Rejestr połowu na zerówkach ?

/ 12 odpowiedzi
Witam
posiadam karte wedkarska (ta biala) i zawsze lowilem na zerowkach wiec w tym roku takze tak planuje. Slyszalem ze na tych tzw. zerowkach prowadzic trzeba takze jakis rejestr polowu... dzwonilem do naszego starostwa ale tam nic nie wiedza... moze od Was czegos sie dowiem.
Dzieki
kuzyn78


Przed przybyciem na łowisko należy wpisać datę i miejsce na którym masz zamiar łowić ,nawet jak nic nie złowisz lub wszystko wypuszczasz .

Słowo PRZED mówi chyba już dużo za siebie. (2011/05/06 12:28)

Przemol34


Nie przed przybyciem ,a po przybyciu na łowisko przed rozpoczęciem wędkowania jest obowiązek wpisania daty i numeru łowiska.
Teraz pytanie co to w/g Ciebie są "zerówki"? Zerowe porozumienia z innymi okręgami czy tzw. dzikie wody?
Jeśli łowisz na wodach ,które mają zerowe porozumienie z Twoim macierzystym kołem to musisz się zorientować czy jest obowiązek posiadania rejestru w danym okręgu.
Jeśli chodzi o "zerówki" czyli o wody tzw. "dzikie" czyli nie należące do (tfu) PZW to są to wody państwowe czy też innych właścicieli i na tych wodach rejestru mieć NIE MUSISZ.
Rejestr połowu obowiązuje tylko na wodach (tfu) PZW i to też nie we wszystkich okręgach.
Mam nadzieję,ze pomogłem.Pozdrawiam.

(2011/05/06 13:18)

stalownik



Jeśli chodzi o "zerówki" czyli o wody tzw. "dzikie" czyli nie należące do (tfu) PZW to są to wody państwowe czy też innych właścicieli i na tych wodach rejestru mieć NIE MUSISZ.



Pomogłes, o to mi chodziło. Dziekuje
(2011/05/09 09:08)

u?ytkownik37642



Jeśli chodzi o "zerówki" czyli o wody tzw. "dzikie" czyli nie należące do (tfu) PZW to są to wody państwowe czy też innych właścicieli i na tych wodach rejestru mieć NIE MUSISZ.



Pomogłes, o to mi chodziło. Dziekuje


Dlaczego tfu?
Opłacamy,zarybiamy,efekty mamy i nie opluwamy... (2011/05/09 16:45)

mielec



Jeśli chodzi o "zerówki" czyli o wody tzw. "dzikie" czyli nie należące do (tfu) PZW to są to wody państwowe czy też innych właścicieli i na tych wodach rejestru mieć NIE MUSISZ.



Pomogłes, o to mi chodziło. Dziekuje


Dlaczego tfu?
Opłacamy,zarybiamy,efekty mamy i nie opluwamy...



No kolega tym "tfu" dolewał wody do rybnych naszych wód zarybianych przez to i ja doleje tfu PZW Żeby nie brakło tej wody:):)


P.S. Nom na mój Okręg nie mogę narzekać. (2011/05/09 16:55)

u?ytkownik37642



Jeśli chodzi o "zerówki" czyli o wody tzw. "dzikie" czyli nie należące do (tfu) PZW to są to wody państwowe czy też innych właścicieli i na tych wodach rejestru mieć NIE MUSISZ.



Pomogłes, o to mi chodziło. Dziekuje


Dlaczego tfu?
Opłacamy,zarybiamy,efekty mamy i nie opluwamy...



No kolega tym "tfu" dolewał wody do rybnych naszych wód zarybianych przez to i ja doleje tfu PZW Żeby nie brakło tej wody:):)


P.S. Nom na mój Okręg nie mogę narzekać.

W takim razie tfu...oby nam sie... (2011/05/09 17:05)

Przemol34


Cieszę się ,że pomogłem.
Juz się tłumaczę kolegom,dlaczego "tfu". Bo mi kol. mili skrót PZW (tfu) przez usta ciężko przechodzi i dlatego tak.Może Wasze okręgi są spoko i nie możecie narzekać ale mój, katowicki to nie zna innej ryby jak tylko karp,karp i wszędzie karp i jak się tu nie denerwować??I tak te "tfu" już pewnie zostanie.Zresztą jak czytam w innych tematach to nie tylko ja ich lubię "inaczej" . Pozdrawiam. (2011/05/09 18:35)

dizzy76


Kolego i ja dołożę do twojego tfu moje tfu :-)To co sie dzieje w moim okręgu i ościennych to jest masakra... Ale to nie temat na tu... Także wielkie TFU PZW... (2011/05/10 07:05)

W48


Kiedyś, dawno temu, w wagonach kolejowych wisiały tabliczki z napisem : "Nie pluć, nie zanieczyszczać wagonu". Może warto takie tabliczki postawić na łowiskach?
A tak na poważnie - jeśli coś się Wam nie podoba w PZW spróbujcie dostać się do władz i zmieńcie to. (2011/05/11 18:02)

kazik


Takiego pojęcia jak wody niczyje to nie ma . Jak mi wiadomo to są wody pewnych właścicieli i państwowe , czyli gminne , powiatowe i PZW  . Mogą być wody dzierżawione  jako zlewnie , gdzie całość państwowa w tym rejonie jest dzierżawiona przez PZW i tylko wody prywatne są wydzielone , mogą być również wody gminne gdzie bez zgody tej gminy nie można wędkować . Jak mi wiadomo to zawsze należy poszukać właściciela , bo nie ma wód niczyich ,  to nasz obowiązek wędkując na takich wodach . A zezwolenie na wędkowanie i rejestr obowiązuje czy to na wodach PZW czy to na wodach państwowych , bo nakaz rejestracji połowów właśnie organy państwowe wydały , więc jeżeli traficie na jakąś kontrolę to może być krucho . PSR , policja nie będzie się patyczkować jak kogoś złapie na wędkowaniu na takich wodach bez zezwolenia na te wody , a również podczas kontroli po drodze jak udokumentujecie że to ryby złowione legalnie ? kiedy policjant tym się zainteresuje . Jadąc z wędkami i mając ryby jak udowodnicie że to ryby z połowu , a nie z kłusownictwa ? Przecież prawo kontroli ma również policja i to nawet na drodze . Proszę sobie poczytać Ustawę o Rybactwie Śródlądowym , bo nieznajomość jej może na takich wodach mieć zgubne skutki .  Tu link do oświadczenia rzecznika prasowego PZW :

http://www.rybobranie.pl/wiadomosci/3449/1/oswiadczenie_zg_pzw

I raczej są nie w porządku z prawem te okręgi które jeszcze poważnie tego nakazu nie wprowadzają i lekceważą sobie . To TWU ustawa jest nie w porządku a nie PZW  i raczej powinniśmy mieć pretensje do panów posłów i tych co ta ustawę tworzyli TWU . (2011/05/11 21:51)

kuzyn78


A tym kolegom ,którzy tylko twu potrafią i narzekać proponuję wypisać się z tego PZW i jazda na wody komercyjne.Na pewno będziecie tylko zadowoleni.Będzie ryba ,będą lepsze władze i będą nisze składeczki.Ja jak mi coś nie pasuje  to nigdy w to nie wchodzę ,więc panowie po co jeszcze w tym PZW jesteście?dla statysty?nie sądzę. (2011/05/12 16:40)

Przemol34


Kol. Kuzyn78 .Jakby była inna mozliwość to jak najbardziej ale niestety większość wód w naszym kraju dzierżawi (tfu) PZW i chciał czy nie opłacać trzeba. Nie każdy okręg jest do "bani" ale katowicki wyjątkowo. Gdzie tylko mozna i ile można wpuszczają karpia. Nie ważne czy woda ma 30 cm głębokości czy 5m i tak wrzucają tam karpia i to jest chore tak jak cały okręg katowicki. I dlatego piszę jak piszę i mam do tego prawo jak również do krytyki.A do związku należę bo muszę niestety, bo żeby łowić to trzeba należeć bo jak wyżej, wszystkie ,a przynajmniej większość wód zagarnął związek i nimi "zarządza". Pozdrawiam.

Kol. Kazik powiedz mi tylko taką rzecz: łowiąc na tzw, "zerówce" czy też "dzikiej" wodzie co mam wpisać w rubryce numer łowiska??? często łowię na takich wodach i jedyną rzeczą jaką mi leśniczy kontrolował była to karta wędkarska.
Co do rejestru połowów to nie jest on obowiązkowy. Są okręgi ,które go nie wprowadziły i nie ma obowiązku ich posiadania. Tak samo wydaje mi się jest z "zerówkami". Co mam wpisać?? Staw w lesie? Bajoro na łące? Na takich wodach nie obowiązuje rejestr, tylko na wodach związkowych.
Pozdrawiam. (2011/05/12 20:42)