a ile brakuje (jak wiemy, wielu wędkarzy przynosi puste, w ogóle nie wypełnione rejestry) do tej liczby/wagi, tyle rybacy mają wysiatować, aby się coś tam "zgadzało"...
Czy to prawda, czy nie, tego nie wiem i nie wgłębiałem się w to, ile jest w tym prawdy, więc proszę tego tak nie brać do siebie, bo sam podchodzę do tego z dystansem, jedynie napisałem, co kiedyś tam słyszałem od pewnej osoby...:)
Jeśli w ogóle istnieje takie podliczanie, to mogliby pomnożyć tę liczbę ryb, która im wychodzi, przez, np. 10, tak dla "urzeczywistnienia liczby", bo wiadomo, że kłusole "troszkę" mięsa zabiorą z wody, a to "troszkę" się wytruje, a to "troszkę"...

Dobra, kończę, bo to w sumie jest nie na temat...:) [2012-07-19 23:09]

wedkarzszczecin88

Mi osobiście strażnicy rybaccy narzucili by wpisywać wszystkie ryby złowione [2012-07-20 09:31]

89krzysztof

Mi osobiście strażnicy rybaccy narzucili by wpisywać wszystkie ryby złowione


Wszystko spoko, ale jeśli łowisz ukleje szybkościowo, to masz ich powiedzmy 80 na godzinę. Nie zdążyłbyś kreseczek robić na kartce, a co dopiero wpisywać. Trochę głupi pomysł z tym wpisywaniem wszystkich ryb złowionych.  [2012-07-20 09:55]

PM


"Od razu decydujemy się , czy złowioną rybę zabieramy ,to  więc do siatki , jeżeli decydujemy , że nie bierzemy , to wypuszczamy ją .    Po co ryby stłoczone mają cierpieć ?"

Temat z rejestrem pominę, ale pod tym się podpiszę.


No tak, ale co jeśli złapię dużego karpia w nocy, wrzucam go z należytą pieczołowitością do worka karpiowego, który nie uszkadza łusek, karp jest tam sam i grzecznie sobie czeka na ranek i ładną fotkę?
[2012-07-20 10:07]

Roxola

Mi osobiście strażnicy rybaccy narzucili by wpisywać wszystkie ryby złowione


Wszystko spoko, ale jeśli łowisz ukleje szybkościowo, to masz ich powiedzmy 80 na godzinę. Nie zdążyłbyś kreseczek robić na kartce, a co dopiero wpisywać. Trochę głupi pomysł z tym wpisywaniem wszystkich ryb złowionych. 

Krzysztof, o jakich kreseczkach piszesz ?Wpisujesz tylko numer ryby, a w przypadku uklei nic nie wpisujesz, bo jest pod "inne"po skończonym wędkowaniu, ryby wypuszczasz lub wpisujesz ich wagę, gdy zabierasz. [2012-07-20 12:25]


"A co do wypowiedzi Jurka.., to jeżeli ja, jako wędkarz, wezmę ryb 5kg do siatki... stracą łuski i śluz, później je wypuszczę(padną góra dwie, trzy rybki) to uczynię większą stratę dla gospodarki PZW , niż jeżeli je zabiorę do domu i uśmiercę ? Również płacę składki na zagospodarowanie wód, a czy ryby zabiorę czy też nie, to już mój interes.Wypuszczanie ryb jest nieetyczne ?" "Padną góra dwie ,trzy rybki" fajne ma koleżanka podejście do sprawy nie ma co...



[2012-07-20 22:21]

Roxola

To nie jest problem, problemem jest wędkarz, który 5kg ryb zabierze i odda sąsiadowi lub wyrzuci do śmietnika,bo szkoda wypuścić. W związku z tym, że Kolega jest nowy na forum to jeszcze przyjdzie czas na zapoznanie się ze zwyczajami innych wędkarzy. Zabierający wszystkie złowione ryby, również ma do tego prawo. [2012-07-20 22:39]

JKarp


"Od razu decydujemy się , czy złowioną rybę zabieramy ,to  więc do siatki , jeżeli decydujemy , że nie bierzemy , to wypuszczamy ją .    Po co ryby stłoczone mają cierpieć ?"

Temat z rejestrem pominę, ale pod tym się podpiszę.


No tak, ale co jeśli złapię dużego karpia w nocy, wrzucam go z należytą pieczołowitością do worka karpiowego, który nie uszkadza łusek, karp jest tam sam i grzecznie sobie czeka na ranek i ładną fotkę?

Cześć
Zadajesz ciężkie pytania ;-)Zaraz możesz usłyszeć, że karpi się nie wypuszcza he he.A tak na serio to RAPR nie przewiduje worka karpiowego jako siatki na ryby. Choćby był najlepszy, największy a karp byłby w nim tylko jeden to worek nie ma obręczy jak siatka 35/50 czyli średnica 35cm a wysokość 50cm.
JK
[2012-07-20 22:49]

malczaki

nie.wpisujesz tylko te ryby które zabrałeś do domu.i tak w ogóle wpisuj zawsze symbol łowiska i datę łowiska na którym wędkujesz.
[2012-07-21 08:49]

malczaki

Do stoen nie,nie wpisuj ich i od razu je wypuszczaj bo się męczą i tracą łuski czyli się ocierają.

[2012-07-21 08:56]

89krzysztof

Mi osobiście strażnicy rybaccy narzucili by wpisywać wszystkie ryby złowione


Wszystko spoko, ale jeśli łowisz ukleje szybkościowo, to masz ich powiedzmy 80 na godzinę. Nie zdążyłbyś kreseczek robić na kartce, a co dopiero wpisywać. Trochę głupi pomysł z tym wpisywaniem wszystkich ryb złowionych. 

Krzysztof, o jakich kreseczkach piszesz ?Wpisujesz tylko numer ryby, a w przypadku uklei nic nie wpisujesz, bo jest pod "inne"po skończonym wędkowaniu, ryby wypuszczasz lub wpisujesz ich wagę, gdy zabierasz.

A widzisz. Mnie powiedziano, że należy wpisać ilość ryb zabranych. Wagę mogę wpisać w domu, a ryby przeznaczone do zabrania wpisuję nad wodą. I np Okonia złowię 26 sztuk, to muszę wpisać, że jest tego 26 sztuk. Jesteśmy z jednego okręgu, a dwie różne wersje wypełniania rejestru nam przedstawiono ?  [2012-07-21 09:29]

Roxola

Otwórz zezwolenie na stronie 31, tam jest wzór wypełniania rejestru.Kreseczki stawiasz, przy rybach, które są limitowane, a w siatce nie możesz mieć więcej jak limit,musisz je wpisywać bezpośrednio po włożeniu do siatki (to jest ważne w naszym Okręgu)Na stronie 29 w punkcie "c" masz napisane, że ryby takie jak okoń, lesz, ukleja itp. możesz ważyć w domu.To nie jest tak, że każdy będzie robił jak mu powiedzą, w rejestrze jest też instrukcja ..... w każdym rejestrze. [2012-07-21 09:42]

jurek



Roxola

A co do wypowiedzi Jurka.., to jeżeli ja, jako wędkarz, wezmę ryb 5kg do siatki... stracą łuski i śluz, później je wypuszczę(padną góra dwie, trzy rybki) to uczynię większą stratę dla gospodarki PZW , niż jeżeli je zabiorę do domu i uśmiercę ? Również płacę składki na zagospodarowanie wód, a czy ryby zabiorę czy też nie, to już mój interes.Wypuszczanie ryb jest nieetyczne ?

--------------------------------------------------------------------------------------------
Wypuszczanie ryb Olu jest etyczne , lecz na pewno nie z siatki wędkarskiej po nawet 2-u godzinnym wędkowaniu , te ryby są w siatce ocierane ze śluzu , łusek , szybko tracą kondycję , również są niedotlenione , bo w siatce nie mogą swobodnie przepuszczać wody przez skrzela ( wskutek ciasnoty )----------- Więc proszę nie mów , że jest to etyczne , bo dużo jest tu młodych wędkarzy i niech się uczą prawdziwej etyki . Inaczej jest podczas zawodów wędkarskich .

Olu , oczywiście również płacisz składki na zagospodarowanie wód , a czy ryby zabierzesz , czy je wypuścisz , to oczywiście Twoja sprawa , ale nie tylko ja uważam , że etycznym jest zwrócenie wolności rybce zaraz po złowieniu lub zrobieniu zdjęcia jej , niż trzymać ją w siatce i pod koniec wędkowania wypuścić na wpół żywe . Jeżeli złowimy rybę i postanowimy , że ją zabieramy , to wkładamy ją do siatki wędkarskiej ( nie dotyczy spiningu i spod lodu ) , również zabronione jest podmienianie ryb . Np. Złowiliśmy już 3 wymiarowe karpie i złowimy następnego , lecz o wiele większego od tych 3 , to nie możemy podmienić na mniejszego , tylko delikatnie wypuścić i można jeszcze zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie .
[2012-07-22 12:08]