Zaloguj się do konta

Regulamin połowu ryb

utworzono: 2010/07/17 23:11
emiilo

znalazłem na tej stronię informacje na temat karty wędkarskie kilka spraw było dla mnie nie jasne. Podam tutaj cytaty może ktoś mi wytłumaczy

" 2. Amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu, zwany dalej ,,kartą wędkarską' lub ,,kartą łowiectwa podwodnego', a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa - posiadająca ponadto jego
zezwolenie
"

Jest jakaś różnica między kartą wędkarską a kartą łowiectwa podwodnego?
O co chodzi z tym zezwoleniem?

"Karta wędkarska wydawana jest osobom dorosłym i młodzieży od lat 14 przez starostwo powiatowe "

czy mogę egzamin zdać w innym powiecie niż zamieszkuje?

[2010-07-17 23:11]

ayem

Egzamin możesz zdać w innym powiecie ale po otrzymaniu zaświadczenia o zdanym egzaminie musisz jechać do swojego urzędu wydającego karty wędkarskie ( starostwa , urzędu miasta ). Karta wędkarska uprawnia do połowu ryb wędkami natomiast jeśli chciałbyś nurkować i w ten sposób polować za pomocą kuszy wtedy powinieneś posiadać kartę łowiectwa podwodnego.
[2010-07-18 07:05]

emiilo

a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa - posiadająca ponadto jego zezwolenie" oco chodzi z tym zezwoleniem? Za te powyżej informacje dziękuje. Przepraszam za błedy które wystąpiły w tym poście. Ale pisałem z komórki. [2010-07-18 10:46]

tu chodzi o to że jak zrobisz kartę i opłacisz składki to możesz łowić na wodach których dzierżawcą jest PZW ,dostaniesz wtedy mapkę tych wód ,są też wody których właścicielem jest rybactwo wtedy u nich opłacasz zezwolenie ale również takie zezwolenia możesz wykupić u siebie w kole wędkarskim ,popytaj w kole to ci wytłumaczą pozdrawiam
[2010-07-18 10:55]