Zaloguj się do konta

Regulaminy okręgowe na rok 2020

utworzono: 2019/11/06 10:02
Sith

(...)
Taki listek laurowy do wieńca chwały PZW Piotrków.
Basiu, doskonała pointa.
Szkoda, że nie ma "złotych malin" jak za najgorsze role filmowe. Przydałyby się niektórym ZO! ;>
W tym roku przepisałem się z Piotrkowa do Sieradza. Jako mieszkaniec Łodzi mam niewielki, a wręcz bardzo ograniczony wybór,zobaczymę czy nie było to "z deszczu pod rynnę"...
[2020-01-28 08:08]

ogtw

13. Na zbiornikach wodnych w okresie od 01.01. do 30.04. dopuszcza się połów ryb metodą spinningową bez prawa ich zabierania.
3.7. Raków pręgowatych, raków sygnałowych oraz ryb z gatunku trawianka, babka
bycza, czebaczek amurski, i sumik karłowaty po złowieniu nie wolno wypuszczać do
łowiska, w którym je złowiono, ani do innych wód.
Ciekawe, co zrobi wędkarz, jeżeli złowi sumka?
Zabrać nie wolno, wypuścić też nie wolno. [2020-02-12 16:12]

Smolik

Nie jestem fachowcem w dziedzinie prawa, ale tłumaczę sobie to w ten sposób, że różne przepisy mają różną "rangę". Myślę,że punkt 3.7 jest jakby nadrzędnym przepisem - czyli, gdy złowimy którąś z wymienionym ryb (obojętnie jaką metodą połowu!), to nie można ich wypuścić,bo są one uważane za "szkodniki". Ktoś weźmie do domu i zje, kto inny uśmierci. Natomiast punkt 13 mówi ogólnie o łowieniu ryb metodą spinningową w wymienionym okresie (czyli w domyśle - pozostałych ryb). Fakt, że mogli dodać, że "nie dotyczy ryb z punktu 3.7"- wtedy wszystko byłoby jasne i nie byłoby widać sprzeczności.  [2020-02-12 18:05]

Sith

@ogtw, nie ma czemu się dziwić, ostatnio w naszym pięknym Kraju, przepisy są tworzone przez "jednokomórkowców" (czytaj "jedna szara komórka"), a przykład idzie z góry. [2020-02-14 07:10]