Zaloguj się do konta

Rejestr połowu a zawody wędkarskie.

utworzono: 2011/05/06 11:10
piaho80

Obowiazuje na zawodach czy nie??? [2011-05-06 11:10]

Romuald55

Na zawodach nie obowiązują żadne rejestry połowów! [2011-05-06 11:23]

A dlaczego nie obowiązuje ?Regulamin powinien być jednakowy dla wszystkich. Każdą rybę natychmiast zważyć, zmierzyć i zapisać bo inaczej mandat.Nawet gdy nie złapiesz ryby obowiązkowo wpisać datę przyjścia na łowisko. Jak głupota to już po całości.
Julian
[2011-05-06 12:04]

pawelz

Bo zawodnicy to osobna grupa. Nawet na ich potrzeby obniza sie wymiary ustalone przez PZW w danym okregu, byleby tylko mogli rozegrac zawody.
[2011-05-06 12:13]

czapa1414

Normalnie rejestr obowiązuje każdą złapaną rybe trzeba wpisać tylko wszystkie muszą wrócić do wody nic nie można zabarć
[2011-05-06 12:41]

Przemol34

Na zawodach nie obowiązują żadne rejestry połowów,koledzy.Nie róbmy jaj. Był kto na takich zawodach gdzie trzeba było wpisywać każdą złowioną płoteczkę?? Ja już brałem udział kilkanaście razy i pierwszy raz o czymś takim słyszę.
[2011-05-06 13:34]

piaho80

Jest to opisane gdzieś w RAPR?

[2011-05-06 14:31]

pawelz

Problem w tym ze organizacja i przeprowadzenie zawodow wedkarskich reguluja odrebne przepisy:

http://www.pzw.org.pl/zgpzw/wiadomosci/29812/67/zasady_organizacji_wedkarskiego_sportu_kwalifikowanego_pzw

Mnie natomiast zastanawia pkt. 2.1.3. Nie mam pewnosci ale czy brak rejestru (wpisu w rejestrze)
spelnia warunek posiadania uprawnien ?. Przeciez zanim zaczniemy lowic MUSIMY wypelnic rejestr.

Nie wiem. Gdybym mial sie przyczepiac, to jedynie to przychodzi mi do glowy.
[2011-05-06 15:32]

W Polsce obowiązuje zasada równych i równiejszych. Znaczy się jednych za to samo się ściga i kara, innych się nagradza.

Jedni muszą wypełniać rejestr pod groźbą kary, inni nie muszą tego robić, a jeszcze inni olali "taki interes" jak chociażby ja.

Podobnie jak w polskim (celowo małą literą) prawie. Jeśli sędzia czy prokurator popełni przestępstwo, to nie jest karany, a awansowany na wyższe stanowisko. Jeśli takie samo przestępstwo popełni przeciętny Kowalski, pierdzi w pasiaki i płaci wiele lat haracz w postaci kary finansowej (na pensje i nagrody sędziów i prokuratorów).

Ot bladź pastajenna...

[2011-05-07 00:43]

kasalka

& 6. pkt. 10. Łowienie ryb podczas zawodów wędkarskich regulują odrębne przepisy zawarte
w "Zasadach Organizacji Sportu Wędkarskiego".

[2011-05-07 02:00]

Atarak

Witaj Julianie! Chyba nie przeczytałeś informacji zawartej w rejestrze połowów. Przed rozpoczęciem wędkowania należy wpisać łowisko. Po zakończeniu wędkowania ilość zabranych ryb a ich wagę można wpisać w domu. Czy jest to naprawdę aż tak uciążliwe i czy koliduje z udziałem w zawodach?  [2011-05-07 06:17]

kazik

To zależy jakiej rangi są zawody . Jak towarzyskie i ryby zabieramy to obowiązuje . Jak statutowe , czy takie gdzie ryby wracają do wody to regulamin zawodów , czy organizator decyduje i raczej rejestr nie obowiązuje . Po prostu ryb nie zabieracie więc nie wpisujecie . Miejsce wędkowania również nie jest od was zależne a jedynie od organizatora który później i tak w sprawozdaniu do okręgu wymienia je .    [2011-05-07 07:26]