Zaloguj się do konta

Ręcznie robione spławiki - czy byłby popyt?

utworzono: 2014/01/27 17:50
Mifumi

Witam
Zakładam temat w celu pytania czy byłby popyt na spławiki własnoręcznej roboty.
Mój ojciec jest zapalonym wędkarzem, od kiedy pamiętam łowił i łowi nadal.
W wolnym czasie(którego mu ostatnio przybyło z racji emerytury) wykonuje własne spławiki z trzciny.
Posiada już w "kolecji" kilka tysięcy sztuk niegotowych spławików, aby były gotowe potrzeba inwestycji w postaci farb / lakierów.
Nie potrzebne mu są takie ilości, ale gdyby mógł w taki sposób sobie dorobić do emerytury, to dokończyłby to co zaczął oraz może zrobił więcej gdyby byli chętni.

Główne pytanie do wędkarzy, czy byliby chętni na takie spławiki? Czy nie byłoby tak, że zrobi się na gotowe te kilka tysięcy i będzie leżeć wśród kurzu?

Trochę o spławikach:
Cena orientacyjna 5zł od sztuki
Wykonane z trzciny
Wyważone
Dociążenie 0.5g
Różnorodność rozmiarów / wymiarów / długości
Spławiki gotowe do łowienia

Oraz zdjęcia już gotowych kilku sztuk:
https://imageshack.com/a/Cxnq/1

Dodatkowo mam pytanie do moderacji / administracji, czy byłby problem z ewentualnym ogłoszeniem się na forum z takimi spławikami?
Jakikolwiek "handel / sprzedaż" odbywałby się za pośrednictwem forum(PW) lub byłaby możliwość wystawienia na allegro.
Wszystko tak aby potencjalny kupiec miał gwarancję uczciwej transakcji, żadnych przekrętów czy oszustw.

PS. Staram się trafić w odpowiedni dział na forum, jeśli mi się nie udało prosiłbym o przeniesienie do odpowiedniejszego i poinformowanie mnie o tym przez PW. [2014-01-27 17:50]

prexpl

za 5 zeta ja bym kupił    [2014-01-27 18:03]

halski021

Myślę ,że to nie wypali , bo spławików się nie traci w takich ilościach jak np woblery czy blachy i dlatego kupuje się male ilości , a wysyłka tez kosztuje.Radził bym przejść się po sklepach wędkarskich i popytać sprzedawców czy nie wzięli by trochę na próbę .Widziałem w sklepach wędkarskich spławiki ,woblery i blachy robione ręcznie przez wędkarzy. [2014-01-27 18:30]

tench123

Wiesz co 5 zł to trochę za dużo jak na ręcznie robione spławiki. W sklepie za 5 zł jest ich masa różnorodnych spławików. Gdybyś sprzedawał tak za połowe 2,50 zł. [2014-01-27 19:23]

Mifumi

Na ten moment to tylko "luźna myśl" i takie rzeczy jak cena są możliwe do zmiany.
Głównie chciałbym się dowiedzieć czy ktokolwiek byłby chętny
[2014-01-27 19:42]

KkLuki

Wiesz co 5 zł to trochę za dużo jak na ręcznie robione spławiki. W sklepie za 5 zł jest ich masa różnorodnych spławików. Gdybyś sprzedawał tak za połowe 2,50 zł.

5zł to dobra cena, spławiki własnej roboty potrafią być 3x droższe
Tylko że jest ogromna konkurencja i raczej był by problem ze sprzedażą

[2014-01-27 21:35]

MARCIN CK

Jak będą naprawde dobre i znakomicie wykonane to znajdziesz zbyt .Za dobre spławiki recznej roboty liczą do 6-8zł ale to już wykonanie pierwsza klasa(lakiery ,materiał a przede wszystkim czułość) [2014-01-27 21:37]