Regulaminy okręgowe na rok 2020

/ 107 odpowiedzi / 3 zdjęć
Sith


Ciekawe kiedy się "obudzą" moje okręgi Piotrków, Sieradz i Częstochowa? (2019/11/27 07:56)

z@mela


W OZW Kalisz pojawił się regulamin hmmm niezły cios w spinningistów bo tak zakaz wędkowania z łodzi w porze nocnej cały rok - pewnie kłusole za tym głosowali bo wiadomo kto najwięcej widzi ale nie no argument że nie wolno płwyać to każda łódź będzie kłusowała taaaa klusol ma w dupie te zakazy i swoje zrobi i nikt go nie zauważy no ale je...ać ten cały "kalisz"
cios nr II zakaz trolingu co prawda nie jestem jakims mega trolingowcem ale płynąc między miejscówkami głupotą jest nie wrzucić wabika ale jak widać komuś to przeszkadzało i wiem nawet komu tym co łamią regulamin wywożąc zestawy na odległości większe niz 50m hmm czym to będzie skutkowalo .że nie przepuszcze ani jednemu zestawowu wywiezionemu na odleglosc większą niż 50m mam dalmierz ustawiał bede się 70m i ściągał jak leci a jak gangryna zacznie sapać to parchy z milicji będą rozstrzygać spór.
To całe OZW powinno być zlikwidowane bo chyba im się coś w głowach od nieróbstwa popier...ło są na naszych usługach za nasze pieniądze a co roku skłądki w górę , porozumień "0" brak do tego ciągle podkręcanie regulaminu w nie wiadomo jaką strone jeszce tylko brakuje wzmocnienia organów kontrolno-represyjnych to będziemy mieli czysty zamordyzm monopolisty za nasze pieniążki. (2019/12/03 15:13)

JKarp


"cios nr II zakaz trolingu co prawda nie jestem jakims mega trolingowcem ale płynąc między miejscówkami głupotą jest nie wrzucić wabika ale jak widać komuś to przeszkadzało i wiem nawet komu tym co łamią regulamin wywożąc zestawy na odległości większe niz 50m hmm czym to będzie skutkowalo .że nie przepuszcze ani jednemu zestawowu wywiezionemu na odleglosc większą niż 50m mam dalmierz ustawiał bede się 70m i ściągał jak leci a jak gangryna zacznie sapać to parchy z milicji będą rozstrzygać spór."
Panie szyryf.... "gangryne" to se szukaj przy obiedzie....Kilku cwaniaków kilka razy usiłowało coś tam kombinować bo wg nich za daleko wywzozłem. Więc zarzuciłem jeszcze dalej... Bo 50 metrów to rzuca osesek karpiowy w wieku 15 lat...A dostać strzała z kobry twardą kulką nic przyjemnego... (2019/12/04 10:45)

z@mela


ale czy szanowny pan tfu karpiOrz nie rozumie że ma zachować odległości pomiędzy wędkarzami ? tak samo wędkujący z łodzi ma zachować 50m od wędkarza na brzegu ? czy to jest nie zrozumiałe ? płynę --> ustawiam się 70m i łowię na spławiczek i co wtedy karpiarskie plemie ?
jak chce karpiarskie plemie łowić pod II brzegiem to niech się tam ustawi a jak chce lowić na środku to niech załąduje 4 litery na ponton i łowi z pontonu a nie że na brzegu tarmoscarp jakies dziwne akcje a zestawy wywiezione na środek czy pod II brzeg no tak to działą dioda spolaryzowana w jedną stronę i na to zgodny nie ma , (2019/12/04 13:39)

JKarp


Panie z@melo Ponoć RAPR mówi kto pierwszy ten lepszy ? Czy może w Kaliszu RAPR się zmienił ? Tylko skończony łobuz i idiota tak zrobi czyli ustawi się łódką tam gdzie mam zestawy. No cóż - plemię karpiowe sobie poradzi. Kobra i kulka 24 mm niejednego idiotę wychowała, zanęcić nikt mi nie zabroni. Czy może dozwolona odległość to 5 a może 20 metrów ?
Nigdy nie łowię tam gdzie jest 50 m od brzegu do brzegu a nawet jeśli łowię to tam, mam takie szczęście spotykać normalnych ludzi a nie świrów.
JKarp (2019/12/05 13:26)

z@mela


kto pierwszy ten lepszy dlatego jak stoi łódka przy brzegu to brzegowiec ma siedzieć minimum 50m od łódki a jak brzegowiec siedzi na brzegu to łódź ma być minimum 50m od brzegoca - to jest chyba jasne tak ? więc w czym problem ; łódź ustawiając sie 70m od brzegowca z wędkarzem łowiącym na niemalże dowolną metodę NIE MA PRAWA WEJŚĆ W JAKIKOLWIEK KONFLIKT z brzegowcem ktopka i proszę mi nie sikać o jakiś HWDPeletach wystrzeliwanych z trebusza czy cos bo to zabawnie brzmi .
Wędkarz powinien uszanować prawo innego wędkarza do łowienia w wdowolnym miejscu z uwzględnieniem panujących zasad które mowią jasno o odległościach dlatego nie wiem kto wpadł w ogóle na pomysł żeby wywozić na tak dużę sytanse 70-300m równie dobrze można wywieść wzdłuż brzegu 500m i zablokować pół jeziora tylko zdroworozsądkowo myślący człowiek tego nie zrobi ale część karpiOOrzy pewnie tak bo widuje wbite paliki , kijki , tyczki , widełki by obłowić miejscówi oddalone 100m w bok - dramat po prostu dramat i KŚ dla całej rodziny żeby gen ............. wyeliminować bo diód mamy dosyć juz w NIErządzie. (2019/12/05 14:31)

JKarp


Tia...Zabawnie to wygląda idyjota jak w jego oklicy spadają kulki 24 mm...
Żeby było jasne - nie wywożę 300 m. Nie wywożę w poprzek wody. Najczęściej łowię z rzutu. Wywożę tylko wtedy jak zależy mi na dokładności np leży duże zwalone drzewo i trzeba dokładnie położyć zestaw i zanęcić.
Nigdy nie zrozumię szeryfów nad wodą. Nigdy nie zrozumiem lebieg wrzucających swoje zestawy w okolice moich pomimo, że stoi ode mnie 20 m i pech, bo mu "krzywo poszło".
Nigdy nie zrozumiem, dlaczego ktoś łowiąc z łódki ustawia się nad moimi zestawami - bo zanęcone ?
Na 100 wędkarzy na łódkach 98 to noramlni ludzie. Zwalniają, opływają, pogadają. Tych dówch to wieczne niezdary - mają echo a nie potrafią go użyć i zamiast samemu go użyć, użyć przy okazji rozumu i wytypować swoją miejscówkę wolą na gotowe. Wiele razy sami łamią przepisy bo choć jest zakaz trollingu to i tak ciągną za sobą przynęty. Sami stają na granicy szlaku wodnego lub nawet na nim ale od innych wymagają przestrzegania przepisów.
JKarp (2019/12/06 08:21)

Basia Kier


@JKarp: w zeszlym roku widzialam taką akcję. Dwaj wędkarze płynęlil łódką nad zestawami karpiarza (dobre 70-80 m od brzegu). Zaczął rzucać kamieniami do łódki. Goście z łódki wyszli na brzeg i obili cwaniakowi mordkę. Pojechał i skończyły się jego wizyty na tym łowisku.
Czarne owce psują opinię całemu stadu, ale - dziwne, prawdae - wśród cyprinusowej "jelity" trafiają się one zdecydowanie częściej... (2019/12/06 09:21)

Sith


Oj tak, niestety... :( (2019/12/06 09:34)

JKarp


@JKarp: w zeszlym roku widzialam taką akcję. Dwaj wędkarze płynęlil łódką nad zestawami karpiarza (dobre 70-80 m od brzegu). Zaczął rzucać kamieniami do łódki. Goście z łódki wyszli na brzeg i obili cwaniakowi mordkę. Pojechał i skończyły się jego wizyty na tym łowisku.
Czarne owce psują opinię całemu stadu, ale - dziwne, prawdae - wśród cyprinusowej "jelity" trafiają się one zdecydowanie częściej...

To masz pecha bo je widze "elyty" na łódkach, na brzegu itd. Kamieniami rzucał na 80 m ? Kozak był ha ha ha ..Opowieści dziwnej treści :-))))))))))))))))))))))
Jeszcze dodam, że nie każdy kto łowi karpie to karpiarz.
Karp (2019/12/06 09:40)

Basia Kier


@JKarp: nie pisałam, że rzucał ręką tylko kobrą (chyba to tak się nazywa, taka zgięta łycha). Ty też chyba nie śmigasz tymi 24-milimetrowymi kulkami ręcznie.
Oczywiście, że nie każdy kto łowi karpie to karpiarz. I na szczęscie chyba, bo powoli ta nazwa staje się synonimem nowobogackości, której z karpiowych butów wcale nie karpiowa słoma wyłazi (wywożenie pod drugi brzeg, wywożenie wzdłuż brzegu i ogólny syf zostawiony na brzegu). (2019/12/06 12:09)

ryukon1975


Ja tam nie mam problemu z nowymi przepisami Okręgu dlatego że ich nie widziałem. Jest jakaś krótka notka o zmianach na stronie ale z ramienia ZG PZW. (2019/12/06 13:54)

Julian


Ja nie mam w ogóle ,,problemu " z wędkowaniem ponieważ dzisiaj jest dzięki Bogu 6 grudnia a Okręgi według ZG PZW POWINNY UCHWALIĆ !!!! do 30 listopada. Uchawlić czyli opublikować.
Jak widać niektóre Olewaja Zarząd Główny . Albo kombinują i tu mam wrażenie graniczące wprost z pewnością Na ile Nas Orżnąć .
Ps. Co zaś się tyczy Waszej dyskusji ja nie dzielę wędkarzy na mucharzy ,karpiarzy ,spławikowców czy grunciarzy. Ja dzielę na wędkarzy i tzw. szpanerowców oraz klasycznych chamów.
Bo szpanera i chamstwo od metody nie zależy.
Pozdrawiam szanowne towarzystwo (2019/12/06 14:21)

Basia Kier


@Julian: bo to nie jest już POLSKI Związek Wędkarski, ale 48 (bodajże) związków okręgowych z udzielnymi władcami. (2019/12/06 21:07)

Sith


Jednym słowem coś czego nie można nazwać burdelem, bo w burdelu jest porządek... ;> (2019/12/07 07:06)

Sith


ZO/Piotrków uchwalił regulamin i cennik składek na 2020 r. Nie jest źle, byleby ryby dopisały. Ciekawe jak będzie z porozumieniami, zależałoby mi szczególnie na sierdzkim, bo tam mam najbliżej do - w miarę - ciekawych łowisk rzecznych. (2019/12/07 14:18)

Basia Kier


ZO/Piotrków uchwalił regulamin i cennik składek na 2020 r. Nie jest źle, byleby ryby dopisały. Ciekawe jak będzie z porozumieniami, zależałoby mi szczególnie na sierdzkim, bo tam mam najbliżej do - w miarę - ciekawych łowisk rzecznych.

Można link, bo na stronie okręgu nie ma (jeżdzę czasem na wody piotrkowskie). (2019/12/07 18:26)

Sith


ZO/Piotrków uchwalił regulamin i cennik składek na 2020 r. Nie jest źle, byleby ryby dopisały. Ciekawe jak będzie z porozumieniami, zależałoby mi szczególnie na sierdzkim, bo tam mam najbliżej do - w miarę - ciekawych łowisk rzecznych.

Można link, bo na stronie okręgu nie ma (jeżdzę czasem na wody piotrkowskie).
Jest Basiu, jest ;)) Szukaj załącznika Nr 1do uchwały Nr 43/Z/2019
http://www.pzw.org.pl/40/cms/26354/uchwaly_zo_24092019_r

(2019/12/08 06:43)

Sith


Niestety ZO/Sieradz nie opublikował dotąd żadnej uchwały z 2019 r.... "Taka gmina"... Widocznie mają w du...żym poważaniu wędkarzy ;> (2019/12/08 06:56)

Basia Kier


@Sith: Dziękuję za link, zakamuflowali te przepisy. Jeżdzę czasem nad Zalew i Pilicę, przyda się. (2019/12/08 07:18)

Sith


(...) Jeżdzę czasem nad Zalew i Pilicę, przyda się.
To łowiska najczęściej odwiedzane przeze mnie. Nad ZS często próbuję coś złowić z "betonów" lub z plaży na przeciległym brzegu, odwiedzam również Trestę i Zarzęcin. Pilica to okolice Teofilowa, Kurnędza i Trzy Morgi (Małpi Most), kiedyś te odcinki obfitowały w szczupaki i okonie, ale to było ponad ćwierć wieku temu. Teraz niestety jest znacznie trudniej złowić cokolwiek.
(2019/12/08 08:40)

Basia Kier


(...) Jeżdzę czasem nad Zalew i Pilicę, przyda się.
To łowiska najczęściej odwiedzane przeze mnie. Nad ZS często próbuję coś złowić z "betonów" lub z plaży na przeciległym brzegu, odwiedzam również Trestę i Zarzęcin. Pilica to okolice Teofilowa, Kurnędza i Trzy Morgi (Małpi Most), kiedyś te odcinki obfitowały w szczupaki i okonie, ale to było ponad ćwierć wieku temu. Teraz niestety jest znacznie trudniej złowić cokolwiek.
Znam te miejscówki na ZS. Co zaś do samego regulaminu pitrkowskiego, to merytorycznie i językowo stoi o niebo wyżej niż mój "rodzimy" kielecki. Naomiast - podobie jak w CK - ktoś ciężko walczył z edytorem tekstu (punktacja list w cały świat).
(2019/12/08 15:59)

Sith


NIestety, nie piszą tego profesjonaliści. Jak znam ZO/Piotrków, to mało kto umie trzymać w ręku pióro. ;(( (2019/12/08 17:20)

Jakub Woś


Lublin "już" ma regulamin. Tak na szybko zauważyłem pojawienie się górnych wymiarów w okoniu i szczupaku. Dodatkowo ryby drapieżne sum szczupak, sandacz przeznaczone do zabrania należy od razu uśmiercić. (2019/12/11 07:19)

Stanisław


Wczoraj ukazał  się nowy regulamin połowu w roku 2020. Po pobieżnym przeczytaniu z nowości to odrębny rejestr sandacza i szczupaka , limit roczny , oraz wymiar górny /90cm/. Pozostałe regulacje nawiązują do dotychczasowych . Z ciekawszych informacji wg mnie to także łowienie podbierakiem jest przestępstwem. Nie wyjaśniają czy za samo posiadanie podbieraka będzie  kara i na jakiej podstawie prawnej. (2019/12/18 19:29)