Regulamin połowów a mikroringi

Witam was:) 
Chciałbym wrzucić dość ciekawy temat pod dyskusję.
"Mikroringi" w wędkarswie muchowym i zakazich zakładnia.
W regulaminie połowów w punkcie 4.1 napisane jest... Na wędce muchowej nie wolno stosować dodatkowego, zewnętrznego obciążenia linki i przyponu oraz zakazuje się stosowanie kuli wodnej....
Z tego zapisu wynika, że nie wolno zakładać mikroringów na przypony. Dlaczego?  Jeśli chodzi o metodę połowu na nimfę  i tzw skoczka faktycznie mikroring może dociążyć zestaw( zaznaczam że mikroring waży tyle co pęteka z żyłki na przyponie muchowym) ale  co z zestawem na suchą muszkę?
Niektóre przypony są już wyposażone w mikroringi. Czy jest zasadne by do przyponu żyłkowego założyć mikroring i do niego przywiązywać końcowy odcinek żyłki i do niej  muchę? dlaczego właśnie tak? Kupowanie przyponów co wyjście na ryby jest skutecznie drogie, wiżanie przyponów jest też jakimś wyjściem ale czy w takim razie rozwiązanie z jednym przyponem  na cały sezon i dokładaniem tylko ostatniego odcinka do przyponu? Wiem jak szybko potrafi się skrucić  przypon żyłkowy podczas łowienia a to się zaczepi i urwie a to zmiana muszki i znów kawałka nie ma i zanim się obejżymy końcowa średnica z 10 zeszła do 16 i zakładamy nowy przyponik. Po co ? Dlaczego by nie oszczędzać?
Życzę miłej dyskusji:)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.