Zaloguj się do konta

Rejestr połowu ryb a regulamin

utworzono: 2012/01/23 13:50

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

doemka

Jest wielu wędkarzy którzy lubią filet z dorsza i nie męczą się zabijaniem ryb,patroszeniem ich,a co najgorsze wyciąganie ości w czasie jedzenia.Dlatego nie wiem czemu służy bezsensowny każdorazowy wpis do rejestru.Cały rejestr pełny a tam tylko data i nr. łowiska.Czy nie wystarczył by wpis od razu po złowieniu ryby i włożeniu jej do siatki? Dla mnie nawet siatka jest zbędnym ciężarem bo nigdy nie jest mi potrzebna, a noszę ją żeby ktoś nadgorliwy się nie doczepił co może grozić mandatem. Byłoby również dużo mniej roboty przy corocznym sprawdzaniu tych rejestrów. Zamiast przeglądania całego rejestru wystarczy wtedy spojrzeć na pierwszą stronę żeby dowiedzieć się o braku zabranych ryb z łowiska.
Z pozdrowieniami w NOWYM ROKU !!!
[2012-01-23 13:50]

Widzisz jednak ktoś wymyślił aby wędkarz dokumentował połów ryb przed rozpoczęciem wędkowania, jeden nie zabiera ryb i łowi , drugi zabiera i musi wpisać w rejestr ile ryb złowił. I nie chodzi w wypełnianiu rejestru tylko o ilość złowionych ryb ale jaka presja wędkarska wywierana jest na dany zbiornik. A czy ktoś to w ogóle na podstawie rejestrów sprawdza ... [2012-01-23 14:22]

osa12

Witam, 

Bardzo trafne spostrzeżenie, dość biurokracji w wędkarstwie. Proponuję dodatkowo wprowadzić, aby rejestr zawierał tylko ryby istotne danej wodzie. Komu służy informacja ilość zabranych uklejek z łowiska. Państwo polskie (A RACZEJ JEGO URZĘDNICY), wszystkich nas wędkarzy traktuje jak złodziei i kłusowników, a rejestr traktuje jako jeszcze jeden element kontrolny. Przecież mamy nad wodą kartę wędkarską (też zresztą zbędną, bo według konstytucji łowić ma prawo każdy) , zezwolenie na połów, oraz dokument opłaconych składek lub wykupionych licencji. Siatka wędkarska nie jest wymagana jeśli nie przetrzymujemy ryb w stanie żywym!

Pozdrawiam.

[2012-01-23 14:35]

Romuald55

Kolego meridianon,kto jak kto ale Kolega właśnie jako działacz z Okręgu jeleniogórskiego powinien wiedzieć,że od czasu jak w naszym okręgu są wprowadzone rejestry,są robione na ich podstawie zestawienia.Wstyd,że działacz PZW sieje demagogię na portalu wędkarskim. [2012-01-23 14:56]

Kolego meridianon,kto jak kto ale Kolega właśnie jako działacz z Okręgu jeleniogórskiego powinien wiedzieć,że od czasu jak w naszym okręgu są wprowadzone rejestry,są robione na ich podstawie zestawienia.Wstyd,że działacz PZW sieje demagogię na portalu wędkarskim.


mocne słowa "Kolego" ,  nie zmienia to jednak faktu,że nie widziałem takowych zestawień i nikt mnie z takimi nie zapoznawał z chęcią bym zobaczył. Wstyd to kraść a jeżeli chodzi o demagogię to przed użyciem takiego pojęcia zachęcam się do zapoznania się z jego znaczeniem , polecam kolegę google to pomorze :
p.s i nie jestem działaczem Okręgowym tylko Strażnikiem SSR:) a to już chyba różnica?

Demagogia

Demagogia (gr. demos lud, agogos wiodący, prowadzący) – wpływanie na opinię publiczną poprzez działanie obliczone na łatwy efekt, poklask.

Demagogia rozwinęła się już w starożytnej Grecji, lecz pierwotnie miała nieco inne niż współcześnie znaczenie. Po grecku znaczy to "prowadzący lud". Nazywano tak doskonałych mówców potrafiących wpływać na decyzję zgromadzenia ludowego. Isokratesprzeciwstawiał demagoga tyranowi, lecz już wówczas Tukidydes zauważał, że demagog prowadzi lud schlebiając jego próżności.

Współcześnie oznacza to kłamanie na rzecz wygranej w wyborach lub schlebianie wyborcom, np. rozdawanie kiełbasek. Za demagogię uważane są kłamstwa, składanie popularnych i efektownych, ale nie dających się spełnić obietnic (populizm) albo składanie obietnic bez intencji ich realizacji, schlebianie masom, szukanie kozła ofiarnego, stosowanie nielogicznych, ale przekonujących argumentów.

Zobacz też [edytuj]


[2012-01-23 15:10]

JaroDaw

Skoro kolega nie zabiera ryb, to po co nosi siatkę ??? No a co do wpisu Daty i nr łowiska to trwa to 10 sekund , więc w czym problem?  [2012-01-23 15:12]

JaroDaw

Kolego @ meridianon , pisząc w profilu: " Od 10 lat jestem Komendantem Społecznej Straży Rybackiej PZW powiat Kamienna Góra aby chronić czystość i bogactwo naszych wód PZW. Od 2008 roku posiadam srebrną odznakę PZW za zasługi dla Wędkarstwa Polskiego.Bardzo szanuję uczciwych i etycznych wędkarzy z którymi często chętnie rozmawiam" a jednocześnie pisząc na forum o bezsensowności wypełnienia rejestrów .... A, Twoja sprawa  [2012-01-23 15:18]

ryukon1975

Skoro kolega nie zabiera ryb, to po co nosi siatkę ??? No a co do wpisu Daty i nr łowiska to trwa to 10 sekund , więc w czym problem? 



Problem w tym kolego JaroDaw że w rejestrze (moim) jest 48 rubryk.
Wpisując każdorazowe łowienie rejestru braknie mi w ciepłych miesiącach w niecały miesiąc.
Co potem?
Będę szukał kogoś by mi raczył dać nowy? Będę jeździł za nim nie wiem gdzie?
Tylko niech nikt mi tu nie pisze o siedzibie koła smutnych opowieści bo nie każde koło ma dwa tysiące członków,siedziby,stanice i tp..
Przecież władze okręgu wydając taki rejestr wiedzą że wielu potraktuje go lekko.:)
Tak drogo kosztowałoby dodanie dwóch kartek z tabelą?
[2012-01-23 15:24]

cyt:"  Witam. Obecnie sprawuję funkcję moderatora w pokoju "ŁOWISKA". Zachęcam wszystkich do zapoznania się i przestrzegania "Regulaminu Forum"
REGULAMIN FORUM PORTALU WEDKUJE.PL
Na co dzień prowadzę mały sklepik, gdy tylko mam chwilkę jadę nad wodę. Najczęściej odpoczywam nad wodą, przy "koszyczku", lub spławiku, czasem jednak dla odmiany idę na randkę z zębatym ;) "
Kolego serdeczny a zacytuj mi gdzie napisałem o bezsensowności wypełniania rejestru połowu ryb? [2012-01-23 15:25]

Romuald55

[2012-01-23 15:26]

JaroDaw

cyt:"  Witam. Obecnie sprawuję funkcję moderatora w pokoju "ŁOWISKA". Zachęcam wszystkich do zapoznania się i przestrzegania "Regulaminu Forum"
REGULAMIN FORUM PORTALU WEDKUJE.PL
Na co dzień prowadzę mały sklepik, gdy tylko mam chwilkę jadę nad wodę. Najczęściej odpoczywam nad wodą, przy "koszyczku", lub spławiku, czasem jednak dla odmiany idę na randkę z zębatym ;) "
Kolego serdeczny a zacytuj mi gdzie napisałem o bezsensowności wypełniania rejestru połowu ryb?

"A czy ktoś to w ogóle na podstawie rejestrów sprawdza ..." No moim zdaniem to wystarczy w ustach osoby zaangażowanej w pracę na rzecz PZW, by uznać wypełnianie rejestrów za bezsensowne. Może co innego chciałeś miałeś namyśli ale tak wyszło :) [2012-01-23 15:30]

JaroDaw

cyt:"  Witam. Obecnie sprawuję funkcję moderatora w pokoju "ŁOWISKA". Zachęcam wszystkich do zapoznania się i przestrzegania "Regulaminu Forum"
REGULAMIN FORUM PORTALU WEDKUJE.PL
Na co dzień prowadzę mały sklepik, gdy tylko mam chwilkę jadę nad wodę. Najczęściej odpoczywam nad wodą, przy "koszyczku", lub spławiku, czasem jednak dla odmiany idę na randkę z zębatym ;) "
Kolego serdeczny a zacytuj mi gdzie napisałem o bezsensowności wypełniania rejestru połowu ryb?

Tylko nie do końca rozumiem, czemu cytujesz mój profil. Nie to żeby mi to przeszkadzało, ale nie wiem co to ma do rzeczy :) [2012-01-23 15:33]

Grzegorz123

rejestry to jest bardzo dobry pomysł, kiedyś jeżdziłem na ryby sam, teraz będę zabierał żonę bo ma ładny charakter pisma, wilk syty i owca cała.
[2012-01-23 15:33]

To ,że jesteś Moderatorem nie uprawnia Cię do konfabulacji , nigdzie nie napisałem ,że rejestru nie trzeba wypełniać lub o bezsensowności jego wypełniania wyraziłem tylko swoją obawę czy ktoś aby je sprawdza po zdaniu w Kole. I nie czytaj między wierszami tylko całość.
cyt:"  " Widzisz jednak ktoś wymyślił aby wędkarz dokumentował połów ryb przed rozpoczęciem wędkowania, jeden nie zabiera ryb i łowi , drugi zabiera i musi wpisać w rejestr ile ryb złowił. I nie chodzi w wypełnianiu rejestru tylko o ilość złowionych ryb ale jaka presja wędkarska wywierana jest na dany zbiornik. A czy ktoś to w ogóle na podstawie rejestrów sprawdza ..."
Moderatorze gdzie tu pisze, że tak napisałem? 
a Ty napisałeś cyt:" a jednocześnie pisząc na forum o bezsensowności wypełnienia rejestrów ...."
proszę czytać ze zrozumieniem i unikniemy wmawiania komuś i  niepotrzebnych zgrzytów.
p.s skoro ty cytujesz mój profil to takie samo prawo cytowania posiadam i ja:)



[2012-01-23 15:38]

JaroDaw

Skoro kolega nie zabiera ryb, to po co nosi siatkę ??? No a co do wpisu Daty i nr łowiska to trwa to 10 sekund , więc w czym problem? 



Problem w tym kolego JaroDaw że w rejestrze (moim) jest 48 rubryk.
Wpisując każdorazowe łowienie rejestru braknie mi w ciepłych miesiącach w niecały miesiąc.
Co potem?
Będę szukał kogoś by mi raczył dać nowy? Będę jeździł za nim nie wiem gdzie?
Tylko niech nikt mi tu nie pisze o siedzibie koła smutnych opowieści bo nie każde koło ma dwa tysiące członków,siedziby,stanice i tp..
Przecież władze okręgu wydając taki rejestr wiedzą że wielu potraktuje go lekko.:)
Tak drogo kosztowałoby dodanie dwóch kartek z tabelą?

To fakt, mnie jeszcze nie brakło, więc nie wiem czy to da się szybko załatwić ;/, ale może telefon do zarządu okręgu ?, a potem tam wymienią ? przecież chyba nie musi się skończyć do ostatniej tabelki, by wymienili na nowy ? Ale się nie mądruje, bo nie wiem jak to później się odbywa. [2012-01-23 15:38]

ryukon1975

Ja też nie wiem,i wolę tego nie sprawdzać w praktyce.:)
[2012-01-23 15:43]

pawelz

cyt:"  Witam. Obecnie sprawuję funkcję moderatora w pokoju "ŁOWISKA". Zachęcam wszystkich do zapoznania się i przestrzegania "Regulaminu Forum"
REGULAMIN FORUM PORTALU WEDKUJE.PL
Na co dzień prowadzę mały sklepik, gdy tylko mam chwilkę jadę nad wodę. Najczęściej odpoczywam nad wodą, przy "koszyczku", lub spławiku, czasem jednak dla odmiany idę na randkę z zębatym ;) "
Kolego serdeczny a zacytuj mi gdzie napisałem o bezsensowności wypełniania rejestru połowu ryb?

"A czy ktoś to w ogóle na podstawie rejestrów sprawdza ..." No moim zdaniem to wystarczy w ustach osoby zaangażowanej w pracę na rzecz PZW, by uznać wypełnianie rejestrów za bezsensowne. Może co innego chciałeś miałeś namyśli ale tak wyszło :)

Jedno nie wynika z drugiego. Uwazam ze rejestry sa potrzebne, ale...... nie jako metoda gospodarowania a jako narzedzie kontroli wedkarzy.  Sadze, ze nikt tak naprawde nie jest w stanie wyciagnac normalnych wnioskow (takich w oparciu o ktore mozna by racjonalnie gospodarowac) . Natomiast jako element kontrolny, niezastapione.
Zalozmy ze mamy limit np 1 glowacica na tydzien. Tylko rejestr albo tzw stickery sa w stanie dac narzedzie kontrolne.
[2012-01-23 15:46]

JaroDaw

To ,że jesteś Moderatorem nie uprawnia Cię do konfabulacji , nigdzie nie napisałem ,że rejestru nie trzeba wypełniać lub o bezsensowności jego wypełniania wyraziłem tylko swoją obawę czy ktoś aby je sprawdza po zdaniu w Kole. I nie czytaj między wierszami tylko całość.
cyt:"  " Widzisz jednak ktoś wymyślił aby wędkarz dokumentował połów ryb przed rozpoczęciem wędkowania, jeden nie zabiera ryb i łowi , drugi zabiera i musi wpisać w rejestr ile ryb złowił. I nie chodzi w wypełnianiu rejestru tylko o ilość złowionych ryb ale jaka presja wędkarska wywierana jest na dany zbiornik. A czy ktoś to w ogóle na podstawie rejestrów sprawdza ..."
Moderatorze gdzie tu pisze, że tak napisałem? 
a Ty napisałeś cyt:" a jednocześnie pisząc na forum o bezsensowności wypełnienia rejestrów ...."
proszę czytać ze zrozumieniem i unikniemy wmawiania komuś i  niepotrzebnych zgrzytów.



To, że jestem moderatorem nie ma żadnego znaczenia w wypowiedziach na forum, z wyjątkiem sytuacji, gdy dochodzi do łamania regulaminu tego forum, a nie tego dotyczyła moja wypowiedź. Jako użytkownik forum mogę się wypowiadać na równi z innymi użytkownikami, więc nie wiem z kąt te zarzuty o konfabulację? Napisałem tylko, że z Twojej wypowiedzi wynika, że nikt nie sprawdza rejestrów, no chyba, że ostatnie zdanie przytoczonej wypowiedzi znaczy coś innego ? 

[2012-01-23 15:52]

To Kolego ,że dla Ciebie wynika to wcale nie znaczy, że wynika dla mnie;) wystarczy czytać ze zrozumieniem i   w razie niepewności zapytać unikniemy wtedy niedomówień. Pozdrawiam i kończę temat. [2012-01-23 15:56]

Romuald55

Działacz....osoba aktywna w określonej dziedzinie życia publicznego/wikipedia/Kolega jest Strażnikiem społecznym i nie jest działaczem z Okręgu jeleniogórskiego?.....A twierdzenie że rejestrów nikt nie wykorzystuje w ustach działacza to czym jest jak nie demagogią?Kolega jako strażnik musi wiedzieć po co są rejestry i jaki jest ich los. [2012-01-23 16:04]

No widzisz jaką mamy politykę , nawet nie wiem co się z nimi dzieje, a Ty wiesz? masz jakieś wieści? [2012-01-23 20:43]

JaroDaw

Czy może chodzi o to ???
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/2766/wiadomosci/40938/pliki/rejestr_polowu_ryb_w_2009_roku_.xls [2012-01-23 21:08]

Czy może chodzi o to ???
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/2766/wiadomosci/40938/pliki/rejestr_polowu_ryb_w_2009_roku_.xls



Nie chodzi mi o coś takiego w Okręgu Jeleniogórskim z 2010  roku np. :) [2012-01-23 21:11]

krzychu64

Skoro kolega nie zabiera ryb, to po co nosi siatkę ??? No a co do wpisu Daty i nr łowiska to trwa to 10 sekund , więc w czym problem? 



Problem w tym kolego JaroDaw że w rejestrze (moim) jest 48 rubryk.
Wpisując każdorazowe łowienie rejestru braknie mi w ciepłych miesiącach w niecały miesiąc.
Co potem?
Będę szukał kogoś by mi raczył dać nowy? Będę jeździł za nim nie wiem gdzie?
Tylko niech nikt mi tu nie pisze o siedzibie koła smutnych opowieści bo nie każde koło ma dwa tysiące członków,siedziby,stanice i tp..
Przecież władze okręgu wydając taki rejestr wiedzą że wielu potraktuje go lekko.:)
Tak drogo kosztowałoby dodanie dwóch kartek z tabelą?

Widzę Hefeed, że masz problem ( mnie się jeszcze nigdy nie skończył) .
W moim kole jest to o tyle proste, że skarbik kola urzęduje w biurze w każdy czwartek w godz. 16.00-18.00. Jeśli wiem, że skończy mi się rejestr walę w czwartek do biura i po kłopocie.

Co do zasadności czy nie wypełniania rejestru to każdy normalny polak to takie bydlątko, które lubi skróty, omijanie przepisów, i zwalanie winy na kogoś innego. A jak już go zlapią na jakimś przekręcie toi winny sąsiad bo go podpieprzył, policjant, strażnik bo się dopierdziela.
On sam broń boże ANIOŁEK.

Ja czasami wypisuję rejestr już w domu, bo też zdarza mi się zapomnieć dokonać wpisu na łowisku. A po pierwsze wypisując rejestr nie zmęczę się, po drugie na długopisie nie zbankrutuje.
Pozdr.
[2012-01-23 21:16]

Ja też zawsze w domu już wypełniam rejestr połowu ryb. [2012-01-23 21:24]

JaroDaw

Czy może chodzi o to ???
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/2766/wiadomosci/40938/pliki/rejestr_polowu_ryb_w_2009_roku_.xls



Nie chodzi mi o coś takiego w Okręgu Jeleniogórskim z 2010  roku np. :)

A to przepraszam, myślałem, że autor wątku jest z Zabrza, a temat dotyczy rejestrów w całym PZW, a nie tylko w Jeleniej Górze . Najwidoczniej nadal nie czytam ze zrozumieniem :/. [2012-01-23 21:28]