Zaloguj się do konta

Regulamin zawodów w wędkarstwie spławikowym

utworzono: 2011/03/12 22:13
Piotrek79

Witam wszystkich Forumowiczów!
Przygotowuję się właśnie do zawodów okręgowych (okr. mazowiecki) i mam kilka pytań co do regulaminu.
1. Jaka jest wymagana długość siatki w roku 2011?
Cyt. z regulaminu: "Siatka: okrągła o średnicy obręczy minimum 40 cm, prostokątna o przekątnej minimum 50 cm, długość minimum 4 metry*. Ustawienie siatki na stanowisku jest dowolne, ale po dokonaniu kontroli technicznej zanęt i przynęt.
Niedozwolone jest stosowanie innego systemu do przetrzymywania ryb.
*Obowiązuje od 2012 roku."
Czy może być dowolna np. 2,5m (taką mam) czy wg regulaminu z 2010r : "Siatka: okrągła o średnicy obręczy minimum 40 cm, prostokątna o przekątnej minimum 50 cm, a jej długość minimum 3 metry".
2. Pojemniki na przynęty. Cyt. z regulaminu:" Limit używanych przynęt pochodzenia zwierzęcego wprowadzanych do zanęty wynosi 2,5 litra na jedną turę, w tym maksymalnie 1 litr ochotki (jokersa lub haczykowej).
Zanęty gruntowe muszą być przedstawione do kontroli w wiadrach z podziałką, a przynęty w pudełkach okrągłych z fabrycznym oznaczeniem pojemności zgodnie z przepisami „FIPSed” tj.1l, 0,75l, 0,5l, 0,25l i 0,125l. Zawodnicy muszą być obowiązkowo wyposażeni we własne wiadra i pudełka o właściwych wymiarach."
Jeżeli będę używał: 0,5 litra jokersa , 0,125 litra ochotki haczykowej, 0,5 litra pinki, 0,25 litra białych robaków, 0,125 litra czerwonych robaków, to muszę każdą przynętę przedstawiać do kontroli w osobnym pudełku z podziałką, czy mogę np. ochotki włożyć razem do pojemnika 1 litrowego (jokers luzem, a haczykową na wierzchu w "pudełku producenta przynęty"), a resztę robactwa w drugim pojemniku 1 litrowym w "pudełkach roducenta przynęty"?
3. Gdzie można kupić te pojemniki (Płock, Warszawa) i jaki to mniej więcej koszt, bo jak pytam o takie w sklepach wędkarskich w Płońsku to wszyscy są zdziwieni i nigdy o takich nie słyszeli? [2011-03-12 22:13]

tochu9702

Na jakim szczeblu starujesz?Bo na małych zawodach nie zawsze sędziowie wszystko tak dokładnie sprawdzają.Jak będziesz startował tylko w małych zawodach np.:organizowanych przez twoje koło to przyjdź raz bez wędki żeby tylko zobaczyć jak to wygląda.Popytaj sędziów. [2011-03-13 18:35]

szuler666

Jesli chodzi o siatke to min. 3m wszelkie robactwo w okraglych i ozaczonych pojemnoscia i takie pudelka napewno kupisz w wiekszym miescie lub w internecie ale jesli startujesz tylko w kole to az tak rygorystycznie tych przepisow  sie nie przestrzega 

[2011-03-13 19:29]

kuzyn78

Tutaj masz regulaminy z 2010 i 2011 ;KLIKNIJ
Niestety wszystkie przynęty musisz przedstawić w osobnych pudełkach. To pudełko 1/8 czyli 125 ml na ochotkę hakową należy liczyć jako po za limitem -tylko nie można jej użyć np.do zanęty-TYLKO NA HAK

A tu masz link do strony internetowej w której kupisz te pudełka KLIKNIJ.
Jeżeli myślisz na poważniej o startach w zawodach radzę kupić dwa komplety -łatwiej można podzielić sobie robaki.Pamiętaj ,jeżeli np.do pudełka 1l wsypiesz 0,5 l robaków sędzia i tak uzna że masz litr.

[2011-03-13 19:45]

Piotrek79

Chodzi mi o zawody okręgowe. W 2010 roku byłem tylko na pierwszych zawodach i sędziowie odpuścili wtedy obowiązek posiadania pojemników z podziałką, a i długości siatek też nikt nie sprawdzał. Nie wiem jak było na następnych zawodach i prosiłbym osoby, które w nich uczestniczyły o podpowiedź czy trzeba wydać ok. 58zł na pojemniki (np. MAVER), czy sędziowie znów "przymkną oko". Siatkę 3m chyba pożyczę bo za rok 4m, a ta kosztuje ponad 140 zł, a to już sporo (jak dla mnie).
[2011-03-13 19:45]

Piotrek79

Dzięki "kuzyn78". Właśnie takiej pomocy potrzebowałem, a i widzę że tu pudełeczka są tańsze. Zostanie więcej grosza na "robactwo".
[2011-03-13 19:50]