Rejestr połowu ryb wpisywać wypuszczone ryby?

/ 56 odpowiedzi

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

u?ytkownik125112


Skąd strażniku wziąłeś zakaz wypuszczenia ryb z siatki?! Pytam , więc nie unikaj odpowiedzi chodząca encyklopedio prawa. Kto komu zabroni wypuścić ryby z siatki?! Może ty?  (2012/07/28 16:11)

Piotr 100574


ryby które złowimy i wkładamy do siatki należy natychmiast wpisać w rejestr ,ryby które złowimy i natychmiast wypuszczamy nie wpisujemy ,ryby wpisane do rejestru i przetrzymywane w siatce możemy sobie wypuścić do wody ,nikt nam tego nie zabroni ,pozdrawiam (2012/07/28 16:24)

u?ytkownik125112


Widzisz niemiecki kolego, zadałem temu kolesiowi pytanie. Nie odpowiedział, tylko ściemnia coś o jakimś rzekomym okłamywaniu czy coś. Myślę, że ma poważny problem egzystencjonalny i wszędzie wietrzy obecność duchów i zjaw. W O.Katowice obowiązuje tzw limit roczny obejmujący kilka gatunków ryb. Zadałem temu (jak sam o sobie myśli) ekspertowi pytanie, czy ryba wpisana w rejestr, a mimo to na koniec wędkowania z jakichś przyczyn wróciła do wody (żywa), to czy taka ryba podlega temuż limitowi rocznemu. Pytałem dlatego, że nie ma przepisu zabraniającego wypuszczenia ryb z siatki z dowolnego powodu i nikt nie określił, czy taka ryba która suma sumarum nie została zabrana z łowiska będzie traktowana tak, jakby została jednak zabrana. Według mnie nie powinno tak być i jeśli z jakichś przyczyn uwolnię wpisanego w rejestr lina, karpia, sandacza czy inna rybę, a w uwagach wpiszę że ryba wróciła do środowiska jako żywa, to powinna się ona liczyć jako ryba nieodłowiona i nie powinna podlegać wliczaniu do limitu rocznego. Powiedz teraz, gdzie ten fachowiec znalazł że okłamuję ludzi, wprowadzam w błąd, że konsekwencje będą opłakane i t d i t p. To jest jego obsesja. Jeśli nie zna odpowiedzi na zadane pytanie to nie może zabłysnąć. Wtedy zaczyna atakować, kręcić, oskarżać, wymyślać, snuć domysły, wypisywać o własnych fobiach związanych z duchami. Ale nie odpowie, tylko będzie eskalował swoje podchody, bo tak w gruncie rzeczy mało wie. Tak jak temu młodemu pisał bzdury o wędkowaniu po dwóch stronach ścieżki, co było zwyczajną porażką tego pana, nie pierwszą zresztą na tym forum. Jak nie wie czegoś, to niech powie że nie wie. Nikt nie będzie miał za złe że się przyznał do braków w jakiejś dziedzinie zamiast wypisywać idiotyczne wyjaśnienia brane z palca. Chyba, że to on jest prawem. (2012/07/28 20:32)

JOPEK1971


ryby które złowimy i wkładamy do siatki należy natychmiast wpisać w rejestr ,ryby które złowimy i natychmiast wypuszczamy nie wpisujemy ,ryby wpisane do rejestru i przetrzymywane w siatce możemy sobie wypuścić do wody ,nikt nam tego nie zabroni ,pozdrawiam


Co mam zrobic z 5 okonkami które mnie nie zadowalają,a przetrzymywane były w siatce,i po zakończeniu kilkugodzinnego łowienia wypuszczę do wody,gdyż potrzebowałem np.20? Mam wpisac te 5 których nie zabrałem? ;-)))  (2012/07/29 01:34)

adler


Serwus .

Jeśli ich nie bierzesz , to je od razu wypuszczasz i nie dajesz do siaty . Te w siacie do zabrania spisujesz po złowieniu . Dokładnie przeczytaj rejestr , tam jest napisane dokładnie co i jak  nie od dziś wiadomo że każdy okręg ma swoje udoskonalenia , więc , Jest to obowiązkowa lektura jak regulamin RAPR . 

Myślę że tu swoimi wpisami wyjaśniliśmy dogłębnie problem , koniec wycieczek i łapanie za słówka . 

(2012/07/29 08:31)