Zaloguj się do konta

Regulaminy okręgowe na rok 2020

utworzono: 2019/11/06 10:02
Sith
Basia Kier

Okreg kielecki "urodził" wreszcie listę porozumień. Mamy opcję "0" tylko z Elblągiem (450-500 km drogi). Za resztę trzeba płacić. A jak w waszych okręgach? [2020-01-08 20:11]

Okręg PZW w Radomiu w dniu 07.01. 2020 r. rozwiązał porozumienie z Okręgiem PZW w Ciechanowie w trybie natychmiastowym. Co do porozumien PZW Radom -http://pzwradom.pl/wp-content/uploads/2020/01/porozumienia-na-2020-tabela.pdf - z nikim w opcji "0" . Tylko brzydkie slowa cisną się na usta za tak "owocną pracę i oddanie dla dobra braci wędkarskiej" [2020-01-08 21:58]

A Wy (PZW Kielce) macie porozumienie z PZW Tarnobrzeg? [2020-01-08 21:59]

MARCIN CK

tak [2020-01-09 08:16]

Jakub Woś

Ja się wstrzymam z tymi opłatami. Miałem płacić w Ciechanowie bo napisali, że mają porozumienie z Radomiem i Kielcami w opcją 0. Z czasem okazuje się, że z Radomiem rozwiązali porozumienie a z Kielcami będzie na zasadzie dopłat. Poczekam aż się wszystko wyklaruje. Na ten moment Skłaniam się ku Sieradzowi. Kilka porozumień w opcji 0, dodatkowo płatne Szczecin i Poznań też by mi się przydały [2020-01-09 11:51]

barrakuda81

Weźta mi chłopy po chłopsku wytłumaczta... co poeta miał na myśli.Zmęczony z pracy wróciłem i stwierdzam co następuje w kwestii porozumień okręgu radomskiego z okręgiem lubelskim ( co mnie interesuje najbardziej )http://pzwradom.pl/wp-content/uploads/2020/01/porozumienia-na-2020-tabela.pdf
Czy "Wisła 0" oznacza że na lubelskiej Wiśle mogę wędkować bez dodatkowych opłat? Tak to interpretuje mój zmęczony mózg bynajmniej...A jeśli tak jest to mi wystarczy - mogę snuc plany na sezon bo to był plan minimum w tym chaosie.Dajcie znać jak to jest.Pozdrawiam. [2020-01-09 17:38]

Jakub Woś

Weźta mi chłopy po chłopsku wytłumaczta... co poeta miał na myśli.Zmęczony z pracy wróciłem i stwierdzam co następuje w kwestii porozumień okręgu radomskiego z okręgiem lubelskim ( co mnie interesuje najbardziej )ÂÂhttp://pzwradom.pl/wp-content/uploads/2020/01/porozumienia-na-2020-tabela.pdf
Czy "Wisła 0" oznacza że na lubelskiej Wiśle mogę wędkować bez dodatkowych opłat? Tak to interpretuje mój zmęczony mózg bynajmniej...A jeśli tak jest to mi wystarczy - mogę snuc plany na sezon bo to był plan minimum w tym chaosie.Dajcie znać jak to jest.Pozdrawiam.

Jak jest nie wiem. Mogę tylko potwierdzić, że ja też tak pojmuję ten zapis. [2020-01-09 17:47]

barrakuda81

Jak sobie poczytam te "przepisy" ustanowione na 2020 to nie wiem: śmiac się , płakac czy wyć? Coraz mniej wolno, dodatkowe opłaty za środek pływający na wodach gdzie ( uwierzcie! ) c..j wielki piszczy i tylko niereformowalny debil ,masochista próbowałby tam łowić.Nie wiem jak to skomentować...Zapłacę im tylko dlatego że jest Wisła a póki co fantazja dusigroszy nie uwzględnia gnębienia amatorów wędkowania w tej rzece,Chyba że ktoś ma problem z "oczkiem" dla bolenia( 40-60cm )...Swoja drogą nie rozumiem choć popieram.Takich sledzi można nałowić do bólu a i większych jest niemało.Zresztą to tylko przepis a gdzie Polacy mają przepisy to wiadomo niestety...Nawet Chuck Norris nie pomoże.Reasumując :czuję sie zażenowany.Zyczę PZW jak najgorzej bo straciłem nerwy.Na dwa mądre zapisy 10 debilnych bez uzasadnienia a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.Jeśli nic się nie zmieni jest to prawdopodobnie mój ostatni sezon w szeregach tej gównianej organizacji.Suszczam wode i nara! [2020-01-11 22:09]

Sith

Ja się wstrzymam z tymi opłatami. (...) Na ten moment Skłaniam się ku Sieradzowi. Kilka porozumień w opcji 0, dodatkowo płatne Szczecin i Poznań też by mi się przydały
Słuszna decyzja. Też jeszcze poczekam, przynajmniej do końca stycznia. Najbardziej interesuje mnie porozumienie Piotrków-Sieradz i potwierdziło się (dopłata 10.- zł), a że w Sieradzu składka 100.- a w Piotrkowie 120 (ulgowa odpowiednio 50/72) to Sieradz wygrywa, a jeśli chodzi o zarządzanie, to w obydwu taka sama "kupa"...
 [2020-01-12 10:17]

jabberwokie86

Ja się wstrzymam z tymi opłatami. (...) Na ten moment Skłaniam się ku Sieradzowi. Kilka porozumień w opcji 0, dodatkowo płatne Szczecin i Poznań też by mi się przydały
Słuszna decyzja. Też jeszcze poczekam, przynajmniej do końca stycznia. Najbardziej interesuje mnie porozumienie Piotrków-Sieradz i potwierdziło się (dopłata 10.- zł), a że w Sieradzu składka 100.- a w Piotrkowie 120 (ulgowa odpowiednio 50/72) to Sieradz wygrywa, a jeśli chodzi o zarządzanie, to w obydwu taka sama "kupa"...
ÂÂ
100 zł to składka członkowska, pełna sieradzka wynosi 130 zł lub 80 zł ulogwa (chyba tylko takie dają możliwość korzystania z porozumień), więc niewielka różnica na korzyść Piotrkowa;) [2020-01-12 11:51]

Julian

A pro po tych ,,porozumień " .Wytłumaczcie mi koledzy wędkarze bo cały czas odczuwam dyskomfort moralny .Wiadomo że ryba zwłaszcza w dużych ciekach ( jak to mądrze i naukowo brzmi ale realnie bo nie mamy już do czynienia z rzekami ) ryba migruje zwłaszcza gatunki ,,prądolubne " czy ja czasami komuś nie ,,wyłapuję " ryb dajmy na to z okręgu Tarnowskiego , Radomskiego . Innym przykładem mojej rozterki jest tzw. górny wymiar . Ja być może i Wy przestrzegacie ale jakoś ( co zauważyłem ) zdaje mi się że SIATKARZE !!!!! koncesjonowani , związkowi ( PZW ) i zwyczajni kłusole NIE PRZESTRZEGAJĄ !!!!!. No kill bracia ,no kill. [2020-01-12 14:14]

Basia Kier

@Julian: no kill i widełkowe wymiary sa dla szaraczków, siatkarzy nie obowiązują. Tak samo jak z plastikiem, konsument ma rezygnować i wstydzić się, że go używa (i dodatkowo płacić), a producenci pchają go gdzie się da. [2020-01-12 20:19]

Julian

Basia ja mam swoje zasady i wymiary ( wpojone mi przez mojego ,,profesora " wujka ) . Ryb prawie wcale nie zabieram ( chyba że czasem karasie takie na patelnie do dobrego drinka przy ognisku - najlepsze takie ,,dłoniaki " wysmażone na głębokim oleju ) .Urodziłem się i wychowałem na Pradze trochę ,,swoistym " miejscu . I z tego powodu nie raz krew mnie zalewa jak się robi z Nas dętych frajerów a jeszcze się bezczelnie mówi że albo nie umiemy ryb łowić albo że wszystkie ryby wyłowiliśmy.Pisałem Ci gdzie zaczynałem teraz aby wrócić do ,,retrospektywnego wędkowania " musiał bym 4 okręgi ,,wykupić . Biedak nie jestem ale forsą też nie ,,rzygam " zwłaszcza na emeryturze. A powoli ten cały gips zaczyna się drogi robić .
Ps. Nikt przy zdrowych zmysłach nie weźmie 5kg szczupaka albo ponad 3kg karpia - nie lubi ( tu przepraszam ) wpier .... ać podeszwy albo łoju . W więszości wędkarze których spotykam mają takie same zdanie jak ja bez względu na wiek . A cwaniaczków , celebrytów , szpanerowców i tego całego komercyjnego badziewia unikam jak ognia . Szkoda zdrowia i nerwów.
Pozdrowienia dla Ciebie i reszty towarzystwa. [2020-01-12 22:18]

Stefan0012

Regulamin kielecki nie przewiduje wymiaru i okresu ochronnego certy, mam nadzieję ,że to tylko chochlik drukarski . [2020-01-13 17:34]

Stefan0012

Witam. Wyczytałem się trochę głębiej w ten kielecki bubel i tragedia , kleń, jaź , świnka bez limitów ilościowych to jakaś paranoja ,przecież 25 cm jaź to jakieś 250gr czyli wędkarz może zgodnie regulaminem zabrać 20 takich rybek, litości . [2020-01-13 18:08]

Stefan0012

Jak pisać na tym forim żeby nie wychodziły potworki? [2020-01-13 18:11]

Basia Kier

@Stefan0012: witam kolegę scyzoryka :) Nie pisz z telefonu telefonu (aplikacji) bo takie kszaki wychodzą. Masz rację, że kielecki regulamin to jakaś pomyłka. Certy nie umieszczono, ale ma wymiar i okres na mocy ustawy (a to, że jej nie ma w RAPR-rze kieleckim to jeszcze jeden dowód na - jak to określileś - "burdel" w klerykowskim związku).
[2020-01-13 19:12]

Sith

100 zł to składka członkowska, pełna sieradzka wynosi 130 zł lub 80 zł ulogwa (chyba tylko takie dają możliwość korzystania z porozumień), więc niewielka różnica na korzyść Piotrkowa;)
Masz rację, prześlepiłem... ;((
[2020-01-15 06:43]

jabberwokie86

100 zł to składka członkowska, pełna sieradzka wynosi 130 zł lub 80 zł ulogwa (chyba tylko takie dają możliwość korzystania z porozumień), więc niewielka różnica na korzyść Piotrkowa;)
Masz rację, prześlepiłem... ;((
Â
W tym tygodniu opłaciłem składkę, zezwolenie sieradzkie oraz dopłatę na Piotrków i, o dziwo, były już zezwolenie piotrkowskie i częstochowskie. Także można śmiało ruszać do koła;)
[2020-01-19 11:56]

Sith

Też chyba opłacę w Lutomiersku (Sierdzki), to tylko 40km w obie strony, a Tomaszów to 140km w obie strony. Biorąc pod uwagę ceny paliwa, wyjdzie mi taki sam łączny wydatek. ;) [2020-01-19 12:28]

Euzebio

witam szanownych kolegów , ja jestem z okręgu wrocławskiego koła Fishing 24 i składki u mnie są po 260 zł . Powiem wam ryba w Odrze też jest i to duża tylko trzeba znaleźć dobre miejsce . Ja znam takie miejsca , jest mapa w aplikacji , popatrzcie i przyjeżdżajcie . W zakolu Odry koło Głogowa też jest ryba i to sporo . Bierzcie campery, namioty , ciepłe śpiwory i Odra z rybami wasza . Ja jeżdżę na powiat oławski albo w stronę Brzegu Dolnego. Goncie tylko tych idiotów, którzy pływają swoimi jachtami czy motorówkami . Oni nawet nie wiedzą jakie odległości od brzegu wolno im pływać . Pogoda się poprawia i następny weekend będzie na wyjeździe na ryby . Odra albo Mietków . Wszystkim życzę połamania kijów . Czuwaj 😁😁😁😁😁 [2020-01-19 13:02]

Sith

Łomojamatkoboska, czy leci z nami tłumacz?! [2020-01-19 14:45]

barrakuda81

Radom sie prawie z nikim nie dogadał:-) Wszędzie dopłaty po kilkadziesiąt złotych.Jedyne co im się "udało" to na zasadzie porozumienia zero załatwić wędkarzom z radomskiego możliwość wędkowania na lubelskim odcinku Wisły.Chociaż tyle.Wiedzą że to dla wielu główne łowisko bo wszędy pustynia i gdyby tego nie dogadali to mogliby spodziewać się rychłego linczu albo taczek z gnojem...Reasumując jest do dupy a temat wróci za rok i będzie jeszcze gorzej.Przynajmniej dzięki temu zamieszaniu pięknie odwrócili uwagę od faktu że w wodach administrowanych przez PZW i tak prawie nie ma ryb.Wszyscy zajęci interpretacją tego burdelu na kółkach zapomnieli że i tak nie ma czego łowić.Mistrzostwo świata:-) [2020-01-19 15:04]

Basia Kier

Dzwonił kolega i przekazał taką wiadomość odnośnie porozumienia okręgu kieleckiego i piotrkowskiego. Północny zachód (Końskie) województwa kieleckiego ma wody w okręgu kieleckim (Czarna Konecka i zbiorniki na niej) oraz piotrkowskim (Drzewiczka i zbiorniki na jej dopływach). Okręg piotrkowski w tym roku przekazuje zezwolenia na te wody w cenie 10 zł (trzeba mieć opłaconą składkę kielecką). Szkopuł w tym, że książeczki wydrukowano wadliwie (brak przepisów, a raczej powtórzone strony z przepisami). Na początku roku rozprowadzano te zezwolenia, ale potem - po stwierdzeniu faktu - je wycofano. Teraz wędkarze nie mogą łowić na wodach leżących na ich terenie i nie wiadomo kiedy dostaną nowe zezwolenia. Wychodzi na to, że nikt nie przejrzał zezwoleń przed wysłaniem ich do skarbników.
Taki listek laurowy do wieńca chwały PZW Piotrków. [2020-01-27 19:33]