Zaloguj się do konta

Rejestr połowów Poznań

utworzono: 2012/06/28 14:35
RobSentex

Witam
Nigdzie nie mogę znaleźć na ten temat informacji, a podczas opłacania składki na rok 2012 nikt mnie na ten temat nie poinformował. Problem mój polega na tym, że w niektórych miejscach w internecie jest informacja, ze w całej Polsce obowiązuje rejestr połowów, ale w innych jest informacja, ze okręg poznański jest zwolniony z tego obowiązku. Jak jest naprawdę ? Nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej rzeczowej odpowiedzi. PZW na maile w tej sprawie nie odpowiada. Jeśli w poznańskim okręgu także jest taki wymóg to skąd mogę wziąć druki rejestru połowów ?
Z góry bardzo dziękuję za informację i pozdrawiam wszystkich wędkarzy.
[2012-06-28 14:35]

Bromar

 Kolego, w Twoim okręgu rejestr nie obowiązuje, zastanawiam się tylko dlaczego nie zadzwoniłeś do swojego Koła, lub Okręgu, zamiast pisać e-maile.

Pozdrawiam
[2012-06-28 15:30]

azazulemo

Nie obowiazuje. Tez mnie zastanawie z jakiego powodu. Tak jak Bromar napisal... Najlepiej zadzwonic. [2012-06-28 16:18]

kiwaczek1122

W Skierniewickim podobnież też nie!!!!!!!!!!!! [2012-06-28 16:22]

marek-debicki

Najpierw długo niektórzy walczyli o ewidencję połowu i wprowadzenie rejestrów, później sprawy zaniechano. Była już dość szeroka dyskusja w przedmiotowej sprawie na forum. Faktem jest, że w okręgu poznańskim rejestry nie są obowiązkowe.
[2012-06-28 18:38]

RobSentex

Dzięki bardzo wszystkim za odpowiedź
[2012-06-28 21:51]

cierpliwy1

Jeszcze raz napisze ,powstało chyba 48 grup rybacki w Polsce LGR ,które wystąpiły o dość duże fundusze unijne .Do tych grup przystąpiły okręgi PZW jako czynnik społeczny a w wymogach jest obowiązkowe  prowadzenia rejestrów .Wszystkie okręgi ,które przystąpiły do LGR i starają się o kasę muszą prowadzić rejestry ,natomiast te które nie przystąpiły ,albo wnioski ich zostały odrzucone mogły wycofać się z prowadzenia nie potrzebnej nikomu dokumentacj w wielkim skrócie  kolejny raz wyjaśniłem temat  rejestrów.Pozdrawiam [2013-07-22 10:00]